Večerné uspávanie trojmesačného synčeka

mia997
24. aug 2015

Ahojte mamičky,mám 3 mesačného synčeka,ktorého som doteraz bez problémov uspávala. Máme večerné kúpanie vždy ten istý čas,potom ho zabalím a papanie. Doteraz,kým bolo strašne teplo, papal každú hodinu, tak večer bol hladný,zaspal do 15 minút na prsníku,potom som ho preložila.Nočný spánok má bez problémov,spí do 6tej do rána.Ale problém je teraz,že on už vie,že po kúpaní ide spinkať,ale ako keby už nebol hladný, začne sa trhať na prsníku a plakať. Pritom som oddialila posledné papanie ped spaním,aby vyhladol. Tak ho skúšam len čičíkať,nič,alebo si ľahnem s ním,že mu dám prsník,lebo tak tiež spinkával, ani to nepomáha, natriasam ho vo vodorovnej polohe, plače ako chce spať. Asi nie je zvyknutý tak zaspať?
V noci spinká s nami. Cez deň najviac,keď sme vonku v kočíku, vo vajíčku. Inak doma málo,tiež neviem prečo. Hlavne neviem,či je dobre že zaspí len s prsníkom , cumel nechce absolutne. Chcela by som niečo skúsiť,aby zaspinkal pekne,tým by som ho uspala aj cez deň,a aby s tým nebol problém ani v minulosti.Lebo 2 ročné bábätko asi nemôžem uspávať na prsníku.. Hlavne keď ideme preč tak spustí plač,keď chce spať,tak ho musím vonku priložiť,zaspí do 5 minút. Asi som to neurobila dobbre,že som ho tak naučila,či?.....

galixx
24. aug 2015

Je to len o tom ako to tebe a babatku vyhovuje, ked ti vyhovuje ho uspavat na prsniku tak v pohode, ked nie mozes ju skusit naucit na nieco ine. A to ze zaspava na prsniku teraz neznamena ze bude aj v dvoch rokoch. Inak ja uspavam dvojrocnu na prsniku a je to super🙂 pre mna je to najpohodlnejsie🙂

phoebe28
24. aug 2015

Ja som sice nekojila,takze netusim ako je zo so zaspavanim na prsniku,ale my sme maleho uspavali tak,tze zaspaval len s nami. Od roka som ho presunula do jeho izbicky a uz ho vobec specialne neuspavam, polozim ho do jeho postielky a on sam zaspi... takze si myslim,ze ho vobec zle neucis,ked vam je zo tak dobre,tak preco nie... my sme maleho zase zvykli vela nosit v nosici a tam nam cez spaval a vobec sa nenaucil stale tak spat...

vierkac
24. aug 2015

@mia997 Hm, ono to moze rozne priciny, ale nemyslim, ze je to preto, ze vie, ze pojde spat. Moj zaspaval v pohode ci na prsniku alebo na hojdanie a uspavanku do 2 mesiacov, potom zrazu strasne place. Postupne sme zistili, ze mal priserny reflux, ze sa tym mliekom drhol. A na druhej strane sa prsnika stale dozadoval. Toto dokolecka, strasne galeje do 6 mesiacov. Pritom iba vecer! A potom sa to zlomilo. Prestala som uspavat na prse, normalne sam v postielke. Kojeny bol do 20 mesiacov. V kazdom pripade ta chcem povzbudit: vyskusaj ine metody, ine polohy. Nieco mu prekaza a ono asi potrva kym sa najde pricina. Ale vsetko zle pominie, to si mozes byt ista 😉

sardinka333
24. aug 2015

@mia997
Podla mna si mu pekne nastavila jednoduchý večerný rituál....kupkanie, papanie, spanie. Niekedy je to s tým uspávaním ,,na kočku,, su dni kedy to velmi nejde. Ja mám 2 mesačnu a po našom večernom rituáli niekedy zaspí pekne a niekedy ,,reve na ratu,, aj hodinu a ja ju v náručí čičíkam...potom zaspí a je ,,klud,,. Je to prechodné obdobie.
Z prsníka si neurob dudel a uspavadlo (samozrejme ak ti to nevyhovuje) ...to je terajšia ,,moda,, pchať decku za všetko prsník. Stane sa z toho navyk a potom tu ženy ,,pištia,, ako to nevedia odnaučiť, dieťa inak nezaspí...pomaly každý týžden tema o tom si všimni. A 2 ročné už nie je bábätko, kojenie pre neho nemá vyznam stravy kedže iste už papa všetko možné...je to pomaly školkar, potom tu zase bude tema ,,ideme do školky a ako tam bude moje kojené dieťa na obed spať lebo sa uspava len na prsníku?
To s tým cumlom poznám - tiež má problém chytiť ho, ked treba tak ho ponukam alebo doslova podopriem (zloženou latkovou plienkou) ked leži na boku (nos má samozrejme volný 😀) Je to tiež len zvyk, ale lepší ako dudlať mna hodinu a bradavky na maderu... 🙂Sanie a dudlovanie dieťa upokojuje - preto často práve takto zaspí. Sama píšeš ze zaspi do 5 minut po ,,cucnutí si na prse,, takže to asi nie je o hlade...
Takže ty sama si zváž čo ti vyhovuje a ako to chceš. Dieťatko je maličké a potrebuje tvoju blizkosť viac ako kedy kolvek predtým, na druhej strane zopár základných ,,pravidiel,, ak to tak vobec možno nazvať (ten verečný rituál) možu pomocť ulahčiť fungovanie. Dlžka uspavania, krmenia to sa bude ešte vela krát menit, aj my sa niekedy pekne uložíme a inokedy rúka aj hodinu a ja ju nosím a čičikam...ked zaspi tak davam do postileky čo je pri našej posteli. Vyspíme sa všetci, nikto sa netlačí a inštinktivne nemusi davať pozor ze je tam dieťa.

asocial
24. aug 2015

@mia997 ja som nase dieta uspavala na prsniku takmer 2,5 roka...s vynimkou obdobi, ked akceptoval to, ze zaspal otca, co sa da dokopy zhrnut asi na mesiac:D,..dnene spanky boli niekedy na mne, potom prisla kocikova faza, potom zas faza vedla mna..rozne...

len musis ratat, ze take dieta sa vyvija a meni..vzdy je to inak...to co plati dnes, zajtra nemusi..skus sa mu prisposobit..

mia997
autor
24. aug 2015

On nie je ani moc naučený spinkať v postielke,tým že spí pri nás. Potom aj cez deň,keď zaspí, dám ho do postielky a sa zobudí za 20 minút alebo pol hodinu. Je to normálne? Neviem,či mu ten spánok potom stačí.

galixx
24. aug 2015

@mia997 je to normalne, vela deticiek to tak ma. Skus ho este nakojit ked sa zobudi mozno este zaspi

sardinka333
24. aug 2015

@mia997 pozri...ja som dala teraz malu do postielky a akurat ju idem zobrat čo je hore po pol hodke, proste ak jej to cez den stačí tak mi to nevadi, ak by jej to nestačilo tak by bud spala dlhšie alebo plakala ...alebo možno ešte iný dovod. Cez den mi to nevadí, v noci by mi to vadilo. Aj ja sa potrebujem vyspať. 😖
Zase tie deti tiež nebudu len spat...spanok sa časom ustali na cca 2 denne a potom jeden alebo len jeden okolo obeda...Takže to čo píšeš je normálne a vobec sa nestresuj.
Naučený bude tak ako si to ty sama naučíš...(teoreticky, aj ja sama ustupujem ale odsat podstat) pišeš ze ti pekne spi do rana do 06:00 to može aj u seba v postielke. Ale ako vravím ako to tebe vyhovuje...s nami mala nespi aj ked sa 2x budi, dame najesť a do postielky...niekedy mrnka aj 5 minut. ..ale tvarim sa že nič a potom zaspi..ked začne zosilovať a vidim ze sa inak neda tak to už konám čo už...🙂

zunolu
24. aug 2015

@mia997 ahoj, ja som obe dcérky uspávala na prsníku a neskôr som s odúčaním nemala nijaký problém, mladšia má 19 mes. a už krásne zaspí sama v postieľke. v troch mesiacoch sa spacie návyky oboch zmenili dovtedy zaberal len môj prsník potom musel staršiu uspávať manžel odsala som si mlieku on dostal fľašu a bolo neskôr sa k uspávaniu na prsníku znova vrátila až kým nezačala zaspávať sama. Mladšia to mala podobne... môže ísť len o prechodné obdobie, dieťatko pomaly rastie nepotrebuje už toľko spať mladšia mi v tom to veku spala len pol hodinu cez deň aj to zaspala len o nejakej 2 -3 niekedy sa mi ju cez deň nepodarilo uspať vôbec..