V izbe je v noci 21°C a bábo je studené

lenkabonk
12. dec 2014

Ahojte mamule,
dnes v noci som sa zobudila na to,ze si maly (2mesiace) cucka rucku,ale vedela som ze hladny nieje, vtedy je iny...
ale ked som sa ho dotkla tak bol uplne studeny, nielen na rukach,ale aj tvaricka a krk....pritom spi v dupackach - ruky nohy
a v spacom vaku....obliekat mu dalsiu vrstvu??? zakryvat dekou/paplonom ho nebudem,lebo sa vela mrvi a nebuem riskovat ze
pod to zalezie.....

alicka123
21. dec 2014

mno tak ja osobne by som sa v takom teple 24st nevyspala, my mame na ranom 18 a niekedy klesne aj na menej ked vyhasne a vnoci mrzne, ale vtedy sme zdravi ako rybicky. teraz ako sa oteplilo mala uz chrci

brumka
21. dec 2014

@betunka39 dobru noc 🙂 prajem skore uzdravenie dcerke. ja som nepisala ze neviem co to je studijny pacient, mna chceli tiez dat ale odmietla som nemam zrovna vo svojom veku chut ani na mne testovali nove lieky, staci mi to co uzivam a to ze je niekomu zima v 20st je podlamna normalne, ved kazdy clovek je unikat a niesme "ovce" ze niekto povie nieco a plati to pre cely narod. podlamna je lepsie spat v pyzame/koseli a paplon ako sa este babusit do milion vrstiev am mat chlad v izbe

marienka1703
21. dec 2014

nasej ani zima nieje a rucky ma stale studene,nehovoriac o tom ked si ich cmula,,,,, ked spime vo vaku tak ju uz neprikryvam,ale ked nieje vo vaku,ta k ma na sebe paplonik,,, 🙂

hikokk
21. dec 2014

Ja pisem iba za seba. 21 stupnov je pre nas malo. Syncek spinka celu noc bez perinky iba v pyzamku. Vadi mu ked ho zakrijem. Teraz ma rok. Ked mal 2 mesiace tak spal v perinke a este mal aj hrubsiu deku a v izbe sme mali urcite viac ako 21 stupnov. Ale vsetci sme niekomu je lepsie teplejsie niekomu zas nie.

betunka39
21. dec 2014

@brumka ano je to uplne individualne.ale my mame stale tych18-19 ja spim v nocnej koseli bez rukavov a mam iba paplon.syn dokonca iba deku.A v noci zapina topenie iba okolo tretej aby prekuo.ked teraz nie su mrazy.Je to o zvyku a ja som zvyknuta aj z prace robim bezne v sklade kde mam v zome 14-15 stupnov a o dva metre dalej na dielni je 24.My s kolegynou sme za 8 rokov este nemarodovali.kdezto zrny z dirlne maroduju ako na pasr.Tiez prajrm dobru noc a dobru liecbu.lebo ta je dolezita.neslravna spksobuje len sie problemx.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 uz aj pracu ideme riesit? tak ja robim v chladiakoch a mraziakoch tak tam su uplne ine tepltoty az minusove, poslednu vtu porposim prepisat ,neviem ju precitat 🙂 ja doma minimalne leiky pouzivam hlavne na deti, bylinky, bylinne maste oleje a vytazky. ja som chora priznam sa bola teraz na jar aale to manzel doniesokl daky zmutovany kmen chripky, mi sme ju prekonavali vyse 2t deti 1-2dni

betunka39
21. dec 2014

@brumka nespravna liecba sposobuje problemy.A to akoze vazne pracujes v chladiarni???Kebyze mi lekar potvrdi alergiu na chlad a astmu.tak tam ani zo zdravotneho hladiska by som pracovat nemohla.Ale tak asi mas inu guraz.hmm.

hikokk
21. dec 2014

@betunka39 lebo na sk si clovek vie vyberat z pracovnych ponuk!? Hm

brumka
21. dec 2014

@betunka39 celyrok som tam robila kym som sla na matersku, ano smrtelne vazne robim v chladiarni, a to beham len v mikine, vraj by sme maly fasovat vesty ale dako nam ich nikto nikdy nedal, tam s chladom problem nemam, japroste ked sa hybem mi nic nevadi, ale ked spim a lezim vtedy sa vzdy budim na studeny vzduch. som asi daky divny clovek daka rarita. je pravda ze raz som bola na pn pocas toho roku ale to som dostala crevnu virozu, z prace som prisla,akoby sa nic nestalo a zrazu som odpadla, horucky proste hotova bolot o tyzden pred vianociami.

betunka39
21. dec 2014

@brumka tak to ti nezavidim.robila som rok v masiarstve a stacili mi .akrat co mi prsty pokrivilo.Nuz tak asi budes mat este nieco ine co ti sposobuje tie astmaticke lroblemy.lebo chlad to asi nebude.ked tam mozes robit.moju dceru by to asi zadusilo.Ona nesmie ani moc do mrazu.ale ani velmi trplo.tak tiez je rarita.lebo ja mrznrm ona povie.ze jej je horuco.a naopak.ja horim a ona .ze jej je zima.Nuz.ale ja som zdrava.ona ma tu astmu velmi silnu.tak aj tue hormony a lieky jej nepridavwju.Skus si este polytat nejame vysetrenia.ci este tam nie je nejaka ina skryta aletgia.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 jasom bola vsade mozne, proste jedine co mi zistili ze mam astmu z tych chorob co mi sposoboval spanok v idelanych teplotach (caste zapaly priedusuek), ved aj kapacitu pluc nevyuzivam dostatocne ja mam prejavyastmy vacsinou len pri sporte(beh) a to som predym ako som mala astmu sportovala, na sutaze chodila, sice zeby som bola majsterka, brla som rto rekreacne s obcasnymi sutazami , uz to nezvladnem anic z toho uz neubeham :(

veriiii
21. dec 2014

@lenkabonk 21C nie je az tak malo, su krajiny,kde sa odporuca 19C na noc.samozrejme,vhodne navrstvit Rucky a tvaricku ale bude mat studene, kedze sa nehybe, spi...ja som kontrolovala teplotu vzadu na krku,alebo vpredu,hrud..rucky,nozky nie su zevraj dobrym indikatorom,ci je dietatku zima..

betunka39
21. dec 2014

@brumka dcera nevladala behat uz na zakladke a lekarka tvrdila.ze je leniva.Potom mala silne busenia srdcs.tiez nas odbila.ze urcite by bola mrtva.keby ze jej tak busi.Pjtom som sa nastvala a pred pjatimi rokmi ju na vlastnu ziadost zobrala k plucnemu.Oci vyocil.ze kde sme boli doteraz.ked od mala ma zvysene alergeny.Uz vtedy pivedal.ze ju astma neminie.Potom sme sli k alergologicke.kde zistili alergiu na soju a zihlavu.A pritom soju zboznovala.roky ju jedla.Po troch rokoch liecby prisla silna adtma.ako nasledok zlej liecby.Nasa lekarka ju napchavala atb namiesto.aby bas pislala k alergologovi.Nuz co uz.musi sa trapit.ale keby ze som pomstychtiva.tak tu lekarku udam.Ale uz ma dost hdani.nebudrm prilievat do hrnca.Len dcery mi je luto.lebo tskto nemozr ani nikde ist sa zabavat.ani z domu do pracd niekde do sveta.lebo sa boji zachvatov.

lemata
21. dec 2014

Ahoj, teplotu bábätka je potrebne kontrolovať na brušku, ak je bruško studené je potrebné dieťatko obliecť. Platí zásada pri obliekaní, ak má dospelý človek tričko dieťa potrebuje dlhý rukáv, ak má dospelý dlhý rukáv dieťa potrebuje dve vrstvy oblečenia. Jednoducho o jednu vrstvu viac. V izbe by malo byť v noci 18%.

brumka
21. dec 2014

@betunka39 to mi je luto, mne tez nepomohla liecba mojej dr ked sme vedeli ze treba antibiotika kolko krat mi dala ibalgin, ten ja ani nejem ani nemozem viet proste averzia vtedy sa dr sekla az ma poslala so 41st do nemocnice na rtg po tzydnovej kontrole ci nmam zapalpluc. pocas tejto choroby mi slubila ze kedsa vyliecim pojdem na alergologiu a po vylieceni mi povedal ze nikam ma neposle ze mi nic nieje zesi vymyslam s astmou, ze nato aby ma sposlala na alergologiu potrebujem byt na antibiotikach tak 8-10x rocne, nasatstie po 2r sla do dochodku a nova drma poslala na milion vysetrni na zaklade toho alergolog imunolog, akurat mi istili oslabeny imunoglobulin co po polrocne kure dali do normalu ja nastastie taku astmu nemam je stredne tazka, ale fyzicka mi robi problem, a akurat spanie v chladnejsom to neviem zaspat a vzdy sa zobudim.

