Trojročný syn zle spáva

rysisi
14. jan 2016

Prosím poradte môj syn má 3 rôčky a máme momentálne problém z obedňajším spánkom ☹ keď ho dám spinkať na obed tak nechce ísť večer a do 11 nám rozpráva básničky a spieva a počíta a všetko možné, manžel ráno vstáva o 4 do práce tak je už dosť unavený o takom čase. Keď ho nedám spať na obed tak večer zaspí už o pol ôsmej ale v noci je o jednej hore ☹ mrví sa kope mrnčí proste si myslím že sa mu snívajú hlúposti a on má potrebu to s nami prebrať ☹. Teraz neviem mám ho dávať spať alebo nemám???? Na obed ide spať už tak viac menej z donútenia ale viem že bude v noci tak ho nútim ☹.

dominika6
14. jan 2016

@rysisi
v takom veku už spať cez obed nemusí...daj ho už len večer o 19.00 spať a v noci ked sa zobudí,nerozoberaj hlúposti,nehraj sa s ním...proste pohladiť,dať pusu a odísť z izby...

timea7
14. jan 2016

@rysisi aký má denný režim? Má dostatok pohybu na čerstvom vzduchu? Nemyslím vozenie sa v kočíku, myslím aktívny pohyb aspoň hodinu doobeda a hodinu poobede. Ak sa ti v noci zobudí, nezasvieť, neprihováraj sa mu, neodpovedaj mu, iba ho pohladkaj, v noci sa spí.

rysisi
autor
14. jan 2016

@dominika6 má vlastnú izbu ale nespí v nej spí s nami v manželskej mi to tak aj robíme povieme aby spinkal ale on cestuje po posteli kope nehorázne celí sme modrinoví z manželom 😒
pohybu má dosť si myslím chvílku neobsedí dokonca sa mi zdá že ked je moc unavený robí to vtedy.

timea7
14. jan 2016

@rysisi môže to byť aj z únavy, ale je najvyšší čas, aby spával vo svojej posteli, myslím, že bude spať kľudnejšie aj on aj vy.

takatakasom
14. jan 2016

Určite by som ho nedávala spať naobed a vnoci žiadne debaty - pusinka, pohladenie a vysvetlenie že je velký chlapec a nemá Vás vnoci rušiť, lebo budete unavení. A aj ke)ď spí v spálni, musí mať vlastnú postel!

dominika6
14. jan 2016

@rysisi
nooo zlatík,tak taký veľký chalanisko už pekne sám do izby...poplače si týžden aj on aj vy a potom bude všetko ok...
a manželovi vyhovuje taká antikoncepcia ? 😀

rysisi
autor
19. jan 2016

Má postielku aj u nás v spálni aj v svojej izbe dokonca sme kúpili také z autom čo sa mu páči ale bohužiaľ to nezabralo ešte má v noci plenku a pije čajík z flašky, neviem či by to zvládol ešte v svojej izbietke sám a ja by som určite nespala ale stála za dverami celú noc strašne sa oňho bojím aj keď nemám dôvod ale aj tak pre istotu.

rysisi
autor
19. jan 2016

@dominika6 No to si predstav ale on bol za aby spinkal snami 🙂 oboch nás kope celú noc keď má toho dosť tak sa presťahuje do obyvačky

rysisi
autor
19. jan 2016

@takatakasom Má postielku aj u nás v spálni aj v svojej izbe dokonca sme kúpili také z autom čo sa mu páči ale bohužiaľ to nezabralo ešte má v noci plenku a pije čajík z flašky, neviem či by to zvládol ešte v svojej izbietke sám a ja by som určite nespala ale stála za dverami celú noc strašne sa oňho bojím aj keď nemám dôvod ale aj tak pre istotu.

takatakasom
19. jan 2016

@rysisi ved to je vsetko v poriadku.ked zaspi tak ho prelozte do jeho postielky a nech spi tam!

luciferkax
19. jan 2016

Moja skúsenosť je, že čím moji chalani spali menej cez obed, tým horiše spali v noci a budili sa... asi by som trochu sprísnila režim, a večer okolo pol 9-9 spať, a ak bude kecať , tak sa akože pohnevať, pokričať.. ved už je dosť velký na spanie sám :D :D

rysisi
autor
23. jan 2016

@takatakasom to som skúšala behom minútky prešiel k nám 🙂

rysisi
autor
23. jan 2016

@luciferkax Aj ja som si všimla že lepšie spinká ked spí aj na obed ale ked vstane o štvrť na desať to už sa nedá aby spal aj na obed. no vravím ked je moc unavený vtedy akoby sa mu toho snívalo veľa naraz v tej hlávke 🙂

luciferkax
23. jan 2016

@rysisi áno to chápem, ja v tomto prípade deti ukladám spať pred siedmou, ked nespia na obed, a na moje počudovanie zaspia v pohode, lepšie, ako o deviatej :D

takatakasom
23. jan 2016

@rysisi Aj ked uz hlboko spal?

