Uspávanie 4 mesačného syna pri prsníku

edenka
7. júl 2008

Mamicky poradte mi. Neviem si som svojho syna dobre naucila ale uspavam ho jedine pri prsniku 😒 V postielke mi sam nezaspi a ked si ho prilozim,mam istotu ze do 5 minut spi ako zabity. Bola to z mojej strany chyba? (syncek bude mat 4 mesiace)

andrii
10. júl 2008

jesssie, ja som Matúšovi plienku potriekala iba párkrát. Myslím,že on skôr potrebuje niečo cítiť na líčku. Tak mu plienku iba roztiahnem, pokrčím a priložím k líčku,alebo mu jemne prikryjem tváričku,ale tak aby sa mu dobre dýchalo, a aby sa mu náhodou neobtočila okolo krku, aby sa nezadusil. Aj tá stredná dcéra tak zaspávala. Jej som plienku nikdy nestriekala mliečkom, potrebovala iba niečo cítiť na líčku. No niektoré detičky potrebujú cítiť aj vôňu mamky, tak to skúste postriekať mliekom, veď to neuškodí. Ja som plienku, s ktorou spala menila každý deň, lebo aj môj brat zaspával s plienkou ,ale bol zvyknutý na jednu konkrétnu plienku a mama ´ju nemohla vyprať,tak ja to preto každý deň mením, aby si na to nezvykol. Učila som to aj dcéru aj teraz Matúša hneď ako sme prišli z pôrodnice. Normále iba požmolím tú plienku. Má to výhodu aj teraz v lete,keď svieti slniečko, a je v kočiari. Nesvieti mu slniečko rovno do tváre, ak náhodou musíme ísť tak,že mu svieti do kočiara.

pozerala som si tvoje fotky. Dievčatká sú zlaté. Akoby som videla svoje,keď boli malé.

a nezávidím, že vám deti v kočiari nemôžu spať. To ani nechodíte vonku? S mojím to je v pohode,aj keď nespí,tak je celkom ticho,takže teraz mi ho vozia aj dievčatá.Minule ho vozili od pol jednej do pol siedmej, iba som ho medzitým zobrala nakojiť.

jesssie
10. júl 2008

andrii my tak dva krát do týždňa sa odvážime. A ku koncu prechádzky už fungujeme tak, že bábo na ruky a kočík domov prázdny dotlačiť. A krúžime iba okolo domu aby sme to nemali ďaleko utekať. 😖
Inak to musí byť pre teba teraz vzácne také malé bábo keď máš. Babenky máš už veľké tak si môžeš v kľude užiť malého. 😎

jastericka
10. júl 2008

ahojte: jesssie: áno pár kvapiek mliečka na plienočku, potom som ju požužvala ako andrii píše a položila cez tváričku. Maličká mala hlávku na boku, takže mohla dýchať. Škoda len, že nespinkala dlhšie a potom keď sa zobudila, že plačkala. No veď budem skúšať, možno prídem na to, ako sa jej tam bude páčiť.
Večer sa chystám vonku, ale už ju dám do Manduky, nosiča, tam je kľudná.

Inak aj ja som dnes krúžila len okolo paneláku 😀 , bála som sa ísť ďalej, kvôli plaču, takžek, keď začala plakať, už sme boli vo vchode.

andrii
10. júl 2008

jesssie, jastericka, to mi je fakt ľúto s tými prechádzkami v kočiari. Vlastne som ešte ani nepočula,aby niektoré bábätko nebolo vonku v kočiariku dobré. Držím palce, aby ste v kočiari vydržali po čase aj dlhšie.

jessie, fakt si malého teraz užívam, je to iné,ako keď som mala prvé dve,aj keď nehovorím,že to malo tiež svoje čaro,ale trošku iné. teraz je Matúš ako malý princ,lebo aj dievčatá ho zbožňujú. A tatko má doma konečne nástupcu - je totiž futbalista.

ilijanka
10. júl 2008

ahojte, ani môj syn nechcel byť v kočíku, keď bol malý, len čo sme ho tam položili, reval ako divý, poznalo nás celé sídlisko 😀 😀 , tak som ho skoro 3 mesiace nosila v klokanke, tam mi zaspal a niekedy sa mi ho podarilo doma vyložiť a spal ďalej, ale potom si zrazu zvykol aj na kočík- teda moja mama si ho zobrala von - za dedinu, kde ich nikto nepočul, tam údajne chvíľu reval a potom zaspal a odvtedy bol kľud 🙂

jesssie
10. júl 2008

jastericka: škoda, že ste tak ďaleko. To keby sme my dve vyrazili na prechádzku boli by sme parádne zladené 😀 😀

ilijanka, tak toto by som chcela zažiť 😎

carisma25
11. júl 2008

jastericka, jesssie, ilijanka...a to som si myslela ze to len moj syn nechce byt v kociari 😅 hurááá

baby tak ako to ideme riesit?

