Trojmesačný syn strašne plače, keď má ísť spať

janka585
19. sep 2013

Môj syn asi posledné 2 týždne strašne srdcervúco plače, len čo ho chcem položiť do kočíka a má ísť spať. Cez den mi od narodenia nechce inak spať len a len v kočíku. Teraz ked ho tam čo i len idem položiť, v momente pustí strašný plač. Môže to súvisieť s tým, že ho asi pred mesiacom v kočíku doštípala osa až 3x do nožičky? Mohol si to zapamätať? Inak mi nechce cez den spať, ani na rukách, ani v postielke ani so mnou v posteli. Nijak!!!
Dnes mi spal len 3x po polhodinke. Predtým mi spal aj 3-4 hodiny cez deň. Čo sa mu mohlo udiať????
PROSÍM poraďte, už som z neho zúfalá :(

awalancha3
19. sep 2013

.....uff, osa? 3 mesacne miminko? a viacnásobne? 😨 Castokrat aj dospely clovek ma co robit, aby predýchal postipanie osou......urcite to s tým suvisi.....Ako je to s jedením, ako je to s vyprazdnovanim? Bol prechladnuty, alebo mal nejaku inu chorobu?.......

blackcat8885
19. sep 2013

@janka585 Môže byť tak unavený,že nevie zaspať skúsila si nejaký nosič,šatku a nosiť ho?Mne tak zaspí,tiež nechce spať v kočíku ani v postieľke.Určite lepšie poradia skúsenejšie maminky,toto je len moja skusenosť.Inak ked mal môj 3 mesiace tiež veľa nespal,doobeda tak hodinku a poobede 1-1,5hodky max.

mirinecka
19. sep 2013

@janka585 môže byť hladný, môžu ho začínať bolieť zúbky v tomto období sa už začínaj tlačiť aj keď to ty nevidíš ale deti to cítia, a deti sa strašne menia, čo zbadáš časom, raz majú super obdobie a potom zasa môžu byť nervózne, a takto dookola, ale nieje to pravidlo, niektoré sú celé detstvo dobručké a niektoré sú uplakané, mám dvoch synov a každý bol iný, jeden bol do roka dobrý ani som nevedela že ho mám a druhého som si užila riadne plakal deň aj noc

janka585
autor
19. sep 2013

Nikdy sme nemali vnútri osy. Manžel ho strážil v izbe a ja som varila. Bol zakritý aj dečkou a doteraz nechápeme ako sa k nemu dostala ale vliezla mu až do nohavíc!!! Strašné!!! Chudáčik, plakala som s ním. Bolo to hrozné. Plakal asi hodinu vkuse. A týžden nato začali tieto problémy. Trošku mal soplíky, ale nič vážne. Dávali sme nasivin a prešlo ho to. Nemá ani teploty. kaká každý deň 1x plnú plienku, tak myslím, že mu to stačí. Má 6 kíl a papá mi každé 3 hodinky 130 ml. Dávam mu vždy viac, ale vypije len toľkoto. Odgrne a viac už nechce papať, tak hladný by nemal byť. A strááááášne si cmúľa všetky prsty. Tak asi aj môže byť, že sa mu tlačia zúbky. 😒

janka585
autor
19. sep 2013

Musím skúsiť asi aj ten nosič. Aj keď už mám teraz chrbticu asi v keli, lebo som s ním nonstop sama. Manžel na týždnovkách, takže mi nemá kto pomôcť. Katastrofa! No asi si to fakt treba odtrpieť, aj ked je to veľmi ťažké!!!

tinkax
19. sep 2013

@janka585 musel si to zapametat a teraz ked vidi kocik tak si to s tym spaja chudatko, skus zatial nosic , fyzicky sa ti to zda teraz narocne ale veru velke deti vacsie starosti, to som si tiez ako prvorodicka nemyslela 😅

janinna11
19. sep 2013

@janka585 no to si neviem predstavit, ze mu vliezla.az do nohavic, chudatko male. Moj mensi bude mat coskoro 3 mesiace a najviac mi spi v manduce- nosici, teraz si to uzivam, lebo je lahucky a vela sa nosime. A cez noc spava pri mne od prveho dojcenia, uz ho neprekladam, lebo vacsinou zaspim skor ja . V postielke este nevydrzi dlho, ale v kociku, kde je natesno s paplonikom vydrzi dlhsie. Ja odporucam akykolvek ergonosic, ja osobne mam manducu. Moj maly uz riadne slinta 😉 takze si myslim, ze pomalicky sa vytlacaju zubky.

