Viacfarebná detská izba pre dvojročného chlapca

babatkoling
23. okt 2014

Ahojte,
mate niekto vymalovanu detsku izbu viac ako jednou farbou?
Planujeme pre nasho 2 rocneho jeho prvu detsku izbu a mam viacero farieb, ktore by som mu dopriala.
Laka ma modra s kuriatkovou zltou (pripadne s prirodnou hnedou) - napriklad na stenu, kde bude postel, aby som mohla pouzit hviezdickove obliecky a pripadne nakreslit na stenu mesiacik a hviezdy...
Dalej su to take jesenne odtiene medzi hnedou a oranzovou, mozno trosku takej kludnej cervenej, farba opadaneho listia...
Myslite, ze by sa tieto farby dali zladit v jednej izbe?
Nabytok bude biely - velka satnikova skrina + stolik so suflikmi, to sme podedili a na novy mat aj tak nebudeme, takze sa snazime nieco utulne ale aj funkcne skombinovat. No a postel bude poschodova, predbezne asi cierna kovova. Ako odkladaci priestor pre hracky planujem usit take tie vreckare na postielku - vo vacsom vydani a budu na srobikoch visiet na stene cca do 1m vysky. Koberec zatial nemame, dokupili by sme nieco aby to ladilo.
Dava to zmysel? Co si o tom myslite?
Akekolvek navrhy a odporucania su vitane. Dakujem.

barbora59
23. okt 2014

skus skupinu detska izba🙂

sosanna88
23. okt 2014

@babatkoling nasa izba: do Lka dve steny tmavo modra,do Lka dalsie dve steny zlta bananova. zavesy zelene travove. doplnky ako boxy na hracky, koberceky (nemame jeden ale viacero malych takych guliciek-ulozila som to akoby chodnik) atd. su v tych istych farbach-zelena,modra,zlta a plus oranzova a tmavo ruzova. ale mame dievca. niekto si povie boze tolko farieb..ale je to naaaadherneeee a utulne. pre dieta v tomto veku ako stvorene 🙂 takze kludne chod do farieb...
mala este v izbe nespi ale ak bude,cca za pol roka-rok, presne ako ty na tu stenu modru chcem postel a bud hviezdy svietiace alebo nejaku peknu tapetu...nabytok mame jelšu ale to je len tak poskladane z toho co sme mali,no hodi sa to farebne..potom budem volit nieco ine,ale este neviem co. hihi

maribell
23. okt 2014

my mame takto 🙂

maribell
23. okt 2014

nepridalo mi fotky 😀 takze znova .. my mame takto .. oproti su modre skrine, zelena zaclona a zeleny koberec 😉

katrinka8
23. okt 2014

@babatkoling - my máme 3 steny žlté a 1 stenu (tá, kde je okno) bledomodrú 😉 Inak, tá žltá úžasne rozjasní miestnosť + opticky zväčší. Aj keď je zamračené, zdá sa, že svieti slnko 🙂 Nábytok a podlahu buk. Doplnky prevažne žlté, ale keďže izbička je dcérkina, tak aj ružové 🙂 Dcérka ako malička "fičala" na Mackovi Pooh, tak aj záclonu má takú, aj obrazy na stenách, van a nejaké doplnky. Izbičku zdedí ale synček (dcérka dostane väčšiu), tak uvidíme, či ostane farebná kombinácia alebo budeme meniť niečo 🙂

blsacik
23. okt 2014

Ahoj, my máme v každej izbe použitých 5 farieb... zbožňujem farby... V detskej pre dcéru a syna máme
3 odtiene zelenej a na to nadväzujú 2 odtiene modrej... našla som len ako-takú foto pre predstavu. Máme tak vymaľované všetky steny a nábytok nám to scelil... Ale napríklad, čo sme maľovali so sestrou sa mi páči tiež. Dávali sme neskutočne sýtu žltú farbu a do toho sa dal robiť tmavohnedý nábytok. Izbu sme robili univerzálnu, keďže sme ešte nevedeli, čo to bude, či dievčatko, alebo chlapček. Iba jednu stenu sme nechali bielu a tam sme voľnou rukou nakreslili žirafy, medzi ktoré išla komoda... pre predstavu foto... máš toľko možností... odporúčam si vziať vzorky kvalitnej farby a špekulovať 🙂 P.s.: my sme použili vodeodolné a oderuodolné... takže packy sú hneď preč s jednou handričkou, neblednú a detská izba je krásna už 5 rokov 🙂

blsacik
23. okt 2014

@babatkoling kúsoček z detskej našich drobcov...

blsacik
23. okt 2014

A ešte neterkina izba, čo sme zbuchli so sestrou...

tajka1986
23. okt 2014

@blsacik velmi pekne,sikulky 😉

blsacik
23. okt 2014

@tajka1986 ďakujeme :D Sranda to nebola, ale zvládli sme to a tešíme sa 🙂

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

máte to veľmi pekné 🙂 ... a dvojfarebnú izbu určite odporúčam .. my máme detskú izbu vymaľovanu na oranžovo a dve steny na slabo zeleno a je to úplne super .. najbližšie kde budeme maľovať tak aj spálňa a obývačka pôjde na dvojfarebno :D http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

alk05
3. nov 2015

@babatkoling z tej poschodovej ti nespadne?

alenus454
16. nov 2017
Používateľ alenus454 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alenus454.

Ja by som moc farby neprekombinovala už radšej v detskej, nanajvýš jednu farbu kontrastnú, ostatný nábytok neutrálny, ale tak každému sa to páči inak.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenus454
25. nov 2017
Používateľ alenus454 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alenus454.

@magda15 presne tak, ked tak tak ozivit detom izbicku takto s farebnou stenou a podobne ale kvalitny nabytok je zaklad.

brejky24
22. mar 2018

My máme jednu farebnú stenu

jarka_201
22. mar 2018

tyrkysovo sivo bielu mame