moj maly ma svoje standardne 20-minutove spanky a potom uz len trpnem kedy sa prebudi a zacne jacat ☹

carisma25
11. júl 2008

asi to skusim s tou plienkou 🙂

l.lara
11. júl 2008

ahojte, pridavam sa do klubu..my mame pol roka a aj nas vie upokojit len didka. inak zaspat nevieme, s malymi vynimkami. funguje to aj na rozne formy nervozity. dam didu a je klud.. sice sa mi to paci ked si babatko vylozi na mna nozicky a drzi ma rucickami - som v 7. nebi, ale este stale som sa nevyspala od porodu dlhsie ako 3 hodky vkuse ☹ a to mi neprospieva. zabudam, nemozem soferovat,prosto som mimo 🙄 s tou plienockou som to skusala a nevyslo to ☹ a co sa tyka kocika, boli sme na tom ako jessie 😅 ked sme isli na prechadzku, tak kocik som tlacila predo mnou a malu som mala na rukach, myslim, ze to bolo preto, lebo chcela vsetko vidiet. teraz ju nosime v klokanke, vsetko vidi a je nadmieru spokojna 😉 a ako na potvoru prestal jej vadit aj kocik 😵

jastericka
11. júl 2008

ahojte, jesssie, veru, veru, to by bolo dueto správne 😀

Pred nedávnom sa nám to stalo, išli sme aj s mužom od známych, malá v kočíku ako inak samozrejme ryčala a križovali sme sa s druhým manželským párom, ktorým dieťa v kočíku tak isto revalo na raty, tak sme sa len tak chápavo na seba usmiali...

Včera mi maličká vyspala v Manduce skoro 2 hodiny, to by v kočíku nehrozilo, ale aspoň máme niečo, do čoho môžeme maličkú dať a ísť von, lebo inak by sme sedeli len doma ☹

andrii
11. júl 2008

jastericka, a to keď ju máš v tej Manduce 2 hod., tak to sa s ňou musíš iba prechádzať, či môžeš aj sadnúť, napr. na lavičku? A nebolí ťa chrbát?

jesssie
11. júl 2008

ahoj jastericka
my sme sa dnes vybrali na prechádzku, ale sedela v šporťáku. Popod stromami sme sa prechádzali a po chvíli zaspinkala. Bez vresku normááálne. 😎
Ona stromy miluje sa jej vždy očká rozžiaria a hodí úsmev 😎 No ale po asi 15 minutkach sme očká otvorili a už som aj zamierila domov....šak len pri dome sme boli 😀
Dnes ani viac nespinkala. Keď je takto teplo tak ani pri papaní nevie poriadne zaspať. Večer už bola strašne unavená 😒

jastericka
12. júl 2008

andrii: keď je v Manduce, tak sa ani nemusím prechádzať, dokonca, ani keď sa s niekým rozprávam sa nezobudí. Ale lepšie mi je, keď s ňou chodím. Dá sa v tom sadnúť, ale dosť zle, na nízku stoličku nie, skôr na niečo vyššie. Chrbát nebolí, tam je tá váha bábätka pekne rozložená, ani ju necítim.

jesssie: tak aspoň maličký úspech 😉 , veď som zvedavá aj ja, keď dáme šporťák či sa niečo zmení. Ale naša je ešte na šporťák malá, tak musíme ešte počkať. papa

andrii
12. júl 2008

jastericka, ďakujem za odpoveď. Ja som niekedy mala takú obyčajnú klokanku,ale používala som ju iba na krátke vzdialenosti a na chvíľu, napr. na nakúp, na poštu, do banky. Som nižšia a vážila som iba 47 kg, tak nosiť dlhšie také väčšie a ťažšie bábätko - to by mi asi robilo problém.

digysa
12. júl 2008

No neviem, ale zaspavat pri prsniku a mat uz vyse roka, tak to sa mi zda byt uz ako extrem. Moj syn nebol kojeny, ale vyzadoval si tiez mliecko pri zaspavania a aj 1 flasku za noc asi tak do 7-8-eho mesiaca. Mala ma 4 mesiace a samozrejme ako vy baby aj ja ju davam spat hned po nakojeni. Ale po pol roku radikalne zmenime taktiku. Hned ako zacne papat kasicky, tak ju zacnem oducat od zaspavania na prsniku. Dufam, ze sa mi to podari. Asi si kupim tu knizku: Kazde dieta sa vie naucit spat. 😵

carisma25
12. júl 2008

digysa - tu knizku maju hocikde v knihkupectve alebo je nejaka specialna??? 😲

cathrin
12. júl 2008

tak ja malú neuspávam na prsníku (ani večer, ani cez deň) už od utorka...tiež som stopla nočné kojenie (kojili sme sa každé 2 hodiny -niekedy častejšie, a hneď sa nám upravilo nočné spanie 🙂 včera sa mi zobudila v noci iba raz (na chvíľu) a potom som ju nakojila až o piatej ráno.....

