Týždňové bábätko nevie večer zaspať

mishelin_0801
13. mar 2021

Ahojte. Pred týždňom sa mi narodila dcerka. Nakoľko kvoli zdravotným problémom dojčiť nemôžem, papame UM. Mam taky problém, ze mala cez den spi perfektne, niekedy spi dlhšie, ze ju musim zobudiť na kŕmenie. No ako pride vecer 21hodina uz nevie zaspať. Mrvi sa, puci sa place, ked ju nakrmim tak zaspí len na par minut a zase place. Snazim sa ju utíšiť, v naruci mi zaspí ale akonáhle ju dam do postieľky opäť to začne. K tomu len v noci jej zacnu silné prdiky a ked menim plienku ma ju strašne plnú, cez den len ocikanu. Akonáhle pride ráno uz je zase všetko v poriadku a pekne spinká. Prosím viete mi poradiť ci robím niečo zle a preco sa to takto deje. Ďakujem

miadi
13. mar 2021

@mishelin_0801 moje deti kojene toto nerobili typujem ale ze ju boli brusko. Robia sa jej prdiky a tlaky v crevach este je len par dni na svete a Mozno jej nesadlo to um . Moze mat koliky. Skus hladkat brusko a cvicit s nozickami nez pojde spat aby sa vyprdela.

baccio
13. mar 2021

@mishelin_0801 hmm..moje síce neboli na UM ale nikdy som ich na kojenie/kŕmenie nebudila...bábo zvyčajne sami vie koľko toho mliecka potrebuje. To že ju trápi bruško môže byť z rôznych príčin .Aj z tej ako spomínala žienka vyššie.Mozno jej nesadlo to UM a treba skúsiť iné.Dalsia vec môže byť aj vigantol ak ho používaš ...mnohým detičkám tento vitamín robí problém práve s bolesťou bruška ...skús vymeniť za devit kvapky. A s tým spánkom ju treba pomaličky naučiť kedy sa spinka .Nám detičky po večernom kúpeli zvykli rýchlejšie zaspať...a ja som zas milovala keď mi hoc aj dlhšie spinkali v náručí teda skôr na brušku na mojej hrudi.Vtedy si poprdkali uklidnili sa a až tak som ich prekladala.Par mojich detí milovalo ak boli v postieľke zavinute natesno...čomu som nerozumela ale ináč nezaspali len s rukami pri tele...a iné zas len na brušku s rukami pri hlave. Musíš nájsť ten spôsob ktorý tvojej dcérke bude najviac vyhovovať. A určite si je dávaj na svoju hruď čo najčastejšie alebo aj na manželovu..vtedy sú detičky najspokojnejší keď cítia mamine srdiečko a blízkosť. Ja vravím prvé bábätko je skúšobné 😉ale všetko sa naučíš neboj sa...len počúvaj svoj inštinkt a na všetko prídeš.Co u iného zaberá inde nemusí.Preto musíš hľadať ten váš spôsob ako to bude dobré.Drzim palce a gratulujem k malej Bambuľke.😊

livka283
13. mar 2021

@mishelin_0801 prvé som kojila a pučila sa vkuse, teraz mám 2mes.syna musí byť bohužiaľ na um a presne robil čo vaše bábo, cez deň super večera katastrofa, nikdy nebudim na kŕmenie... no a zmenila som mlieko z obyčajného nutrilonu na profuturu a zrazu spí aj 6-7hod večer, no občas dám espumisan keď vidím,že sa trápi, pomasirujem bruško, a vždy ho dám odgrgnúť, bez toho nedám do postieľky, od minulého týždňa spí na brušku, krásne prdká celú noc a spinká

pininka1
13. mar 2021

Skusila by som hlavne vecer dat kvapky proti kolikam, troska aj pomasirovat brusko, um je pre niektore deti tazke, ale moze mat aj vymeneni den za noc,ked pises ze cez den pekne spinka. Este je velmi malinka, bude tych rezimov este mnozstvo.

lenicka777
13. mar 2021

Skus posuchat bruško mozno skúsiť potrieť mastickou pupik nam to zaberalo 🙂 pripadne probiotika dat do mlieka

domak2
13. mar 2021

Ak celý deň spinka tak je normálne že sa jej v noci nechce a je viac aktivna, treba to postupne pomaly pretocit a skús spať s ňou cez deň ak sa ti dá nech potom tie noci dáko prežiješ.

luccija
13. mar 2021

@mishelin_0801 dávaj ju čo najviac na bruško nech vyprdi vzduch, pri papani ju daj viac x odgrgnut.a určite kvapky..rozbaliť cvičiť s nohami

evkakozickova
13. mar 2021

@mishelin_0801 probiotiká, Espumisan a masírovať bruško.

zuzana_ilkova
13. mar 2021

@mishelin_0801 ahoj ja som mala tiež malého na um od začiatku a mi sme problwm s kolikami, presne to iste ako píšeš, nasadila som probiotika biogaia a espumisqm l na striedačku so sab simplex kvapkami, cez deň cvicit s nozkami aby sa uvolnili cievka a masírovať bruško jemne v protismeru hodinových ruciciek okolo pupka, niekedy pomáha aj teply obklad priložiť na bruško (v dm sa da kupit taky vankusik ktorý nahrejes v mikrovlne).... ( u nás to trvalo do 4 mesiacov kým nenastúpil prikrm) diať sa to môže preto ze sa ti nataha veľa vzduchu pri papanie mliečka, mne maly nevedel odgrgnut