Problém s uspávaním dvojmesačnej dcérky

nika12323
19. apr 2019

Ahoj maminky
Mám dvojmesačnú plne kojenu dcérku .. do teraz vždy spávala pri nás s manželom v posteli ale rozhodli sme sa že ju začneme už dávať do postieľky pretože je to dosť nepohodlne.. ale k veci..
Keďže je dcérka dosť naučená na cumlík tak aj keď zaspáva tak si ho dudka a uspáva sa ním .. lenže problém je v tom že pri zaspávaní je aj 5x vypadne z úst načo sa hneď preberie a začne ho hľadať tak jej ho hneď dám .. lenže teraz keď už nebude pri nás spávať tak sa mi naozaj nebude chcieť postaviť z postele len preto že malej vypadol cumlík :/ Máte na to nejaké typy ? 🙂
Pekný večer ešte prajem maminky

denka259
19. apr 2019

@nika12323 Ja by som si dala postieľku hneď k manželskej posteli. Takze bude spinkať aj s tebou a aj sama v postieľke. Keď jej cumlík vypadne, ľahšie ho pohladas. Popri tom by som ju skúsila odnaučiť od cumlíka. Možno to bude jednoduchšie teraz ako neskôr.

limetka69
19. apr 2019

no pekny plan mas, vela z nas taky malo, osobne, moj maly sa naucila spat sam v posteli az ked sa oducil od cumla, teda vedel tam spat, ale nebola som ochotna stavat :D takze bol medzi nami, a ver.... ze 2 mesacny v posteli nie je az takou prekazkou, pockaj ked bude mat 2 a pol a bude cela postel jeho. 😊 spi sice v posteli svojej kazdu noc skoro, ale nad ranom vzdy pride k nam. a prestalo ma to trapit a radsej si uzivam, ze chce byt pri mne, vyrastie rychlo a potom by som lutovala, ze som si to nevychutnala. Maly ma 3 roky a 1 mesiac, a nevyspala som sa poriadne uz 4 roky :D raz to dospim. ked bude dospely, dospely bude dlho, no maly nie 🙂

selest
19. apr 2019

Skor by som vydrzala a naucila ju spat bez cumlika
Nas malicky tiez zaspava s cumlom ale ked zaspi tvrdo tak mu vypadne a on spi dalej. Neviem si to predstavit ze by som okrem toho ze sa budim v noci na kojenie musela vstavat este aj vkladat cumlik.

saskia_98
20. apr 2019

@nika12323 ziadne typy 😂 kym sa poriadne uspi vstanem aj 50 krat kvoli tomu cumliku... Proste to treba vydrzat alebo odnaucit na cumlik, co u mna mozne nie je. Ale neboj, zvyknes si. 😉

whatever1
20. apr 2019

@nika12323 Skusala si aj ine druhy cumlikov? Pri dcere sa mi osvedcili take male, priedusne a bez tej "rucky". A ako tu uz niekto pisal dat si postielku co najblizsie k sebe je super napad.

nada89
20. apr 2019

Ja som si dala do postele 3 cumle a hneď som mala k dispozicii

ruzovakrava
20. apr 2019

Asi záleží od dieťaťa ale ja mojej (13m) nasypem pred spaním plno cumľov do postieľky aby si ho dala aj sama a minimálne 1-2x za noc musím aj tak vstávať aby som jej nejaký podala. O pár mesiacov bude aj tvoja vedieť pohľadať okolo seba aby si ho podala ale fakt záleží od dieťaťa, moja este noc neprespala - začne separačná úzkosť , zuby.. a budeš aj tak nútená v noci vstať aspoň pomojkať a podať cumeľ.

nika12323
autor
20. apr 2019

DAKUMEM maminky zatiaľ bude asi najlepsi nápad dať si postieľku čo najbližie k posteli 😁😁

evkamotka
23. apr 2019

@nika12323 ano co najblizsie a neboj zvyknes si, spadnutu dudu proste dookola davat. Zvykli sme si 🙂 nemam tip, je to uz tak