Uspávanie a utišovanie na fit lopte

33kacora33
6. jan 2014

ahojte mamicky. najde sa tu taka, co si ako ja, naucila babatko na fit loptu??🙂 ako bojujete s bolestou chrbta? Dcerka ma 3,5mes a bez dudlika a fit lopty ju vecer neuspím...dietatko drzim v naruci a hopkame na lopte niekedy 2az 3hod, cez den zaspinka aj sama v postielke ale vecer uz nie.

lutia
6. jan 2014

@33kacora33 ja som mala na to manzela...na vecerne uspavanie...ale nebolo to az tak dlho (aspon mne sa to nezdalo) a neskusala si v kocari ucicikat??

perla200
6. jan 2014

@33kacora33 do roka sme sa tak uspavali...schudla som 8kg na nej🙂 chrbat ma nebolel....

ishani
6. jan 2014

Pri vsetkych detoch sme mali taku fazu. Skusila si si ju dat do satky? To by mohlo zabrat. A este popri tom hocici stihnes. Miesto dudla dat prsdko a bude to optimalne. 🙂 Drzim palce.

33kacora33
autor
6. jan 2014

@ishani šatku som skusala kvoli tomu som si ju asi pred dvoma tt kupila, ale vobec v nej nechce byt, a prsnik moja malinka nechytí pokial nieje hladna...🙂

33kacora33
autor
6. jan 2014

@lutia Skusala som aj kočiarik, po dlhom a hroznom plači zaspala...ale takto ju nechcem trapit..

33kacora33
autor
6. jan 2014

@perla200 8kg tak to by bolo super 🙂 tak asi zle sedim na lopte pretoze chrbat boli ukrutne :(

katkatt
6. jan 2014

tak my sme to absolvovali so starsim denne 3x, doobeda aj poobede som ho tak uspala obleceneho pri otvorenom balkone a potom jemne vlozila spiaceho do kocika a vozila po vonku, kym sa nezobudli (len tak si poriadne vedel pospat) a vecer to treti krat absolvoval manzel, dieta v zavinovacke a potom jemnucko dat do postielky... ale 2-3 hod. to uz je pekne dlho... kamaratka tam s druhym dietatom prehopsala kopu noci...
teraz ma 4 a spi normalne, fitlopta bola len faza - aj ked dlha, ale prisiel cas, ked sme fitloptu vyfucali 😉

kika423
6. jan 2014

Aj my sme tak uspávali, ale keď zaspala šupla som ju do postieľky. Keď už čas zaspávania trval dlhšie ako samotný spánok (10.mesiac), tak som ju naučila zaspávať v postieľke. Dva dni s plačom, ale potom si zvykla a zaspáva sama doteraz 🙂

katkatt
6. jan 2014

inak bacha na fitlopty, nam jedna praskla, treba s tym ratat, ze sa to moze stat a nemat v blizkosti nic na com sa da poranit, nic ostre, ziadne hrany, samotny pad som ustala a len trepla kolmo na zem, ale keby som sa smykla a spadla niekde bokom, no vselico sa mohlo stat...

zuzkagu
6. jan 2014

@33kacora33 nezávidim ti poznám to ja som uspavala do 14mesiacov bola to fuška aj som pekne pri tom schudla ale mna pri tom chrbat nebolel alebo si to nepamätam 🙂, ja som uspavala niekedy aj 4 x denne po 2-4 hodiny poviem vam bola to makačina, naštastie syn sa uspaval sám to bolo najlepšie dieta,
ak hopkaš tak skus byt čo najviac vystretá pri tom sedení

ishani
6. jan 2014

Ine funkcie prsnika ako papanie objavuju deticky niekedy postupne. Urcite sa oplati pokusat sa vymenit dudlik za bradavku. A s tym satkovanim sme to mali podobne u najstarsej dcerky, tiez nam chvilku trvalo, nez si zvykla. Ale prinos je velmi velky. Skus mozno vyskusat iny uvaz, u nas viedli vertikalne. Skus ju dat do satky a uvodny nepokoj preklenut potom skakanim na fitlopte, minimalne budes mat lepsie rozlozenu vahu na celom chrbte a volne ruky. Ja som presvedcena, ze toto je optimalna cesta i do buducnosti, preto by som prave s tou satkou a bradavkou experimentovala a hladala moznosti, ktore by jej vyhovovali a aby si na to zvykla. Ja som v uvode satkovania starsej hned po uvaze vykrocila velmi raznym a rychlym tempom, co ju za par minut ukludnilo. Tymto sposobom si na tu satku zvykla postupne. A zacala sa na to tesit.

