Umývanie novorodencov - dievčat

mariah0307
11. jún 2018

Dievčatá, ako umývate susky dievcatkam? Naša sa narodila 31.5. A vzdy som umyla susku len tak dlanou ked je v umyvadle alebo vo vanicke... a ma tam take ako lučina doslova... to mam povyberat nejak? Alebo je to to co tam ma ostat??

jvlo
11. jún 2018

Umývala som len, keď tam mala stolicu, prípadne, keď som pred tým použila sudocream

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
11. jún 2018

Tiez s prevarenou vodou a tamponom, mierne roztvorit a vyutieraz predsa aj krem aj ine veci tam ostavaju.

salvia247
11. jún 2018

ano, vatovou tyčinkou kazdy den skusiť trošku zotrieť, kym nezide všetko dole.

asia83
11. jún 2018

@mariah0307 Vám to sestry v pôrodnici neukázali? Mne áno. Po kúpaní, teda každý deň večer, zobrať do ruky trošku vaty a vyutierať malé pysky.

lubisvecko
11. jún 2018

Treba to odtial poutierat ako ti baby pisali, nenechavat to tam 🙂

lila1988
11. jún 2018

Nam kazali v porodnici, aby sme s tym nic nerobili, ze to sa dieta cisti. Ked jej to nezmizlo do mesiaca, vytierala som jej to vlhcenym obruskom. Inak ju kupem len cistou vodou, nepouzivam ziadnu kozmetiku, len vlhcene utierky a nema problem so zapareninami, ale to je aj tym, ze casto prebalujeme, kedze ona nemoze mat v plienke ani raz nacikane, inak place.

ludka140281
11. jún 2018

Nepoužívam prevarenu,ale klasika vodu z kohútika,ved v pôrodnici tiež neprevzali...len jemne roztiahnuť a ja používam ako boli niekedy bavlnené kapesnik a tým ju umývam..mám tri dcerky a nikdy s tým nebol problém 😘

evita168
11. jún 2018

Namocenou vatovou tycinkou to odstranit dat do poriadku tak ako aj seba umyvas

mariah0307
autor
11. jún 2018

@asia83 mne povedali ze nechat tam... hruza... des... ze nebastrngovat tam... jak u jeb*utych

mariah0307
autor
11. jún 2018

Dakujem dievcata.... lebo ja odkedy som dosla dom som plna dezinformacii a kazdy vam povie ine... a ja som prvorodicka a som z toho vsetkeho debil

basska_b
11. jún 2018

Nám v pôrodnici tiež že nechať tak. Samozrejme, že to nezmizlo, tak som to dala proste obruskom preč a má to pekné čisté 🙂

asia83
11. jún 2018

@mariah0307 Ale to je katastrofa. To sú čo za sestry? To treba vytierať, predídete tým v budúcnosti aj zrastaniu pyskov.

bosoriak
11. jún 2018

@mariah0307 urcite raz za cas utriet, najlepsie olivovym olejom z lekarne, je to setrnejsie nez voda.

mariah0307
autor
11. jún 2018

Dievčatá, vycistila som... sice vodou iba ale som to jemne "vybrala" tamponikom a trochu tycinkou... tak hadam bude vsetko ok ;)

zvedavabuduca
11. jún 2018

Ja som bola poucena , že sa to ma nechať tam . Tak som nechávala a ani neviem kedy jej to zmizlo . Samozrejme ja som ju kúpala v čistej vode ani mydlo som nepouzivala na šušku . Ale zasa mi povedali , že nemám dezinfikovať pupok a nakoniec sa jej tak zapálil že jej skoro odpadol .. no hruza des , pediatricka nechápala že jak toto mohli povedať . Všade sa človek iné dozvie

eni01
11. jún 2018

Nám povedala detská lekárka že raz do týždna jemne utrieť vatovým tamponom s namočeným AVIRIL detský olej s azulénom. Dcerka ma 4 roky o chvíľku a stále tak "umývam"

mariah0307
autor
12. jún 2018

@zvedavabuduca ano... je to fakt narocne pre prvorodicku co vlastne nic nevie... a kazdy ti povie ine ... ja som jej to vcera vycistila... a hadam bude ok.. ked pozres aj ost odpovede 98 % cistili... a mne nemoc kazali nečistit

pininka
12. jún 2018

@mariah0307 tak ako pisete baby, kazdy vravi nieco ine a prvorodicka z toho musi mat riadny chaos. Ale ja mam teraz babo 10 rokov po prvom a tiez ziram ako sa niektore veci zmenili. No konkretne k tejto teme,mam kamosku ktorej tiez povedali ze nema nic zvnutra cistit a potom po case si vsimla ze mala jej malinko cika, nakoniec skoncili u detskej gynekologicky a tam zistili,ze uz to tam mala tak zalepene,ze uz len po kvapkach cikala. Tak to museli nejakym specialnym gelom vymyvat a postupne sa jej to uvolnilo. A to si vacsina ludi mysli,ze problem je len s chlapcami a ich....

mariah0307
autor
12. jún 2018

@pininka no sak ja som sa potesila ked dr povedal ze to bude dievca, pozeran super nemusim riesit predkozku a ptm som zacala citat o zrastenych pyskoch... a az mbdloby na mna sli :D

pininka
12. jún 2018

@mariah0307 mi hovor, ja mam dvoch chlapcov a zrazu dievca, ved ja som mala problem ju utriet ked kakala. No proste je to ine.

nini1010
12. jún 2018

Detsky olejcek na vatovu tycinku a pekne jej to tam povytierat.treba jej to vycistit lebo sa to bude zapalovat alebo zarastat.

asia83
12. jún 2018

@pininka Áno, chlapcov môžete do umývadla dole bruškom, no dievča nie.

zvedavabuduca
12. jún 2018

@mariah0307 ja som mala úplný kolotoč so všetkého . No ale aspoň viem , sedí budúcna sa to ma umývať