Úprava denného spánku u 7.5 mesačnej dcérky

simona92101
20. nov 2019

Ahojte,mamicky ktore uz mate vacsie deticky,kedy ste skracovali resp.vynechavali denne spanky?dcerka prestala chciet cez den spinkat,zaspi len v kociku na max 20 minut doobeda,cez obed ledva 45 minut,poobede doma ani za nic,musim opat s kocikom von,dlho vozit aby aspon par minut podriemala.skusala som uz vynechat doobedny spanok ale to od 7 rana do 12tej nevydrzi,je nervozna,trie si ocka.nepomaha ani nosic,ani na rukach nic.akonahle zisti ze ma ist spat,tak je hystericky zachvat,pritom je velmi unavena,ale neviem preco nechce zaspat.ked zaspi,cely cas sa prehadzuje hore dole,cestuje v postielke..

Nejake tipy ako upravit spankovy rezim?dakujem

miruslb
20. nov 2019

2 denné spánky stačia

leelu
20. nov 2019

Maly ma za 3 dni 9 mesiacov, mozno ta inspirujem ...
Este pred mesiacom mal 3 denne spanky trvajuce tak od 7min do 40min. Spanky boli viacmenej vynutene a na prsniku niekedy uspesne, inokedy bez sance na spanok, on nechcel mrhat casom na spanok a jedlo 🤷‍♀️
Rano vstal, mlieko, neskor kasa a potom okolo 9 spanok prvy, potom desiata a sup do kocara - po aspon hodine drncania zavrel oko okolo dvanastej, jednej, kym spal sme voli vonku, potom doma obed a okolo stvrtej treti spanok, potom olovrant, kasa, mlieko, spanok ....
Pred mesiacom ma uz tie mikrospanky prestali bavit, nic som poriadne nestihla spravit, on posuval tie spanky na cim dalej, tym neskor, potom cely rezim v haji, proste zle
Tak som to zredukovala na 2 denne
Rano vstane, mlieko, kasa, hrame sa = udrzujem pri zivote, desiata okolo pol desiatej a hned po nej v uz "polospanku" kocar - ziadny protest ako predtym, hned zalomi, sme vonku kym spi, doma obed, okolo tretej mlieko - opat zaspi na 1,5 hodinky, o piatej olovrant, siedmej kasa a neskor mlieko, spi .....
Prve dni narocne, potom tazka pohoda

simona92101
autor
20. nov 2019

@miruslb skusala som,vselijako poposuvat,vynechat bud ranny alebo poobedny (rozumej o cca 16 tej na par minut zdriemnut aby do 19tej vydrzala),nijako to nejde sklbit.jednoducho vstane o 6-6:30 rano,okolo 9 si ide oci vyzmolit od unavy ale nevie sa ulozit.ak zaspi,spi 20 minut v kociku.potom opat okolo 12tej je vidiet ze je unavena,ako tak zaspi po vypiti mlieka,ale velmi tazko nachvilku,max 45 minut.do 19tej potom je uz dlhy cas bez spanku.

ivusikk
20. nov 2019

Stačia už len dva Spanky podľa mna

simona92101
autor
20. nov 2019

@ivusikk len ako to posunut?

deedol
20. nov 2019

moj spaval 2x - rano o tej 9 uz chcel, potom o tej 13.30-14.00 a do vecera vydrzal. poobede bol culejsi, doobeda chcel proste spat. a to pritom spaval 30-40minutovky :-/

ivusikk
20. nov 2019

@simona92101 môj syn spával tak že o pól 7mej sme vstali cca. Do 10tej bol hore to pospal hodinu a potom išiel poobede ešte medzi 14-15tou to pospal tiež cca hodinku a večer o 7 mej

simona92101
autor
20. nov 2019

@leelu to znie dobre,doteraz sme to mali takto: o 6:30-7:00 vstala,o 8:00-9:00 mlieko(zalezi kedy vnoci pytala mlieko),desiatu zatial nedavam,mali sme problem s kakanim a aj bacila v brusku tak sa rozbiehame pomalicky v mensich davkach s papanim.po mlieku ideme von,vacsinou zaspi na cca 20-30 minut,do cca 10tej,ale musi sa kocar hybat ☹. Potom obed cca 11:30, a medzi 12-13:00 mlieko a spanok,vacsinou 45 minut,vzdy s revom zaspava aj sa zobudza.a potom do vecera sa snazim aspon o tej 16tej ist von aby spala v kociku(predtym ovocny olovrant) ak nahodou sa nepodari ist von (leje jak z krhle napriklad),tak doma ani za boha zaspat,ale pritom vidim ze melie z posledneho,žmoli oci ale nezaspi mi ..
Neviem co robim zle..