33kacora33
autor
6. jan 2014

@ishani dakujem vyskusam 🙂

33kacora33
autor
6. jan 2014

@katkatt boze nesranduj.. o by mi nenapadlo... :(

lulistek
7. jan 2014

Aj my sa uspavame este na fitlopte, nejako teraz mala zacala bojovat so mnou a zaspi na nej len ked je total unavena, inak kope nozkami a je tazka uz aj 8kg ma pomaly... ked je dobra rada ju tak uspavam, lebo ju mam v naruci ale ked je zla, to sa neda... rozmyslam, ze zacnem ju ucit samostatne uspavaniu, ale to mas cas aspon mesiac este

katkatt
7. jan 2014

@33kacora33 no praveze nesrandujem, pristala som na zemi aj s malym v narucim, uz mal tych 9 mes. mozno, on si ani nic nevsimol, len ja som sa trochu zlakla, tak pisem len aby ste boli ostrazite 😉
u nas nastala velka pozitivna zmena okolo toho roka, ked presiel na jeden denny spanok cez obed a naucil sa zaspat so mnou na posteli, niekedy sa aj 2x po 20 min. zobudil, bud som pohladkala, pritulila alebo si cucol mlieko a spal dalej, dokopy si pospal celkom slusne, len niekedy na viac faz...

ilovemybaby
8. jan 2014

Ahoj, ja som dcerku nevedela inak uspat ako na fit lopte. A to od narodenia...skusala som aj nosic, ten fungoval asi raz 😒 V kociari bol vzdy strasny plac kym zaspala. Akurat ze ona nevedela zaspat nikdy, teda ani cez den bez hojdania. Preto mi napada, ci ju nedavas vecer spat ked este nie je unavena? Ja som hojdala tiez denne niekolko hodin dokopy, ale to preto, ze ked som ju prekladala do postielky a zobudila sa, mohla som zacat odznova. Chrbat bolel, nenasla som sposob ako hojdat bezbolestne...tak si aspon dopraj caste masaze 🙂
Ale mozem ta potesit, ze cim bola starsia, tym zaspala rychlejsie a teraz ma 15 mesiacov, sice stale hopkame, ale uz len chvilku aby sa upokojila a zaspi potom v postielke. To ale plati len ked je unavena...ked hojdam dlhsie ako 10 min a stale nezaspava, prestanem uspavat a necham ju chvilu sa hrat...potom skusim znova ked je nervozna alebo polihuje po koberci 🙂
No ale taketo uspavanie som velmi ocenila, ked som malu oducala od nocneho kojenia...a kedze ani nezaspavala vecer pri kojeni, bez problemov som ju odstavila po roku a ani si to nevsimla 🙂 Preto radim, rozmysli si, ci ju chces naucit na zaspavanie na prsniku...
Tak drzim prsty 🙂

33kacora33
autor
18. jan 2014

@ilovemybaby tym ze ju uspavam dlho vecer som myslela presne ako ty, ze zapinka sidse rychlo ale ked ju polozim tak sa preberie 🙂takze to cele trva potom dlhšie 🙂 a na prsniku ona nezaspinka aj keby som chcela.. velakrat driemka pri papani ale ked dopapa tak otvori oci ako sova... 🙂 takze hopkame... a ponovom ked sa jeduje tak ju dam do vertikalnej polohy a uhopkam ju tak 🙂 to zabera 😉 😉

shmoulinka1
18. jan 2014

tiez som skusala vselico a stale pouzivam fitloptu a to ma maly cez 10 kg.. prsnik, uspavanka, hopsanie

janelatt
19. jan 2014

ahoj, skus vymenit loptu za vacsiu. my mame tiez 3,5 mes chlapceka, s ktorym vecer hopkame. u starych rodicov mame mensiu loptu a z nej ma boli chrbat, doma mame dobre nafukanu loptu s vacsim priemerom a je to bezbolestne. okrem toho odporucam aj satku, uzasne odlahcuje vahu pri noseni. neviem aku satku si skusala, my najprv manduku, ktoru vobec neakceptoval, ale tuto satku si hned oblubil http://www.tragmich.at/. je vela typov satiek, treba ich asi po jednom vyskusat, az kym nenajdete tu, v ktorej sa malickej bude pacit. a este jeden tip - v tme nam rychlejsie zaspi, oproti tomu, ked s nim hopkame pri tlmenom svetle.

