Vekový rozdiel medzi deˇmi - 22 mesiacov

baska1930
9. júl 2021

Ahojte maminky idem sa opýtať najde sa maminka ktoré ma medzi detičkami vekový rozdiel cca 22 mesiacov? Dcerka bude mať v októbri 2 roky a čo chvíľka sa nám narodí druhé bábo no dcerka je dosť naviazaná na mňa, čo ste robili aby staršie dieťa nežiarlilo na bábetko? Ako ste to zvládali? Kludne píšte vaše začiatky budem rada za každý komentár. 😊

balkica
9. júl 2021

Ja mam 22 mesiacov 🙂 Ale u nas bol maly celkom samostatny, tak to bolo v pohode....Akurat tazke obdobie bolo ked mala mladsia asi rok a pol. To bol masaker :-O Ale treba hlavne to starsie povzbudzovat aby pomahalo, podavalo veci, tak bude mat pocit dolezitosti a uzitocnosti 🙂

gerfinka
9. júl 2021

@baska1930 ja mam presne 22 mesiacov rozdiel medzi babami. Staršia aktuálne bude mať za pár dní 3 roky, mladšia bude mať 14 mesiacov. Moja staršia dostala keď sme prišli z pôrodnice bábiku bábätko, že o ňu sa bude starať. Plus sme veľa pozerali fotky, keď bola staršia bábätko, že aj ona bola taka malinka. Zvládla to celkom dobre, mala občas plače a debaty, že nie elinka, nie mliečko (keď som ju išla kojiť), ale to skôr vtedy, keď už ona sama bola z niečoho rozrusena. A keď mladšia spala, dosť som sa staršej venovala. Domácnosť počká. Teraz sú už partacky, aj keď vlastne od začiatku. Som ich nechávala aj samé na chvíľočku občas v izbe (s nenápadnou kontrolou) a vedia sa prebavit. Jasne ze sa už aj "pohasteria", staršia mladšiu občas odstrkuje (ako jej začala liezt do hraciek), ale aj mladšia sa už vie brániť. A sú na seba riadne naviazané, keď zle spi jedna, aj druhá. A staršia sa vie rozplakat, keď hresim mladšiu. 😁

mon2523
9. júl 2021

mozno robis zbytocne paniku. ale je jasne, ze sa treba o tom vela rozpravat, ze pride este jedno dietatko do rodiny a hlavne, ze sa aj jej budete venovat co to len pojde. najhlavnejsie je, aby deti nemali pocit, ze su tak povediac odstrcene

gerfinka
9. júl 2021

jaj a ešte som spravila na začiatku blbosť. Lebo však tiež som mala v sebe, že je na mňa tá staršia naviazaná... Tak po príchode z pôrodnice som večer dala mladšiu do rúk mužovi, že ja uspim staršiu, keď som s nou 3 noci nebola. A skončilo to tak, že mladšia pri mužovi revala (lebo však jasne novorodenec, čo pozná zatiaľ len svoju mamu) a staršia potom tiež, keď som teda zobrala naspäť mladšiu do ruky. Tak ale to bolo viac o mne ako o deťoch.

dadis
9. júl 2021

@baska1930 jeej aj moje maju podobny rozdiel. Cely cas tvrdim, ze uplne idealny...teraz maju 14 a 12. Tym, ze starsi je syn a ti dozrievaju neskor, su so sestrou skoro ako rovesnici...boze, taki su zlati..