Trojročný syn nechce na noc plienku

kalerabka99
8. nov 2018

Prosím vás, syn (3 roky) nechce na noc plienku. Vždy, musim počkať kým zaspí a potom mu ju dám. Lenže okolo 1 sa zobudí a plienku si dá dole, to ho hneď pošlem, aby sa vycikal. Potom zas čakám pokiaľ zaspí, aby som mu ju dala. Zas okolo 3 vstáva a dáva si ju dole, ale to väčšinou už neodsledujem, lebo tvrdo spím a okolo 4 sa strhnem a kontrolujem plachtu a väčšinou ju už nájdem pocikanú. Tak všetko o 4 prezliekam. Potom som už do rána hore, čo som už prebratá a nedá sa mi spať.
Denne periem, okrem iného aj 3 práčky len posteľneho prádla, väčšinou pociká aj prikrývku.
Už mu navečer ani piť veľa nedávam. Ako ho na plienku presvedčiť, alebo ako ho naučiť, aby sa zobudil, keď chce ísť cikať? Ďakujem

wieruska1
8. nov 2018

A vo takto si dat budik a 2,3x ho dat v noci cikat? Ved nejako sa to musi naucit a ty by si mu mala pomoct a nie mu dat plienku.

bublinka711
8. nov 2018

Tak si nastav budík na 3,00 a daj ho vycikať. Aj ja som tak k dcére v troch rokoch vstávala. O 1,00, potom o 3,00. Potom už iba o 1,00, potom ju stačilo dať vycikať o 23,00 a teraz už v pohode stačí cikať pred spinkanjm. niektoré deti majú hold tuhý spánok. Trojročnému by som už plienku nedávala...

kalerabka99
autor
8. nov 2018

Oki, vyskúšam, no dúfam, že budik nezobudi staršieho. Ďakujem

tosomja
8. nov 2018

Plienku mu nedavaj, radsej per a podpor ho v oducani. A vstávaj k nemu, hoc aj kazdu hodinu, nebude to dlho trvat a zvykne si, aspon 2 hodiny pred spaním nedať pit. Alebo len minimum.

silvia610
8. nov 2018

Ja som si k malemu tiež dávala budík ked sa odnaúčal od plienky na noc a aj tak sa stalo že som musela v noci prevliekať postel...

pininka
8. nov 2018

@kalerabka99 ani ja by som plienku nedala ale určite by som pod neho dala.gumenu plachtu a aj prebalovaciu podložku, ušetris si to pranie, aspoň trocha.

anna_maria1
8. nov 2018

ono na jednej strane viem, ze by bolo lepsie ak by mal na noc tu plienku, no na druhej strane mozes byt rada, ze ju maly nechce. mala by si si nastolit nejaky rezim a davat ho pravidelne cikat

river_song
8. nov 2018

Našu tiež v noci par krat zobudime a dame cikat, akože nehoda sa sem tam stane, ale tak su to deti, no, treba s tym počítať.. postupne ich bude menej a menej 😊

zabulienka266
8. nov 2018

@kalerabka99 ja som obe deti odúčala od plienky na noc s inkontinencnymi podlozkami. Dala som pod plachtu, aby nevideli (a mysleli, že nemôžu cikať), ak sa stalo, bola mokrá "len" plachta a pyzamo. Mladšia na prvý šup (ale to sama nechcela plienku na noc), syn trošku dlhšie.

mrkvicka060
8. nov 2018

Baby, votriem sa do tejto diskusie, ak vam to nevadi, nechcem zas zakladat novu. Skusali ste niektora na noc odplienkovat dietatko v pripade, ze pije pred spanim v posteli mlieko z flase? Tym padom dost v noci cika, takze ci to ma zmysel skusit to bez plienky alebo je nutne najprv oducit od vecerneho mlieka? Maly zatial nie je schopny bez neho zaspat.

silvia610
8. nov 2018

@mrkvicka060 ahoj maly pije doteraz pred spanim kakao v posteli a krásne sa naučil len ho bolo treba častejšie davat cikat ( odsledovat si cca ako dlho vydrži) teraz sa pekne zobudi ak v noci potrebuje a ide sam bez plienky bol cca od 2-2,5r na noc

katrin21
8. nov 2018

@kalerabka99 davaj ho cikat okolo 2v noci.normalne aj v spanku.. pred spanim uz nic nepit a vycikat tiez.
Moha prva sa vzdy okolo 2 budila s takym mrncanim... vedela som,ze chce cikat, ale spi.. zobrala som ju, daks cikat , polozila z spala..
Ked ti cika o polnoci a o 3-4 zas, zmamena tp,ze vecer moc vela pije.. musis vecerne pitue obnedzit a zaroven ho zatial davat cikat okolo tej 2.30- 3.00.
Tym sa postupne nauci aj sam sa na to zobudit.