zzuzulinka
23. jan 2016

tak mu sprav rezim a nenechaj ho spat tak dlho.rano budik na 7mu, spat okolo pol1-1 na taku hodku a pol a potom poriadne unavit. ist von na prechadzku,vymysliet nieco kde sa poriadne unavi. detske centra a tak.a max o 9tej uz spat. aj nas maly sa budil v noci stale som zapninala svetlo a prihovarala sa mu. potom som s tym sekla a bez svetla a hlavne ani slovo. ma uz vlastnu postel a tam pekne spinka,ja som nebola nikdy zastanca aby spal s nami.

yanielka
23. jan 2016

zle spi lebo je uz velmi unaveny, davaj ho spavat vecer skor ked nespi cez obed

timea7
23. jan 2016

@rysisi prečo ho nechávaš spať do štvrť na desať? Tak ako ti radí @zzuzulinka, ráno o siedmej vstať, aspoň dve hodiny vonku, po obede spať, ale nenechať štyri hodiny, po dvoch ho zobuď a znovu von, nechať vylietať a večer by mal zaspať v pohode.

rysisi
autor
24. jan 2016

@timea7 keď ho zobudím keď sa niekam chystáme ráno tak vstáva z plačom a potom je celí umrnčaný som zástancom toho že detičky sa budiť nemajú,

rysisi
autor
24. jan 2016

@luciferkax skúsim veru budem ho dávať spinkať o 7 aspoň si z manželom spravíme pekný večer 🙂

rysisi
autor
24. jan 2016

@takatakasom Veru aj ked hlboko spal nezobudil sa hneď ale asi tak za pol hoďku začal plakať a tak sa rýchlo pustil za nami až spadol z postielky a buchol si hlávku ☹((( od vtedy ho tam ani nedávam. A má tam aj tie bočné aby nespadol ☹ nevadí nech spinká snami máme iba jeho druhé už nechceme takže nech si užijeme dúfam že to nebude do 18 😀

timea7
24. jan 2016

@rysisi to je zaujímavý názor, že detičky sa budiť nemajú. Mrnčí práve preto, lebo nemá vytvorený režim. Do školy už bude vstávať, či? Myslíš, že keď ti teraz vstáva o štvrť na desať, tak sa o dva roky postupne začne meniť a začne sám od seba vstávať o siedmej? No nezačne, bude cirkus pri vstávaní do škôlky, ak teda o nej uvažuješ. Ale ak si zástancom toho, že detičky sa budiť nemajú (ja tiež, ale niekoľko mesačné, nie vo veku tvojho syna), tak sa asi budeš musieť zmieriť so stavom, ktorý máš. Väčšinu problémov s deťmi si vyrábajú rodičia sami.

luciferkax
24. jan 2016

@rysisi skús, verím,ž e to vyjde, spraví si režim.. moji sú vačší, aked na obed nespia, veru putujú pred siedmou :D :D a v noci nevystrájajú :D :D zato ked ich uložím o deviatej tak robia cirkus :D držím palce :D

zzuzulinka
25. jan 2016

tak sa tu potom nestazuj a nepytaj si rady ked aj tak nic nezmenis. tak nech spinka aj do 10 a potom vy sa ani nevyspite. nevies vydrzat chvilu mrncanie, potom ho zabavis idete von a ide zase spat. nech spinka teda s vami aj do tej 18ky

rysisi
autor
25. jan 2016

@luciferkax Chcela by som Vééééľmi poďakovať včera išiel spať o 18:45 a naozaj spal celú noc , aj keď ešte nemrnčal proste sme šli spinkať a hotovo zaspal 😀 ja som si pekne poupratovala a pozrela z manželom v klude telku odteraz to budem robiť tak bude chodiť o siedmej 😀 vždy som čakala kým nebol zlý zabávala ho a tak aby vydržal do tej deviatej a teraz zisťujem že to bolo zbytočné .......
Ešte raz ďakujem 🙂 mňa to samú nenapadlo...

rysisi
autor
25. jan 2016

@zzuzulinka ja som sa nesťažovala iba som sa chcela poradiť mne nevadí že spinká snami ale to že sa v noci budil 🙂 ale aj tak Ďakujem za radu. Mi sme mali troška problémy z malinkým a naozaj máš pravdu sme v pozore stačí keď zamrnčí.

rysisi
autor
25. jan 2016

@timea7 áno máš pravdu spravila som si to sama nechávala som ho nasilu hore aj keď bol unavený myslela som že čím pôjde neskôr tým bude tvrdšie spinkať ale každý sa môže zmýliť 🙂 on mal režim chodil spinkať o 21:00 potom sa v noci budil pretože sa mu snívali hlúposti. Teraz som zaviedla o 19:00 a je to lepšie a vstával o pol siedmej ráno takže som nemusela chodiť po špičkách vstal pekne z maminku 🙂 Ďakujem baby za rady z každej som sa niečo poučila 🙂

timea7
25. jan 2016

@rysisi teším sa, že sa to zlepšilo, vieš, aj medzi dospelými je časť takých, ktorí sú ráno ako rybičky a časť takých, ktorí ožívajú neskoro večer. Je ťažké hneď odhadnúť, k akému typu syn patrí, ale režim potrebujú všetci, vnáša do ich života kľud a systém.

luciferkax
25. jan 2016

@rysisi nemáš za čo 🙂 nech to tak aj ostane :-P. Darmo,mám dvoch chalanov,museli sme poskusat 😉 a teraz pri takom režime stihame správy, film a iné 😉