jesssie
12. júl 2008

jastericka ako sa máte, plienka funguje? My sa dávame do šporťáku aj doma a zvykáme si...no pomaly 😅 Ale určite napíš ako sa vám darí, veď keď si Martinka zvykne už teraz tak keď budete veľký ako my, už bude pre vás kočík kamoš 😎

cathrin
a ako ste to zvládli? To si jej stopla zo dňa na deň asi podľa toho ako píšeš. veď ja tiež neplánujem takto fungovať do dvoch rokov. To ani náhodou. Len ešte neviem ako to zrealizujeme. 😀

cathrin
13. júl 2008

jessie, vôbec to nebolo také hrozné ako som čakala. Veľmi som sa toho bála a bola som mile prekvapená z hladkého priebehu nočného odstavenia. Prišla mi na pomoc aj mama, ale tá k nej išla len prvú noc, keď sa prvýkrát po uspatí zobudila. Veľmi jej neplakala, ale nevedela jej zaspať, tak som ju nakoniec vymenila ja. Zobrala som si ju trochu na ruky, zapla uspávanky a keď sa trochu utíšila,dala som ju do jej postele,ľahla som si k nej a hladkala som ju, kým nezaspala. Prvú noc sa budila v rovnakých intervaloch ako predtým a vždy som zopakovala predchádzajúce s tým, že doba plakania sa vždy skracovala, nakoniec zaspala do 5 min. Cez deň išla spať, keď bola už úplne unavená, tiež som jej len zapla uspávanky, trochu som ju podržala na rukách, položila do postele a spala. Druhú noc sa mi zobudila už iba 2x a teraz vstáva už iba raz a to jej stačí, keď si k nej na minutku ľahnem a spí ďalej 😉

l.lara
13. júl 2008

cathrin gratulujem 😉 ja som to tiez uz skusala, namiesto didky v noci pestovat na rukach a utisovat, aj manzelik skusal, ale mala spustila taky rev, ze sme jej nakoniec dali didu 😖

cathrin
13. júl 2008

l.lara, a koľko má malá mesiacov?
ja som bola tiež zhruba pred mesiacom neúspešná, chcela som ju odnaučiť postupne, tak že jej jeden týždeň nedám o desiatej , potom o polnoci atď, až kým by som sa nedopracovala k úplnému vynechaniu kojenia, ale nepodarilo sa mi to. Ale pravdupovediac som si moc vtedy neverila, tentokrát som si povedala, že ju nenakojím aj keby neviem čo bolo...už je dosť veľká na to, aby vydržala v noci nepapať 😉

olivova
13. júl 2008

digysa - no neviem neviem...ta kniha nie je pre kazde babo (aj ked budu mnohe nesuhlasit , ja som o tom presvedcena)....A v marcovkach dala jedna mamicka link, s ktorym suhlasim...
inak ja som ju citala - mam ju stiahnutu, ale sa mi nepaci....napr. aj ja by som robila uplne to iste - instiktivne, a nepotrebovala by som ziadnu knihu, ale s mojou veronkou to urcite nepojde. Nastastie pri prsniku nezaspavame...mame iny extrem - nosime sa do odpadnutia - doslovne 😀

http://www.rodina.cz/clanek4844.htm

jastericka
13. júl 2008

jesssie: nooo, s plienkou asi tak, že chodíme vonku v Manduce a nie v kočíku, hehe 😀
Zajtra doobeda skúsim kočík, tak dám vedieť 😉

cathrin: aj ja gratulujem k takému úspechu. Konečne sa po toľkých mesiacoch vyspíš, že? Ja tiež kojím v noci každé dve, tri hoďky, je to únavné, ale naša je ešte maličká, ale časom budem skúšať predlžovať intervaly medzi kojením.

