Uspávanie 5 mesačného bábätka

egresik
12. jan 2022

Zeny poradte mi uz som zufala bradacky znicene. dcerku uspavam kazdy vecer od kupania o siedmej do pomaly jednej v noci, striedam prsnik s fitloptou a spevom, na fitlopte skace aj muz. Nic nepomaha ak aj zaspi v postielke je v momente hore. Obaja sme uz vycerpaní uplne, ziaden cas pre seba. Predtym zaspala skoro vzdy do hodiny a pospala aj 4 v kuse teraz je kazdu hodinu hore. Spat s nou v posteli nechcem kvoli monitoru dychu je predcasniatko. Vyplakat taktiez nie. Vecerny ritual mame kupanie kremovanie papanie a spat. Posledny spanok ma 2 hodiny pred vecernym.

weronka31
12. jan 2022

@egresik aj pri tom place? Alebo len nechce spinkat?

guliver19
12. jan 2022

@egresik to znie velmi zle, tiez mame problemy so zaspavanim 2 mesacneho syna. Deje sa to niekedy na 5 krat. Ale taky extrem zato ako vy nemame. V com spinka? Niektore deti vyzaduju zviazat aby sa citili bezpecne a kludne.Nas zaspava v perinke. Skuste mozno to pomoze.. Dnes som uspavala prakticky od rana 9 do 3tej poobede, hojdala spievala, a ked som ho ulozila do 5 min bol hore a plakal. Takze katastrofa. Neviem ako to robili zeny v minulosti ale pochybujem ze mali cas pol dna uspavat dieta..

egresik
autor
12. jan 2022

@weronka31 ako kedy niekedy na nas len pozera ale akonahle ju polozime zacne vykrikovat a potom plakat... Na prsniku je spokojna ale ona je schopna ma zuzlat aj dve hodiny odkoltulam sa pokusim sa ju prelozit do postielky a je hore. Cumlik odmieta uplne :( rozreve sa ked jej ho dam

egresik
autor
12. jan 2022

@guliver19 spinka len v pyzamku mame teplo.... Zviazana byt nechce ma hypertonus odmalicka odmieta zavinovacku ... Pri mne zaspi aj spi ale ja sa bojim pri nej zaspat a tiez sa potrebujem vyspat .... Ja len dufam ze to prejde ze jej mozno idu zubky lebo predtym spala pekne ...

nikpa
12. jan 2022

@guliver19 nijako, dali do kolísky alebo do noše a na pole aj s bábätkom pracovať. Dnešné deti sú rozmanznane, zaspávať hodiny na prsníku do bolestivých bradaviek, na fit lopte natrasat a čo ja viem co, ženy robia zo seba otrokov. Áno, bábätko potrebuje kontakt, potrebuje prsník nie len na kŕmenie ale aj aby sa upokojilo a cítilo matku ale niektoré ženy nevedia kde sú hranice a idú do poslednych síl, často aj na ukor vlastného zdravia. Len si neuvedomujú, že to dieťa potrebuje hlavne zdravú a spokojnu matku, nie nevyspatu, ubolenu a nervóznu. Takže matky nekonečné kojicky, do mňa, rozneste ma v zuboch 😄

guliver19
12. jan 2022

@egresik
@nikpa rozhodne mas pravdu, tiez to chcem brat racionalne a velmi casto pomyslam nato ako to bolo v minulosti a ze teraz sa to vymyka normalnosti. Ale potom clovek bud necha to dieta brieskat hodiny do umoru, alebo nema na vyber.Mozno na tok poli v nosi, na vzduchu by to dieta zaspalo fakt jednoduchsie, ale kto uz len z nas chodi teraz na pole robit, ze ano... 😊

nikpa
12. jan 2022

@guliver19 no hej, máme veľa vymoženosti v dnešnej dobe ale stále platí (aspoň u nás to tak bolo aj je) že deti spia najlepšie a najdlhšie vonku, takže niečo na bude.

guliver19
12. jan 2022

@egresik tak ak predtym bolo ok tak su ti mzono naozaj len zuby, a treba ziao preckat asi len. Nam sa pei orvej scerke osvedcil celkom dologel, da sa kupit v dm. Natiera sa na dasienka a trosku ich znecitlivie takze zmierni bolest

vanda323
12. jan 2022

@egresik Jaaj moja , chápem ťa. Nedávno som mala to isté. Strašne to bolo mala nespala inak len keď mala prsník v ústach do slova dom bola jej cumel až prišiel Covid ja som nevládala, manžel ju vzal do obývačky zavrel dvere do spálne na celý deň a koniec . Plakala asi 2 dní v kuse a prestala sa kojit. Teraz čakáme malú princess a ja rozmýšľam či vôbec začať kojit, občas je kojenie obmedzujúce , ja zas niesom zástanca kojit za každú cenu. Som za pohodlie .

weronka31
12. jan 2022

@egresik ja som mala podobne, stale chcela byt len na prsku a dudlik nic... uz som tiez mala modre a krvave bradavky. babatko sa v tomto obdobi velmi meni, ja som to preckala a prestalo to 🙂 Neviem ake dudliky mas, ale u nas nakoniec zabrali LOVI dudliky, tie nevyplula. Pritulkala som si ju k hrudi a tak uspavala

egresik
autor
12. jan 2022

@weronka31 dakujem vyskusam este tie.... Najprv som si hovorila ze odmieta dudel nebudem jej ho nutit ale uz som to prehodnotila :D skusam ju aj naucit na nosic proti nemu tiez protestuje🤦a este mesiac do zadu zaspala aj sama v postielke ked som zostala v miestnosti :D cakala som spankovu regresiu a nerobi mi problem ju v noci nakojit aj kazdu hodinu lebo hned zaspi a ja tiez ale toto uspavanie to je na zblaznenie

weronka31
12. jan 2022

@egresik uuuplne ta chapem, tiez som si tym presla, ale to prejde, je to len obdobie 🙂

lujziana
12. jan 2022

@egresik nieco na brusko? Davas nejake kvapky? Ked tak čitam,ja uz by som skusila.asi aj umele mlieko. Moj druhy syn je tiež co sa tyka spania hrozny. Ma dva roky,a je to proste nespavec s velkou vydrzou,kto nezazije,snad to ani nepochopí. A mozu to byt aj zubky,neskusala si dať nurofen od bolesti?

egresik
autor
12. jan 2022

@lujziana zatial nie podarilo sa mi ju uspat teraz tak hadam uz nabehne na ten nocny rezim ze sa naje a zaspi .... Ale dakujem aj zajtra je den ked to zas nepojde a bude mrnkat tak vyskusam ci to nepomoze. Umelemu by som sa rada vyhla mlieka mam dost.

egresik
autor
12. jan 2022

@lujziana davam probiotika

weronka31
12. jan 2022

@egresik s tym nurofenom opatrne! Predsa len, je to liek. Na bolesti pri zubkoch sa dava, pokial deti vrieskaju a placu, lebo ak ho budes davat casto a neuvazene, nemusi dostatocne zabrat v buducnosti na znizenie teploty pri horuckach! pokial ti len mrncka a je nekludne skus najprv ine alternativy, nesiahaj hned po najvacsich zbraniach. Ak mas podozrenie na zubky, vyborna je Camilia, je to sice homeopatikum, ale u nas zabralo.

nevenka
12. jan 2022

@nikpa a co ma teda robit? Bude oddychnuta, ked ju necha plakat, ci ako? Porad nieco prakticke,ked si uz kritiku napisala.
Mozu to byt kludne zuby. Ny smr mali tretie babatko spachtosa, ale krd bolelo brusko, bolo zle. Ked prestalo to, prisli zuby. Uz vyse 2 mesiacov nespime po nociach, budi sa a je hore aj 3 hodiny a nevie zaspat. Uspavam 2-3 hodiny, prso, grgat, kocik, prso, nosic, lozit, kocik. Nakoniec ho uhojdam v starom kociku. Bude mat 13 mesiacov a idu mu ocne zuby...je to des.

nevenka
12. jan 2022

A ak teda tie zuby to budu, co je pravdepodobne, tak nam zabera trosku Dentinox.

carduelis
12. jan 2022

Znie to ako zuby. Mne pomohlo mat dceru v nosici na mne- ano vecer, spala a ja som bola na fitlopte a bud som pozerala film, umyvala riad, plietla…cokolvek

nikpa
12. jan 2022

@nevenka keď sú to zuby len vydržať, tým sme si asi prešli všetci. Kritizovala som ženy ktoré to proste preháňajú, nepovedala som, že je to konkrétne autorka, pretože neviem čo je jej bábätku. Ale matky ktoré si nechajú bezproblémové bábätko hned po príchode z nemocnice zaspávať koža na kožu lebo je to príjemné a potom sa za 3 mesiace čudujú, že decko nevie zaspať inde ako na cicku. A im už z toho okrem krivej chrbtice, nedostatku spánku aj preskakuje. Toto je extrém tejto doby ktorý som mala na mysli. Ak má matka choré dieťa, je to iné samozrejme.

