Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Veľké spotenie počas poobedného spánku

lulusy
28. nov 2011

Maminky,
dcerka (3roky) sa velmi spoti pocas poobedneho spánku. cely vrch pyžamka je mokrý a to doslova, aj vlasky !
deje sa to asi od aprila, v lete som to neriesila, pretoze je to normalne ze sa v lete spoti, ale teraz ??? Pred spanim jej vyvetram, kurenie pocas spania ma vypnute, pri spani ma izba teplotu 20st.
Spomenula som to aj dr., zatial jej dala vigantol (ci jej nechyba vit. D) a ze ked sa to nezlepsi, tak potom pojdeme na testy na štitnu zlazu :( bojim sa hrozne, nema ziadne ine priznaky :(
Ak mate podobnu skusenost, alebo sa v tom trosku vyznate prosim o radu, pomoc.
ďakujem

lulusy
autor
28. nov 2011

len posúvam vyššie ...

cicimotinka
28. nov 2011

@lulusy My máme tiež niektoré poobedia, kedy sa zobudí mokrý ako myška... (cca 1x za 2 týždne)...ale po pravde, ani ma nenapadlo to nejako riešiť... aj ja mám noci, kedy sa spotím a neviem prečo... beriem to ako normálnu vec... ale je fakt, že to nebýva často a po zobudení je v pohode... prezlečieme a fungujeme... 🙂

lulusy
autor
28. nov 2011

@cicimotinka
dakujem cici,
u nas je to pravidlo :(
mozno raz za tyzden sa nespoti, aj my fungujeme normalne po zobudeni, len sa mi zda, ze ona sa na to zobudi, ze je mokra. Ako z práčky vytiahnute pyžamko :(

ivush
29. nov 2011

lulusy a čím je dcérka poČas spánku prikrytá ? Lebo náš synátor sa tiež minulú zimu zvykol dosť spotiť počas spánku a keĎ sme mu vymenili paplónik tak to úplne prestalo....A pritom ten pôvodný nebolo nejako extra hrubý...

kamilka22
29. nov 2011

Moja dcerka sa tiez priserne spoti, ale to len za prvu hodinku spanku, velmi tvrdo vtedy spinka a je doslova mokra ako mys. Potom ju prezleciem a dalej sa uz tak nepoti. Neviem, nijako to neriesim, ona aj spava uplne odkopana, darmo ju prikryjem, aj tak sa v priemere do 8sekund odokryje. Az nad ranom je paplonik nevadi. A u nas je to tiez pravidlo. Mam kamosku, jej mala sa poti celu noc a prezlieka ju niekolko krat denne. Ona ma aj oslabenu imunitu a chodia po lekaroch, aj ked teraz je to uzlepsie, ale poti sa stale.

stardust
29. nov 2011

Moj syn sa spoti vzdy, ked je az prilis teplo obleceny (chory este nebol), takze by som radsej skumala suvislost medzi oblecenim a prikryvkou a potenim, ako vplyv vitaminu D na potenie.

claudinka
29. nov 2011

My sa tiez budime premoceni casto, ale je to asi normalne, zalezi na povahe dietatka 😉

babul83
29. nov 2011

Aj môj starší je stále spotený počas spánku, či poobedného alebo nočného. V škôlke mu občas na radiátory sušili pyžamko, že celý sa spotil. Ale nijak som to neriešila doteraz. Však niekto sa viac potí, niekto menej.

lulusy
autor
29. nov 2011

dakujem maminky,
mala je prikryta obycjanym palonikom - celoročným, povedala by som ze je skôr tensi. Obliekam jej len 100% bavlnene pyžamko, žiadny polyester.
V noci sa nepoti, ale tiež mam pocit, že sa spoti počas toho tvrdeho spánku ... teda prvu hodinku a potom sa zobudi a ked k nej pridem, tak priviera dalej ocka a chce este spat ale je komplet mokra, takze to ju budi. Asi ju cez den budem prikývať len niecim tenkym. ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli