Trojročný syn má problém so spánkom. Poradíte?

mila76
3. aug 2015

Mám syna, ktorý v septembri oslávi 3 roky. Od narodenia má problém so spánkom - v noci sa budil veľmi často a cez deň spal pol hodiny doobeda, polhodiny poobede. Bola by to dlhá "story", keby som mala vymenúvať všetko, čo sme skúsili, a ako sme aj napriek všetkému nikdy nespali. Stále mi vraveli, že sa to upraví. Že sú proste deti, ktoré spia a ktoré nespia. Mám pocit, že je to stále horšie. Cez deň nespí vôbec aj keď je na ňom vidieť, že je unavený a večer zaspí okolo pol deviatej - pol desiatej. Budí sa každú polhodinu, hodinu počas celej noci. Kto také niečo neprežil, neuverí. Musím spať s ním, lebo zaspáva na mne a aj v noci, keď sa zobudí ľahne si na mňa. Za tie roky nespania už som niekedy veľmi nervózna. Vie mi niekto poradiť, čo mám vyskúšať, čo môže pomôcť? Ďakujem veľmi pekne. (Veľakrát mi hovorili, že deti zaspia v aute, lenže ja auto nemám).

martuska75
3. aug 2015

Ked pôjde do školy tak sa to zlepší 😉 Mám doma niečo podobné 2x

lion13
3. aug 2015

Neskusala si davat ho spat zvlast sameho? Podla mna takto ked spite spolu v postely sa ty vobec nevyspis, dieta kope roztahuje sa...prvych par noci bude tazkych. Skus mu pustit z cd rozpravku mozno pri jej pocuvani zaspi alebo zo zaciatku lez pri nom kym zaspi

ruthike
3. aug 2015

Pokial nema zdravotne problemy, co nespominas, tak by som to riesila konzistentnym rezimom. O 8mej vecierka, hodinu pred spankom ziadne jasenie ani televizor, to male dieta len prestimuluje (moja mala sa jeden tyzden stale budila s placom a az po par dnoch som zistila, ze su to detske mory z obycajneho Dumba a Pinokia, co pozerala poobede...)vecera, kupel, rozpravka (radsej nech uz po veceri nepije, aby ho nenutkalo do cikania) a postel. Prvych par noci bude zlych, strasne zlych, len sa nesmies poddat, nedovol mu spat v tvojej posteli a zaspavat na tebe. Pohladenie a objatie su uplne v poriadku, ale ked si nezvykne spavat sam, tak to budete obaja nevyspaty este mnoho rokov.

timea7
3. aug 2015

horšie to už byť nemôže, takže pôjde pekne krásne do postieľky, alebo postele a zotrvá tam, aj za cenu počiatočného cirkusu. Buď pri ňom, ale nedovoľ mu, aby spal s tebou, buď nablízku, tak, aby ste sa rukami dočiahli, aby si ho mohla hladiť. Na teba už si líhať nemôže, aj keď si vymyslíš story, že ťa niečo bolí....chce to len dôslednosť a neustúpiť, u trojročného dieťaťa to je už zlozvyk, nie potreba. Auto by som neriešila, ani náhodou, ani kebyže ho máš. Nehnevaj sa na mňa, ale ako by si to riešila, kebyže máš ešte dve mladšie deti? Jednoducho by už dávno spával sám. Je nás v rodine 18 bratrancov a sesterníc, máme dokopy už ozaj hromadu detí, sú medzi nimi také, ktoré spia lepšie, také, ktoré spia horšie, pri bábätkách sa to dá pochopiť, pri trojročnom je to tým, že si sa absolútne podriadila synovi a robíš všetko tak, ako to vyžaduje on. Občas pomôže aj dať ho spať do inej izby, ale v tvojom prípade sa bojím, aby to nebral ako trest, aby z toho nemal traumu. Najlepšie, keby si začala u niekoho na návšteve, alebo keby u vás bol niekto na návšteve, iné podmienky, zmena. Drž sa a neustúp, syn potrebuje oddýchnutú maminu a nie maminu, ktorá robí všetko možné aj nemožné, len aby bol spokojný, ale ona je na pokraji zrútenia....