Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

V izbe je v noci 21°C a bábo je studené

lenkabonk
12. dec 2014

Ahojte mamule,
dnes v noci som sa zobudila na to,ze si maly (2mesiace) cucka rucku,ale vedela som ze hladny nieje, vtedy je iny...
ale ked som sa ho dotkla tak bol uplne studeny, nielen na rukach,ale aj tvaricka a krk....pritom spi v dupackach - ruky nohy
a v spacom vaku....obliekat mu dalsiu vrstvu??? zakryvat dekou/paplonom ho nebudem,lebo sa vela mrvi a nebuem riskovat ze
pod to zalezie.....

timea7
21. dec 2014

@brumka astma nevzniká z pobytu v neprekúrených miestnostiach

brumka
21. dec 2014

@timea7 astma vznika z castych chorob a to bolo moje vyrastanie na studenom odchode, 4-8x rocne antibiotika, zapaly priedusiek ako som sa odstahovala v dospelosti, neviem co to su antibiotika, v byte krasne teplucko 24st 🙂 ked idem niekam kde maju menej v noci s a budim na zimu a rano soplim (takto som fungovala na studenom odchove ako dieta). deti su spokojne v teplucku spinkaju super, a nebyvaju vobec chore

betunka39
21. dec 2014

Skontroluj nozicky.ak ma tepke nrmusis ho velmi obliekat.staci prihodit feku.Ak ma nozicky studene tak pridat dupacky.alebo ponozky.Dietatko nepotrbuje ma t v izbe na spanie viac ako 18 stupnov.ked je tepkejsie viac sa budi.Netreba deti zbytocene ucit na prekurene miestnosti.budu menej chore.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 mna ucili na zimu a ako som dopadla dozivotne na liekoch, uz ako amal som sastazovala ze mi je zima, nedali si ani povedat ked som musela stale antibiotikovat

xarra246
21. dec 2014

@lenkabonk Moja je horkokrvná, no doteraz keď je precikaná, tak je ľadová jak ľad 🙂 Skús skontrolovať plienku 🙂

timea7
21. dec 2014

@brumka studeným odchovom som nemyslela situáciu, keď ti je v byte nepríjemne, ale situáciu, keď v ňom nie je prekúrené. Píšeš, že to vyhovuje teplota okolo 24 stupňov,ja to to nejdem vyvracať, píšeš, že ťa učili na zimu, neviem konkrétne, čo si tým myslela, zbytočne si hudieš svoje, každý lekár ti potvrdí, že pre organizmus je lepšie, ak je v izbe chladnejšie, ako tých 24 stupňov. Z mojich dlhoročných skúseností vidím, že najviac choré sú práve deti, ktoré sa pohybujú v prekúrených miestnostiach a majú málo pohybu vonku. Väčšinou antibiotiká nepoznajú. Nemôžem sa vyjadrovať konkrétne k tvojmu detstvu, je iné začať s otužovaním zdravého dieťaťa a iné po prekonaní zápalu priedušiek.

brumka
21. dec 2014

@timea7 od narodenia sme maly v byte kde som vyrastala okolo 20st. a moja alergolocivcka povedal ze to s 118-19st je blbost ze to niesu normy urcene pre nasu krajinu a uz vobecnie pre kazdeho ona mi povedala ze v byte ma dokonca 28st a je jej super, cez leto mame v byt 33st a v pohode ich zvladam 🙂 takze nehudiem, pisem fakty ze jasom vdaka "idelanym teptotam " skoncila ako som teraz, dokym som sa pohybovala v takych romedziach som bola hotova. deti mam zdrave ako rybicky, od 4m sme s nimi chodili plavat, za kazdeho pocasia vonku ci prsi snezi

betunka39
21. dec 2014

@brumka to ze si bola chora nema nic spolocne s tym.ze mas astmu.Ja som bola tiez odchovana na studeno a som zdrava chvalabohu.Starsie deti spavali v teplych izbach do tych 22-23 stupnov a stsle boli chore.starsia dcera ma tiez astmu.Mladsiu som ucila na spanie v tych 18-19 stupnoch a je zdrava.ak je v izbe teplejsie budi sa a dava si dole ponozky a strasne ju svrbi pokozka.Starsichlapci.okrem stredneho a dcera su silni alergici a neznasaju prekurene miestnosti.lebo sa im zle dycha a dcere aj ked je je pocitovo zima tiez nie je rada ak je velmi suchy vzduch.pretoze jej to robi zle na astmu.To.ze jej je zima je tym.ze ma slaby obeh krvi.nizky tlak .ale to je individualne u kazdehocloveka.Jasa pri 22 stupnoch v izbe nevyspim.to je tsk na pksedenie aj to uz nsm je teplo.Kazdy sme iny a kazdy si musi sam zistit co mu vyhovujr.neda sa to jednoznacene povedat.Sle virm.ze otuzovanie zdraviu prospeje viac ako prehnane kurenie .

evickapooh
21. dec 2014

@brumka uplne suhlasim s tebou...a ja som vyrastala v dome kde nebolo teplo ale mojim rodicom to stacilo....a teraz mam tiez astmu alergiu na chlad ...a k tomu aj CHOCHP uz...tiez spim pri 22 ked je chladnejsie tak sa budim...viem o com pises..

betunka39
21. dec 2014

@betunka39
@brumka v prvom prispevku som chcela napisat.ze to ze si bola odchovsna na studeno nrma nic s astmou.

timea7
21. dec 2014

@brumka ja ti tvoje argumenty neberiem, no nepoznám lekárku, ktorá by schvaľovala teplotu v miestnosti 28 stupňov.....V lete tá teplota totiž nie je z kúrenia a vzduch nie je presušený. Ale vidím, že iný názor nie si ochotná prijať a stále si hudieš svoje, tak ti želám, aby ti zdravie slúžilo.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 ja sa otuzujem aj som sportovala kym som nedostala astmu, zistofvala som si v rodine ci ju niekto nema,ekzem ci alergiu aby som dela od skoho som zdedila fgeny no nic. z draveho dietta som takto skoncila a teraz vdaka mne to mame v genoch deedicnost na nase deti, kazdy lekar ze s tymto materialom budeme mavat chore deti astmatikov alergikov, lebo aj muz je odchovany na takom odchove a ako skoncil ma nabeh na astmum alergiu na chlad a nevie co vsetko, ja mam k tomu este aj ekzem co mi ostane, doktori strasili a co deti mali ekzem dostali sme ich z toho a teraz suu uplne fit, vravim mimo kiahni a t o starsia nema nosmnu mandlu (nie zeby bola chora, ale koli mandli mi ohluchla)
@evickapooh takze vie s o com pisem, ja som koli chladu aj strasne zle spavala ako miklesne teplota pod 22st v noci sa zobudim anto ze som cela studena

brumka
21. dec 2014

@timea7 skor pozeram ze ty si hudrie svoje. a moja alergologicka je dost uznavana na SR a jej muz je primar na aleroimunologii.

@betunka39 ako to nema spolocne s astmou? moje telo nezvlada chlad a vdaka tomu som kadzy druhy mesiac mala zapal priedusiek.

betunka39
21. dec 2014

@brumka to.ze mas astmu a ze aj muz ju ma urcite nie je z toho .ze ste odchovani v chlade.to by nasi stari rodicia a moja generacia bolo vsetko astmatici.U nas doma sme kurili do pece iba do 21.09potom uz nikto nesiel prikladat.spala som v pyzsme .puncochach a pod paplonom.nad ranom som na srba dala este aj perinu.Ked dom rano vstsla tak sup v tom chlade do tepluckej kuchyne Manzrl to mal este hkrsie.Ale tym.ze si bola casto chora a bola si zrejma aj alergik.lenze ti tu alergiu nespravne liecili.to ti sposobilo astmu.nie chlad.Aj moja dcera.keby ju lekarka vcas poslala na slergologiu a vcas sa liecila nrdostala by astmu.Syn je tiez alergik.ale tym.ze mal liecbu skor drzi sa.Dceru nam lekarka liecila sama.kym som ju nezobrala sama k plucnemu.kde hned podla snimku vedel.ze ju astma neminie.Ale nie tym.ze by rastla v chladr.Deti sa maju otuzovat odmalicka.tym predideme alergiam aj chorobam.Nasi lredkovia zili v ovrla chladnejsich miestnostaach sko my.a nemali ziadne alergie.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 a ja som ako dieta alergiu nemala ani ekzem, bolasom zdrave dieta sportovala som zavodne no zrazu z 1dnovej nadchy to bolo 3-7 dni potom zrazu mi prisli horucky 40-41st stazene dychanie a uz to bolo kazda moja jedna choroba s antibiotikami trvala 3tydzne, musela som seknut so spoortom prestala som zvladat dychania, o par rokov nato prisla alergia, a potmom som si nasla ekzem. takze ma nepresviecaj o niecom inom, sama doktorka mi to potfvrdila ze z vcoho mam astmu, zistila som si aj predkov ze ci som nepodedila no nepodedila. ako som zmnila teplotne prostredie moje problemy sa utlmili o 70%, moja chorobnost klesla z 3t na par dnovu nadchu, antibiotika som odvtedy mozno 2x uzivala a to iba v zimnom obdobii
ja as otuzujem aj deti otuzujem, chodia od babatka plavat do studensej vody, lyzovat, starsia chodi na sportovy kruzok

