Unavená a na všetko sama na materskej.

salonka34
15. sep 2019

Ahojte, mam jedno dietatko a citim sa unavena na materskej, partner vela pracuje aj vikendy a ja sa citim na vsetko sama aj na celu domactnost. Hneva ma to, ci prave preto nie som tak unavena. Vravi,ze ma toho vela no potom je toho vela aj na mna. On ani neprebaluje, neoblieka dieta, nevari, uz som mu dala ultimatum,aby sa dietatu denne aspon hodinu venoval. Ma to niekto tiez tak?

masenkamedvedova
15. sep 2019

Áno ja to mam tak. Manžel je v zahraničí ma turnusy 13 a 5 dní, prvý deň sa aklimatizuje, chce pobehať rodinu a zvyšok čosi pobaví. Najskôr mi to prekážalo ale nemôžem mať všetko aj peniaze aj muža v domácnosti.

tykat
15. sep 2019

@salonka34 ...u nas v robote ked sa chlapom narodilo dieta tak tiez niektori zacali pracovat nadcasy 😁 nechcelo sa im doma pomahat s babatkami. V robote mali leharo a klud. Nikto ich neotravoval. Skus si ho trosku preklepnut ci fakt musi tak vela pracovat.

katulienkax
15. sep 2019

Ano chlapi sa radi vyhovárajú ze majú vela roboty a nemaju čas byt doma ked som sa po materskej vrátila do roboty som pochopila aky to je kľud byt zas v robote oproti tomu byt cely den s dietatom. Ano chodit do roboty ktorá ta baví je menej namáhavé ako byt na materskej . Bola som 6 rokov.

lenzas
15. sep 2019

No inac aj moj kolega, ked som sa pytala ho ci mu vyhovuje, ze stale nadcasuje cez vikend, tak mi povedal ze v robote je super, najma cez vikend, nikto neotravuje, ma klud, popije si kavu a este za to dostane aj peniaze 😂 A doma krik a musi aj malemu sa stale venovat.

zufala1111
15. sep 2019

Tak iba uplne v skratke odpíšem, tiez som to nedavno ruesila ale ja mam deti 2 s tym ze jedno ma uz 7 to aj pomoze ale stale je to dueta ktoremu sa treba venovat a pripravovat do skoly.
Ja uz kaslem na to aby bila domacnost tip top.... Moja priorita je aby bilu stastne moje deti a ja. A co sa tyka ze sa manzel detom nevenuje doslova mu vlozim dieta do ruk a pivuem na hodinu ( prip 2) mas na starosti ja potrebujem to a to... A ked aj place tak ma tam otca... Nech si skusi co to je cez den zvladat dieta a dimace prace

januska20
15. sep 2019

Súhlasim s
@zufala1111 kašli na niektoré veci v domácnosti. Možno si všimne,že toto nie je urobené ,tamto a možno to urobí sám.
Môj manžel mi zase povedal,že keď je v práci a zavolá mi a počuje ako malý kričí,reve tak je šťastný ,že je v práci. Tiež boli dn,keď povedal,že by najradšej išiel do práce.
A keď je doma,tiež sa vie zašiť v dielni.

siska53
15. sep 2019

@salonka34 v podstate ano, ale ja som sa az tak unavena necitila, mala som.kamosky, takze ja som si zvykla a ked prišlo druhe, uz moja mama sla akurat do dochodku, takze mu dost pomohla ona, cca 1-2x do týždňa prisla i moj otec, takze som si aj v klude porobil a neskôr aj chodila cvičiť...
Horsie je to teraz, ked uz chodim do prace, netvrdim, ze nic nepomôže, ale.viac-menej musim.ja povedať, co ma spraviť, ale casto aj to trva..

