Veľmi časté budenie polročného kojeného dieťatka

pupatko112
13. okt 2014

baby znovu vas prosim o radu.. nasa mala polrocna princezna sa velmi casto budi v noci, zvycajne kazdu hodinu az dve no posledne noci hadam aj kazdu pol hodinu.. zobudi sa s placom, niekedy hned zaspinka ked jej dam didu no castokrat ju aj musim uspat na rukach. cez den tiez vela nespinka, ked chcem aby si dlhsie pospala tak mu sim lezat pri nej a hned ako sa zacne budit jej musim dat didu, to vacsinou este zaspinka tak na hodinku.. ak nie som pri nej lebo v kociari ked je to spi maximalne pol hodinu.. zubky este nema.. je mozne ze sa jej aj predieraju a kvoli tomu sa tak casto budi no tajto to je uz od 3 mesiaca..:( je to velmi unavujuce.. vela som citala ze ked ju odstavim tak sa to zlepsi. ja uz nad tym vazne zacinam rozmyslat, i ked by som najradsej aspon do roka, no dovtedy asi uz budem niekde na psychiatrii..:( a dalsi problem je ze ona o narodenia odmieta flasky a cumle tak nemam potuchy ci a ako by si zvykla na flasku a umele mlieko.. pordte my maminy s podobnym problemom,nejake tipy alebo skusenosti.. dakujem 🙂

katarina644
13. okt 2014

@pupatko112 ahoj, prepac, ale ja som to mala s prvou to iste. odstavovala somju ako sedemnastmesacnu, unavena som bola ako kon. ked to dalej takto pokracovalo, mala som pocit, ze je velmi hladna. ale mozes si byt ista, ze ked si teraz nezvykla na flasu, budes to mat tazke, aneodstavovala by som ju. pretoze moze sa ti stat, ze umele mlieko ti pit nebude a potom nebudes spavat vobec. pri druhom sme tiez nespavali, ale to bola ina kapitola a tu nechcem rozoberat. ale myslim, ze toto nie je taky velky problem.

luba41
13. okt 2014

dieťa si týmto vyžaduje tesnejší kontakt s matkou..dojčenie nie je len jedenie..spíte spolu? výhoda v noci-nadojčíš po ležiačky ešte pred tým ako sa malá prebudí /nedvíhať, nebudiť, nesvietiť/..uvidíš, že počet sa zníži..a zase bud si vedomá, že čím staršie dieťa- nemusí to znamenať že sa aj menej bude budiť.. kludne to môže byť aj naopak..cez den ak máš možnosť, zase uspávaj na prsníku a ak sa prebúdza, predlžiš spánok zase prsníkom.. máš nosič, šatku? uspávaj v tom-to jej zabezpečí kontakt s matkou a bude spokojnejšia..pri nosení sa dá dojčiť-ponúkneš prsník kedykolvek potrebuje, pospí si pri tom, Ty máš volné ruky na prácu v domácnosti, môžte chodiť v nosiči von..
a vôbec nie je isté, že ked odstavíš, tak sa nebude budiť...môže Ti začť odmieť flašu, Um aj iné jedlo.. 😉

klaudise
13. okt 2014

@pupatko112 to akoby si písala o mojej, ale doslova 🙂 to isté máme, v poslednej dobe budenie každých cca 20min. v novi, denný spánok nič, ak iba 30 min., cumliky tiež odmieta od narodenia, ale...raz večer som už nevladala, lebo ju nikto okrem mňa nemôže dať spať, a tak btw. som jej šupla cumeľ, vvypľúvala, ale pri 3 pokuse, čuduj sa svete, vzala a zaspala 🙂 to vydržalo týždeň...a potom zrazu zub vonku a behom ďalšieho dňa ďalší, a každý vravel, že zúbky jej nejdú určite, takže môj záver, budú to zúbky...

kofoluska
13. okt 2014

Okrem toho, co napisala Luba ma este napada - nezacala poslednou dobou sa pretacat, sediet, staviat sa pri nabytku? Zvycajne aj v takomto obdobi deti horsie spia, pretoze maju kopec podnetov a aktivit, ktore treba spracovat a niektore doslova trenuju aj v noci pocas spanku.

klaudise
13. okt 2014

@pupatko112 a k odstaveniu, nerobila by som to, jej budenie nemá nič spoločné s hladom, proste ju asi trápia zúbky a potrebuje sa upokojiť, moja robí to isté a má 6,5 mesiaca

pupatko112
autor
13. okt 2014

Ďakujem baby za rady.. Mne samej sa do toho nechcelo aby som ju odtavila no okolie ma presviedča ze to budenie bude tym, ze keby bola na umelom bude oveľa lepsie spinkat. Asi treba len vydrzat a dufam ze sa to zmení. Inak este jedna otázka ako sa da zistit ci jej idu zubky?

klaudise
13. okt 2014

@pupatko112 aj mňa okolie presviedčalo, že odstaviť a bude spať, ale nedokázala by som to mojej malej láske urobiť, ju tak upokojuje prsník a zároveň rýchlo v noci uspáva 🙂 k tým zúbkom, ja som počula, že teplota, hnačky a nepokoj sú príznaky, no u nás nič z toho nebolo...začalo sa to tým, že bola viac nervózna ako obvykle a hlavne sa často a s plačom budila v noci, dokonca som postieľku pricapila k našej posteli, že reku ma potrebuje cítiť pri sebe, ale aj tak to nepomohlo a keďze vie sedieť, pretáča sa a vrtí cez deň, celú noc po posteli putuje a spí vo všakovakých polohách...zaujímavé je, že toto cestovanie ju nebudí...skús pozrieť, či nemá navreté ďasienka

oladuna
13. okt 2014

@pupatko112 ahoj.6-mesacne nam nase dievcatka uz sedeli a otacali sa jedna radost.s tym soankom cez den - oni uz tolko nespia take 6-mesacne.ale nase, na UM prespali celu noc od ukonceneho 5.mesiaca.takze asi je v noci hladna ked sa stale budi.skus aspon na noc UM a s flaskou zacat asi budes moct jedneho dna aj tak ked chces odstavit 🙂

pupatko112
autor
13. okt 2014

@klaudise akurat som si vsimla ze si sa nedávno zapojila do mojej predošlej diskusie "nepokojné 6- mesačne dieta" ;) .. Asi nase princezné budú z jedného súdka.. 🙂 k tomu kojeniu, tiez si to absolútne neviem predstavit.. Ked uz nic nezaberá tak dida vždy.. Velmi nam pomáha kojenie aj prekonať tie jej mrzute dni.. Inak posledný asi tyzden Klop Klop, bola celkom dobrunka aj sa sama vyhrala, oveľa viac sa usmievala.. No len zase ten nočný spánok sa velmi pohoršil.. Stale jej sledujem dasienka no žiadne zmeny nebadam.. :( asi pred dvoma týždňami sme mali zvýšenú teplotu aj sme šli k lekárovi no žijeme v UK a tu lekári a uplne popierajú ze teplota moze súvisieť si zubkami tak nas poslal domov ze to bude len nejaka viróza.. Neviem stale dufam ze jej nájdem zubik v ustockach a veľa mojich starosti sa tak vysvetli.. Uvidíme.. 🙂

lucianakoniku
13. okt 2014

@pupatko112 ahoj, moj syn bol so spankom na tom velmi podobne. v noci sa sice nebudil az tak casto, mozno kazde dve hodiny, ale aj z toho som bola unavena. noci som zvladala vdaka tomu, ze som ho mala pri sebe v posteli, ked sa prebral, poleziacky som ho nakojila, castokrat v polospanku, jedine tak som dokazala fungovat. asi pred mesiacom som ho odstavila, ako jeden a pol rocneho, ked uz prsnik bol prenho viac sposobom ako sa ukludnit nez na zahnanie hladu alebo smadu. noci zacali byt pre mna v tom case neprijemne, lebo sa mi zacal budit kazdu pol hodinu, vzdy si trochu cucol, zaspal, potom sa zase prebral, pytal prsnik, cucol, zaspal a stale tak dookola. ked sme odstavili, postupne mi zacal prespavat celu noc. moja kamoska nocnu situaciu s cca polrocnou dcerou vyriesila tak, ze ju odstavila len na noc, cez den ju dalej kojila, mozno aj toto by bola moznost ak ine nepomoze. pokial viem, v noci jej umele mlieko nedavala, dcera si zvykla na to, ze jest dostane len cez den.
s dennym spankom sme to mali rovnake, ale ked mal syn asi 7-8 mesiacov, naucil sa postupne spavat v kociku, zozaciatku som ho musela stale vozit, v stojacom kociku nespal, ale postupne sa zmenilo aj to, zaspal pocas kocikovania, potom som kocik odstavila na zahrade a spal v pohode dalej. tiez som mala rovnaku skusenost, ze ak som chcela aby mi spal doma v posteli, musela som si lahnut s nim. ale to som neskor zacala brat ako velku vyhodu, ze som si mohla konecne oddychnut a pospat. neviem, ci u nas k tomu zlomu so spankom v tych 7-8 mesiacoch prislo same, skor si myslim, ze to bolo sposobene tym, ze sme v tej dobe zacali cvicit vojtovku a ta ho tak unavila ze zacal cez den normalne spavat. ak chces, skus s dcerkou nejaku lahku fyzicku aktivitu vhodnu pre polrocne babatko, napr. cvicenie na fitloptach alebo nieco podobne, mozno jej to pomoze unavit sa a bude sa jej lepsie spat.
a k tej flasi a umelemu mlieku...moj syn si postupne na flasu zvykol ale umele mlieko nemoze ani citit. tiez som ho postupne chcela naucit na UM, viac krat som sa pokusala mu ho podavat, ciste, v kasiach, ale neuspela som. to je vsak moja skusenost, mozno si tvoja mala na umele mlieko este zvykne, hlavne bud trpezliva a skusaj jej ho ponukat. ja som syna skusala privykat na UM az pred prvym rokom, to uz bolo v nasom pripade neskoro, jednoducho si na chut materskeho mlieka tak zvykol, ze umele nechce.

luba41
13. okt 2014

@pupatko112 http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne...
myslím že je to k téme.. ak nepoznáš stránku, tak prelúskaj..určite tam nájdeš odpovede na vaše "problemy"..
a hlavne nepokaz si dojčenie podávaním a vnucovaním flaše s UM a pod. 😉

klaudise
13. okt 2014

@pupatko112 hej, len dúfam, že nemajú rovnakeho ocka 😀 no u nás presne tak to je, ako u vás, tiež bola chvíľku dobrá a ja že super, už to bude fajn a potom tie noci...ach jaj 😖 ale neupokojím ťa, trvá to cca 1,5 mesiaca a furt žiadna zmena v spánku...inak, ja som jej zúbky nikdy nesledovala, lebo dr. povedala, že nejdú a asi pred týždňom pozriem a aha zúbok a potom vysiel hneď ďalší 😲 a všimla som si aj to, že plače zo spanku i kvôli tomu, že sa budí a ešte chce spinkať a chúďatko moje, nevie...ale to sme asi na vine my, keďže sme ju stále kolísali a uspávali na rukách 🙂

pupatko112
autor
13. okt 2014

Ženy neuverite ale akurat som jej pozrela ustocka a ma uz dva spodné zubky vonku.. Huraa 😃

menefrity
15. okt 2014

Ahoj, ja Ti mozem poradit len jedno. Musis to nejako vydrzat, zaplatat toto obdobie nejakym docasnym riesenim. Napr. skus ju uhojdat v kociku, alebo nejaku hojdaciu stolicku ked mas. Hlavne sa preto netrap na 100% malickej idu zubky a ako tu niekto spominal, je v obdobi kedy sa pravdepodobne zacne uz usadzat, lozit. Citala som niekde, ze ked su deti v tomto obdobi, ked sa nieco ucia, ako chodit atd, tak mozog neprestava fungovat ani v noci. Moja mala spala a vstavala v noci na nozky v postielke a potom sa nemohla ulozit. Cely cas plakala lebo chcela spat. Ja by som Ti poradila masirovat jej dasienka, medom alebo ak chces tie geliky na zubky z lekarne, urcit ju to srbi a mozno aj boli. A chudatko to nevie povedat. Nie je to takto naveky, je to take obdobie, musis mat s nou velku trpezlivost.. ;) ale urcite to zvladnes ako vsetky maminky.. neprestavaj ju kojit, dokial mas mliecko, radim ja..