Uspávanie cez deň aj v noci po odstavení 14 mesačného dieťaťa

Zienky poradte, maly 14-mesacny odstaveny tyzden. Vzdy zaspaval len na prsniku. Teraz sa mu neda. Vodu nechce, ani caj, nic. Prsia uz nehlada. Place, gula sa zo strany na stranu, brhli si oci. Lezim s nim, hladkam, skrabkam, no vzdy place po chvili. Namiesto obedneho spanku o 12 mi zaspi po dvoch hodinach placu , az ked sa uplne vycerpa. Vecer skor, no aj tak place polhodinu minimalne. Mam dve dalsie deti, tak ho nemozem uspavat 3 hodiny denne. Ked som odstavila dievcata, pekne som ich uspala hladkanim alebo spievanim… na tohto certa nefunguje nic

mer12
6. mar 2022

@gabriela_obzerova no ja mám 15 mesačného a pred 5 dňami som odstavila, prvé dve noci zaspal len tak do 10 min čo som mu hovorila rozprávky a hladkala, cez deň mi oba razy zaspal v aute takže som vtedy neriešila, ale potom prišiel nejaký zlom a začal plakať, na obed som ho skúšala aj v kociari uspať, e neúspešne, jediné čo mi odpadne na rukách, nie je to Boh vie čo, ale zaspi...nechcela som ho takto nechávať zaspávať, ale inak ozaj nezaspí čiže len ponosim a za chvíľočku je tuhý, počkám 10 min a uložím do postele

julianabelakova
6. mar 2022

@gabriela_obzerova v kociku by cez obed nezaspinkal skor?

gabriela_obzerova
autor
6. mar 2022

@mer12 a spinka potom tak dlho ako spinkava? Mne teda odpadol uz od unavy, ale zvykol mi spat cez obed dve hodiny a teraz len polhodinku, co trosku dobije baterky. Potom sa zobudi, brhli si ocka, je mrzuty, este by vyslovene spal, ale neda sa…

gabriela_obzerova
autor
6. mar 2022

@julianabelakova skusim zajtra. Bol nauceny spinkat so mnou dve hodiny poobede, ale teda zaspaval na prsniku. Bez dojcenia spi len polhodku a potom je mrzuty. Ale ten kociar skusim

mer12
7. mar 2022

@gabriela_obzerova tak mne práve zvykol spávať kratšie okolo hodiny a pol a teraz potiahne 2 aj 2 a pol hodiny, ale teda podotknem,že vstáva o 5:30 ráno asi posledný mesiac a o 11, pol 12 chodí spať na obed, čiže asi je dostatočne unavený a spáva dlhšie 🙂 skús ešte počkať, možno sa to upraví, predsa len to je veľká zmena

gabriela_obzerova
autor
7. mar 2022

@mer12 nechavam mu doobedne a poobedne dojcenie mimo postele. Takze sme to zredukovali asi z 10 krat na dve 😂 Statocny je krpcek. Dnes v noci plakal 3 krat chudatenko.

mer12
7. mar 2022

@gabriela_obzerova tak ale aj to je výhra 🙂 môj sa kojil hocikedy za deň, ckuse chodil zdvíhať tričko, keď zaplakal znova didi, som prekvapená ozaj ako to môj zvláda a vám sa lepšie kojenie ukončí z 2 ako z 10, držím palce 🙂

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabriela_obzerova
autor
13. mar 2022

@aris2 no uz je to cca 10 dni. Nocne dojcenie zrusene- budi sa prvykrat okolo stvrtej a potom je uz nervoznejsi do siedmej. Ale mliecko az v obyvacke po ranajkach. Cez den ma dva kratke polhodinove spanky a tiez je mrzuty, stale akoby nevyspaty. Spaval viac, ked sme plne dojcili….