V ktorom mesiaci ste dávali dieťatku náušnice?

mendynka
7. máj 2021

Ahoj baby,v ktorom mesiaci ste dávali dcéram náušnice? Dávali ste až po druhom očkovaní? Kedysi sa to robilo hneď už v pôrodnici a teraz niektoré doktorky až po druhom očkovaní odporúčaní. Neviete prečo až
po druhom? 🙈

simca06022011
7. máj 2021

Neviem co to ma s očkovaním, ale moja mala cca 2-3 mesiace. Práve lekárka naša vravela ze čím skôr, bolo tam s nami ročne dievčatko a to bol krik na celu budovu, a traja ju drzali... Moja nič. Proste neskoro je to podľa mňa dosť drastické, radšej by som išla potom nastrelovat, keď mala bude chcieť náušnice sama

sandra151
7. máj 2021

Ja plánujem dat hneď v pôrodnici

mendynka
autor
7. máj 2021

@simca06022011 Ja dám tiež nastreliť, lebo aj podľa mňa čím skôr tým je to lepšie, len teraz doktorky až po druhom očkovaní odporúčaju. Moja ma 5 mesiacov a len prvé očkovanie, preto sa pýtam, či je to kvôli infekcií alebo ako. Lebo niektoré mamičky nedávajú očkovať deti, to potom nasmusnice nemôžu mať?🙊Podľa mňa je na každom, kedy si dá.. Len sa pýtam informatívne pre istotu, aby som nespravila chybu, že dám hneď po prvom... Kamoška dávala malej keď mala 2 roky a odvtedy si nenechá na uši ani siahnuť, tak ma stále náušničky, ktoré jej nastrelil, nemôže jej vymeniť za jej co ma kúpené, tak ich ma teraz jej pol ročná dcérka. 🙂

mendynka
autor
7. máj 2021

@sandra151 Radšej sa pýtam, lebo viem, že v zlatnictve napr. (aspoň u nás) dávajú od 4 mesiaca. A doktorky sa vždy pýtajú, či je už po druhom očkovaní. Ja som povedala, že je, aj keď nás druhé len čaká, lebo nechcem tiež dávať neskoro..

mima172
7. máj 2021

@mendynka Keď mala 3m. S očkovaním neporadím, my neočkujeme. Nastrelenie trvalo asi 2 sekundy, plač tiež, hojenie úplne super 😊

hennyinnsbruck
7. máj 2021

Kolo 3 mes jej nastrelil lekár.. Co s tým má ockovanie?

sense
7. máj 2021

V 8 rokoch keď si sama po edala že chce

7miriam77
7. máj 2021

Nastrelili malinkej hned v nemocnici, na treti den, ked nas prepustali. Bez problemov

lenusa20
7. máj 2021

Mojej malej prepichli už v pôrodnici. A očkovaná nieje ani nebude vôbec... Nič jej nieje 🤣😉 bez náušníc ešte nebola vôbec.

belllinka
7. máj 2021

Asi v 60-tich mesiacoch, ked si sama povedala, ze tuzi mat nausnice 🙂 nastrelenie trvalo par sekund a ani nepipla, vraj to vobec nebolelo. Na co sa ponahlat?

amelie2017
7. máj 2021

Ked mala 6 tyzdnov, v zlatnictve, uska jej umrtvili kremom a nastrelili.

patka06
7. máj 2021

dala som hneď v pôrodnici
Medzi očkovaním a prepichnutím ušiek nevidím žiadnu súvislosť

mendynka
autor
7. máj 2021
mendynka
autor
7. máj 2021

@sense Ja som sa pýtala na inú otázku, nie na to, či vaša si povedala, že chce

mendynka
autor
7. máj 2021

@hennyinnsbruck ja neviem preto sa pýtam, lebo tak to robia doktorky

mendynka
autor
7. máj 2021

@belllinka kľudne aj v 2000 mesiaci ste nihmy da 34 týždni a 3 hodinách 🙉

hennyinnsbruck
7. máj 2021

@mendynka ah ok to som nevedela 😊 ja som dala keď ma to trklo že by už mohla mať 😂

simca06022011
7. máj 2021

@mendynka no ved to ze tie deti si to pamätajú... Mojej sa iná vec riešila.a.tiez na tu časť tela ani pozrieť, ani dotknúť... Čím skôr.tym.lepsie.alebo potom keď to bude dievčatko.same.riesit

luciasveckova
7. máj 2021

Moja slecna mala 3 mesiace ked sme jej dali prepichnut uska u pediatra

saxana000
7. máj 2021

V porodnici za kavicku.

kkovacovak
7. máj 2021

@belllinka v 60-tich mesiacoch 🤦‍♀️😄 toto ja nikdy ani v mojich 336-tich mesiacoch nepochopím 😄

belllinka
7. máj 2021

@kkovacovak sa pytala na mesiace, tak čo? 😂

havranka31
7. máj 2021

Ockovanie by som nebrala do uvahy, ved v porodnici nemaju ziadne este, a prepichuju jedna radost. Ja som chcela pockat kym jej trocha narastie usko, dala som v 6 mesiaci v zlatnictve nastrelit, bolo to bez problemov, zaplakala asi 10 sekund a bolo.

sense
7. máj 2021

@mendynka pýtala si sa v ktorom mesiaci, kľudne ti to pre rátam tých 8 rokov aj na mesiace... V 96mesiacoch 😉

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka438
7. máj 2021

@mendynka mojej pichli v porodnici

nika23t
7. máj 2021

@mendynka obidvom dcérkam ešte v pôrodnici. A neľutujem, lebo odkedy vnímajú, tak z ihiel a každého pichania majú des a hrôzu. Keby som im nedala tam, asi by som to potom nechala už na dcéry, že kedy by sa samé rozhodli.

mendynka
autor
7. máj 2021

@belllinkaÁnopýtala, ale u bábätka ako je v nadpise. 60 mesačne babatko ani náhodou nieje, treba čítať s porozumením aj, ale niektoré si myslia,že sú vtipné pritom sú trápne...

mendynka
autor
7. máj 2021

@sense Ale u BÁBÄTKA treba čítať aj s porozumením... Niektoré ste tak vtipné až ste trápne, radšej by ste sa mali zdržať komentovania zbytočného a robiť užitočnejšie veci...

mendynka
autor
7. máj 2021

@nika23t ďakujem 🙂