V akom veku prešli vaše deti na jeden spánok počas dňa?

anita79
20. jan 2012

Zaujimalo by ma , kedy vase deti zacali spavat len 1x, a ako to prebiehalo. Teda ci z dvoch hodinovych spankov zacali spavat len raz 2 hodiny, alebo ako to bolo.

anjelicek26
20. jan 2012

Okolo 14 mesiacov mal drobec, teraz ma len jeden spanok a taha 4 hodiny väcsinou... aj ked vynimocne da aj dva spanky, dva doobeda a dva a pol poobede... Mne tie dva spanky nevyhovovoali, tak som mu to postupne posuvala, dala ho kazdy den neskor doobeda spinkat a bolo...

lenuss84
20. jan 2012

moja zacala spavat 1krat denne tak okolo 13meiacov.tiez som to vyzriesila tym ze som ju naobed zacala davat neskor spat.prebehlo to v poho. 🙂

bona
20. jan 2012

Bolo to nejak po roku, mozno v 13.-14.mesiaci..najskor spavala tak hodinu a pol, dve maximalne, zriedka sa stalo, ze dlhsie. Potom sa jej to ustalilo na hodine, max. hodine a pol., a tak to mame doteraz.. 🙂

petronela353
20. jan 2012

mne strasne skoro mala len 7 mesiacov ked zacala 1x spavat cez den,teraz ma 2 roky a cez den uz nechce spavat skoro vobec

kaja73
20. jan 2012

Moj kym spaval viackrat za den ,tak malokedy spal v kuse viac ako 40min.
Az ked presiel na 1 spanok v 11m, zacal spavat cca 2h v kuse ,ale teraz, ako ma už 25m spi len 1h az 1 a pol h.
V noci tak 9 a pol-viac neda,takže moc toho nenaspi.

edie63
20. jan 2012

Nasa zacala spavat raz ked mala 13-14 mesiacov. Ja som jej zrusila spanok doobeda, pretoze potom poobede neskoro zaspavala a vecer bola hore do 11 az do pol 12. Zo zaciatku to bolo tazke, pretoze jej ten spanok chybal, ale postupne si zvykla. Odkedy ma 1 spanok, niekedy spi iba hodinu poobede a niekedy az 2 a pol hodiny, ako kedy.

vodnarky
20. jan 2012

ked mala asi 1,5 roka..namiesto doobeda a poobede,zaspavala na obed..🙂

beruska.zuzanka
20. jan 2012

niečo po roku a spáva tie dve hodinky priemer, aj keď sa stáva, že aj štyri potiahne, ale to je extrém 🙂

nice202
20. jan 2012

okolo 8 a pol mesiaca na dve hodky. od dvanastej do druhej

monikapalo
22. jan 2012

zacali sme ked mal rok aj 2 mesiace, najskor spanok trval hodinu, co bolo malo, potom sa to pomaly predlzovalo, teraz vo veku 2 roky spi dve az dve a pol hodiny cez obed 🙂

montinka
22. jan 2012

my mame 1,5 roka a stale spime dvakrat.

sante81
22. jan 2012

do 16mes 2x denne, ale islo leto, a brzdilo ma to, on by kludne potiahol aj do roka a pol s 2 spánkami, tak som ho ulozila okolo 12tej ked sa napapal a trvalo asi tyžden pokym si na novy rezim zvykol, potom spával a vlastne spáva aj 3 hod denne, do tej 15-16tej

mirkita
22. jan 2012

moj krpec okolo 11 mesiacov...ale bolo to postupne...ma 13 mes. a dajme tomu ze 5x tyzdenne spi len raz a 2x tyzdenne zaspi este podvecer 1x...niektore tyzdne vsak ma len jeden spanok stale....dlzka spanku sa nam trosku zmenila ze pri jednom spi dlhsie a ten druhy ma tak do hodinky....ale stane aj to ze nespi vobec alebo da jeden spanok 45 min...

horalka777
22. jan 2012

cca9,5m mala staršia a cca 13m mladšia.

ginger_fox
22. jan 2012

syn mal cca 10mesiacov, keď doobeda si pospal 20 minútovku a poobede 40 minútovku spánku. Tak som doobedie začala posúvať na neskôr a po pár dňoch bol z toho jeden spánok o dĺžke cca 90minút. A keď sa o mesiac na to, ked sa poriadne rozbehal tak z toho jedného poobedného 90 minútového spánku bol naraz spánok o dĺžke 2-2,5hodiny 😉

lucik85
22. jan 2012

od 15 mes.spava len 1x ,tiez nam to uz nevyhovovalo,postupne doobeda zaspaval neskor a neskor a ked ledva zaspal pred desiatou tak som doobednajsi spanok zrusila a snazila som sa ho udrzat hore co najdlhsie ..teraz zaspava okolo 11tej a spinka do 13,30-14,00

jankako
22. jan 2012

rok mala moja.alebo niečo cez rok.prebiehalo to si tak,že zobudila sa o 7.00.o 8.00.doobeda sme šli von,lebo vnutri by asi nevydržala do 12.00.a pospala si dve hodky,ako kedy.mne išlo nanervy to spanie dva krát.pohodlnejšie je ked dieťa spí jeden krát.sme sa nemohli nikam ani nevybrať,lebo išla zachvílu zase druhý krát spať..

