Trojmesačný synček v noci zle spí

27. jan 2022

Prosím vás, už som zúfalá. Syncek v noci zle spi,teda malom si. Okolo 19:00 zaspí a asi do tej 23:00 spi celkom dobre,zobudí sa na mliecko a dám ho do postieľky. Keď mas asi mesiac krasne spinkal, ale od druheho,teraz ma 3 mesiace v noci po tej 23:00 vkuse sa vrti, telom aj hlavičkou. Kope nohami a rukami, no oči zavrete. Vyplýva dudlik, musim mu ho dat, pohladkať a ukľudní sa na chvilku a zas to iste dookola. Absolútne sa nevyspim. Neviete čo to je? Prebalujě to, aj dávam odgrgnut.

ummimaryam
27. jan 2022

Som v rovnakej situaciu. Uz par mesiacov som ako zombie

autor
27. jan 2022

@ummimaryam presne a nevies prečo to v noci robia? Cez den mi tiež malo pospi, takze som ako zbity pes

medeaa
27. jan 2022

moj syn toto iste, uz ma 8 mesiacov a teda, nechcem ta strasit, lebo kazdy pripad je iny, ale je to snad este horsie, nez to byvalo do pol roka 🙂. Moj otacal hlavicku zo strany na stranu, potom sa kyval celym trupom, hadzalo ho v takom rytmickom pohybe. Ono sa tie obdobia a rozne "tiky" obmienali ale spanok bol vzdy zly. Az posledny mesiac mi spi cez den aj 2 hodiny, ale aj to ho musim chodit upokojovat ked sa zacne budit. V noci tak isto, aj kazdu hodinu sa budi a vrti, no teraz to suvisi skor s tym, ze stvornozkuje, stavia sa na nohy, pekne sedi.. vsetko to, co sa naucil cez den, trenuje v noci a vyrusuje mu to spanok. Ked sa zacal pretacat na brusko, to bolo asi najhorsie obdobie, co sa spanku tyka. Tiez som sa snazila prist na to, cim to je a ako mu (aj sebe) pomoct. Dospela som k zaveru, ze u nas to je dozrievanim centralnej nervovej sustavy, pohyb a mozog suvisia.. preto sa tomu hovori aj psychomotoricky vyvoj. Ako sa vyvija mozog, ma to vplyv na pohyb, spanok... Ja sa snazim vyhnut sa situaciam, ktore by syna prilis stimulovali a zahltili, lebo vtedy je nervoznejsi a spanok a uspavanie este horsie. Samozrejme, na mieste je aj vylucit reflux, to moze babatku tiez prekazat, ked lezka.

diamond007
27. jan 2022

Mne tu pomohlo len spat s dieťaťom v posteli