Uspávanie 4 mesačného syna pri prsníku

edenka
7. júl 2008

Mamicky poradte mi. Neviem si som svojho syna dobre naucila ale uspavam ho jedine pri prsniku 😒 V postielke mi sam nezaspi a ked si ho prilozim,mam istotu ze do 5 minut spi ako zabity. Bola to z mojej strany chyba? (syncek bude mat 4 mesiace)

anina6666
6. máj 2010

ahojte chcela by som vas poprosit o radu mam 8 mesacneho synceka a chcela by som ho oducit vecer zaspavat na prsniku jednoducho vymysliet nieco ine skusala som uz aj cumlik ale odmieta mi ho a okrem prsnika inak nedokaze zaspat cez den bez problemov zaspi v kociku ale v noci nie a mam este jeden problem casto sa mi v noci budi dik

kacamura
6. máj 2010

já nevím jestli na mojí metodu už není velký... ale já to ve čtyřech měsících učila malého tak, že jsem ho prostě nechala at se pořádně nají a pak jsem si ho dala na rameno a už jsem mu to prso prostě nedala měla jsem ho na rameni dokud neusnul... vztekal se hodně někdy to trvalo i hodinu, ale takhle jsem to praktikovala asi čtrnáct dní... pak už mě sakra bolely záda a tak jsem ho naučila usínat v postýlce... když se tohle povede tak už ho nesmíš nechat u prsa usnout pže se to pak zase naučí... tedka mám trochu ten problém, jednou mi usnul u prsa a už se mu zase moc nechce... ale nevim jetli to bude fungovat pač už je velkej... a nerostou mu zuby??? když se často budí?? taky může mít hlad a mě se taky budil a myslim, že mu byla zima...

brisalek
6. máj 2010

tak to by me tak yzajimalo jak to udelat 🙂

rimmel
6. máj 2010

anina666 bez placu to nepojde...moj je tiez taky ale rozhodla som sa to nechat na nom,odstavenie, lebo je to nasa "chyba" ze sme ichto naucili..a teraz preco by oni mali zato platit..teda ason ja to tak vnimam a cim bude mimi starsie tym to bude jednoduchsie neboj, mne trva 1min nez vecerzaspi..takze mi to nevadi 🙂

kacamura
6. máj 2010

rimmel: já jsem to třeba malého neučila... nikdy jsem nechtěla aby mi usínal u prsa, ale už od narození u jídla vždycky usnul a mohla jsem dělat co jsem chtěla... i jsem se na to ptala sestřiček v porodnici a snažili se ho taky budit aby se najedl a nebylo too nic platný prostě usnul... tak jsem ho nechala... ale snažím se aby u toho nespal pak se pořádně nenají a chce často... do tří měsíců jsem ho nechala at si u něj teda usíná, ale pakuž jsem ho to pomaloučku začla odnaučovat

rimmel
6. máj 2010

kacamura hej ja som to mala tak isto...a vlastnemas pravdu,nic sa s tym neda robit 😔

petra.a
6. máj 2010

tak nas maly ma take striedave obdobia. Od narodenia zaspaval pri cicinke, tak ho to preslo a zaspaval iba v kociku, nikde inde. Potom som ho musela nosit a kolisat na rukach, chvilku nam vydrzalo, ze zaspal tak, ze som hladkala a to som uz z toho mala radost, no a teraz sme opat pri prsniku 😀. Zatial to neriesim, nechavam tomu volny priebeh

nnell25
7. máj 2010

aj mne sa kazdu chvilku budi ale je to iba o tom ze si chce poceckat a spi dalej...rada by som to tiez skoncila takze ak mate nejaky napad ako to spravit tak budem rada...tiez zaspava na prsniku vecer cez den spi v kociku ale aj tam sa mi budi a neviem preco...

rimmel
7. máj 2010

Vela mamiciek sa citi vinno ked uspavaju dieta na prsniku. Uspavanie dietata na prsniku nieje zla vec! je to velmi normalne a vyvojovo adekvatne pre babatka zaspavat na prsniku a zobudit sa 1-3 krat za noc v prvom roku. Niektore babatka toto nerobia, ale oni su vynimka, nie pravidlo. Vela deti, ak maju na vyber, preferuju zaspat na prsniku aj v druhom roku zivota i viac. Kojenie je evidentne vytvorene aby komfortovalo dieta a aby pomoholo dietatu spat a ja som nikdy nevidela ci nepocula ziadny dobry dovod nato, aby matky nemali uspavat dieta na prsniku.

VYTVARAM MOJMU DIETATU ZLY ZLOZVYK AK HO USPAVAM POMOCOU PRSNIKA?

tuzba vasho dietata zaspavat na prsniku je uplne normalna a nie je to zlozvyk, ktory ste vy vytvorili. Nebojte sa uspavat na prsniku a neobavajte sa ze naozaj podporujete zly navyk. Dieta casto vyhladava prsnik ked je unavene alebo priliz stimulovane pretoze je to pren ukludnujuce a zname miesto. Dava to uplny zmysel ze si dieta asocijuje prsnik s relaxom a naslednou tuzbou po spanku. Aj my dospeli ak nemozeme spat, potrebujeme nejako relaxovat ci pomocou tv ci tepleho napoja atd atd. Kojenie robi to iste.

pre vela babatok v obdobi ked rady vsetko porozuju a spoznavaju, nocny cas ci denny spanok casto mozu byt jedinym casom kedy dieta dokaze kojit poriadne. To ze mu dovolite kojit prave v tychto casoch, tym zabezpecite ze sa mudostane dostatok mliecka a kojenie nezanikne ako by sa mohlo stat kebyze nahodou kojite iba cez den no dieta je priliz zaujate hrackami ci inymi zvukmi vecami a nedava \\\"pozor\\\" na kojenie samotne.

teraz budem prekladat trosku volnejsie resp vynechavat menej podstatne veci nech mito tolko netrva


NECHAT DIETA VYPLAKAT SA?

su dva sposoby resp teorie.

prva metoda \\\"spankoveho treningu\\\" je ze sa dieta bdele polozi do postielky a necha sa vyplakat aby sa naucilo samo uspat a nebude potrebovat niekoho ineho aby tam s nim bol. tato metoda existuje od roku 1890. Vela popularnych spankovych treningov dneska su upravenou verziou tejto metody.(to ze nechas dieta plakat ale ides tam po par minutach v nejakych intervaloch)

Nemozem s dobrym svedomim doporucite tuto metodu na uspanie vasho babatka. Kazdy kto vam poradi nechat svoje dieta vyplakat sa az dokym sa nevzda a nezaspi sa sustredi na spravanie dietata ( zaspat samo) a nie na ako sa dieta citi pocas tohto procesu. Podla mojho nazoru, tato metoda casto vytvara nezdravy pristup k spanku : po ukonceni tohto spankoneho treningu, dieta zvykne vidiet spanok ako obavany proces do ktoreho ist a v ktorom ostat(spat) Rodicia musia casto pretrenovat dieta ak v rutine nastane zmena ako napriklad dovolenka ci stahovanie etc. Plus, moze to sposobit ze rodic bude ignorovat dieta ked place a zlomit vztah(nalomit) doveru medzi rodicom a dietatom.

Mladsie babatka, hlavne, nemaju vnem, instinkt ktory im hovori ze ked matka z izby odide, ze je iba vo vedlajsej izbe a ze sa vrati. jedine co babatko vie, je ze bolo opustene a mama tam neni. Male babo vie vyjadrit svoje pocity iba placom. Dieta ktore sa necha plakat osamote eventuelne prestane plakat pretoze stratilo vsetku nadej ze pomoc pride: v jeho svete, vsetkym je jedno ze on place a nik nepride. Plac je tiez narocny , fyzicky. moze to viest k zachripnutiu ktore moze trvat dni, k problemom so zaludkom, tlkot srdca sa zvysuje na nad 200 zaminutu , hladina kysliku klesne.

