Trojmesačnému ide zub a odmieta fľašu

deedol
13. aug 2018

Ahojte, mojmu tri a pol mesacnemu synovi sa prerezava zub. Zdalo sa mi to skoro, ale zial, je tam, uz ho vidim (aj citim). Krpec je kojeny plus dokrmovany UM 4x denne po zhruba 70 ml. V noci sa len koji. Teda takto to bolo pred zubom, priberal pekne pomaly, takze mam pocit, ze je to prenho take akuratne mnozstvo (tipujem, ze za cely den aj noc zje tak 700-800 ml).

Problem je, ze zacal odmietat flasu, zjavne ho to boli. Vidim na nom, ze je hladny, zacne pit, odtrhne sa a place. Skusili sme mu tie dasna chladit, ale moc to nepomaha, lebo vtedy nema ako jest. Dnes sme skusali Dologel, pomohol na chvilu cez den, ale vecer uz nie. Viem, ze tych lokalnych pripravkov je viac - co zabralo vam? Radsej by som najskor vyskusala dalsie gely a az ako poslednu moznost nejaky Nurofen alebo cipok alebo co.

Vzhladom na vek krpec neje ani nepije nic ine okrem mlieka. Ked som sa mu snazila dat namiesto mlieka vodu (ze akoze nie je hladny, tak nech ma aspon tekutiny), nechcel ju (z flase kvoli bolesti a z lyzicky ju plul). Cize to mlieko musim donho nejako dostat, aby v tomto teple neskoncil dehydrovany. Ja viac MM ako tych 400-500 ml proste nemam, nech robim cokolvek, a neviem, ci by mu to mnozstvo stacilo (hlavne ked vidim, ako tu flasu chce, ale nemoze).

Dakujem za rady a skusenosti s tymi gelmi a pripadne aj liekmi.

deti95060810
13. aug 2018

ak dokrmuješ UM, MM mlieko sa ti stráca.. moje deti vôbec nechceli UM - fľašku a najmä vtedy keď im išli zubky... cumeľ je tvrdší ako bradavka... Takže zvýš produkciu svojho mliečka....viac oddychuj, veľa pi tekutín - aj vodu z vodovodu a v lekárni si kúp homeopatiká na podporu kojenia...mne to odporučil pediater, veľmi to pomáha...pred kojením asi 30 min. zješ zo 3 granulky...
my sme deťom nedávali žiadne gély ....

deedol
autor
13. aug 2018

@deti95060810 Ahoj, ja dokrmujem od zaciatku, mali sme vselijake problemy. Riesila som toto vsetko aj s laktacnou, skusala vsetky mozne doplnky a bylinky, tekutiny atd., a proste nie, nejde to. MM mam teraz viac ako na zaciatku napriek dokrmovaniu, ale proste za istu hranicu sa mi (zatial) nedari dostat - stale som trocha pozadu oproti tomu, kolko krpec potrebuje. Jasne, ze sa stale snazim, mohla som sa na to davno vykaslat, ale teraz potrebujem vyriesit krpcov prijem tekutin.

Jasne, ze cumel je tvrdsi, vidim, ze ho to boli. Inak skusala som dnes dokrmit po dlhom case aj cievkou na prse (co som robila dlho dlho - tusim vyse dvoch mesiacov - a tiez nepomohlo zvysit tvorbu), ale nechcel ani tak, vadilo mu to tam.

Pritom ma vyse 6 kg, takze by mal za den vypit aspon tych 600-700 ml, nie?

3009
14. aug 2018

@deedol ďasná potieraj citrónovou šťavou - nám to veľmi pomáhalo.

gasinka1983
14. aug 2018

U nas je top gel jednoznacne.Mundisal

pininka
14. aug 2018

Vibucol cipky davaj a camiliu do pusinky. Moj syn mal na tri mesiace dva zuby.

deedol
autor
14. aug 2018

Baby, dakujem za rady. Zatial sme skusili dva gely, co nam odporucili v lekarni (dologel a este jeden, neviem teraz nazov), ale nic moc. Skusime teda este tieto vase.
AD citronova stava - maly este nic neje a citrusy uz vobec nie, tak neviem, ci by to bolo vhodne. Akoze paci sa mi, ze radsej nieco "prirodne" ako liek, ale nechcela by som mu sposobit nejaku alergicku reakciu alebo co.
A dnes ma zacal hryzt do prsa - dufam, ze s tym prestane, lebo to boli jak fras🙂

mari_en
14. aug 2018

Och ja s tym este nemam skusenosti. Mij syn ma dva mesiace ale napadla mi tiez len ta cievka. Super ze si tak bojovala za mliecko! S lyzickou aj ked mu drzis pusinku hore vypluje? Je to trochu drasticke ale v tejto situacii mozno tiez treba vyskusat ked ani laktacna pomocka nezabera

3009
14. aug 2018

@deedol veď tú citrónovú šťavu mu nejdeš dať piť. Veď si namočíš čistý prst do citrón. šťavy a prstom mu potieraš a zároveň masíruješ tie ďasienká. Uvidíš, ako ti sám bude chcieť kúsať do toho prsta, ako mu to bude robiť dobre. Aj doktorka nám to odporúčala. Aj naša bola len kojená.

sasesoe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasesoe
14. aug 2018

@deedol ahoj a dokrmovanie po cievke popri kojeni? Ale inac to s tou produkciou mliecka, nieco mi tam nesedi...ja kojim tandem 3r a 1r a mali sme obdobie,se mladsi zacal vela grcat v 4m, problem bol,ze sme sa snazili starsiu obmedzovat v kojeni tym sa mi znizila tvorba mlieka a mladai na to doplatil - dlhsie trvalo,kym sa mu spustilo, mal menej, grcal...cize trebalo - dojcit, vela dojcit, casto dojcit a starsiu neobmedzovat. Skus pripadne eate aj inu LP.
A co sa tyka zubkov, so starsou sme mali tiez tazke obdobia, velmi nam pomohlo nosit sa, popritom sa dojcit al aj na fitlopte... skusali sme aj gely, ale uz ti neviem povedat nazov, v lekarni sme pytali a kupili co mali

deedol
autor
15. aug 2018

Dakujem za rady🙂 Novinka je, ze uz sa nechce ani dojcit, proste ho to boli. Vydrzi par minut (ci uz je to flasa alebo prsnik), kym zazenie ten najvacsi hlad, a potom uz nechce, hoci este je hladny (vidim, jak sa snazi posuvat si tu flasu smerom ku kutiku ust a tak sat, ale to mu samozrejme nejde). Jedine, co som zatial vymyslela, je davat menej (bud jedno alebo druhe, nie obe naraz) a castejsie, len to je zas problem, lebo mame cvicit kojenecku gymnastiku a vojtovku, a ked vsuniem cvicenie medzi tieto krmenia, tak grca (ma reflux). Cize ani dojcit nemozem kazdu pol hodinu, hoci by som chcela. Hadam toto cele rychlo prejde.
V kazdom pripade este raz dakujem 🙂

nikuskaska
15. aug 2018

Camilia homeopatikum, jednoduchá aplikácia a lekari to ako prvé odporúčajú, ma to aj výborne recenzie.