Ukladanie batoľaťa na nočný spánok. Poradíte?

andy48
8. feb 2015

Prosím Vás, o ktorej chodia vaše deťúrence spať? Mám 7 mesačného syna, že by mal nejaký presný režim to by som nepovedala, hlavne ja som sa ani nikdy nesnažila mu nejaký režim tvoriť. Skôr som sa prispôsobila jeho "zvykom". Jediné, čo je u neho stále rovnaké (cca od 3-4 mesiacov) že večer zaspáva medzi pol šiestou a šiestou. A zobúdza sa ráno o piatej (ale o piatej mi začal vstávať asi tak za posledný mesiac), potom ešte niekedy ráno od siedmej pospí na hodku alebo dve. Ako kedy... V noci sa zobudí ešte asi tak 2x. Podotýkam, že od jeho narodenia som nespala ešte ani jednu celú noc. Najskôr to boli koliky, bolenie bruška, problémy s kakaním, no proste keď bol maličký, bola som v noci hore aj 10x. Neustále nosenie na rukách, čičíkanie, hojdanie v kočiary. Takže teraz keď sa v noci zobudíme 2x, dáme mliečko a spinkáme ďalej to je pre mňa "dobrá" noc. Od mojej mamy stále počúvam, že ho dávam skoro spať, že má ísť spať aspoň o siedmej. Preto som sa chcela spýtať o koľkej chodia spať vaše deti a kedy vstávajú ráno. Resp. či máte podobný čas na spanie ako my? Ďakujem

katka2678
8. feb 2015

Tiez mám 7 mesačného synčeka,teda v utorok bude mať sedem.Spávať chodíme okolo 17-17:30:-) a vstavame ako Vy okolo 5:00hod.Asi posledné tri týždne spí celú noc a ak sa aj zobudí,tak sa troška pomrvi a spinka ďalej.Skúšala som,aby večer vydržal dlhšie hore a ráno dlhšie spal,ale u nás to nefunguje.Ale mne to nevadí,len dufam,ze do leta sa to troška posunie,aspoň večer,lebo predsa býva dlho svetlo a od piatej byť v posteli si nechcem predstavit🙂

mimi8814
8. feb 2015

ahoj, nas ma 6 mesiacov, spat chodime o siestej a budi sa okolo siedmej. v noci sa budi dost, mozno aj 5x. Ale to len sa zacne mrvit, tak dam prsko a spi dalej. to s tym posuvanim casu spania, aby sa zobudil neskor , moc nefunguje, par krat sme ho davali spat aj neskor ale vzdy sa zobudil okolo siedmej...

dejna20
8. feb 2015

Moj uz ma sice 19 mesiacov ale nikdy nesiel spat vecerny spanok tak skoro, najskor o 19,30 a vstaval aj stava najskor 7,30, zvycajne 8-8.30

albao
8. feb 2015

Podľa odborníka na detský spánok Weisblutha, je ideálny čas večerné ukladanie 18:00. Argumentuje tým, že spánok pred polnocou je najzdravší. A vstávanie o šiestej ráno je plne v súlade s "ideálom". Toľko by som odkázala podpichovačom. Čo by iné za to dali, aby mali večer kľud a mohli upratať a navariť, alebo sa v kľude aspoň osprchovať 😉

kristinaanna
8. feb 2015

podľa mňa spí ukážkovo a ty máš voľný večer, 😉 len málo detí v tomto veku prespí celú noc, niektoré ani v v troch rokoch🙂 na jar sa posunie čas a bude ti spávať od 19.00 do 6.00 a to je predsa super::

sam2
8. feb 2015

Zavidiiim....Moj chodi od malicka o 21,00 (teraz bude mat 18 mesiacov) a spi tak do cca 7,00. Niekedy sa podari a potiahne do 8,00 😀 Minule dokonca do 8,30 😀 spi 1x cez den (od 12,30-13,00 do tej 15,00-15,30)....no a vecer okolo tej 21 vzdy zaspi... akykolvek pokus o skorsie spanie skoncil fiaskom 😝 takze to nesilim 😎

poly2406
8. feb 2015

Môj má 2,8 r a dávam ho od malička spinkať vtedy, kedy to chce on sám...teda večer okolo 19tej, keď bol menší, aj skôr. Ráno už vstáva konečne trochu neskôr, t.j. Okolo 6:30, donedávna aj o 4:30-5:00
...a v noci sa ešte 1-2 krát budí.
Nepočúvaj niekoho, rob tak, aby to vyhovovalo tebe a bábätku...

