Veľmi neposlušné štvorročné dvojča

lucia101
1. máj 2015

Maminky. Mám 4 ročne dvojičky. Dcerka je dobrá, poslúcha, obsedi. No môj syn je kvietok. V škôlke sa mi na jeho učiteľky stále sťažujú. Hádže deťom piesok do oči, rozkopáva im hračky, sáče ich, búcha ich... Takto možem pokračovať donekonečna. Aj doma to už začal robiť. Proste naschvál, aby sestra plakala. Krik nezaberá. Ja som normálne z neho zúfalá. 100x mu musím niečo povedať, aj to nie vždy poslúchne. Zabralo Vám niečo???? Ďakujem.

sue
2. máj 2015

Uff, @kamajka zasnem...a len dufam,ze ihned v pondelok navstivis so synom psychologa. Evidentne je jeho vychova nezvladnuta a podla toho co opisujes si myslim, ze uz si v hodine dvanastej ! Drzim velmi palce !

@lucia101 ja tiez odporucam knihu Respektovat a byt respektovany. Myslim, ze maminy, ktore ju odsudzuju ju necitali - sudiac podla prispevkov co pisu. Nie je totiz nic jednoduchsie ako vychovavat dieta tym, ze mu nastavujeme hranice vyhrazanim sa bitkou, zvysovanim hlasu a podobne. Dieta tym naucime "byt poslusne" a ano, aj nam rodicom, aj okoliu sa zije podstatne lahsie 🙂 staci zvysit hlas alebo vylozit varechu na stol, dieta uz vie, kde je sever a posluchne, alebo prestane vyvadzat, jancit, hystercit, proste behom okamihu sa vprace do koze 🙂 a my mozeme byt hrdi,ako dobre mame vychovane dieta...ale...druhou stranou mince je to,ze decko mnohokrat netusi preco nieco nema robit, uzatvara sa do seba, rodic je pre neho tym, koho nezaujimaju jeho potreby a nazory a podobne...proste vztah rodic dieta je uplne iny, dieta neucime rozhodovat sa a podobne.... Cesta RaBR je omnoho omnoho tazsia a kocky, ktore si myslite, ze je to sposob, kde deti nemaju hranice a vychovavame rozmaznanych harantov sa hlboko mylite 🙂

Rozmaznanych harantov vychovavaju nastajlovane mami ky, ktore sa chodia producirovat po nakupnych centrach a deti odkladaju do detskych kutikov alebo opatrovatelkam a namiesto vychovy travia cas facebookovanim a gelovymi nechtami 🙂 (bez urazok,tiez som nosila gelace za slobodna :D)

RaBR je vychova vysvetlovanim, dialogom a ucenim vzajomneho pocuvania a respektovania potrieb vsetkych zucastnenych...

malabiba
2. máj 2015

@dzejn80 máme susedov s tromi chlapcami 12,8 a 5 a občas sa stane, že niektorý z nich trucuje na chodbe predo dvermi, raz tam sedel aj s kufríkom 😀 .....už sme tam dali aj takú ľahkú starú fotelku 🙂

kamajka
2. máj 2015

@sue nehnevaj sa,ale mam dalsie dve deti, zahada,ze u tych som nezlyhala. Negelujem si nechty, ani si ich nelakujem, nie som nastajlovana, chodim v teplakoch s vlasmi v cope. Neodkladam deti do kutikov ani som to nikdy nerobila. Naopak,snazim sa im vela venovat, ucit sa s nimi... ale skoda reci o tom, kto ma nepozna, nemoze to pochopit. A dakujem za nazor.

sue
2. máj 2015

@kamajka tam nikde nie je utok na teba 😒 syncek si evidentne riesi komplex z chybajuceho otca, pokial viem, tak ti s deckami pomaha tvoj tatko a sestra obcas, vsak? U chlapcov v tomto veku sa chybajuce otec prejavuje aj agresiou vici mame a surodencom - preto pisem o tom psychologovi... Spravanie totiz nezanecha stopy len na nom ale aj suridencoch, preto to ries cim skor ☹ 😒

esterba
2. máj 2015

@kamajka to predsa nie je argument, ze si vychovala dve dalsie deti. Kazde dieta ma svoju povahu, nejake danosti, nie su tie deti rovnake a ci si to uz matka prizna, alebo nie, k svojim detom sa ziadna nesprava rovnako, uz len preto, ze jednoducho musi reagovat prave aj na tie ich odlisnosti. Takze este raz - bola si s nim u psychologa? A co neurologicke vysetrenie?