druha metoda spankoveho treningu() NEpodporuje vidinu spanku ako stav do ktoreho mozete dieta \\\"donutit\\\". Namiesto toho, je najlepsie vytvorit spankovo priatelske prostredie(prostredie priatelske voci spanku sorry haha) kde spanok prevladne nad dietatom. Proces kojenia ako takeho reguluje teplotu babatka a tlkot jeho srdca, znizuje tlak krvi, a uspava ho. Toto pomaha vasmu babatku vyvinut zdravy pristup k spanku, kde dieta vnima spanok ako bezpecny, ukludnujuci, prirodzeny stav.

sunea
7. máj 2010

O spani na prsniku kuk do temy Dakujeme annag, posledne dve strany sa to riesi, kto ma zaujem.

luvie
7. máj 2010

Rimmel, odkud jsi to převzala, prosím?

rimmel
7. máj 2010

ano annag tiez odporucam je super 🙂

luvie to som tu raz jednej babe prekladala, mam to z jednej web stranky ak chces dam link ale je to v angline.

luvie
10. máj 2010

díky Rimmel

bea1
10. máj 2010

Ahojte, my sme tiež do 6 mesiaca uspávali na prsníku pri kojení. Potom sme prešli pomali na flašu s kašou a teraz sa
vďaka bohu uspávame bez.
Niekedy sa stane, že dostane kašu a aj mliečko z prsníka, lebo večer ešte kojím - je to len proforma na ukľudnenie.
Takže asi tak

salma22
12. máj 2010

bea a aku kasicku davas?

nkaps
13. máj 2010

občas sa aj mne stane že malého uspím na prsníku a vtedy dlhšie aj spí cez deň 1,5 až 2,5 h v kuse 2 až 3 krát za deň a v noci niekedy vydrží bez kojenia 10 až 12 h. to je už potom trošku problém s poriadnym naliatím prsníkov, takže posledné dni si musím v noci mliečko odsávať... ale malého nebudem predsa budiť na papanie...

ked som ho predtým uspávala cez deň bez kojenia spal max. pol hodinu 4 až 5 krát denne... to bolo unavujúce... niekedy ho uspávam vysávačom to tiež celkom dobre funguje do 10 min. spinká ako dudok 😀

bea1
14. máj 2010

Salma, dávam Hami nočnú - od 6 mesiacov je ovocná, zarobíš s prevarenou vodou, dáš do flašky a máš pokoj.
Malá mi prespí celú noc, len občas za zobudí na to, že je smädná. Vtedy dám buď čajík, vodičku alebo mliečko.
Treba vyslúšať, aká kaša bude vyhovovať. My sme vyskúšali asi 4 a nakoniec sme ostali pri Hami.

raona
14. máj 2010

Baby, aj mne mala zaspava na prsniku a vobec mi to neprekaza.. ale tiez obcas myslim nad tym, ze max. do roka to budem praktizovat a potom s tym chcem skoncit, a preto premyslam pomaly ze ako na to.. no snad to pojde, ale zatial som s tym uplne v pohode a viem, ze aj malej to tak vyhovuje a krasne zaspinka..

a co sa tyka uspavania "nechat dieta vyplakat" vsak samo zaspi, tak to som zasadne proti... chuda dieta, z toho musi zazivat riaden stres a potom nemoze mat kludny spanok, aspon ja som toho nazoru urcite...

rimmel
14. máj 2010

raona nechcem strasit ale nas zaspava na prsniku doteraz a bude az dokym sa sam neodstavi, ak ho chcem odstavit ja, bez placu sa to v tomto veku asinezaobide, to iste v roku ak planujes 😒 drzim palce 🙂

salma22
14. máj 2010

su tie kasicky rovnake huste aj od hami aj nestle? mala asi obidve a vsetko spapala neviem ktora jej bola lepsia....netusim ako zistis ze jej chutila prave ta?