vacsina trojmesacnych deti by mala spavat 15 hodin aj spolu s vecernym spankom. pisem to len preto, ze ak nam maly spinka dlhsie cez den, uspavacka na fitlopte sa predlzuje, lebo nie je uplne unaveny.

lauricka
19. jan 2014

tak to si si ju naucila peknu hlupost 🙂 , radsej si precitaj nieco o zaspavani (Klidne spani a ukladani, Elizabeth Pantley ) a co najrychlejsie fitloptu zahodit. Inak, lepsi pohyb na uspavanie je prekracovat z nohy na nohu a robit krok vpred, krok vzad,najlepsie niekde v rohu. Kludne, jemne. Ale aj to nie je bohvieco, pokial bude dieta starsie a tych kil bude pribudat 😉

lin123
19. jan 2014

@33kacora33 aj ja som takto uspavala..mne to vyhovovalo na fit lopte,bolo mi to tak jednoduchsie a myslim, ze aj maly rychlejsie zaspal..chrbat ma praveze vobec nebolel,asi mas malu loptu..hm...mala by si mat o nieco vacsi ako 90stupnovy uhol medzi stehnom a lytkom a samozrejme byt vystreta.
Ale bolo tazko, ked sme boli hospitalizovani..uff..to som mala problem ho uspat, v nemocnici samozrejme ziadna fitlopta nebola k dispozicii...tak som uspavala tak ako pise @lauricka a super bola satka alebo neskor nosic ale je vela roznych typov takychto nosicov, odporucam vyskusat viac typov a podla toho uvidis,co vyhovuje.Moj maly v nosici najprv vobec, len v satke a neskor ako bol vacsi tak uz aj nosic je ok. 🙂 Su pozicovne napr. v BA.

lillyofthevalley
31. máj 2014

Ahojte, asi od tretieho mesiaca uspavame doma vylucne len na fitlopte, vonku uspavame v kociku (teraz mame devat mesiacov), ale mala uz je taka tazka, ze nas oboch s manzelom bolia chrbty, tak nam doslo, ze s tym nieco treba robit. Dnes sme oslavili prvy uspech, postupovala som podla rady jednej z Vas na tomto fore (v inej diskusii)..:
S malou som si lahla do mojej postele ako by sme ani nesli spat, rozpustila som si vlasy a nechala som ju hrat sa s nimi... bol tam sice naznak vzdoru (chcela mi odliezt po posteli prec) ale vratila som ju zo dvakrat naspat ku mne a dala je moje vlasky do ruk (tahala si ich po tvari popred oci) a do 5 - 10 minut zaspala. Zda sa mi to stale neuveritelne, naozaj takto sama nezaspala este nikdy (okrem par razov ked mala este menej ako tri mesiace). Podarilo sa nam to dnes pri popoludnajsom spanku a rovnako aj pri uspavani na noc, takze vyzera, ze by to mohlo fungovat... Dolezite je lazkat si babatkom asi az vtedy, ked uz vidno znamky unavy... a to mala dodnes nejavila o moje vlasy zaujem 🙂

janachalupkova
14. jún 2016

@33kacora33 my mame to iste nevieme si inak poradit len fitlopta a dudlik a tiez nas z toho bolia uz chrbati.uspavanie trva to niekedy hodinu a malu dam do postielky a za 10 minut je hore a od znova na fit loptu.takto s nami cvici uz 3tt a to ma mala len 6tt 😀

timea7
14. jún 2016

@janachalupkova 6 týždňové bábätko s vami rozhodne necvičí, potrebuje len cítiť tvoju blízkosť, keby si nemala fitloptu ( pred rokmi neexistovali), tak robíš čo? daj ju do postieľky hneď, ľahni si k nej na posteľ, alebo sadni, tak, aby si ju mohla objať, hladiť, túliť, naučí sa zaspávať aj bez fitlopty. aj tak vidíš, že je to k ničomu. Vyhneš sa cirkusom, keď ju budeš chcieť od toho odučiť. Ak ti to vyhovuje, daj ju k sebe, pritúľ si ju, ale nezačínaj jej robiť otroka, zaspí aj bez fitlopty,možno ju trápi bruško,možno máte v izbe príliš teplo, možno jej vyhovuje mať rúčky zabalené, vyskúšaj, nepleť si na seba bič v podobe fitlopty.