dididi30
13. júl 2008

jasteri ahoj 😉
no my sme dnesnu noc kojili aj kazd 2 hodiny, malicky bol nejaky nespokojny a vcera od obeda do 9 vecer buntosil a spal taky sposobom ze na 5 mintu a hned otvoril oci ako keby sa nic nedialo 😖 ale neplakal aspon to, bo niekedy sa mi zda ,ze ked je hore tak len place a to tak ako keby nervy mal 😀

jesssie
13. júl 2008

cathrin super aj ja gratulujem, maličká si teda pekne rýchlo zvykla to máš dobre. Ja mám v noci dobré bábo, ten nočný spánok by nám možno nejedna mamina závidela. Spinkáva tak 12 hodín a to iba 1 až 2 krát za noc papá a keďže ju čisto kojím musím si v noci aj odsávať čo sa mi tvorí mliečko.
Ale cez deň.... včera spala raz 35 minút a druhý krát 45 minút 😒

l.lara
13. júl 2008

cathrin, malinka ma 6 mesiacov. takze este mam cas. 🙂 keby som to ale vedela vysvetlit mojmu organizmu. dnes uz nevladzem ani rozpravat, vsetko ma boli od unavy ☹ mne sa dari spat obcas tak po par minutach. v noci sa zadari niekedy aj 3 hodky 🙂 tak to tahame od porodu. ked mal muz cas, tak si zobral malu na 2 hodiny ale ja som nemohla zaspat,hmm.. to uz bude asi psychika..ale to je asi uz do inej temy..

emjee
3. feb 2009

avoncek • Dnes o 12:25
Mile maminky.Mam rocneho syna.Ale nas velky problem je "zaspat".Sam v postielke ? to som uz davno vzdala.Zaspava pri mne s tym, ze sa dojcime.No, a potom to zacne!Kruti sa,kruti sa, hlavu si kladie na periny, mrnci si, skrabe si hlavu a trva to asi 30 min, az potom zaspi a ja ho mozem preniest do postielky.Ono by sa to dalo, ale o dve hodiny sa zobudi na krmenie a zase ak nezaspi na prsniku, tak znova ten isty kolotoc.No a do rano som hore asi 5krat.Pretoze bez prilozenia nezaspi a reve v posielke.Takze ho radsej prilozim, aspon tym tlmim plac.Vyskusala som vsetko:citanie knih pred spanim,pocuvanie hudby,hranie sa ale nic nezabralo aete k tomu cez den spi sotva polhodinku.Ak sme vonku tak sem-tam hodinku.Prosim vas mile maminky, ak mate podobny problem napiste mi ja mam okolo seba stastne maminky,ktore tento problem so spanim deti nemaju.Dakujem

avoncek
3. feb 2009

avoncek • Dnes o 12:25 Mile maminky.Mam rocneho syna.Ale nas velky problem je "zaspat".Sam v postielke ? to som uz davno vzdala.Zaspava pri mne s tym, ze sa dojcime.No, a potom to zacne!Kruti sa,kruti sa, hlavu si kladie na periny, mrnci si, skrabe si hlavu a trva to asi 30 min, az potom zaspi a ja ho mozem preniest do postielky.Ono by sa to dalo, ale o dve hodiny sa zobudi na krmenie a zase ak nezaspi na prsniku, tak znova ten isty kolotoc.No a do rano som hore asi 5krat.Pretoze bez prilozenia nezaspi a reve v posielke.Takze ho radsej prilozim, aspon tym tlmim plac.Vyskusala som vsetko:citanie knih pred spanim,pocuvanie hudby,hranie sa ale nic nezabralo aete k tomu cez den spi sotva polhodinku.Ak sme vonku tak sem-tam hodinku.Prosim vas mile maminky, ak mate podobny problem napiste mi ja mam okolo seba stastne maminky,ktore tento problem so spanim deti nemaju.Dakujem

fifinna
3. feb 2009

avoncek, tak ja som mala presne to iste. Po roku som zacala robit to, ze ked sa mi maly zobudil po dvoch hodinach na kojenie, tak som mu nedala. Trosku si poplakal , bola som pri nom, lebo spava v nasej posteli, a od unavy zaspal. Tak za tri dni mu stacilo, ked sa prebral, ze som mu len potlapkala po zadku a spal dalej. To bol prvy krok. Potom som zacala vynechavat dalsie kojenie. Zacal sa mi budit prvy krat az po pol noci, tak som ho nakojila a ked sa znova zobudil okolo tretej tak som sa robila, ze ho nepocujem, ze spim. Trosku si pomrnkal a spal dalej. A este som zacala robit to, ze pri kazdom nocnom kojeni som mu vytiahla prsnik skôr ako na nom zaspal a otocila som sa mu chrptom a spala dalej. Teraz sa mi budi uz len okolo pol noci a okolo piatej rano na kojenie. A uz ani nevyspava nad ranom tri hod. v kuse na cici. Po roku uz dieta trosku zmudrie a cim starsie tym lepsie.

avoncek
3. feb 2009

ahoj fifinna ja som aj to vyskusala ze som sa robila ze ho nepocujem ale on neplakal on reval.Darmo ho tlapkam pozadku zatial nezabera musim mu dat.