Ak sa mlieckz pred spanim nevie vzdat , zniz davku.. ja preto davsm len 90ml vecer.

nini1010
8. nov 2018

3 rocny na noc plienku???moja akonahle plne pochopila na co je nocnik povazovala za hanbu nosit plienku.tesne pred spanim uz nedavaj pit a raz dva krat na noc dat vycikat a plachtu proti precikaniu.no 3 rocny plienka...asi odpadnem.uz len cumel.

ja_bb
8. nov 2018

K tej pracke, preco vsetko hned davat do pracky? Mne tiez,ked precika (zatial obed,nie noc,to ma plienku), tak v rukach operem to miesto a dam susit na radiator. Az na druhy raz, ked ocika tu istu plachtu davam do pracky.

kalerabka99
autor
8. nov 2018

@nini1010 ale no, sú aj horšie veci a 3 mal pred dvoma týždňami. Nerob z toho tragédiu

kalerabka99
autor
8. nov 2018

@ja_bb jeminie, že mňa toto nenapadlo. Ďakujem za typ 🙂

kalerabka99
autor
8. nov 2018

@nini1010 aj môj nechce plienku,ale jednoducho sa večer nedokáže zobudit na cikanie

kalerabka99
autor
8. nov 2018

Ďakujem ostatným za rady. Budem si dávať budík 🙂

luslus
8. nov 2018

Moja mala si tiez sama povedala,ze nechce na noc plienku. Mala 2 roky aj cosi. Tiez som sa naprala a po nociach prezliekala. Teraz mala 4 roky a sem tam jej ujde. Tiez ma tvrdy spanok ale ja ju davam cikat ked idem ja spat (ona spi,iba ju prenesiem na zachod a vycika sa) a potom v noci podla toho ako sa prebudim,ze aj mne sa da ist na wc tak aj ju vzdy zoberiem

diana20
8. nov 2018

@nini1010 ja neviem akože, nežijem na Slovensku a viem, že tam sa kladú na deti veľké nároky v porovnaní s tým co je tu... Ale tvoja reakcia ma prekvapila.. Aj na Slovensku predsa vieme, že každé dieťa je iné, nie? Môj malý od dvoch rokov chodí na nočník, ale na noc ma plienku stále à už ma tri roky ako pre teba katastrofa. Prečo ma plienku? Lebo vie sám, že aj keď je väčšinou ráno suchý, tak sa mu občas stane, že sa pocika a tak chce radšej plienku. Napriek tomu môžem povedať, že odplienkovany je.. Pred spaním aj počas ešte pije mlieko a niekedy sa v noci ide vycikat, ale väčšinou až ráno.. A ako tu píšu baby, že stane sa nehoda tak aj jemu, ale do plienky. Ušetrena robota pre mňa a aj jemu je lepšie, že nespi v mokrom.. Tu je to úplne normálne dokonca sú ochotní dávať deťom aj v škôlke plienky na poobedny spánok.. Lebo nechcú robiť nátlak na deti.. Tak isto majú na spanie v škôlke niektoré deti stále cumlíky a nikomu to nevadí.. Aj tak z nich vyrastú normálni ľudia 😊
@kalerabka99 podľa mňa ak nechce plienku tak ti ostáva len nedávať a budiť sa k nemu ako baby hovoria..

kalerabka99
autor
9. nov 2018

@diana20 ďakujem 🙂

mogaa
9. nov 2018

no dieťa tvrdo spí necíti že potrebuje cikať.....a ked mu budeš dávať plienku, tak sa to tak skoro ani nenaučí.....podložka je fajn, ale lepšie je kúpiť 2 nepremokavé plachty, v noci plachtu vymeníš a pocikanú hodíš do pračky, ráno operieš..a ked sa zobudíš tak ho bud na záchod....stane sa že sa pociká v noci aj do 6rokov, deti tvrdo spia, ale musí sa naučiť prebrať ked potrebuje cikať - len na to musí byť pripravené, nie všetky deri sú na to vyzreté a pripravené do 3rokov, tak ked uvidíš že po pár dňoch to nejde(nebudí sa sám), tak 2-3týžne počkaj a skúšaj znova....základ ti pochopil- že nechce plienku🙂už sa musí naučiť len prebrať🙂

moonglow
9. nov 2018

@kalerabka99 asi mas nepremokavu plachtu, ale priamo pod syna daj este taku nepremokavu podlozku (mali sme pratelnu, asi z lidla) a prikryvaj ho len dekou, budes mat menej nocneho prezliekania a prania 😉
inak treba len vydrzat ... moj starsi mal take obdobie okolo 3,5 roka, ze sa takmer kazdu noc pocikal, ale u neho nepomohlo ho v polospanku vlacit na WC, nikdy sa tam nevycikal, aj ked som mala odsledovany cas, kedy to v spanku pusta ... plienku nastastie chcel a tak, hanba-nehanba, plienku nosil aj ako 3,5 rocny, pricom cez den bol bez nej uz snad 2 roky ... potom to preslo same

dominika_sk
9. nov 2018

Ahoj, každy mame svoje metody a le odplienkovanie mojho syna trvalo presne 60 minut. v deň jeho druhych narodenin som mu povedala že odteraz je velky chlap a bude sa pytať cikať, prikyvol, plienku sme dali dole a po 15. minutach sa pokakal. pytam sa ho dohodli sme sa že sa budeš pytať? on že ano. tak vravim tu si pekne seď na tom bobku. posedel, pekne mu vyštipalo riť 😃 po trištvrte hodine sa pytam, už sa budeš pytať? strašne kyval hlavou že ano ano ano 😃 a odvtedy žiadne plienky cez deň, v noci, n taky spanok, na hentaky spanok, načo? kup tie vatove podložky v lekarni, večer nedaj piť a uvidiš ako rychlo to pojde. Daj mu pocitiť že byť pocikany je nekomfortne 🙂

mogaa
9. nov 2018

Hlave to nesil, dieťa musí byť na to pripravené....jedno je pripravené v 2rokoch, iné v 4....jasne že skúšať treba a aj budiť, ale keď vidíš že ani po týždni to nejde, tak daj plienku a počkaj aj mesiac a potom zase skúšať.....dieťa pokial nie je na to pripravené, tak sa ti jednoducho nepreberie na potrebu cikať a ty ho môžeš kludne budiť aj pol roka - výsledok bude že síce sa vyciká ale len ak ho ty zobudíš - a budeš nevyspatá aj ty aj on...

lenadka
9. nov 2018

@kalerabka99 syna 2,5 akurát dva týždne odúčam od plienok na spanie. On od leta nemal plienky na denný spánok a začal sa cez obedné spanie v jasliach pocikavať. Tak ma to mrzelo, týždeň mal plienky v jasliach a doma začali byť viac mokré aj tie nočné. Išli prázdniny s tak domu mu ich vzala úplne, ten krok späť sa mi vôbec nepáčil. Prvý týždeň ani raz pocikany cez deň v noci 2x nakopmplet prezliekať posteľ, dva krát do len cvrk do pyžama a zvyšok suché noci. Tento týždeň suchý celý zatiaľ. V noci som ho najskôr dávala cikať 2-3 x teraz tento týždeň len 1x. Vždy večer mi opakujem že sa nemá pocikať, že sa má pýtať a ráno chválim, vytešujem sa a zdôrazňujem mu aký je šikovný že sa nepocikal.
Postupne budú nehody ubúdať. U môjho sa podľa mňa začal rozvíjať zlozvyk, cikam v noci do plienky v lebo môžem a začal to robiť aj cez deň.

lenadka
9. nov 2018

@mrkvicka060 dávaj postupne menej a menej. Môj večer už nepil, ale v noci za fľašu sunaru. No ako som zrušila plienky a on sa v noci pocikal a pýtal kakao, ale nedostal, som mu povedala že po kakauku sa pocika, že nemôže až ráno. A zobral to celkom v pohode trochu mrncal, čakala som väčší cirkus. Po týždni už nepýta. Takže naraz sme zrušili plienky aj mlieko.

nata18
9. nov 2018

@dominika_sk tak to je iny teror ☹

dominika_sk
9. nov 2018

@nata18 no hrozny, trauma na cely život

marissenka
9. nov 2018

@kalerabka99 no ja riešim toto isté...s každým sme mali takéto patálie...nefrolog nám radil:doobeda ponúkať piť,poobede dať len na požiadanie,naposledy hodinu pred spaním...tesne pred spaním vycikať,potom za dve hodiny zobudiť trošku a dať cikať....takto som ich vláčika všetkých na wc,..teraz malú dávam na serblik...ale hlavne večer sa nesmú nalievať,potom to nefunguje a musím vstať aj dva krát a cikať...len nedtrqba ich moc zobudiť,len trošku a šepkať že čo má spraviť,alebo trošku poštekliť na chrbát oki,potom v ide🤣😉neboj to prejde..mám to už overené dva krát...