Trojročný syn chodí spávať k rodičom do postele

mome
26. apr 2013

baby je to normalne , ze moj 3 rocny syn chodi kazdu noc uz mozno aj polroka ku nam do postele? vecer normalne zaspi vo svojej postielke, vo svojej izbe a potom v noci sa dovali a lahne si medzi nas... da sa s tym nieco robit? ake mate skusenosti

henikav
26. apr 2013

@mirus2 tym ze sme sa stali rodicmi, neprestali sme byt manzelkami a manzelmi. Nehovorim ze nasa postel je tabu, aj moj velky pubertak sa obcas cez vikend rano medzi nas vyvali a kecame, aj malu obcas vezmeme medzi seba, ale s tym ze ma svoju kolisku a vacsinu casu spi tam. Samozrejme, ak to Vam vyhovuje, ok, takyto zensky nazor viem pochopit, predsa len my zeny mame k tym detom trosku blizsie, ale zas chlap ktory ma zrazu deti a sexualny zivot ziadny, no neviem dokedy taky vztah vydrzi. A tiez si neviem predstavit nieco s manzelom za asistencie deti v posteli 😀 😀
O tom ani nehovorim, ze mat stale deti v posteli, to by som sa asi nikdy nevyspala, ale uznavam aj opacny nazor, ked to takto niekomu vyhovuje, preco nie?

@zuzanat uplne zdielam tvoj nazor, beriem to ze pomaznat sa s nami a potom hajde hajat do postielky

tilly
26. apr 2013

ja som asi divna, ale mna to tesi, ked docupita v noci... chodieva okolo 2,30 - 3.00... ja sa normalne budim v tom case, ked nepride, chyba mi 😀

janulienka83
26. apr 2013

aj moja chodí ku nám do postele, nie každú noc ale keď sa v noci preberie tak príde. Robí to približne od troch rokov a teraz má sedem, a stále sa v noci k nám priplichtí. Každý večer keď ju ukladáme spinkať tak sa nás spýta či v noci môže prísť, samozrejme jej to dovolíme, poteší ju to. Vôbec mi nevadí ani manželovi keď k nám takto v noci príde, a už začína aj ten mladší, ten má tri roky, takže tiež štyria na jednej posteli je nám dosť tesno ale je to príjemné keď sa k sebe všetci túlime. Ja si len poviem že si ich užívajme kým sú malé, lebo príde čas a už k nám takto do postele neprídu, raz ich to určite prejde.

katrinka8
26. apr 2013

Ja si tiez myslim, ze je to normalne. To dietatko je este malinke, ked sa v noci prebudi same v izbe, tak nikdy nemozme vediet, co sa robi v detskej hlave, dusicke, ako pracuje fantazia, co vsetko dieta vidi vo svojej izbicke... Jednoducho potrebuje citit niekoho blizkeho, niekoho, u koho sa citi v bezpeci. A to je, prirodzene, rodic. tgo dieta to nerobi preto, aby nam robilo naschval. Nebude to trvat vecne, ako tu uz mnohe baby pisali, co to je rok - dva v zivote cloveka? Ani sa nenazdame a budeme si priam zelat, aby jedinym problemom s dietatom bolo, ze v noci chodi k rodicom do postele... 😀 Pridu noci, kedy si budeme so strachom zelat, aby to nase dieta radsej bolo s nami v posteli ako niekde na diskoteke ci s kamosmi na stanovacke - obrazne povedane.

aha1
26. apr 2013

Užite si kým chodí potom Vám bude ľuto a trojročné je ešte veľmi maličké. Možno má nočné mory, alebo sa bojí a ak mu to budete zakazovať tak bude mať traumu na celý život. Teraz si myslý že ho ochránite ak ho budete nútiť spať samého bude mať pocit, že je na všetko sám a odcudzí sa Vám.

monikajaco
27. apr 2013

@kinna ja nemam pocit ze to je odsuvanie dietata preboha zase sa tu dramatizuje .. je to ucenie sa samostatnosti uz dost velkeho dietata ... mne to pride logicke a hlavne uziticne do buducnosti ..ja chcem zo svojich deti vychovat silne a sebavedome osobnosti a nie deti ktore spali pri mame a otcovy do svojich 10 rokov ak nie dlhsie ....ja sa venujem cez den maximalne ako mozem a viem a preto si myslim ze to ze dieta spi samo nieje predsa odsuvanie ani nic zme ale normalny vyvin tak ako vsetko ine ...

boka79
27. apr 2013

@mome

ahoj, ja na tom nevidim nic zle, jednoduche je mu smutno, deti do 5 rokoch mabvaju v noci uzkostne stavy a cim menej to budes riesit a posielat prec, tym skor to prejde. Nasa to mala, ked mala tri, po pol roku ju to same preslo.
Ja osobne by som sa nevyspala, keby som dieta stale musela posielat prec a ono by sa stale vracalo, to by som bola viac nevyspata, ako ked lezi u nas a spime spolu.

katecameron
27. apr 2013

moj ma 6 a chodí tiez vobec mi to nevadí a ked prestane chodit mozno by to bude aj chybat 😉

zuzkat1
27. apr 2013

@mome a co? Nasa 3roky a spava s nami...

zuzkat1
27. apr 2013

@mome Ved mu nedavaj plienku-chyba...v ikei predavaju taku nepremokavu podlozku...plachtu...ja som mala pod plachtou a hotovo...ja som malu oducala v nasej posteli kedze s nami spi

lulka12
27. apr 2013

@mome No problém vlastne nieje problémom ale krásnym prežívaním materstva i keď to možno tak teraz nevyzerá.

Ja som mala najstaršieho syna v úplne inej dobe a propagovalo sa dieťa vo vlastnej postieľke za každú cenu... Tak som ho uspávala , prenášala a dookola celú noc.... Pôrod bol vyvolaný a dieťatko nekojené , lebo som prekonala operáciu a už sa nenaučil na prsník..... Dnes viem ,že jeho nespavosť a nepokojnosť som mohla kompenzovať tým,že mu doprajem viac mojej blízkosti , ale viac som sa riadila múdrosťami babičiek a mojej múdrej sestry - zdravotnej sestry.... Dnes to veľmi ľutujem... ☹ ☹ ☹ ☹
Asi v 2,5 rokoch sme ho presunuli do vlastnej izby a chodenie do našej postele bolo samozrejmosťou... To som už plne akceptovala a trvalo to až do 7. roka kým sa nenarodil braček....

Našu malú , ktorá ma teraz tri som nechala vždy pri mne spať , keď sa budila a bola nespokojná....
Chcem jej dopriať svoju náruč kým o ňu stojí a viem ,že u staršieho syna mám v tejto otázke veľký DLH!!!