Trojročnú dcéru večer uspávame 1,5 hodiny

buba7
16. apr 2020

Žienky, mam 3 ročnú dcéru, ktorú večer čo večer uspávam ja, alebo manžel minimálne 1,5 hodiny 🤦🏽‍♀️
Od kedy prestala byť kojená je to fakt o nervy, dovtedy zaspala na prse, ale ako som ju odstavila je to každovečerný boj 🙄 Spí v našej posteli s nami, no pokiaľ zaspí, musí byť jeden z nás pri nej 🤦🏽‍♀️
A je jedno, či chodila do škôlky, bola celý deň von a unavila sa, alebo bola celý deň doma...dokonca také uspávanie je aj keď nespí cez deň...vstane okolo 7:30 ráno, spať ide o 19;30 a vždy to trvá 1,5-2 hodiny 🙄🤦🏽‍♀️
Máte niektorá podobnú skúsenosť??

mirkava
16. apr 2020

@buba7 moj ma 6 rokov.... spanok katastrofa stsle. Od narodenia... doteraz musim ist s nim spat.... trva mu to stale + - hodinku. Ked bol mensi casto sa budil s placom.... Kazde dieta je ine a moze sa to zmenit zo dna na den.... deti sa rychlo menia

daisylucky
16. apr 2020

No, podľa mňa na zaspávani tvojej dcéry nič divne nie je, má len tri roky. Keď potrebuje pozornosť, lásku, tak jej ju daj a skus si to užiť. Je to len obdobie, raz z toho vyrastie.

carduelis
16. apr 2020

Co robi predtym? Nema vela podnetov? TV, tablet, hranie sa s hrackami...

amelie2017
17. apr 2020

Moju 2rocnu som tiez uspavala hodinu, muslea som pri nej lezat, niekedy sa aj po tej hodine prebudila, ked som chcela od nej odist. V 2 rokoch sla do svojej izby do postele a ziadne lahanie ku nej. Mlieko, popriat dobru noc plysakom a spat. Spat ju dava vacsinou muz, jemu neprotestuje. Mozno by pomohlo dat ju uz spat samu.
Plus dalsia vec, mozno chodi spavat moc skoro a preto nezaspi. Nie kazde dieta zaspi tak skoro, aj ked si to rodicia zelaju. Skuste o hodinu neskor.

sense
17. apr 2020

Moze to byt na nu skoro.... ked vstava o 7.30.... Moja chodila tiez spavat okolo 19.00-19.30 ale rano bola hore medzi 6.00-6.30 a tak je to doteraz

deginko
17. apr 2020

Teda moja má 3ra 4mesiace a doteraz je to tak,že musí niekto z nás ležať pri nej kým zaspí...a trvá to tiež cca hodku kým zaspí ..je proste živá ukecana,ale teda nevidím to ako problém alebo nebodaj to,že ju uspavam..veď len chce našu prítomnosť nie nosenie na rukách...a druhá vec je,že pokiaľ jej totakto dlho trvá tak proste s ňou choďte spať neskôr...nie o pol 8...teraz je ešte aj vidno vonku..ale choďte si ľahnúť až po 8snej...my okolo 20.15zhasneme a kolo 21 už spí...ale ona má ešte aj denný spánok a ráno vstáva o 6tej.a takisto dieťa pri matke viac vyvádza...pri tatovi zaspí aj do pol hodky...pri mne vyčíňa aj vyše hodiny.

halienka
17. apr 2020

Tak skúste až 20,30 ju dať spať, zrejme proste nie je ešte unavená. Hovorí sa, že ak dieťa nezaspí do 20 minút tak ešte nebolo dostatočne unavené a ospalé. Minimálne tam nebudete musieť 1,5 hodiny ležať, veď to je na nervy, a najhoršie, že aj to dieťa z toho znervóznie, lebo sa začne nudiť a potom je ešte horšie zaspať. Urobiť večerný rituál, v posteli prečítať rozprávku, ale určite je zbytočné každý deň 1,5 hodiny sa tam prevaľovať.

lenuliatko84
17. apr 2020

Dala by som ju spat o 20.30 .asi je na nu este skoro.presun jej cas a uvidis výsledky

markaterka
17. apr 2020

Moja má 3 roky a 4 mesiace a chodí spať o 20.30.
Skus jej posunúť spánok, asi ešte nie je unavená.