lucianal
15. sep 2019

salonka34 ja to mam uplne rovnako, tiez na vsetko sama, manzel je stale na cestach, co si nezariadim sama, to nemam a na maleho som cele dni tiez sama. skus sa na to pozniest a ako pisala zufala1111 - doma to nemusi byt vsetko tip top.. babatko ti rychlo vyrastie a nebude si pamatat ci bol doma poriadok, ale oceni vsetok cas, ktory mu venujes. mna jeho smiech a jeho objatie dokaze nabit energiou aj ked som uz so silami v koncoch od unavy /v noci buntosi teraz kazde 2 hodiny, takze spanku tiez moc nedame/ ... tiez mi pomoze vyjst s nim von na prechadzku, on zvedavy kuka na svet z kocika a ja si vyvetram hlavu.. aj ked sa obcas pristihnem pri myslienkach ze mi treba doma este prat, zehlit, ci stihnut x veci... 🙂 🙂 povznesiem sa nad to a poviem si ze to pocka.. dietatko je teraz priorita ;) drz sa a neboj, casom ako bude babo vacsie to bude lepsie...

lula313
15. sep 2019

Velakrat je to aj dan za to, že muž potrebuje rodinu zabezpecit. Ja som išla na MD s nasetrenou istou sumou, čiže muž sa nepotreboval pretrhnúť, je veľa doma a tak môže s dcerou pomahat(prebaluje, kŕmi, kúpe, aj čo to poupratuje, nakúpi a chodi každý deň s nou aspoň na hodinu von, keď si chcem pospat, tak má zastúpi). Prioritu mám, že dcerina izba je hygienicky čistá, zvyšok domacnosti udržiavame počas behu, varim dcere, lebo si zakladám na tom, aby mala tip-top zdravu stravu, my si chodíme na obedové menu, pripadne tak riesime aj večere. V porovnani s prácou, kde som polroka ťahala dve pracovne pozície, mám pohodovú matersku, ale keby mi muž nepomahal, bolo by to o drzku..

mogaa
15. sep 2019

Ja som mala tiež kolegu ktorý ostával v kancli do 19-tej😉keď sme sa bavili či má toľko roboty, že ani nie ale....keď príde domov okolo pol ôsmej žena malého zrovna okúpe a dá spať🙂takže žiadne pomáhanie, proste mu vyhovovalo byť račej v práci ako doma🙂

basska_b
15. sep 2019

@salonka34 Keď som šla na materskú, zistila som, že už nemám skoro žiadny čas na seba, na oddych a na domácnosť tiež nie. Keď už je dcérka väčšia, 1.5 roka, zahrá sa aj sama (ale aj tak ju treba stále strážiť), je to už lepšie. Manžel chodí domov o 19:00, takže nepomôže veľmi, cez víkendy sa snaží (treba drahého zapojiť aspoň cez tie víkendy a dať mu nejakú aspoň 1 aktivitu, ktorú by mal urobiť).

V prvom rade treba však myslieť na seba, v zmysle tom, že ak budeš dlhodobo unavená, odrazí sa to na dieťati, na vašom vzťahu s manželom a iných veciach. Porozmýšľaj a vypusti veci, ktoré nie sú nevyhnutné. Keď dieťa spí, urob, čo treba, ale nechaj si chvíľu aj na oddych. Či už spánok, knihu, šálku čaju alebo čokoľvek, čo pre teba je oddychom. Úplne super je aj poslať muža na hodinu von s malým a tiež urobiť tak pol na pol, aj upratať, aj nejakú psychohygienu, napríklad ja si zahrám na klavíri.

salonka34
autor
15. sep 2019

@januska20 vies co on mi aj vycital ze niekde maju vylizanu domacnost aj dieta a ze to tq zena stiha..sak som na ,,dovolenke,, podla neho asi.

