Uspávanie na rukách

katkeska
23. nov 2013

Ahojte maminky...rada by som od vas pocula radu,ako ste naucili dietatko zaspinkavat same.Nas syncek ma 10 mesiacov, cez den spinka.kazde 2 hodinky a ani noci nie su najhorsie. Uspavam.ho ale na rukach,co znamena, ze ja si sadnek.na.postel,chytim si ho akoby som ho sla kojit (uz ale nekojim) v tejto polohe ho mam cca 15 min,zaspinka a potom ho mozem.zlozit do postielky. toto je pred kazdym spinkanim.Obzvlast moc mi to neprekaza,problem je ze idem.od januara do prace,pri malom.bude mama a chcem ju toho usetrit. Skusala som uz dat ho do postielky, byt pri nom, a nechat ho vyplakat (uz to ale nikdy v zivote neurobim)...ale nic...nemate niekto daku overenu recepturu?za vase tipy a triky vopred vdaka ;)

dukokatka
23. nov 2013

ja s k dcerke lahnem ona zaspi na svojej posteli a potom ked zaspi odidem.

h2
23. nov 2013

@katkeska Ahoj, aj ja som uspávala na rukách, dokonca som pri tom nesedávala na posteli, ale na fitlopte, na ktorej som syn hojdala, keď už to bolo neúnosné, postupne som prešla na sedenie na posteli (bez hojdania) s nohami na zemi, neskôr už som polosedela-pololežala na posteli, syn na mne a takto postupne sme prešli k tomu, že som si len vedľa neho ľahla.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
23. nov 2013

@fidka79 No, môj má 2 roky a 3 mesiace a stále spíme spolu, mááálokedy sa dá ukecať, aby si ľahol do svojej postieľky, aj to ho musím minimálne držať za ruku. Ale nesťažujem sa, nevadí mi to, užívam si ho, kým je maličký, lebo vyrastie strašne rýchlo a ďalšie dieťatko už mať nebudem. ☹ Užívala som si aj uspávanie na rukách, len presne, ako si písala, chrbát štrajkoval. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka.7
23. nov 2013

@katkeska bud skus naucit ze bude zaspavat tak, ze budete lezat pri sebe a prosto ostane spat na velkej posteli alebo to nechaj na maminu, ona si s nim najde svoj ritual (vysvetlim - mne Elianka dodnes zaspava tak, ze sa dojci - je prakticky jedno v akej polohe, ale dojcenie musi byt; mne to vyhovuje, nemam s tym starosti; ale svokra ju u nich uspava tak, ze ju da do kociara a chodi s nou okolo domcekov, pokecaju, Elianka ma v ruke 2 piskoty, ktore nezje a postupne zaspi... a to podotykam, ze ona je absolutne nekociarove dieta, ale od isteho veku u svokrovcov zacala akceptovat tento ritual a nepotrebuje pri nom ani dojcenie ani mna 🙂)

sveta27
24. nov 2013

nuž nezávidím, ja som som tak uspávala moje dvojičky-najprv jedného a keď zaspal, druhého. odnaučili s a od toho az ako dvojrocni ☹ Maminky, ktore ste neuspavali nikdy dvojicky, ma prosim, teraz neukameňujte 😉 Takže sa obávam, že z toho musí "vyrásť" ☹

123maminka
24. nov 2013

Tak ja som tiež uspávala moje dvojičky na rukách. Ale po 5 mesiacoch som ich uspávala v kočiari. Doma mám jeden kočiar iba na uspávanie. Keď chcem, aby zaspal, tak šup do kočiara a do 5 minút spí jeden, preložím do postielky. Potom druhého dám do kočíka do 5 minút spí, preložím ho do postielky. Ináč nikdy som dieťa nedala iba tak do postielky, aby samo zaspalo - srdce by mi asi puklo. Keď je dieťa napapkáne, nemal by byť problém so spinkaním. Ináč tí moji stále zaspinkajú s cumlíkom.

katkeska
autor
24. nov 2013

Baby ste neskuttocne,som statsna za rady aj za to ze nie som.na to sama...ja som ai naivne myslela,ze teraz ho za twn nieco vyse mesiac co ostava naucim nieco take,ze ho polozim do poatielky a on bude sam.spat...ale ako tak citam este k tomu vedie dlha cesta...nevadi...mam.len jedno,vy co ste to.zmakli.s dvoma - klobuk dolu.ale vsetko vyskusam,nieco predsa zabrat musi.Zatial ked som.napapkaneho polozila.so postielky (akoze na skusku),do minutky sedel a kukal.na mna,ze co to robim...

katkeska
autor
24. nov 2013

@ivanka.7 mama mala po mne dvojicky a mas pravdu,ona to isto dako zmakne;)

laura851
24. nov 2013

Nechaj to mamu, urcite si poradi, tento zvyk ma spojeny len s tebou, takze ked mu to nepripomenie ona, zvykne si aj na iny sposob 🙂

hopeja
24. nov 2013

@katkeska my sme dcerku tiez do 10 mesiacov uspavali vyhradnena rukach, inak sa ani nedala uspat, skusali sme ju dat lahnut do postele a my sme lezali pri nej ale hrozne sa vzdy pri tom jedovala a plakala, tak nakoniec skoncila zase narukach.....a bolo to hrozne dlhe uspavanie spojene s placom vacsinou....jedneho dna sme to zase skusili na posteli a ona zaspala, parkrat sa poprehadzovala, lozila,ale zaspala...odvtedy uspavame len takto v posteli a vyhovuje nam to, uz som si chrbat necitila 🙂

sense
24. nov 2013

@katkeska myslim ze tovja mamina to zvladne, ako uz bolo spominane tento zvyk ma s tebou, pri tvojej mamine bude mat iny pokial mamina nebude maleho uspavat tak ako ty....ked som sa starala o deti tak ich mamina ich este ako 2jrocnych uspavala na rukach , ked som ich mala vecer na starosti ja, sadla som si vedla postele, hladkala po chrbatiku al. po vlaskoch a zaspali bez problemov aj tak....a ich mama (moja domaca ) nechapala ze ako je to mozne ze je klud a spia tak rychlo....

h2
24. nov 2013

@sveta27 A za čo by Ťa akože mali ukameňovať? Veď si to vyriešila výborne, mnohé matky dvojičiek by ich proste šupli do postieľky a hotovo. A nájdu sa tu aj také, ktoré by hneď potom odišli a zavreli za sebou dvere, či dieťa plače, alebo nie. Nikto predsa od Teba nemôže chcieť, aby si hojdala na rukách dve deti súčasne. 😉

katkeska
autor
24. nov 2013

@sense pani moji...tie deticky vedia ako na nas...