buba7
autor
17. apr 2020

Mala aj rituáli, aj v niektoré dni chodí spať až okolo 20:30-21:00 stále je to tá hodina a pol minimálne ...
Čítali sme aj knihy, mali sme aj tak, že sme si len ľahli, rozprávali sa a po niekoľkých minútach sme zhasli, že ideme spať...
Spala aj sama v izbe, po dvoch hodinách v nej sa však zobudila s obrovským plačom a neprestala plakať, kým sme ju nedali k nám do spálne...
Trištvrte roka do zadu bola chorá, mala vysoké horúčky tak sme ju vzali do našej postele a od vtedy ani za nič spať vo svojej izbe...ako náhle má ísť spať tam, že sme pri nej,šalie,smeje sa,robí zle, či pri mne, či pri mužovi (zo mňa má väčší rešpekt) , keď ju tam necháme samu, zlezie z postele a uteká z izby 🤷🏽‍♀️

blah24
17. apr 2020

@buba7 nas syn ma 2 a pul roku, taky spava ve sve posteli. Nez zaspi, sleze z ni aj 20x, je tonproste o vasi trpelivosti ju tam vracet. Proste musi pochopit ze tam musi spat. Nas pak v noci pribehne treba ve 2, vyleze na postel, lehne a epi s nama. Uz nikoho nebudi. Na zacatku taky plakaval tak sme pro nej sli. Ted uz sam dobehne bez placu

sapetka
17. apr 2020

@buba7 moj sice este len bude mat tri roky o 2m ale mali sme podobne. Tiez jeden z nas musel pri nom lezat kym nezaspal a potom sme sa vykradali z izby ako tinedzeri potajomky von🙈🙈hm ale to bolo asi pred rokom🤔ak dobre pamatam. Potom sme si s muzom povedali ze to tak nejde dalej a ide to na ukor nasho spolocneho casu tak sme ho proste zo dna na den nechali sameho v izbe. Precitali sme mu rozpravku alebo zaspievali a povedali ze je velky chlapec a bude spinkat sam. Samozrejme nejaky dovod sa stale najde aby z postele vysiel a my ho isili znovu ulozit😁ale uz zaspi takmer rok sam a namiesto hodiny a viac sme pri nom 5min

sapetka
17. apr 2020

@buba7 a podla mna ste urobili chybu ze spi s vami. Je velka na to aby mala vlastnu izbu a vlastnu postel.

mogaa
17. apr 2020

@buba7 pokiaľ nechodí do škôlky, daj ju spať neskôr....kludne o pol deviate, deviatej a uvidíš že zaspí....ak je doma, nie je taká unavená ako ked chodí do škôlky, lebo ak ide do škôlky musí ráno skôr vstať, obliecť sa, idete od škôlky , tam ceý deň aktivity a určite viac ako doma.....naozaj skús ju dať o hodinu neskôr spať a uvidíš či to pomôže...

ericavargo
17. apr 2020

@buba7 presne rovnaka skusenost, syn 3 r. od narodenia dlho zaspavame, teraz do 1hod. som šťastná, niekedy 1,5-2hod. uz som z toho riadne vycerpana, tiez nepomaha, ci sa predtym vonku vybeha, nevieme si rady...

krisbar
17. apr 2020

Som tehotna a ked toto citam mam depky...prosim je tu niekto,kto to ma inak? Potrebujem sa ukludnit.

zuzka1117
17. apr 2020

Asi bola chyba ju zobrať späť do spálne, ja neviem ale nedokážem si to predstaviť takto uspavat. A keď leží v posteli tak tam plače? My mame rituál s 3 rôznym taký , že keď sa napapa , ide do svojej izby , tam mu precitame rozprávku, rozlúčime sa a zaspí si už sám. Niekedy hneď, niekedy neskôr, ale pekne si leží. Spať chodí okolo 7mej.

zuzka1117
17. apr 2020

@krisbar ja to takto nemám ☺

cichlida
17. apr 2020

@krisbar ani ja som to tak nemala klud...sak to by som sama zaspala ak by som mala 2 hodiny uspavat😀

cichlida
17. apr 2020

@krisbar teda ak sa bavime o tomto veku 2-3 roky..do roka som mala hrozu so spankom pri synovi, dcera ok😉

zuzka1117
17. apr 2020

@cichlida aj u nás to bolo najhoršie do roka s prvým synom, s druhým to bolo najhoršie do cca 10. mesiacov

buba7
autor
17. apr 2020

Píšete, že bola chyba ju vziať späť do spálne, ale keď vám má dieťa 39-40 horúčky,ktorá z Vás by ho nechala samé v izbe ??? Nám to,že spí s nami neprekáža, posteľ máme obrovskú, vyspatý sme všetci traja do ružova, ale ide o to,že nezaspím sama ani u nás v spálni ani vo svojej izbe.

fiafia
17. apr 2020

@buba7 moja mala tri a zaspava tak ,ze lezim vedla nej a drzim ju za ruku. Niekedy zaspi za 10minut, niekedy za hodinu. Este pit par x, cikat, zase pit ale vybiehanie z postele jej nedovolim. Stale je toto lepsie ako natriasat kocik 😂

zuzka1117
17. apr 2020

@buba7 tak keď ma horúčku tak to samozrejme že by som aj ja zobrala, ale keď vyzdravela už tam ostala.

evkamotka
18. apr 2020

Nas syn siel do vlastnej izby a velkej postele ked mal cez 2r a paradoxne sa mu tym vyrazne zlepsil spanok