betunka39
21. dec 2014

@brumka no ved to.ze uz asi odmala si mala alergiu na chlad a lekar ti neurcil spravnu diagnozu.Tym si bola nachylna na caste ochorrnia.Keby si mala vcas spravnu liecbu.ver tomu.ze by ten chlad vobec nesposobovsl problemy o ktorych pises.Poznam kopu ludi .ktori maju alergiu na chlad .ale pomocou liekov to zvladsju super a nevadi im ani mraz.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 citas pozorne? nemala som od zaciatku alergiu na chlad, bola sm uplne zdrave dieta. ja mraz zvladam v pohode vonku, ja len nemozem v tom chlade spat bez pohnutia.

betunka39
21. dec 2014

@brumka praveze citam a pises.ze ti lekarka potvrdial.ze astmu mas z chladu.Pokial ja viem astmu ziskava alergik.ked nema spravne a vcas liecrnu alergiu.alebo ju zdedis po rodicoch.Ty si spirtovala bola si zdrave dieta ako pises.ale asi si nebola az taka zdrava.Kedy ti lekarka povedala.ze mas alergiu na chlad?V detstve.alebo az v dospelosti?Aj ked sa ti to nezda.ty si tu alergiu mala uz davno.lrn o nrj nikto nevedel.tym ze si spkrtovala a vystavovala telo chladu tym si si to rozbehla.Nie tym.ze si dpala v chladnrjsrj izbr.Keby v detstve vedeli.ze si alergicka na chlad dali ti sparavne liejy.stacilo by ti v noci sa trocha biac obliect a bolo by.Neviem .co bolo u vas doma pivazovane za chlaf.Lebo aj pkdla lekarov je na dpanie najvhodnejsia teota 18-19 stupnov.Ak je nizsia tak vrtedy uz maju problamy ti dlabsi jedinci.

liebling98
21. dec 2014

@brumka skús si dať vyšetriť štítnu žľazu. Jedným z prvých príznakov jej zníženej funkcie je netolerovanie chladu.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 ja som nepovedala ze som od mala mala alergiu na chlad len som hovorila rodicom ze mi je zima v 20st spavat, aj ma to stale budilo nemohla som zaspat. proste z tej "zimy" som bola casto chora, a potom mi zacali problemy musela som seknut s "profesionalnym sportom", usmrkana zo zimy zsom az neskor zacalaa byt aj ekzem neskor aj astma. zo zimymi stupla chorobnost ktora trvala tyzdne a to mi sposobilo astmu, caste respiracne choroby dychacich ciest. nepresviecaj ma o opaku ale mam to potvrdene ze u mna bola prva astma

@liebling98 uz davno ju mam vysetrenu, to bolo jezno z x vysetreni co chcela alergologicka, a dokonca pred 2 rokmisom si ju dala opat vysetrit, vysledok slape ako hodinky 🙂

brumka
21. dec 2014

a zabudla som poradie vzniku astma, alergia, ekzem moze byt hocijaka...mam to dobre nastudovane koli sebe a hlavne koli detom ked seme maly 3typy ekzemu.

llienkaa
21. dec 2014

Prikurila by som my sme tiez skusali ako sa "doporucuje" 18-21°C no mali sme uplne zima v dome, teraz kurime na 23 a mame prijemne nieje ani zima ani horko. Cez den nastavim na 22 ale v noci tych 23 ked je menej budim sa na chlad.

