Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Uspávanie 10 mesačného dieťatka

slamka890
27. júl 2015

Ahojte maminyy 🙂 Tak som sa tu uz dlho nic nepytala a zas to prislo :D .. Potrebovala by som od vas nejake rady , tipy , triky , :D .. Mame uz 10 mesacneho synceka . Zacal liezt a je k nezastaveniu :D .. Spociatku spinkal pekne 3 krat cez den. Uspala som ho bez problemov nakolko este neliezol tak mu neostavalo ine len lezkat a pocuvat moje kvilive spievanie :P :D .. No teraz je to horsie ..neviem si rady 🙂 .. Dam ho do postielky spievam mu uspavanky a on si sadne ..zacne liezt ..nie a nie lezat :/ .. Aj ho drzim aby lezal no nato zas zacne plakat :/ .. A to som este MOC trpezlivy tip :D .. Poradte prosim co zabera u vaas dakujem velmi za kazdu radu 🙂

lilimoni
27. júl 2015

@slamka890 u nas sa dcerka napapala, dala som ju do postielky a isla robit svoju robotu. Ked plakala, prisla som, pohladkala a odisla.

tinqua
27. júl 2015

@slamka890 ako píše kočka predomnou....rovnako uložila, dala jej plienočku, troška mlieka, poslala cmuk-cmuk a odišla preč...keď mala nervy, ešte som sa raz, dvakrat vrátila ukázať sa, že som nezmizla....nezostávaj s ním kým nezaspí, musí sa naučiť zaspávať sám....za také dva mesiace začne špekulovať a bude sa ťa snažiť udržať v izbe s ním do aleluja...nevravím, že to pôjde bez kriku, ale máš šťastie, že si trpezlivá 🙂

lilimoni
27. júl 2015

@slamka890
@tinqua ked zacne spavat 1x denne a pobehovat, tak nespravis cez den nic a konecne vecer budes uspavat od 19 do 20 a potom budes varit a zehlit. Ta slaktrafi 😒 nech spinka sam a budes mat cas aspon co to porobit 🙂

nicolle21
27. júl 2015

ja som dlho uspavala na sebe - lahla som si do pololahu,ci uz s knihou,alebo k telke a pohojdavala sa a on bruskom na mne zaspal,potom som prelozila a sla si po svojom.. zalezitost 15min.,ono je to jednoducho take obdobie,nauci sa nieco nove (sediet,lozit,stat,behat),tak to bude stale skusat.. nic,len trpezlivost.. ja nie som zastanca vyrevania,takze som od neho nikdy neodchadzala,kym nezaspal.. teraz uz ma 2r,po veceri si sam lahne do postielky,ulozi sa,dostane pusu a ja si citam pri nom,kym nezaspi,potom odchadzam 🙂

nevenka
27. júl 2015

hh, akonahle sa nas zacal stavat na nozky a lozit, bol uspavanie horor...nakoniec mi pomahala mama a urobila raz jednu vec - zobrala ho na ruky a spievala mu a hojdala ho, a to teda nemala robit. Odvtedy sme ho uspavali na rukach, ale nas bol kojeny, takze niekedy zaspal pri kojeni, ked som odstavila, tak postupne sme presli na vodicku po veceri a sedela som a hojdala ho v naruci...teraz ma 20 mesiacov a uz sa sam pyta do postielky, ale trva mu, kym zaspi, ale konecne vydrzi sam a niekedy aj bez placu. Kazde dieta ma inu povahu, temperament...odporucam byt trpezliva, lebo inak skoncite ako my...nevravim, ze lutujem, bolo celkom fajn pritulit si to uzasne chutne telicko, my sme sa aj dost nosili v nosici, takze tu fyzicku pritomnost potreboval. Len som nic poriadne nespravila, riad a varenie, nieco urobil manzel, zehlenie muselo pockat a pripadne si tricko z nutnosti ozehlil sam manzel, co mal ine robit 😀...alebo sme sa vystriedali a uspaval on, ale aj to sa casom menilo, ze chcel iba mna...no odporucam zaviest ritualy a to take, ktore vyhovuju ako-tak obom, tebe a dietatu,...

slamka890
autor
27. júl 2015

🙂Dakujem vam za rady 🙂 Kurnik asi som moc mäkka na to nechat ho vyplakat sameho kym zaspi :D .. Tiez som skor asi zato byt prinom az kym zaspii🙂 .. Snad ho tym nejak nerozmaznam ale,. asi nemam to srdce ho nechat plakat sameho opusteneho v postielke :D .. Mozno robim chybu .. no verim , ze raz sa to nauci aj bezomna no 🙂 .. Zatial sa teda budeme nejak snazit ale vdaka za kazdu vasu radu ;)

ikiniki
27. júl 2015

Ahoj, moja vlastna skusenost: dcera do 9 mesiacov zaspavala iba na rukach, hroza. Potom sme yz fakt nevladali, tak som to vyskusala tak,ze som si lahla s nou na postel, pritulila ju k sebe a tak sa to pomaly naucila. Tiez je neposednik,ale pacilo sa jej lezat pri mne. Sama lezala asi tri sekundy 🙂

peneloppe
27. júl 2015

Ja som mojmu mladsiemu pustala uspavanky na CD a to fantasticky zaberalo.

timea7
27. júl 2015

@slamka890 nenechávaj ho v žiadnom prípade vyplakať, ľahni si k nemu na posteľ tak, aby si ho v postieľke dočiahla, hladkaj ho, škrabkaj, šepkaj mu, spievaj. Zvykne si, síce je takéto uspávanie trochu zdĺhavejšie, ale postupne sa naučí zaspávať a ty mu povieš, že budeš vedľa, budeš napr. žehliť....a prídeš sa o chvíľu na neho pozrieť, čo treba dodržať, len na to musí byť trošku starší. Teraz bude zrejme vstávať, vymýšľať, ale keď zistí, že ho z postieľky nevyberieš, že si pri ňom, prestane ho to baviť.

slamka890
autor
27. júl 2015

@peneloppe U nas zo zaciatku hned :D ..no dnes uz nezaberaju :D .. jedine tie odomna :D ..

slamka890
autor
27. júl 2015

@timea7 Tak nejak to robim aj teraz 🙂 ..Akurat ze to ,, Budem vedla " zatial nerozumie 🙂 :D ..ale roim to takto ;) dakujem

timea7
27. júl 2015

@slamka890 to ešte ani nemôže, je malinký, tak, ako som ti písala. O dvadsať rokov ti bude smutno za takýmto večerným uspávaním 🙂

lilimoni
28. júl 2015

@slamka890 ja som nikdy neuspavala, takze plac bol velmi zriedkavy. Urcite ho nenechaj plakat do aleluja 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli