Už 5 mesačná dcérka na nohách - je to normálne?

lalura
14. jan 2020

Dobrý deň chcela by som sa opýtať je to normálne ak sa mi 5 mesačná dcéra pýta stále na nohy nemôže jej to poškodiť ak ju nechám aby sa postavila?

gasinka1983
14. jan 2020

To ako sa pýta na nohy????co uz rozprava???? Treba ju zobrat do Daichmanu a rovno kupit topanky....ale nie srandujem, jasne ze take male dieta.sa nemá stavat na nohy. Kvôli chrbtici...ale sa spytajte pediatričky, isto vas pochváli....

sense
14. jan 2020

Ak sa postavi sama ze sa napr v postielke vytiahne ruckami hore o.k., ak ju postavis ty tak to o.k nie je

thoughtfulweirdo
14. jan 2020

Ak sa postavi sama, tak je to super sikulka a nie je to az tak nerealne, moja sa sama postavila v 6 mesiacoch. Ale ak ju stavas ty, tak urcite nie, to iste sa tyka aj sedu, dieta ma byt len v takej polohe, do ktorej sa dokaze samo dostat, inak na nu nema dostatocne pevne svalstvo a skodi to chrbtici

klarissa25
14. jan 2020

Ako sa pýta? Musí sa sama vedieť postaviť nie ze ty ju budeš tahat

lalura
autor
14. jan 2020

Ja ju nestavam ona sa sama vytiahne ak jej podám ruky

1didiana1
14. jan 2020

ak sa vytiahne, tak je to podla mna ok, no radsej sa porad s pediatrickou

orta
14. jan 2020

ja si tiez myslim, ze je to ok ak sa sama vytiahne. susedin maly ma pol roka a furt stvornozkuje a snazi sa stavat stale, nevie vobec obsediet a vraj ked to skusa sam, ze ho oni nenutia tak ho maju nechat

habibim
14. jan 2020

@lalura môj sa na 5 mesiacov zosmykol z gauča pekne zadkom, kým som len odniesla salku od kávy do umývadlá, a jak som sa otočila už som letela za ním, keď som toto videla, PN si stal popri gauči, rúčkami sa držal gauča, ale stal a takto pozeral telku.. A mňa infarkt chytal... Ale odvtedy som si dávala na to pozor.. Lenže keď ho hocikto držal na rukách alebo ja, pod rúčkami, tak hneď skákal.. To mal rád.. Teraz ma 8m a už ho nechávam štát, keď chce, lebo sedieť na rukách nechce a keď si ho postavím medzi nohy a držím tak je šťastný jak blcha.. Sam ešte nevie, len za podpory mna

belllinka
14. jan 2020

Tak za ruky ju snad tahas ty a ona sa drzi. Dieta ma robit iba to, co dokaze same. Tak ju netahaj a nechaj ju, nech sa sama postavi

saskia_98
14. jan 2020

Moj ako 5 mesacny sa mi postavil (Tiez sa vytiahol). Ale sam. Ako 7.5 mesacny uz sam chodil. Ale podotykam sam. Ja som v nicom nepomahala a dr povedala ze je to dobre ak to robi sam. 🙂

sapetka
14. jan 2020

@lalura tak jej nedavaj ruky a vybavene.. predpokladam ze sediet este nesedi a nestvornozkuje alebo?

vevesh
14. jan 2020

@lalura nedavaj jej ruky, nech sa postavi sama. Moja sa postavila tiez velmi skoro - okolo 4 mesiacoch a v 6tich sa do sedu davala hodom vzad😱😱😱su deti, ktore su popredu...

wieruska1
14. jan 2020

Nas 5 mesacny stal. V 6 mesiacoch vedel spravit par “krokov” pri lehatku v piesku.

zuzka102
14. jan 2020

Naša sa tiež skoro sama stavala. Ruky som jej nedávala, chytala sa postieľky, nábytku a pod. V 6 mesiacoch už sama chodila pridrzajuc sa nábytku. My sme ju za ruky nevodili, samostatne potom začala chodiť v 13 mesiacoch. Takže ak sa tvoja stavia bez tvojej pomoci, proste je taká rýchla vo vývine, nechaj ju, je to ok.

ajka0207
14. jan 2020

Ak sa postavi v postielke tak je to ok, ale za ruky ju ty potiahnes a to ok nie je

nika898
14. jan 2020

@lalura môj starší synček sa takto staval. Vôbec som ho neťahala. A ani nie je do sedu ale rovno na nohy. Spravil to aj u doktorky a ta mi povedala že je šikovný ale že by to ešte nemal robiť že mu nemám dávať ruky aby sa tak staval. Časom sa naučil vytiahnuť aj v postieľke asi keď mal cca 6-7 mesiacov ako 10 mesačný už chodil sám.

sima1415
14. jan 2020

Vyslovene ju nedávaj stavať ale keď to urobí sama nechaj ju na malú chvíľu inak sa ju snaž naddvihovať až nestojí celou váhou tak nebude tlak na chrbticu a dieťa bude pyšné že stojí :D aspoň my sme to tak robili

sisa_s
14. jan 2020

Deti by mali prejst istym vyvojom - stvornozkovanie -> pomale vstavanie... Pretoze vzdy tym posiluje ine svalove skupiny...ak nieco "preskoci", moze mat v buducnosti z toho problemy, bolesti chrbta, zle postavenie tela a pod...

sisa_s
14. jan 2020
saskia_98
14. jan 2020

@sisa_s ja som nestvornozkovala, ani manzel a nemam z toho nejaku ujmu na zdraví. Syn sa najprv naucil chodit az potom po 4. Jednoducho kazde dieta je ine a tieto fazy su o nicom. Sama nasa dr povedala ze ma asi polku deti v ambulancii co nestvornozkovali lebo to preskocili..

sima1415
14. jan 2020

@sisa_s naša začala štvornožkovať až potom čo začala chodiť a vraj je to ok

kikus985
14. jan 2020

Naša sa tiež v piatich mesiacoch začala stavať. Nepomáhali sme jej ale nechali sme ju. Mesiac na to začala štvornožkovať a na ďalší mesiac začali prvé kroky

sisa_s
14. jan 2020

@saskia_98 samozrejme, napisala som , ze MOZE mat problemy, nie je to na 100% nikdy 🙂 len mi par fyzioterapeutov spominalo, ze to maju odpozerane, ze ked zistuju detske navyky u svojich "pacientov", tak casto prave preskocili nejaku fazu v detstve a nemaju rovnomerne rozlozenu tu svalovu silu alebo ako to nazvat 🙂 uvedomujem si, ze deti su naozaj roznorode, inak sa vyvijaju 🙂 ale ono problemy sa mozu prejavit az napriklad po 30,40 rokoch a vtedy nikto nehlada suvislosti s tym, co sa dialo, ked mal polrok zivota 🙂

saskia_98
14. jan 2020

@sisa_s no vies, ked dakto robi za pasom od 18 a v 40 si uz neciti chrbat, vyhovorky mam to z chodaku alebo za to ze som nestvornozkoval ja neakceptujem. 🙂
Ja mam 21 ale teda ked sedim cely den za pc kvoli praci, vecer si uz necitim krk a krize od bolesti, nemozem to zvalit na chodak. 😊

majuska1012
15. jan 2020

@lalura ja ma to iste teraz. Maly ma tiez 5 mesiacov uz sedi aj stvornoskuje. A tiez sa sam postavi aj v postielke alebo niecoho pevneho kde si je tym isty. Zacal uplne sam bez toho aby som ja ho davala.

jahodka11
20. jan 2020

Ja si myslim,ze ak to robi sama,je to v poriadku..nas druhorodený bol taky isty, 6mesacny stal a 9mesacny behal...doslova...naoazj...sam...bude mat 8 rkov, športovo je na tom velmi dobre, velmi je silný a ide mu vsetko...naozaj...az sa sami smejeme,ze aki je šikovní....a to som nanho mala menej casu ako na prvorodeného a vidis...je omnoho šikovnejší a zdatnejši...