Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Uspávanie 1,5 ročného dieťatka v novej izbe

forever
17. mar 2014

Prosim vas ,poradte mi ako dietatko 1,5 r.naucit zaspavat same,momentalne spinka celu noc so mnou na posteli a cez den nema problem zaspat sama v cestovnej postielke,zachvilocku bude mat novu detsku izbu a chcela by som jej vysvetlit ,ze to je jej nova izbycka a vecer aj ked viem ze musim byt chvilku pri nej,poradte mi ako to mam najlepsie urobit,rozmyslame ze ci zvolit Cestovnu postielku,alebo klasicku drevenu postielku,alebo malu detsku postel,nema niekto z vas taku skusenost,ze ste chceli dieta osamostatnit,aby spinkalo same ,nie s vami na manzelsksej posteli,podarilo sa vam.....

maca_p
17. mar 2014

ja to skusam s 3 a 5 rocnymi a nedari sa mi zbavit sa ich 😀 😀
tu vysvetlovanie nepomoze, laska je laska 😉

miku1
17. mar 2014

@forever Keď sme našej kúpili posteľ, tak som ju nechala pár dní, nech si na to zvykne, že posteľ je proste v izbe. Asi po týždni som ju tam dávala naobed spať, a po ďalšom týždni som ju dala spať do jej postele aj večer. Po 2 večeroch už automaticky zamierila večer spať nie do spálne ale do svojej postele. Trvalo to síce len pol roka, kedy tam spala, potom keď sa nám narodila druhá dcéra, tak sa pomaly postupne začala presúvať do spálne, najpr nad ránom, potom počas noci, nakoniec to skončilo tak, že keď začal manžel robiť nočné, tak chodila spávať do spálni a teraz v spálni spíme 3 baby a jej postel podedil náš tatik 🙂

maca_p
17. mar 2014

@miku1 nas tak ma k dispozicii poschodovu, no nechce o tom ani pocut. ale chalani sa aj tak nenechaju vykurit zo spalne 😀

miku1
17. mar 2014

@maca_p Aj náš má poschodovú 🙂 A malá minule zahlásila, že pôjde späť do svojej postele, až keď pôjde do izby aj sestrička 🙂 Takže predpokladám, že ešte tento rok sa manžel do spálni nevráti.

milota164
17. mar 2014

my mame drevenu postielku a mame vybrate dve tycky aby mohla vychadzat von. Ja spim zatial s nou v detskej, stale sa obcas v noci budi takze som este nenasla odvahu odist 🙂

123zuzana
17. mar 2014

ahoj nasa dcerka mala 2 rocky ked sme jej spravili detsku izbu hned od prveho dna ako sme jej ju zariadili dali jej tam velku postielku so zabranou aby nespadla tam chcela spinkat sama.. bolo to pre nu nieco nove super obklopena vsetkymi hrackami v izbicke dokonca aj par vyvolenych spinka aj s nou v posteli.. takze vecer si normalne lahla precitali sme jej rozpravku dali pusinku a isli prec dvere mala stale otvorene a je na chodbe zasvietene kym nezaspi.. teraz tam ma aj telku tak pred spanim pozera este vecernicek alebo nejaku rozpravku na dvd vacsinou pri nej aj rychlo zaspi..

aadulik2110
17. mar 2014

@forever tak môj malý mal necelých 20 mesiacov, keď začal spávať vo "svojej" izbe - cez deň. Nakoľko o chvíľu čakáme druhé, tak som ho nechcela sťahovať až po narodení - aby sa necítil odstčený.... a tak mesiac po úspešnom dennom spánku som ho zo dňa na deň začala dávať do jeho izbičky.... a keď aj chcel ísť najprv asi 2x na noc do spálne, tak som mu povedala, že tam už bude bývať bábo, že on bude veľký brat a teda môže spávať sám vo svojej izbičke.... bez plaču, stresu sme to prežili všetci.... ale tak určite som mala výhodu, že spinkáva vo svojej postieľke od narodenia a zároveň večerné zaspávanie u nás vyzerá takto: položím do postieľky, poviem dobrú noc, dám pusinku a odchádzam z izby...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli