Uspávanie 8 mesačnej dcérky na fitlopte

majkamia
11. júl 2015

Dobry den 🙂
Mam 8mesacnu dcerku ktora vie zaspat doma iba na fitlopte, este stale spava 3x denne doobedu na fitlopte naobed v kociku vonku poobede v kociku vonku a vecer zasa na fitlopte. Doobeda to neriesim zaspi za 5minut ale vecer ju musim uspavat asi polhodinu potom si s nou lahnut do postele a najlepsie by bolo aby som uz neodisla, akonahle odidem je zachvilku hore a tak dookola... skusala som ju odnaucit, ale vyplakat ju nenecham, nato skratka nemam srdce, chcem sa len opytat zien ktore uspavali podobne dokedy to trvalo a ako sa dieta naucilo spat same
Dakujem

katarinamarkova
11. júl 2015

@majkamia dieta sa nauci spat same, kludne po par dnoch, len mu na to skutocne muis dat sancu a nie pri kazdom mrnknuti hojdat na fitlopte.
3x za den? plus v noci - spravne som pochopila rozsah spanku tvojho 8 mes. dietatka?
to 3x. - ako dlho? kolko hodin?

lebo 8 mes. dietatu kludne staci spat 2x, resp. 1x. za den a poriadne v noci. podla mna len vobec nie je unavena ked spi 3x denne.

majkamia
autor
12. júl 2015

@katarinamarkova Tak doobeda asi 40minut naobed asi hodinu a pol a poobede zas tych 40minut...keby nebola unavena tak by som ju neukladala, ale place sucha si oci, taha si uska, vecer som skusala lahnut si k nej ked bola unavena ci zaspi, ale jednoducho nezaspi, bude plakat pokial ju nepojdem hojdat a takisto ak zaspi budi sa zakazdym ked odidem z izby...

ivec16
12. júl 2015

@majkamia moj 8 mesacny spi tiez 3 krat za den, obcas sa stane ze 2 krat ale potom ide skor na noc spat... to je podla mna normalne ze spi 3 krat, 1 by bolo urcite malo pre take babatko. ja uspavam v posteli na prsniku, obcas musim ponosit na rukach. popripade zaspi v satke, neboj sa bed nebudes uspavat do 18 rokov ;)... skusala si nejaky nosic? mozno by to bola trosku zmena pre vas... chce ra hlavne citit, ze je maminka pri nej. moj sa tiez budi ked odidem, musim sa aj 2-3 krat vratit, popripade zostat

kitinka
12. júl 2015

Ahoj, nemám skúsenosť dokedy trvá kým sa naučí zaspávať sama, ale vzhľadom k tomu, že mám dva a pol ročnú dcérku a stále u nej musíme sedieť kým nezaspí, tak by som ti odporučila nečakať a pomaly jej začať meniť spôsob uspávania. Skús ležať pri nej a napríklad ťapkaním po riťke napodobniť ten hojdavý pohyb z lopty alebo niečo podobné. Zační dennými spánkami a až keď si zvykne cez deň začni riešiť aj nočný. Postupne si určite zvykne, že zaspáva sa v postieľke a nie na fit lopte. Inak veľa šťastia

tranquillo
12. júl 2015

Ahoj, moja má 7,5 mesiaca, tiež spí trikrát denne rovnaký čas ako tvoj drobec. Aj my sme mali fitloptové obdobie okolo troch mesiacov, už to máme za sebou, ona sprvoti vôbec nechcela dudel, ale bola strašne nervózna pri zaspávaní, prsnik už nechcela, lebo z toho stále išlo mliečko a ona už nechcela, z dudla ju napínalo, no pri tých vreskotoch som bola šťastná, keď sa mi ju na tej fitlopte podarilo uspať a psychicky som sa pripravovala na to, že takto to bude ešte dlho. Teraz mi zaspí buď v kočíku, alebo v baby vaku napr. pri upratovaní, alebo na prsniku, alebo keď takmer na prsniku (keď už nechce piť a strčím jej dudel). Tiež nemám "gule" nechať ju zaspávať samú.

lukukuk
12. júl 2015

Neuznávam veci typu-dieťa by malo spať už len dvakrát ,už má 8 mesiacov a bla bla ,skratka tie poučky a omáčky okolo. Sama vidíš,či je dieťatko unavene alebo nie. Nie je to žiaden program,ktorý si nastavis ako potrebuješ,je to dieťa,ktoré má svoje potreby...sama vidíš,či je mala unavená alebo nie. Môj syn má 1rok, niekedy spi 2krat,niekedy raz a inokedy aj trikrát počas dňa 🙂 večerné uspávania je na flámske🙂 všetko raz pominie. 8mesacne bábätko je ešte maličké,chce tá mat pri sebe🙂 len si to užívaj. Príde čas,kedy tá potrebovať nebude.

majkamia
autor
13. júl 2015

Dakujem 🙂 aj ja si myslim, ze naprogramovat dieta sa skratka neda a ze ma potrebuje citit pri sebe, a ze keby som tiez bola taka malicka a zrazu sa zobudila ze mamka pri mne nieje a som sama, tiez by som plakala a chcela ju pri sebe 🙂
verim ze sa nauci coskoro sama zaspavat, nie preto zeby ma to nebavilo alebo som bola nervozna z toho, ale preto ze sama mam ltt 50kg tak dufam, ze do 2rokov ju nebude treba hombat na fitlopte a bude stacit ak si spolu lazkame 😀

temy
20. júl 2015

Ahoj ja som síce dcérku neuspavala na fitlopte ale na rukách, ale podarilo sa mi ju od toho odnaucit a bez sĺz. Zobrala som si matrac z kocika, alebo väčší vankúš, položila ju na matrac a takto hojdala asi týždeň. Samozrejme treba dávať veľký pozor aby sa z matraca nezgulala. Išlo o to, aby necítila ze je na rukách ale na tvrdsej podlozke. Potom som si sadla na posteľ a jemnucko ju hojdala na tom matraci, každý deň jemnejšie a kratšie, potom už som nehojdala vôbec len ju držala a nakoniec uz ked zaspinkala bez kolisania som ju položila na posteľ , ľahla k nej a zaspinkala bez problémov 🙂 dokopy to trvalo asi 3-4 týždne ale oplatilo sa, nechať svoje dieťatko vyplakat na to ani ja nemám srdce. Ohľadom toho nočného spánku neporadim, lebo aj ja musím pri malej ležať, akonáhle odídem je do 10 min hore 😠 raz z toho vyrastú