amelie2017
12. jan 2022

Spankova regresia. Vacsinou sa objavuje okolo 4 mesiacov, je spojena s motorickym vyvojom dietata. Ako sa dieta uci nove pohyby, otoci sa na brusko, stavia na kolienka a pod., jeho mozog to v noci spracuvava a dieta horsie zaspava, spi. My si tym prechadzame od 5 mesiacov, so starsou sme to mali od 4. Dolezite je, ze ako sa nauci zaspavat teraz, bude zaspavat dlhu dobu. Navyse babatko si teraz vytvara vzorce, ze zaspalo na prsniku a ked prechadza do dalsej fazy spanku, zisti, ze mu ten prsnik chyba a zobudi sa. Alebo ak skaces na fitlopte, nosis na rukach, tlapkach po zadku, tam mu to jednoducho chyba a zobudi sa, kym to opat nema.
Moj zaspaval v postielke sam, od 5 mesiacov, ako sa zacal pretacat, ani za svet. Musim ho uspavat na rukach. Ja by som ho aj nechala pomrncat v postielke, aby si na tie ruky nezvykol, ale uz vyse 3 tyzdnov je chory a kazde zaplakanie bolo dusenie. Takze ja som sa uz zmierila, ze ho este velmi dlho budem uspavat ma rukach.

andreatytler
13. jan 2022

@egresik Myslim ze to je spankova regresia, alebo zuby. Proste krasny spanok co mala prvych par mesiacov je prec na velmi dlhu dobu. Skus jej predlzit cas medzi vecierkou a poslednym spankom na 3 hodiny a az potom zacni uspavat. Nas syn potreboval byt hore pred vecierkou 4 hodiny. Pred rannym spankom potreboval len 2.5 hodiny ale vecer uz viac.
Ako dlho cakas kym prelozis do postielky?

egresik
autor
13. jan 2022

@nikpa ahoj ak chces kritizovat zeny ktore maju iny pristup k starostlivosti ako ty zaloz si vlastnu diskusiu, ja som si pytala radu a tvoj prispevok bol uplne zbytocny

egresik
autor
13. jan 2022

@andreatytler ako kedy cakam kym sa mi zda ze je v hlbokom spanku ale nie vzdy mi to vyjde ...skusim predlzit ten cas bdenia a vygooglila som si ako zistit ze je v hlbokom spanku...

Poskusam aj nejake cumliky je mozne ze tie co jej vyhovovali ked mala 2 mesiace jej uz teraz nesedia.

Zeny, dakujem za rady, dnes potiahla 4 hodiny prvy nocny spanok tak uz je to lepsie uvidime co bude vecer. Nurofen dam az ked bude ocividne vrieskat od bolesti nie len tak preventivne, mam aj taky gel na dasna tak skusim to

nikpa
13. jan 2022

@egresik ďakujem za radu, toto je verejne fórum, takže keď zakladas tému, treba počítať s tým, že si v nej môžeš prečítať aj niečo čo sa ti nemusí páčiť. Pekný deň

lujziana
13. jan 2022

@egresik ako ja len ze by som skusila,ked bolia zubky,zabere nurofen,ked brusko tak nejaky sabsymplex alebo espumisan. Tazko,clovek skusa vsetko mozne. Tak drzte sa a zvladnite to,nech to trva co najkratsie..

andreatytler
13. jan 2022

@egresik Pred spnakovou regresiou upadaju deti najskor do REM spanku a az po 20 minutach do hlbokeho spanku. Po spankovej regresii sa to otoci. Nasmu synovi trva asi 10 minut kym zaspi... pri zaspavani mu prve zacne posklbavat nohami/rukami ked sa telo uvolnuje ako zaspava. Potom mu dam 10 minut na to aby zaspal a potom pridam este 5 minut v tom hlbokom spanku aby som si bola ista ze je urcite tam.
S cumlikom sme my mali praveze uplne opacnu skusenost. Nechcel nic menit... uz ma 2 roky a stale ma ten isty. Ale skus zmenit, kazde dieta je ine.