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka585
autor
20. sep 2013

Prádlo suším len vnútri a potom ešte žehlím, tak mu tam musela vliezť už predtým do kočíka, ale vôbec som ju tam nevidela. V živote by ma to nenapadlo! On chudáčik spinkal asi hodinku a potom už len strašný rev. Ani neviem čo ma to napadlo dať dole nohavice. A ked som zbadala tie 3 bodnutia, skoro som odpadla. Chudiatko moje krásne!
Ale dala som mu Fenistil kvapky aj gél a o 2 hodinu už ani nevedel, že ho niečo pichlo - našťastie!!! Odvtedy už ani okná neotváram, čo sa tak bojíme, aby sa to nezopakovalo.
Možno bola niekde naspodu a potom vyliezla. Krásne mi spinkal v kočíku od začiatku, tá hnusoba to všetko pokazila :(.
Náš slintá už od 2 mesiaca a strašne si cumle prsty, koľkokrát má v puse aj celú ruku, tak neviem, či mu idú zúbky.
Škoda že si ešte nevie nič chytiť, dala by som mu hryzátko, aby mu z prstov neostali len niťky 🙂.
S nami tiež malý spával v posteli, ale strašne ma vytláčal z postele, tak som zložila jednu stranu z postielky a super. Stále je pri mne, niekedy sa za mnou aj nenápadne presunie až do postele, ale takto sa vyspíme všetci traja. Aspoň v noci mi spinká, čo som veľmi šťastná!!! Dúfam, že mu to tak vydrží, keď už cez deň vymýšľa drobček malý.

janka585
autor
20. sep 2013

@janinna11 Musím to vyskúšať, za pokus to stojí. Len aby bol on spokojný, keby som ho mala nosiť aj celý deň 🙂

lesana88
20. sep 2013

@janka585 mne sa zda, ze tie spankove navyky deticiek sa mozu casto menit...nam najprv spavala cez den skvelo, potom vobec, potom len na brusku, neskor len na rukach...teraz pre zmenu nespava v noci, doteraz spala krasne.. VYDRZAT! jedneho dna sa to urcite pekne upravi (do osemnastky dufam hihi). nemyslim, ze to bude kvoli tej ose, netrap sa.

m.i.r.i
20. sep 2013

@lesana88 suhlasim...chcela som nieco podobne napisat...nas maval tiez tieto spankove obdobia..najprv spaval celkom fajn, od prichodu z porodnice sa budil tak kazde 3-4 hodinky...celkom ukazkovo..ale to tak 2 tyzdne..potom uz vela plakal, zacali koliky, rano sme ho aj 3 hodiny nosili kym sa nevprdkal..cez den ale spaval v kociku 2x po 3-4 hodiny skvele...okolo 3 mesiacov presne inak zacal strajkovat a spal tak 2x po 20min za den..v postielke nic, v kociku nic..tiez sme manducovali...ked som ho doma uspala niekedy len na rukach a sedela som na gauci a on mi na rukach spal 2-3 hodiny..cele ruky mi strpli, ale co by som sa len pohla, tak koniec...potom presli zas nejake tyzdne a od asi 4 mesiacov mi prespal celu noc a cez den si daval uz krasne 2-2.5 dva spanky v postielke alebo v kociku...proste uz uplne super...velmi sa to menilo, mozno aj kazdy tyzden-dva, do tych 4 mesiacov minimalne to bolo stale inak...takze ja si tiez nemyslim ze to je tou osou aj ked sok to iste pre neho bol, ale este je malicky..deti si v tom veku nepamataju ani co bolo vcera....takze ja sa priklanam k tomu, ze to je docasne..mozno aj zubky, ale ja som si tiez casto myslela, ze zubky..a nam vysiel prvy ked mal skoro 10 mesiacov..takze v 3 mesiacoch to iste o zubkoch nebolo...🙂

verkom
20. sep 2013

je to tak, že deti sa menia, naozaj!!!! ale čo u nás pomohlo je, že spievam, som pri malej a tak zaspáva. Tiež som to vymyslela keď sa rozhodla nespávať..... Ľahla som si k nej a spievala, len tak ležkala a sem tam mi niečo do spievania povedala :D ale potom pomaly zaspala. A takto sme fungovali, potom ju len tak ležanie nebavilo, tak ju nosím na rukách a spievam alebo sa kolíšeme v kresle a zaspinká veľmi pekne. Skús to. Ja spievam inak hrozne :D ale jej to nevadí, hôavné je, že vie, že je to pre ňu a veľmi sa jej to páči. Treba aby si navodila ukľudňujúcu atmosféru. Takto si trošku pri ňom poležíš aj ty a možno si trochu oddýchneš s ním a malý bude rád, že sa mu takto venuješ 🙂 Za skúšku nič nedáš 🙂

janka585
autor
20. sep 2013

No dnes som malému hmkala a nosila na rukách a krásne spal za celý den dokopy 4 hodiny. Šťastná som bola ako blcha. A vôbec v kočíku neplakal. Tie naše ratolesti sú ako počasie. Raz je tak, potom tak. Takže máte asi pravdu, ono je to premenlivé. No dúfam, že bude mať aspon pár dní dobrých, nech sa aj ja zregenerujem a naberiem síl trošku 😵

maminkincecusik
8. okt 2013

Moj malý začal 3 mesiac v noci spáva perfektne medzi kojením aj 3 a pol hodiny(dnes v noci aj 4 tuším) a cez deň(čo predtým zaspinkal aj sám okolo obeda a aj neskor okolo 16ej teraz si len celý deň šúcha očká a neviem ho nijako uspať ani nosiť,ani kočík...tiež už neviem čo mám...aj keď zaspí pri kojení,do 3O min je hore...a dokolečka a k tomu kolika a sme vybavení..no radosti 😖

magdulienka2
8. okt 2013

My mame podobny problem....denne spanie an za svet.Tak som zacala zase balit do perinky. To.je 🙂 spanok....konecne