Uspávanie 2,5-mesačného bábätka

23. máj 2023

Dobrý večer. Moje 2,5 mesačné bábo kojím na požiadanie. Cez deň si zvykne vypýtať niekedy aj každú 1,5-1h. Večer ho okúpeme a potom nasleduje dojčenie+ uspávanie. Ale on rozhadzuje rukami nohami hlavou. Striedam prsníky, polohy. Skúšala som ho uspať aj na fitlopte +kojenie aj v nosiči+ kojenie ale nič,, Cez deň keď je hore viac ako 2 hodiny za pár minút zaspí. No asi od prvého mesiaca toto je každý večer takto. Neviete mi poradiť , čo by som mala robiť inak? Už som skúšala kúpať aj ráno, teplejšie oblečenie, menej oblečenia, svetlo, tma, biely šum,,,,

hipuska
23. máj 2023

A ako spí? Zaviazať do perinky alebo vaku

mimi3008
23. máj 2023

Ked vravis, ze rozhadzuje rukami, skus ulitku...

opi14
24. máj 2023

Neporadím, lebo ma maly 3 mesiace a problem so zaspávaním mame stále. Niekedy zaberie nosenie na rukách, v zavinovacke, inokedy fit lopta a dojčenie, len dojčenie, ale pri tom sa s rukami musí hrať. Vcera zaspaval tak, že ho položím do postieľky a pustím vysávač. Proste vždy niečo iné 🤣

brnacik
24. máj 2023

My mame tiež 2,5 mesačne bábätko a nám pomohli kazdovecerne rituály. Proste každý večer stlmíme svetla, prebalím ju, necham, nech sa dopapa mliečka z ciciku do sýtosti, dám odgrgnut a uložím do postele. Ako leží, tak príde aj môj muž a na striedačku sepkame niečo pekne pre dcérku (pr čo sme robili cez den, čo sme zažili, ako ju lubime…), pritom jej občas pohladkame bruško. Niekedy trva pár minút, kým zaspí, niekedy aj trištvrte hodiny, ale každý večer robíme presne to iste. Nám a aj maličkej ta stálosť vyhovuje 🙂

sakaca
29. máj 2023

mimo uspávania ho cez den nosíš? môžu to byť aj večerné koliky a na tie je aj nosenie výhodné počas dňa aby si poprdkal, mne v tom nosič Rishchino pri mladšej velmi pomohol.