Trojročná dcérka sa pýta na ruky

mimip
28. sep 2016

Ahojte babenky, 3 rocna dcerka zacala chodit do skolky a poslednu dobu sa zacala pytat na ruky ked ideme do skolky a niekedy aj ked sme vonku. Ja sa ju snazim nebrat na ruky. Ked ju nezoberiem, tak zacne strasne jacat a nehne sa z miesta. Prosim poradte co mam s nou robit? dakujem

kurciatko23
28. sep 2016

aj nasa takto skusala.... chcela sa uistit, ze ju mame stale radi, ze sme ju do tej skolky neodlozili 🙂 a prestala casom robit sceny

moni244
28. sep 2016

@mimip no nič, skúša, ako každé dieťa, nepoľaviť, ak sa chce pritúliť, čupnúť si, nech si na jej úrovni, objať a pokračovať ďalej bez nosenia

monicm
28. sep 2016

@mimip Ja som praktizovala to, čo hovorí moni244, čupla si, objala, pomojkala, posadila na chvíľku na kolená a často potom kráčali sami. Často je to len o tom, že dieťa chce cítiť dotyk a prítomnosť mamky. Prípadne ak to bolo možné, tak sme sa dohodli na kratučký úsek, kedy som ich odniesla, napr. po najbližší strom, po lampu, lavičku. Ale ako prvé vždy išlo len pomojkanie.

0silvia0
28. sep 2016

@mimip veď je to malé dieťa, prečo ju na chvíľku nezobrať do náručia? Presne ako radí @monicm aspoň na chvíľočku, dieťa bude spokojné a nebude až tak vadiť, že sa neponesie dlho... Deti sa potrebujú ubezpečiť, že ich rodičia majú radi, že nikdy neodídu, že tu budú len pre ne, neviem prečo im to nedožičiť práve v takomto veku? Veď sa nebudú chcieť mojkať a nosiť v pätnástich...

pribinak
29. sep 2016

Ale ved sa pýta na ruky 3rocne dieta, nie 10rocne
Ved ju trosku popestuj, ponos, pomaznaj
Ona sama časom prestane, potrebuje istotu, ze ju ľúbiš aj ked uz nie ste cely den spolu
Ked bude mat istotu, tak sa prestane pytat
Ved ju nemusis brat na ruky celu cestu, dohodnite sa k nejakej zatáčke, ihrisku, lavičke a tak

marylis
29. sep 2016

@mimip aj ja mojho 3,5r. nosim do skolky na rukach a vobec mi to nevadi 🙂 Jeho to upokojuje. Tie deti tak rychlo rastu, zachvilku ho uz nebudem moct nosit, tak preco si to este neuzit, ked sa da ;)

katka253111
29. sep 2016

Suhlasim 🙂 zobrat, pomojkat, prip kustik odniest ❤❤❤

siska53
29. sep 2016

@mimip ja tiez,ak bolo nutne,som chvilu odniesla, aj tak ju nevladzem (a ani velmi nesmiem) vlacit. Takze my sa viac tulime.
Ono je to tym,ze si musi zvyknut -nasa si zvyka uz pomaly rok a pol. Casom to prejde a nebude to vyzdadovat. Vidim to u nasej a aj u syna to tak bolo.

papricka33
29. sep 2016

@mimip ona nechce aby si ju nosila, ale aby si ju objala. Ja teda mám 2,5 ročného, ktorý vraj vyzerá na 3 ročného a ak sa mu zachce potulit, nemám žiadny problém ho aj nosiť chvíľu na rukách. Práve naopak. Ešte mám stále tendenciu ho na tie ruky vziať, hlavne keď sa zvitame po dlhšom čase, keď som chvíľu mimo domu. Možno preto to potom ani často nevyžaduje.
Uži si jej blízkosť. O pár rokov ťa bude odtlacat keď ju budes chcieť stískat 😉

bosoriak
29. sep 2016

@mimip Aj moje to robili, mladsia to obcas skusa aj teraz. Vzdy, vzdy ju objimem, vezmem na ruky aspon na chvilku napr. na sedacke. Vysvetlim, ze je uz velka a tazka a nosit ju uz nemozem. U nas je to sposobene novym dietatom, ktore nosim furt, tak trochu ziarli. 🙂

Ale robila to aj starsia a vzdy som ju objala, na par sekund zdvihla, vyobjimali sme sa a isli sme dalej.

Lasku, objatie, pochvalu a podobne nikdy deckam neodopieram. Na to sme tu, my rodicia. Aj ked by som do nich najradsej niekedy hodila chladnicku, ked si pridu vypytat objatie, vzdy ho dostanu.

marfikchov
29. sep 2016

náš má 2 r a 8m, a keď to odo mňa chce, ja si ho na tie ruky zoberiem. Je veľmi citlivý, ťažko znáša odlúčenie, ráno nám zatiaľ plače a aj dnes pri mojom odchode mu krútilo hubku a videla som, ako sa išiel postískať s pani učiteľkou. Nie je to tak strašná požiadavka od neho, do škôlky to máme kúsok, keď by som však nevládala, položím ho. Príde doba, keď to od nás deti už vyžadovať, nebudú chcieť a nám to bude chýbať.

jamabe
29. sep 2016

Moja má 4,5r a stále sa mi ešte hodí do náručia a chce sa ponosiť, keď ju beriem zo škôlky... 😀 Samozrejme už nevládzem, tak chvíľočku odnesiem, potuľkám a je spokojná 🙂 Uži si kým môžeš 😉