martinuska
20. nov 2019

Rano potiahnite do 10-tej, vtedy chod von, nrch spi v kociku. Do 11.30 jej staci spinkat. Potom obed o.12-tej. Pohrat sa, o druhej mlieko a spinkat. Ked vstane tak olovrant, vecer okupat, mlieko a spinkat

leelu
20. nov 2019

@simona92101 no zle urcite nerobis nic ☺️ ono samozrejme tazko radit, ty si dieta poznas najlepsie, prejavy unavy, aky odstup medzi jedlami potrebuje ...
Ja by som asi dala mlieko hned, ako vstane, vymenila ovocny olovrant za ovocnu desiatu okolo deviatej, potom von, bude mozno viac napapana, zaspi kusok neskor ako obvykle a mohlo by to byt na dlhsie ... potom obed, za taku hodku a pol mlieko a potom zas spanok ... ked budu 2, budu dlhsie .. uz budes davat kase, to ti vyplni olovrant/pred spanim a rovno do postele ..
ja zacinam kupat o 19tej, ukladam okolo 19.30 ...
Moj sam od seba doma nezaspi ani nahodou a kocar musi byt VZDY v pohybe 😂

1gabriela13
20. nov 2019

@simona92101 no najťažšie je uhádnuť kedy to dieťa vlastne uspavat a podla mňa v tomto je váš problém. Keď si už trie oči tak sa ťažšie uspava. 2 spanky stačia, pred obedom a poobede. Skus vytvoriť režim. Pred obedom jeden spánok a poobede jeden spánok. Vždy posúvať čas. Ono to potrvá ale keď bude mať režim tak to bude lahoda.pred obedom by som uspavala okolo 10tej a poobede okolo 2-3ej a to by ti mala vydržať do večera. Pre mňa bola najlepšia pomôcka aká existovala fit lopta. Zober ju do náručia a skac n a lopte. Potom sa ju snaž uložiť na posteľ. Resp ja som ukladal do Adamo hojdačky pre mňa tiež skvelý výmysel. Keď som ju dala do hojdačky, zahojdala som párkrát a spala. A ja som si tiež ľahla a spala som. A nemusíš sa vonku trepať s kočíkom a chodiť. Akože stojí to investíciu ale pre mňa sa oplatilom

majusska202
20. nov 2019

@simona92101 my máme 8 mesiacov a spáva 3krat. Nebránim jej v tom raz spi hodinu a dvakrát po pol hodine. Dnes sa náhodou stalo že spala dve hodiny doobeda tak jeden spánok sme vynechali. Ja sa riadim pravidlom od zobudrnia Max 3 hodiny hore do troch hodín musí znova spať. Ráno vstáva o 7 cca. O pol 10 ideme voňavý spala. Cca o 11 je hore s tým že ideme dnu hrejem obed starší ide o pol 1 spať. Mal ide spať cca o pol druhej znova. Zaspí o 2 a o pol 3 je hore. Ďalší spánok má približne o 5 do pol 6. Večer o 7 kupeme a o 8 spí.
Starší si bol extrémny nespavec tak som si nastudovala niečo o spánku bábätiek a preto malú ukladám takto

simona92101
autor
20. nov 2019

@martinuska @leelu @1gabriela13 odpoviem vam spolocne.skusala som vynechat doobedny spanok v nadeji ze potom bude spat dlhsie..prd,akurat co sa dobre rozjedovala,tazsie ju bolo uspat,a spala nepokojne ledva pol hodinu. Papat davam kazde 3 hodiny,aj to nie vzdy zje,este stale nema brusko fit (lezala v nemocnici s bacilom),takze davam mensie davky.ak mi vnoci o 4-pol 5 vypije 210 ml mlieka tak,cca o 8-8:30 pyta mlieko.medzi obedom a ranajkami mi nezje nic,len caj pyta (pije kamilkovy kvoli kakaniu).pred vecernym mliekom takisto ziadnu kasu nemozem dat lebo mi bude celu noc vrieskat co ju bude brucho boliet 😕
Tazko sa mi to ladi aj jedenie aj spanok,vacsinou sa cez obedny spanok dokaka po mlieku a zobudi sa na to 🤷‍♀️🙈 uz som zufala..btw,skackat na lopte je pre nas nemozne,lebo mala reflux aj bolave brucho,cize po jedeni sa natriasat by bola cista samovrazda..vecer zaspi sama v poho v postielke,ale cez den je to masaker ..

1gabriela13
20. nov 2019

@simona92101 kamilkovy čaj by som ja osobne nedávala. Pokiaľ má reflux a kolíky s tým nič nespravíš, jedine čas to vylieči

simona92101
autor
20. nov 2019

@1gabriela13 kamilkovy ma nakazany od doktorky,nie na koliky,ale kvoli crevnemu bacilovi ktoreho jej liecili,robi jej dobre na brusko.pije ho na striedacku s repikovym cajom.

simona92101
autor
21. nov 2019

Dneska som skusila posunut spanky,bohuzial to malo presne opacny efekt,nespala vobec..uz som zufala