zuzi0110
21. dec 2014

@lenkabonk Moja mala je dost velky zmrzliacik. Spava vo flisovom overaliku z Nextu a este ma cez seba lahku decku ale tu aj tak skope. Ked bola babatko tak mala holu hlavicky bez vlaskov a mala ju casto studenu. Tak som jej na spinkanie v noci usila aj spinkacie ciapocky z tenkej bavlny. Takto bola tak rovnomerne oblecena. Nikde sa nepotila ani jej nic netrcalo na chlade 😀

tajka1986
21. dec 2014

Ked mas pocit ze mu je zima,prihod este decku,urcite sa do nej nezamoce,este jw male. Alebo kup hrubsi vak na spanie. My sme mali vzdy tie naajhrubsie vaky ake sa dali zohnat a urcite som v izbe mala 21 a viac stupnov pretoze ako tu pisu 18,19 stupnov to by aj mne bola zima a nie este tak malemu babu. My nemame 18stupnov ani v pivnici nie to ste v spalni😀😀

betunka39
22. dec 2014

@brumka tak to si tiež trafila na "dobru lekarku", že až 10x ročne ATb. Nuž čo už, niektore lekarky by nemali byť lekarkami. Naša mojej dcere pri zapale pluc predpisala homeopatika, ked som s nou o dva dni šla k zastupujucej starej lekarke, tak sa zhrozila, že nevie rozoznať zapal pluc. TAk a vela deti tak trpi neosbornosťou našich lekarov. Ale ja som sa počila a ked sa mi niečo nezda hned sa pytam na vyšetrenie. už som zmenila aj lekarku, teraz som spokojna. Tak držim palce, nech ta astma sa drži pod kontroluo, da sa to . 🙂 Moja dcera bez liekov už nemože fungovať.Ale drži sa .

evittam
22. dec 2014

Netreba zbytočne veľa obliekať a 21st. je tak akurát. Moje deti v tom veku spávali oblečené v krátkom body+dupačky+kabátik a v perinke alebo v zavinovačke.

evickapooh
23. dec 2014

@betunka39 a podla teba by mala brat @brumka lieky ako male dieta na chlad lebo pri 20 c bolo jej zima<? to by bolo riesenie podla teba<? prikurit na 22 az 23 by nebolo rozumnejsie<? ale radsej pchat chemiu -lieky do dieta?ona neprotireci ale ty vyvracas vsetko...nevies o com hovoris,ja presne viem o com pise @brumka,... nepocuvas druheho...si presvedcena a tvojej pravde s Tebou sa neda viest debatu...Teba treba len pocuvat.... a este nieco by som dodala ...chodim uz niekolko rokov cca vyse 10 na plucne odd s astmou a predstav si je tam vela ludi s diagnostikovanou astmou a nie su vsetci alergici.... !!!!!!!

maria123
25. dec 2014

babatku je zrejme zima,citala som niekde,ze ak je mu zima, dietatko sa chce krmit,to vase si cmula rucku,kedze takto to to instiktivne robia malinke deticky/energiu z jedla menia na teplo.../inac to este nebedia dat najavo

oladuna
26. dec 2014

Ja napisem len za seba.ked boli moje dvojicky 2-3 mesacne tak v izbe kde spali bolo vzdy 22 stupnov.mali na sebe dupacky s dlhym rukavom a spali vo vaku. Nikdy im zima nebola lebo rucicky aj nos mali teple vzdy.ale teraz ked maju skoro rok tak som si vsimla ze ta mladsia ma vzdy studene ruky ked je hladna.akonahle dopapa tak ma teplucke ruky.teraz spavaju v izbe kde je normalne 19 stupnov.jednej je stale teplo tak tu ani neprikryvame a ta druha spi vo vaku (ta co ma studene ruky ked je hladna) a este je prikryta dekou.inak ked sa zobudi a nebola dobre prikryta, tak je cela studena.inak su obidve zdrave ako repy.klop klop.
Kazde dieta je ine, niektore maju horucu krv a niektorym je zima a potrebuju vyssiu teplotu v izbe.

zuzanka911
15. nov 2021

@bubelko my máme body,ponožky a šupky,zakrytý perinkou ale keďže sa odkopava,má ešte decku 🙂bez body a bez ponožiek bola zima🤷🏼‍♀️