medyna
22. jan 2012

naša Natálka spí raz denne od takého 7-meho mesiaca. A to spinkávala tak pol hodiny v priemere. Teraz má takmer 16 mesiacov a obdobia spánku a nám striedajú s obdobiami nespánku. Najprv spávala len doobeda a potom ťahala až do večera a chodievala teda skoro spinkať (už o pol šiestej musela byť v posteli na nočný spánok). Neskôr si sama zmenila režim a presunula doobedný spánok na ideálny obedný a čas spánku je od 30 minút do 2 hodín (veeeeľmi výnimočne 😝 ).

lubina
22. jan 2012

raz denne zacali obe dcery spat ked mali 10 mesiacov. Predtym spavali 2x asi po 40 min a presli na raz 60 min.

sirael
22. jan 2012

Nasa Saska ma od 11mesiaca 1 spanok denne a najcastejsie je jeho trvanie 30 minut. Malokedy sa stane, ze potiahne hodinu. Vstava cca o 7 a spinkat ide okolo 19tej - cez den spi velmi malo....

sympa1
22. jan 2012

u nas obe deti rovnako..v 2 rokoch sme presli na jeden 2-3 hodinovy spanok

jenie123
22. jan 2012

v 15 mesiacoch sme presli na jeden spanok.. I ked mne osobne vyhovovali 2 🙂 na zaciatku potiahla 3 hodinky a teraz ked spi 2 som happy..

tara
11. feb 2012

akurat tiez riesime zmenu spanku...maly ma 14mesiacov, doteraz spaval 2x po 1,5h. posledne dva dni nie je vobec doobeda unaveny, dnes vydrzal od rana az 6h hore. ulozila som ho az o 13h a spal len hodinu! 😒 vecer sme ho ulozili o 19h a zliezal z postele, chcel sa hrat. zaspal okolo 20h, takze neviem ci to uz bude takto stale, alebo je len nejaka mensia kriza, ked to prislo z jedneho dna na druhy a nie postupne.

nasta197
11. feb 2012

🙂 moj má rok a spinká 2x do dna 🙂 a tak skoro sa to asi ani nezmení lebo je riaden spachtos 😉

fiffinkaa
11. feb 2012

moj prešiel tak rok a pol sme mali, spachtoško jeden 🙂, občas sa mu aj teraz stane že dá dva spánky 😀

nanulik
11. feb 2012

my sme už mali obdobie že spal raz, ale bol nervný a v noci zle spal. tak sme prešli zase na dva a je klud

alicia28
11. feb 2012

moje dieta ma 2,5 roka a uz dlho cez den vobec nespi,
myslim ze denne spanie skoncilo mesiac po oslave 2.narodenin,,,
bol to pre mna šok, pretoze podla mna nie je normalne ked dieta poobede spi,
aj deti v skolke spia,
hlavne take malinke,,,vsetky moje snahy uspat dieta po obede alebo neskor o 13, az 14 hodine stroskotali,,, 😒
bol len plac ,,ja nechcem spinkat ...
ale bola som trpezliva,,,skusala som to asi 5 dni ...bez uspechu uspat
my teda spime od vecer od 19:30 do rana 8 hod v kuse bez prestavky,
cez den ani reči o spani nemoze byt, ,,,
uz som sa s tym vyrovnala aj ked myslim ze je to nestandartne,,,ale moje dieta unavu nepocituje,,,
vela sa pise ze po 5 hodinach je dieta unavene,,moje vobec nie,,,stale je v akcii, neplace,,hra sa,,tak na spanok uz nutit nebudem,,,zvykli sme si ,,ze cez den sa nespi lebo je slniecko 🙂

betyna8
11. feb 2012

moj malý spával od 9 mesiacov iba raz denne, prešiel teda z dvoch cca 0,5-1 hodinových spankov na jednen 1,5 hodinový. Od 1,5 roka prespi poobede aj 2-3 hodiny,ale ´bo obcas nespi vobec.

hori
11. feb 2012

15 mesiacov a na jeden spanok sme presli preto, ze mala nechcela spavat poobede, predpoludnim bolo v pohode, tak som jej ten predpoludnajsi len trochu posunula na neskor... bola jesen a dni sa aj tak skracovali, takze poobede bolo vlastne uz vecer... inak som to najprv trpko lutovala, lebo z 2 x 2 hodiny denneho spanku dala zrazu len hodinku... ale upravilo sa to, teraz vacsinou prespi 2,5 - 3 hodiny. a este ze ten prechod na jeden spanok trval asi mesiac, lez to bolo definitivne.

adelaine
11. feb 2012

13 mesiacova uplne sam spontanne, z jedneho dna na druhy...
predtym spaval 1,5 hod. dopoludnia a 1 hod. popoludni, teraz spava jeden dlhsi spanok v kuse.