monika1302
8. feb 2015

moja ma 23mesiacov chodi spat okoolo 19:30H rano vstavva o 7h a este neprespala celu noc NIKDYY 😒

paki78
8. feb 2015

Ahoj, aj môj má 7m a pred chvíľou zaspal. Zaspáva okolo 20.00 a ráno je hore o 6.00. K noci, keď sa zobudí iba 1x si môžem gratulovať, väčšinou je to 2-3 krát. Teraz začal zaspávať naspäť po nočnom kojení aj sám, ale mali sme obdobie keď bol hore aj 1,5 hodiny a zaspal len na prsníku.Vynechala som už podvečerný spánok. Takže spí cez deň dva krát, približne od 9.00 do 10.00 a o po obede približne od 13.00 do 15.00. Ešte pred dvomi týždňami spával aj podvečer medzi 17.30 a18.00, ale moci boli hrozné,teraz je to lepšie.
Mne odporúčala doktorka aby chodil skôr spať, okolo 19.00 ale nejako sa nám nedarí 😒 , takže si môžeš gratulovať, že ti tak pekne spí, a neptrápiť sa zbytočne

silviettaa
8. feb 2015

Ahoj, moja má 3 mesiace, dávam ju spať pred 20:00, prespí celú noc, vstáva cca o 7:00, niekedy o 8:00, podľa toho kedy sa zobudí starší syn, lebo spia spolu v izbe 🙂

zabina27
8. feb 2015

nas ma 8 a pol mesiaca, zaspava tak medzi 20:00 - 20:30, vstava rano okolo pol osmej, niekedy o siedmej, niekedy o osmej - cize spi podobne dlho ako tvoj, nas prespi celu noc bez budenia, ale je na UM. ked mal teraz trochu sopliky, bol hore parkrat za noc. ja som za taketo spanie rada, lebo skor vecer viem fungovat, ani sa mi nechce ist spat, ale musim sa dokopat, lebo zase rano mi on nedovoli vyspavat do desiatej 😀 ak ti to tak vyhovuje, ze mas cely dlhy vecer volny a rano nemas problem vstat, tak to neries, je to tvoja vac, ty s nim vstavas, aj ho ukladas, nie tvoja mamina. a ak ti to nevyhovuje, skus postupne trosku ponatahovat, napr. par dni po 15 minut , uvidis, ci si to necha a zvykne si neskor zaspavat, ak nie, lahko vratis 😉

evitka83
8. feb 2015

Boze baby len vam zavidim, ze vam dieta prespi celu noc, alebo sa zobudi len raz. My chodime spat okolo 21.-22.00 a budi sa kazde dve hodiny, niekedy castejsie a ma 7 mesiacov. A to nekojim ☹

wewe22
8. feb 2015

vsetky moje baby najneskor v 6mesiacoch zacali rezim o 20:00 a mame ho dodnes

iskricka55
8. feb 2015

Andy ky mame 9 mesiacov a mali sme to asi tak ako vy cosa tyka tych kolik, bolenia bruska a ked vstavam k syncekovi raz dva x tak som stastna ale spinkat chodi o osmej niekedy o pol 8mej...skus aspon o tej 7mej pol 8mej nejak natiahni ten cas o 6tej je dost skoro...

yvonn
8. feb 2015

Ahoj, moja má 6 mesiacov a chodí spať presne v rovnakom čase ako vy.. A vstáva medzi 5.30-6.00 to už sme si zvykli ale mame aspoň večer klidek lebo ide spať tak skoro- napr. Dnes už na nočný spánok zaspala 17,15😃zavisito od toho dokedy spi poobede.. Dnes mala poobedny spánok od 13.00-15.00 a medzi spankami vydrží len 2,5 hodny byt hore - potom je už veeeelmi mrzutá tak ako dnes tak išla aj skôr spať na noc...a ráno bude v rovnakom čase hore. Je zatiaľ len kojená a v noci býva tak asi každé 3-4 h hore ale to sa len pricucne a spi dalej😊