bea1
14. máj 2010

ja som sa rozhodovala medzi tým, že či sa dá ta kaša spraviť aj hustejšia. Nie som si si istá, ale Nestlé sa tuším robí s mliekom a Hami s vodou. Potom som brala do úvahy, že ako dlho mi dokáže po jednotlivých kašičkách spinkať. Nakoniec
vyhrala Hami a som spokojná. Nazačiatku som dávala len asi 80-110 ml a potom som dokojila. Malá mi potom zaspala pri prsníku. Teraz, keď dopije flašu, nájde si polohu u nás na posteli, ja si ľahnem k nej a hladkám ju, alebo držím za ručičku,
pokiaľ nezaspí. Niekedy sa stane, že musím uspať na rukách. Nie som zástancom toho, že nechaj vyrevať dieťa, veď ono od
únavy zaspí. 😎

shaarka
17. máj 2010

baby,
a ked uspite dietatko na prsniku, nevadi, ze si neodgrgne? ja stale bojujem s tym, ci ho dat odgrgnut alebo nie... je mi jasne, ze ho tym vzdy preberiem a potom je nenormalne tazke ho uspat (vacsinou sa to konci opat prisatim na prsnik, takze sme znova na zaciatku), alebo ho skusim dat odgrgnut (co sa nam dari mozno tak 1x z piatich kojeni).

lodgermaniacka
17. máj 2010

ahojte 🙂
shaarka, tiež mam 5 týždnove babo a to iste riešim 🙂 cez den po papani grgame ale v noci sa mi vždy preberie, asi sa aj sam seba zlakne ked tak nahlas odgrgne, takže sme prestali v noci grgať, to su 2 kojenia, ale rano mam pocit že ho boli bruško, tlači a jeduje sa, potom si poprdi a už je dobre, tiež mam vyčitky, ked ho nedam v noci odgrgnuť, ale väčšinou zaspim skor ako on 😅

shaarka
17. máj 2010

tak aspon grgate cez den 😵 to je tiez plus 😀
ja mam prenho asi zlu polohu... ale ked on by najradsej po papani len lezal a spal, ako opilec 😀 jeduje sa, ked s nim manipulujem a davam ho na plece 😖

lodgermaniacka
17. máj 2010

ani môjmu sa na pleci nepaci, ale ked ho hned po najedeni dam hore do minuty grgne, ked ho necham chvilu ležať, potom mu to už tak rychlo nejde 😀

shaarka
17. máj 2010

a co to je - "dam hore"?
aky je stary?

lodgermaniacka
17. máj 2010

na rameno 😀 a ma 5 týždnov, ale na ramene grga od začiatku 😉 😀

mykky
20. máj 2010

Ahojte. Moja malá má 3 mesiace a stále, keď mi zaspí pri prsníku, tak ju nedávam grgnúť, len ju položím do postieľky na vyvýšenú podložku a niekedy sa jej podarí si aj grgnúť, ale psinká ďalej. Zatiaľ nemala žiadne bolesti bruška, keď si negrgla.

nnell25
21. máj 2010

ja mam skoro pol rocneho chlapceka a na zaciatku som ho tiez davala grgnut aj po vecernom papani a potom sme ho nosili a cakali kym nam nezaspi lenze potom nam uz bol tazky tak som ho chcela naucit hned po papani na postielku bez grgania....a to uz neslo lebo potreboval stale pohyb takze som ho cez den uspavala na balkone v kociku a vecer sme bojovali raz na rukach raz na prsniku...potom som ho uspavala v nasej posteli tak ze si ceckal a uz teraz nechce ist ani do postielky ani nezaspi bez prsnika a kedze zaplace jedine ho utisi iba prsnik...dudlik a flasu uplne odmieta...chcela by som ho od toho oducit ale potom strasne place a zacal pri plakani aj vrieskat takze susedia maju radost...takze ked budem mat raz druhe babo tak ho nebudem davat grgnut a hned po papani ho dam do postielky...vela mamiciek mi hovorilo ze ked je babo kojene nemusi si grgnut...tak neviem ale ak by ste mi niekto vedeli poradit ako ho uspat inak ako na prsniku budem velmi rada 🙂 🙂