betunka39
21. dec 2014

@brumka v 20 stupnovej izbe nie je zdravemu cloveku chladno.My bezne uz roky fungujeme v spalni 18-19 . Sama sebe protirecis.a nechces pochopit.ze jednoducho u teba ta alergia na chlad bola prva.len ti ju nikto nezistil a tym neliecil.mali na to tvoji rodicia viac tlacit.aby lrisli na pricinu .To ze ti ju nikto neliecil.viedlo k tvojim castym chorobam.nasledne k dalsiemu prejavu neliecenej alergie.exaem a nasedne astma.Nikdy nie opacne.astma je nasledkom nespravne liecenej alergie.alebo vobec nrluecenej nezistenej alergie.Nevrav.ze to mas nastudovsne.inak by si to vedrla.A ze ti to potvrdila alergicka.pochybujrm.ze ti povedsla.ze najprv bola astma a tsk exsm.Dcera je studijny pacient svsjciarskeho institutu.takze toho mame nastudovsne az az.A urcite som nikde necitala.ze najprv je astma a potom alergia.

pixma321
21. dec 2014

Ked je u nas 20-21 tak citime už chlad...doma mavame 22-24stup... V noci sa človek odkope,...a hlavne deti....Prikurila by som...

brumka
21. dec 2014

@betunka39 skoda reci s toutou debatou, ty mas svoju pravdu a nikto iny. mam znamych co maju astmu a nemaju ziadnu alergiu ci ekzem. je pravda ze castejsie je mat alergiu apotom astmu. ale ja mam na papiery ze astmu som dostala z castych respiracych chorob, potom sa mi nabalovalo ostatne. astma moze byt geneticky vrodena teda predispozicia, co nieje moj pripad, predtym som ziadny ekzem ani alergiu nemala. len sa mi v chlade zle spalo casto som sa budila.
zabudla som povedat, moja teta je plucna doktroka kedysi uznavana tiez primarka

toto nikam nevedie

lauricka
21. dec 2014

@lenkabonk no tak ho trochu viac oblec a vyskusaj. Ci ma studeny nos a lica alebo ci v inom obleceni je akurat alebo ci je spoteny na zatylku a chrbatiku...vzdy sa da nieco priobliect alebo vyzliect. Stupne mozu ostat, vraj aj 18 stupnov je na spanie fajn. Len cloviecika musite primerane obliect, aby sa citil prijemne. Ak ho obleciete akurat, ten spacak mu staci, netreba davat deku, ani inu prikryvku. Moji spavaju napr. vo flisovych overaloch, pod tym maju tielko. Ale ked boli mali, mali kludne pod tym body a pancusky. Pretoze nie su prikryti. Ak ich aj prikryjem, onedlho sa odkopu, takze ich nemozem nechat v tenkom pyzame. Mne je v pyzame bez periny tiez zima 😉

brumka
21. dec 2014

@betunka39 a svajciarsko je uplne ina tepltotna krajina, to mi aj dokyna hovorila ze tie idealne teploty 18-19st platia hlavne pre tie krajiny co su troska vyssie ako my

zdenda86
21. dec 2014

Neviem ci ti to uz niekto poradil,ale skus dat bavlnenu capicku.my sme mali rovnaky problem a pomohlo nam to.nosila ju dost dlho.hlava je najvacsia plocha kde unika teplo z tela.ja som jej ju dala .hned po kupani.v izbe nebolo vobec zima.

daisylucky
21. dec 2014

Ja som davala dva spacie vaky zimny a na to este jarny alebo som pyzamko obliekla na body s dlhym rukavom.

betunka39
21. dec 2014

@brumka
@brumka jaj moja keby sme byvali v Svsjciarsku tak to by boli.My sme tu na Sk .len keby si trocha viac chapala co ti pisrm Pisrm .ze dcera je studijny pacient.to pri tolkych lekaroch v rodine by si mala vediet co znamena.Lieci sa na Sk .ale vsetky vysledky a liecba jej ide z tej krajiny.A ako pisrm astma je niekedyprvym priznakom neliecenej alergie.u teba alergie na chlad.Kedze pri dpani v 20 stupnovej trplote ti bolo zima.Z toho boli zapaky priedusiek a nasledne astma.Ale co uz.ked raz niekto nechape.