pavlina2222
8. feb 2015

náš Peťko vydrží byť hore max 4 hodinky a podľa toho organizujem kždé jeho spanie. Vačšinou mu to vychádza tak, že rano sa okolo 6*30 zpbudi, ide spat okolo 9*30 a druhy spanok mu vychadza okolo 14tej...potom ide spinkat okolo 19 tej. dnes sa mu vsak vsetko posunulo kedze isiel spat uz o 9 tej (taky bol unaveny) spal do 12 tej a potom isiel zase do postele okolo 15*0 a zbudil sa o 17*30, takze isiel spinkat az o 20*30... nikdy si neviem nic naplanovat den vopred, kedze niekedy spi 45 minut, iekedy 3 hodinky :P

oskvarka
8. feb 2015

co by som ja za to dala ja sa stale snazim mu posunit spanok na skorsiu hodinu .. nenapadne nenasilne ale vecsinou si to mali riadi sam.. najlepsom obdoby chodieval tak 18:30 ale to trvalo par tyzdnou ked si zrusil 2 spanky a zacal spat len raz... inak vzdy neskorej.... takze ja by som sa tesila ako blcha ... mi mame rok a pol a uz sme sa koncene tiez dopracovali ze v noci je 2 krat hore... asi mesiac to trva predtym to bolo aj 6 :D

seahorse27
8. feb 2015

Môj maly ma síce len 3 mesiace, ale práve sa mu tvorí režim, resp. si ho tvorí on sám. Uz pár dni sa ukladá na nočný spánok okolo 20.00 a vstáva okolo 8.00. V noci sa budí 1 až 3x na papanie a hneď zaspinká. Cez den máva 2-3 spánky, kedy mi spi rôzne, niekedy 30 minút a inokedy 2 hodiny...Ja mu to nijako neposuvam, nechávam to zatiaľ na neho.

zitaje
8. feb 2015

Moj je uz sice "velky", 16mesiacov, ale odkedy spava len raz za den, chodi vecer spat okolo siedmej. V noci je hore velakrat, radsej nepocitam, a rano vstava okolo 6-7, niekedy potiahne aj do osmej.
Ak to tebe vyhovuje, nie je co riesit 🙂 drobec je zjavne spokojny, a ked aj ty, tak je to dobre.

kofoluska
8. feb 2015

Od narodenia sme drzali vecerny rezim cca tak, ze o siestej vecera a potom sa slo spinkat. V lete sa to trosku pobabralo, zaspaval po osmej, a to uz nebolo dobre. Ale mal vtedy dva spanky, takze cez den to dobehol. Na stastie sme sa zase vratili k staremu rezimu. O siestej ma veceru, najneskor o pol siedmej - ak sa nieco nestiha, resp. nejaka mimoriadka nastane (ako vcera, ze sme sa zdrzali u mojho ocina na navsteve). O siedmej sme v posteli, najneskor o pol osmej spi. Rano vstava po pol siedmej, podla toho, kedy sa zobudi na ranne mlieko. Ak je to do siestej, napije sa a spi aj do osmej.
Podla mna to, ze chodi spat o siestej je OK. Je to jeho potreba, treba ju respektovat. Na reci ostatnych sa vykasli. Ty vies najlepsie, co je pre Tvoje dieta spravne a poznas ho. 🙂 Ja som sa tiez napocuvala vela veci, svokra nedokazala napriklad pochopit, ze maly sa zobudil o piatej z poobedneho spanku, o siestej sa naveceral a o siedmej uz znova spal a tahal do rana 😀

slamka890
9. feb 2015

Nas bobcek si chodi spat o 21:00 niekdy 22:00 skor ho proste neuspime 🙂 .. (niekdy uz nad nim zaspavame my a on je plny energie :D ) .. Cez den tohovela nenaspii a ak sa mu to podari tak maximalne tak na hodinku 🙂 .. No a cez noc sa mi zobudi asi 3 krat :/ Posledny krat sa zobudi okolo 7 ranoa to uz ho neuspim ani naahodou :D .. Oci ako taniere a caka ze sa budeme hrat :D .. Snad si to etse nejak upravi casom ;)

stella33
11. feb 2015

Na svoj vek spí ukážkovo! Mamu nepočúvaj 🙂 bolo to už vyššie spomenuté. Ja som sa pokúšala mojho drobca naucit na skorsie spanie, ale nechytil sa. Ma 11 mesiacov, do polnoci vstane raz a potom mam pocit, ze kazdu hodinu. Vstava 6.30 😖