janka95
14. jún 2016

Joj chuda. Viem čo prezivas. Môj bol naučeny na fit loptu, mali sme ju doma u babky jednej aj druhej,V druhom mesiaci sme skončili v nemocnici na týždeň a keď videla doktorka že priateľ fuka fit loptu pre nášho malého skoro ma zahlusila. :D Pretrpeli sme si svoje ale keďže som s ním nemohla skákať lebo bol na infuziach tak za ten týždeň na ňu úplne zabudol. Držím palce nech zabudne aj váš drobcek, mňa boleli nohy kolena krk chrbtica všetko my sme uspavali celé dni na tej fit lopte. :D

janachalupkova
15. jún 2016

@timea7 dakujem za radu.. malav noci spava so mnou v posteli od zaciatku takze v noci problem neni ale cez den nezaspi len tak ze ju hladkam, skusala som aj spievat aj ukludnujucu hudbu sme si pustali ale nechce to..vie spustit takz krik az no... a to ja ju plakat neneham hentak moc..ked si trosku poplace to nevadiale mala by si to pocut... v kocari zaspi len ked sme vonku na prechadzke aj to musi mat na to naladu..ale myslim si, ze sme uz problem vyriesili aj ked nie uplne najlepsie ale nam to vyhovuje... kupilu sme zavesne hojdacie kreslo, v ktorom sa uspavame. je to draha investicia ale yatial 100% ja som spokojna lebo ma neboli chrbat a je mi v kresle prijemne mozeme tam sediet aj 2hod. a mala je spokojna lebo zaspi taka ako je zvyknuta a ma ma pri sebe.. tak uvidime do kedy to potrva ale je to len obdobie a viem, ze prejde...

timea7
15. jún 2016

@janachalupkova nemáš za čo, ale ja som proti akémukoľvek uspávaniu, či už na fitlopte, prsníku, v kočíku, hojdacom kresle, lebo v podstate je to o tom istom. Dieťa uspí monotónny pohyb, neskôr sa zobudí na to, že monotónny pohyb nie je, že sú skrátka iné okolnosti, ako keď zaspávalo. Vo fáze ľahšieho spánku si uvedomí, že už nie je všetko tak, ako keď zaspávalo, preberie sa úplne a začne plakať. Samozrejme neplatí to na všetky deti, ale väčšinou deti, ktoré si zvyknú na určitý spôsob uspávania, tak má problém sa od neho odnaučiť. Pre mňa je jednoduchšie uspávať dieťatko od prvého dňa v postieľke prisunutej k posteli hladkaním, škrabkaním, šepkaním a pod. No tvoje dieťatko je ešte maličké, ešte je všetko v jeho réžii, ale čím skôr sa naučí takto zaspávať, tým lepšie pre teba. Sedieť dve hodiny v kresle s drobcom v náručí pre mňa nie je veľkou výhrou.

janachalupkova
18. jún 2016

@timea7 a co si robila ked ti male plakalo? ze nezaberalo hladkanie a skrabkanie? nehala si ho plakat? alebo tvojemu sa to hned pacilo a nemala si s tym problem? lebo nasa pekne spinkala aj sama chvilku ale potom zacala mat problem s bruskom lebo ja nekojim a uz to bolo ruky, homprlanie len aby spinkala a neplakala. ja suhlasim ze toto neni vyhra, ze si sijem na seba bic ale ked ona vie tak dlho a vytrvalo plakat ze az sa zachadza tak to ju neneham a zoberem na ruky a utisim.a poviem ti utisit ju je uz tiez problem ked uz ju neham hentak vyrevat

renarik
18. jún 2016

@janachalupkova Ja radím ukoncit tento sposob uspavania co najskor a aj na ukor revu hoci aj dlhotrvajuceho...najstarsieho syna sme takto uspavali 3 roky!!!!! Este (ateraz sa smejem, ale vtedy mi nebolo vsetko jedno...)s obrovskym bruchom par dni pred narodenim druheho dietata som s nim skackala na lopte....skoci to co najskor, najlepsie hned... 🙂

renarik
18. jún 2016

Ja mam tri deticky, ale skackali sme len pri najstarsom...urcite najdi iny sposob... 🙂