Veľmi zlý spánok dvojmesačného chlapčeka

jankap55
28. júl 2016

Ahojte mamicky. Potrebujem poradit. Mame doma dvojmesacneho chlapceka a za posledne dva tyzdne mame problemy so spankom. Vecer pekne zaspi okolo osmej a zvycajne sa prvykrat budi na papanie okolo tretej - stvrtej. Doteraz sa pekne zobudil, nebol ziadny problem. Ale za posledne dva tyzdne sa zacne prehadzovat v postielke, mrvit sa, kopat a poplakavat. A oci ma pritom zatvorene. Ako keby mal velmi zle sny. Upokoji sa vacsinou, az ked si ho vezmem k sebe a znova kludne na mne zaspi. Ale nechcem aby sa na to naucil. Mate s tym niekto skusenost? Myslite ze by to mohlo byt aj tym teplom? Dakujem za kazdu radu.

bajana
28. júl 2016

Moze to byt aj zacinajuca kolika. S radostou by som ho upokojovala akokolvek, len nech je kludny, hlavne ak sa ukludni za chvilocku. Bud rada, su deti, ktore vrieskaju aj pol noci a neukludni ich nic.

jana_eyre
28. júl 2016

Môže to byt aj teplom, vzruchami cez deň (deti spracuvavaju v noci) ale niekedy to je proste tak..

Totiž moja dcéra bola taká.. Od malicka nebola najlepší spac cez deň (spala zvacsa po pol hodine) ale zato v noci sa pekne budila len na kojenie, ale mala takýto nekludny spánok asi do dvoch rokov, najmä v druhej polovici noci.. Keď bola babo brala som to ako normálne, lebo pri babatkach sú vseliake obdobia (prvý syn bol taky ako sa píše nadomnou) ale keď to neprechadzalo riesili sme to aj s dr.. Ta skonstatovala, že to si asi denne vzruchy.. Ja si odstupom času myslím, že ma proste ľahký spánok po mne, pretože tak spi aj teraz pred zobudenim, ale to už je len chvilka, nie ako kedysi..
Inak spavala vzdy primne..

Ale neboj, ono to určite prejde, ako vravím deti majú vseliake obdobia.. Pokiaľ priberaju, rastu a sú cez deň také ako majú približne na svoj vek byt všetko je ok.. Ak mas nedostatok spanku kvôli tomu ty, pospi si s nim cez deň..

limetka69
28. júl 2016

Podla mna sa budi na hlad. Snad nehces aby ti dvojmesacny prespal celu noc. 🙂 moj staval kazde tri hodiny ako nastaveny budik. A v prvych mesiacoch sa budil stale s placom. Potom to preslo. 🙂

kikundela
28. júl 2016

My mame tiez dvojmesacneho chlapceka.cez den nespinka skoro vobec.a v noci sa zobudi raz dva krat na papanie.niekedy sa zobudim na to ze mrncí,kope.chvilu pomrnci a potom je tisko.a zase.najprv som vstavala ze papat ale potom som ho nechala a on spinkal dalej.niekedy zaspi a niekedyuz chce papat.

danii2
28. júl 2016

Su aj obdobia,kedy deti spia nekludne.Je to tym,ze musia spracovat vela podnetov z dna.Moja takto tiez mavala a vzdy po takom obdobi sa posunula dalej (naucila nieco nove,napr. smiat sa a tak).
A na jedlo sa budi prehadzovanim,lebo hlada prsnik 🙂

candii
28. júl 2016

Tiez si myslim ze je to z podnetov. Jeho nervova sustava je este nevyvinuta a spracovava vsetko za cely den a z toho je nekludny. Moj ma 8m a tiez sem tam este je nekludny.. ak by to bola kolika tak by si ho len tak neupokojila ..

mimla
28. júl 2016

Budiť sa počas noci je evolučne dané. Aj dospelí sa budia, popozerajú okolo seba a spia ďalej. Ráno si ani nespomenú. Prespať celú noc bolo voľakedy nebezpečné, kvôli predátorom. Máme to stále v sebe. Ja neviem, sama za seba môžem povedať, že radšej som druhé dieťa "naučila", že ak je v noci nekľudné beriem si ho k sebe a kľudne tam ostane do rána. Prvé som si "nenaučila" a budievalo sa niekoľkokrát za noc do troch rokov.

danuska207
28. júl 2016

vies, dvojmesacne babatko potrebuje maminku, to nie je o tom ucit ho nieco alebo neucit... bud rada, ze sa upokoji, ked ho vezmes k sebe. je to uplne prirodzene a normalne

jankap55
autor
28. júl 2016

@limetka69 mne neprekaza to, ze sa budi na hlad, to je normalne. Ale predtym sa zobudil pekne, otvoril ocka, dal vediet ze je hore a hotovo. Ale teraz niekedy aj pol hodiny so zatvorenymi ocami sa mrvi, kope a ked si ho vezmem k sebe, tak na mne sa ukludni a spi dalej

limetka69
28. júl 2016

@jankap55 to aj moj robil, a casom to preslo, podla mba je proste v polospanku a nerad sa budi, su vselijake fazy 🙂 teraz ma 5 mesiacov a niekedy vstane v noci s usmevom a niekedy so sialenym zjapotom a umlci ho as flasa, a to iz mal obdobie, ze od hladu tak neplakal a je to tu zas 🙂

limetka69
28. júl 2016

*az =materska demencia sa hlasi 😀

sorciera24
28. júl 2016

@jankap55 moj to robi doteraz a to uz ma 21mes. .....takze uz by som bola rada, aby doslo na tie reci...."to prejde..." ....lebo fakt, ze je stale hore.....so zavretymi ocami

adalea
28. júl 2016

Moja má skoro 4 toky, stále v noci niekedy plače, máva zlé sny, do 3 rokov boli noci katastrofa. Keď bola bábo mala koliky a plakala deň, noc. Akotak sa ukľudnila len na rukách. Keď počujem, že dieťa celú noc spí, len ticho závidím

adalea
28. júl 2016

Roky

timea7
28. júl 2016

@limetka69 prečo by dvojmesačný nemohol prespať celú noc? Môj prespal.
@jankap55 môže to byť teplom, ale u nás to bolo zubami. Nepredpokladala som, že by mohol mať zuby tak skoro, no trojmesačný už mal dva, polročný šesť. Presne tak, ako opisuješ sa mrvil, fňukal,očká zatvorené. No mne nespal dobre ani pri mne a to som nespala ani ja....prešlo to, keď zuby vyliezli. Ale skôr to pripisujem teplu, lenže keď spí s tebou, tak mu je ešte teplejšie...ak to neprekáža, že spí s tebou, tak ho nechaj a vyspíte sa obaja, možno len potrebuje teba. Možno by stačilo dať z postieľky dolu bočnicu, prisunúť ju k manželskej posteli, aby so ho mohla kedykoľvek pohladiť, chytiť za rúčku....

bosoriak
28. júl 2016

@jankap55 Tak si ho vezmi k sebe ked sa zacne mrvit a vybavene. Naco si robit problemy tam kde nie su? Az ti to prestane vyhovovat, tak ho zase naucis spat v postielke. Pre vela deti je prirodzene spat v kontakte s maminkou, akurat ked su starsie, tak sa to lahsie odnauca. Aspon podla mna. Odopierat dvojmesacnemu miminu byt s mamou "aby sa nenaucilo" je pre mna nepredstavitelne. Ja som tak spavala so vsetkymi detmi odjakziva a teraz starsie normalne zaspavaju a spia same.

timea7
28. júl 2016

@bosoriak myslím, že každému ako vyhovuje, pre mňa bolo nepredstaviteľné spať s dieťaťom v jednej posteli. nevyhovovalo mi to, vyskúšala som, nespala som. Tiež je pre mňa nepredstaviteľné, aby pármesačné dieťa spalo v inej miestnosti, ako ja, ale keď to niekomu vyhovuje, prečo nie? Viackrát som čítal, že dieťa začalo vo svojej izbe lepšie spať. Ale radila som to isté, čo ty, ak je spokojná mamina aj dieťa, nechať ho spať pri nej.

bosoriak
28. júl 2016

@timea7 Vsak preto pisem "pre mna". Presne ako pises, kazdy nech si urobi ako uzna za vhodne. To, ze mne spanie s detmi nevadi, neznamena, ze to tak musia robit vsetci. Autorka napisala, ze pri nej sa upokoji, tak som to pochopila tak, ze obaja potom kludne spia. Ak by sa krpec mrvil a budil aj v noci, tak je prekladanie zbytocne.

dominikav123
28. júl 2016

@jankap55 možno ma špurt. A ked nereve celu noc tak by som to vôbec neriešila. Veď je este uplne maly.

limetka69
28. júl 2016

@timea7 ja som nepisala, ze nemohol, aj moj sem tam prespal, ako som pisala, ma fazy, aj tri tyzdne spal celu noc, skoda, ze to skoncilo, 😀

jankap55
autor
28. júl 2016

Dakujem vam velmi pekne za rady. Mne nevadi ze si ho musim brat k sebe. Ja sa sice potom nevyspim, ale pre mna je prvorade a podstatnejsie, aby sa v klude vyspal maly

petula0905
9. dec 2020

@candii ako sa prejavovala nezrelá nervová sústava.