kittykat22
15. sep 2019

@salonka34 ono to z dialky moze vypadat ze prebalis, uspis, umyjes dva taniere a je to. Lenze ta skutocnost je niekde mimo - a kym to muz nezazije tak mu do nedoklepne, a zial aj keby na tej materskej bol, tak mu nevadi, ze dieta zje mrkvovy prikrm zo zeme (lyzickou zo vcera). Nesmies sa nechat zhadzovat - vysvetli mu, co doma robis, a hlavne mu povedz, ze niesi spokojna s tym, ako sa k tebe sprava. Cim skor to zarazis, tym lepsie. Ja mam jedno dieta, som nonstop unavena a mam pocit, ze vsetci maju viac energie ako ja. Ale presiel cas, a kamaratka ktora isla ako motorova mys dostala rakovinu, druha epilepticky zachvat v elektricke. Duska - ta to zvlada lavou zadnou (neviem kde berie energiu 🙂 ale to je asi jedina zena v okoli - inak mam pocit, ze vsetky lietame ako diefky na kosteti 🙂 s kavou v jednej ruke, a s tym kostetem v druhej 🙂

lula313
15. sep 2019

@salonka34 a povedala si mu na to, že vylizana je preto, že ju muž vylizal? Kokos, toto keby si môj muž dovolil mi povedat, tyzden by má nevidel😀 našťastie on si uvedomuje, že pri malej sa nedá nič spravit a ešte má uctieva za to, že to mám s nou tazke😂😂😂

mogaa
15. sep 2019

@salonka34 treba mu nechať občas dieťa - napr.choď so sebou na preventívku alebo kontrola na gynde, či nákup....a vôbec sa neponáhľaj - nechaj ho s dieťaťom aspom 3hodinky - nech si to sám vyskúša -a ak sa bude potom sťažovať len mu povedz že ty to máš každý deň + k tomu domácnosť a varenie....

som_ponorka
15. sep 2019

Môj chlap robí v závode na smeny. Malý bude mať budúcu nedeľu dva mesiace a tiež ho ešte ani raz neprebalil, neobliekol. Nevaril ani predtým. Malému sa každý deň prihovorí, asi 10 minút s nim "pokeca" prizrie ho, kým sa osprchujem. Pomáha ale pri kúpaní. 🤷‍♀️

messalina
15. sep 2019

Smutno mi je z tych chlapov o ktorych pisete ze radsej budu nadcasovat aj ked realne nemaju robotu, namiesto toho aby boli doma s dietatom :(
Naco si tie deti robili??! Nechapem fakt.
Moj ostal doma s nami takmer 5tyzdnov po porode aby mi pomahal, ked moze robi z domu, aby bol co najviac s malou lebo ako sam vravi, chce si ju uzit, tieto chvile sa uz nevratia a peniaze nestoja za to, ze nebude vidiet vyrastat svoje dieta, nebude mu nablizku.

nevludna
15. sep 2019

Ja sa chcem len opytat, ze co vlastne zabera tolko casu s tym malym babom. Nemyslim to ako rypanie ani nic v zlom. Este nemam dieta a nechapem, ze preco zabera tolko casu, ked to len spi, je, kaka🙂) kamosky mi posielaju len fotky ako kocikuju, kavickuju, proste uplna dofca🙂. A fakt to nemyslim zle

tehotna85
15. sep 2019

Tak my to mame takisto...muz je cely tyzden vratane soboty do 18stej v praci ..potom sa zasije na zahradu..pride dnu ked ideme uz spat...v nedelu zdrhne niekde na futbal...a sem tam trosku ponosi malu...mala je zlatucka ale cez spi len 2x po polhodine..niekedy viac..no tiez sa riadim...nemusi byt vsetko tip top...ona je malicka len raz...a uzivam si ju...😍😍😍...velmi rychlo to bezi...hned bude z babatka slecna

mariazizakova
15. sep 2019

@nevludna vtipne. Kamosky maju asi stastie. Ale napr ja mam super dievcatko lubim ju je uzasnd sikovna ale ranajky som si robila den vopred aby som vobec daco zjedls. V porodnici dom chodila s prepacenim zakrvacans bo som nemsla cas sa ani osprchovat. Dieta mi dali rano o piatej po porode a do druhej ppobede som ju iba nosila na rukach a ona vobec nespala a cely cas plakala. A doma tiez spat sk tak na rukach alebo na prse ak som ju polozila hned bola hore..

deedol
15. sep 2019

@nevludna no decka su rozne. mozno maju kamosky take, co len spia, jedia a tak. moj bol tiez taky cca prve 3 mesiace. som si hovorila, ze aka pohoda, hlavne ten prvy mesiac. (kojila som a dokrmovala, takze sa najedol a zaspal na 3 hodiny, a potom zas a stale dokola). jediny problem bol s kojenim - dokrmovat cez cievku bolo ciste peklo a mala som z toho total nervy. no a potom to prislo - od 4m spaval 3-5x denne 30min, do toho sme museli cvicit vojtovku 3-4x denne, takze sme zrazu nemohli nikam ist, do toho mal reflux, takze sa x-krat denne pogrcal a bolo ho treba velmi opatrne prezliect, do toho mal koliky, takze kazdu noc bol hore a reval od bolesti, lebo sa nevedel vyprdiet... v 4m mu navyse vysli prve zuby a odvtedy mu idu nonstop (podla zubarky ma "tuhsie dasna"), takze mal obcas proste fakt zly den alebo v noci zle spal. potom sa zacal viac hybat a este menej spat, takze ho bolo treba strazit, aby sa niekam neodplazil/neodliezol/neodisiel/nevyskocil/nespadol (podla veku a schopnosti) a do toho prat tie ogrcane a okakane veci, varit prikrmy (clovek si musi aj nieco precitat, ze co mu moze dat v ktorom mesiaci), pripadne varit sebe, umyvat riad, udrziavat dlazku aspon ako-tak cistu, kedze sa po nej plazi to dieta a vsetko si dava do ust... na viac si nespominam, ale mam pocit, ze toho bolo viac:D ja som este popri tom od jeho 6m aj robila z domu (lebo som chcela), takze som nemala pocit, ze som na nejakej dovolenke🙂 no ale zas, mozno je niekto ultra zorganizovany typ a vsetko toto by v pohode zvladol🙂

nevludna
15. sep 2019

@deedol
@mariazizakova
Vdaka za obzrejmenie. Aspon nemam take depky, ze sa to nedari🙈😄

som_ponorka
15. sep 2019

@nevludna môj malý je úplne super bábätko. Takých by som zvládla aj 10. Skôr je mi to ľúto a zároveň ma to štve. Sme spolu 10 rokov a vždy hovoril, že on chce dieťa. Aj ostatnim hovoril, keď som otehotnela, že on chcel dieta už dávno, že ja som ho odkladala. Ja som len čakala, kým budem na to pripravená. On to berie uplne inak ako ja. Vie, že ja sa postarám. Takže on sa malým len chváli, ale ze by sa aktívne o neho staral a zaujímal to nie. Dúfam, že sa to zmení, keď bude malý trosku väčší a budú z nich partaci

deedol
15. sep 2019

@nevludna v pohode🙂 drzim palce, nech sa podari a nech si to uzijes tak ako tvoje kamosky (a viac ako ja, hlavne teda ten prvy rok...🙂)

evittam
15. sep 2019

@salonka34 Nie. Prve tri mesiace bol s nami doma. Všetko robil co aj ja. Okrem dojcenia. Pri starsom chodil do práce ale vecer okupal, pomohol. V noci prebalil.
Co sa tyka upratovania-staci pohoda a raz do týždňa povysavat, nieco pretriet-prach. Ak sa niečo vyleje a ine riešis predsa hned. A ak chce mat "vylizane" nech si vylize sam.😉

annajarava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
15. sep 2019

@som_ponorka A presne o tom to je - "on vie,ze ty sa postarás"...Si mu niekedy dovolila urobiť niečo okolo dieťaťa? Či radsej všetko sama? Je to otec-daj mu priestor.😉

evittam
15. sep 2019

@annajarava Si asi chýbala na biologii 7.rocnika?! Alebo si chod robiť srandu medzi spolužiacky.

annajarava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
15. sep 2019

@annajarava Iste. Budú to určite dvojičky.