Viazanie ručičiek

luss121
1. nov 2021

Ahojte dievčatá 🙂 Moja mala má 5 mesiacov a stále jej musím viazať ručičky lebo sa na ne budí :( Dokedy ste viazali vašim detickam ručičky ? A ako ste ich odnaučili ? Ďakujem za každú odpoved 🙂

pribinak
1. nov 2021

@luss121 toto som nikdy nerobila, dieťa som zavinila do ulitky či deky, ale zvazovat ruky to nie

luss121
autor
1. nov 2021

@pribinak áno v ulitke je ale v nej má tak ručičky pri sebe ze ešte nevie voľne spat s ručičkámi von

elizabet173
1. nov 2021

@luss121 keď neprotestuje, je jej tak dobre, tak ju do ulitky ešte dávaj. Ja som mala dieťa, ktoré muselo ležať voľne, neznášalo byť zavinuté v ničom.

jana_eyre_2
1. nov 2021

Posledný syn bol tak cca do pol roka kým prestal vyžadovať mať ruky pri sebe.. vravela som si kým sa zmestí do ulitky, tak je dobre..

dilino
1. nov 2021

Och páne bože rúčičky zväzovať ved to je chore.To sme kde ved to robili stare matere a nie moderne ženy v 21 storoči svojim deťom.Nikdy v živote by som svojmu dieťatu nezaväzovala ručky.Slúža na to špeciálne deky a nie rúčky zviazať.Na toto som bola alergícka ked som to vydela v nemocnic ked moja postihnuta dcérka tam ležala tak nabľačala som na sestričku že ked s tým neprestane pôjdem za primárom.Ci deky špeciálne vyrabajú načo jaj aha obväz z lekárňe lacnejšie ako dajaka špeciálna deka.Nikdy som to nerobila a ani nikto z môjho okolia.Nech ti muž zviaže ruky a tak spi do rána.Bože dospej a dostaň rozum.

tenerifka
1. nov 2021

Mam 3 deti, nikdy som nic take nerobila, ani som o tom nepocula.... hm

dilino
1. nov 2021

@tenerifka no lebo si moderna matka 21 storočia.

simona92101
1. nov 2021

@dilino ale ona ma na mysli viazanie babatka v perinke aleno ulitke ze rucicky ulozis vedla telicka,nie uvazovat obvazom!

luss121
autor
1. nov 2021

@dilino zle som to napísala a už sa mi to nedá upraviť ja ich jej nezviazujem mám na to špeciálnu ulitku MIMI a tam ich má tak pri sebe dokáže ich dať hore ale nie úplne .

mayka730
1. nov 2021

My sme zviazovali a dosť dlho. Inak spať nechcela budili ju rúčky.tak do 6mesiaca.a potom postupne sa naucila zaspávať aj bez zviazovania .

luss121
autor
1. nov 2021

@simona92101 ďakujem 🙂

luss121
autor
1. nov 2021

@mayka730 ďakujem za normálnu odpoved 🙂

luss121
autor
1. nov 2021

@jana_eyre_2 ďakujem 🙂

simona92101
1. nov 2021

@luss121 mne nechcela dcerka v ulitke spavat od narodenia,ani v perinke,neznasala to,musela mat rucky volne polozene.ale ak je to babatku prijemne tak by som neriesila dokedy

dilino
1. nov 2021

@luss121 jaj ved som sa čudovala tak ak je v deke špeciálnej tak OK.Lebo zviazujem jej rúčičky to som si hned predstavila tu hlúpu metodu s tým obväzom hnusnim .Ked je deka taka špeciálna tak fajn.Moja dcérka ked bola malička ked ešte žila tak mala rúčky vždy vonku nikdy nechcela nič ani na vonku rukavičky.No každe babätko je ine.

mayka730
1. nov 2021

@dilino my sme žiadne deky specialne nemali ani o tom nepočuli...

petamich
1. nov 2021

@dilino je to uplne bezne a robi sa to minimalne 35 rokov, minimakbe odkedy ja som bola babatko - vtedy sa pouzivali klasicke perinky, teraz su ulitky alebo sa pouziva plienka - dieta ma vyvinuty moorov reflex, kedy sa laka vlastnych koncatin a niektore babatka ho maju silnejsi ako ine a bezna prax je pouzivat metodu zviazania ruk, robia to uz v porodnici a viazu ich do trojcipej latky resp. prelozeneho stvorca latky 🤷‍♀️ ale treba hned na autorku vyskocit ako ma dospiet

dilino
1. nov 2021

@petamich áno len nenapisala ona správne musim jej zviazovať ručičky ja som si predstavila ten hnusny obväz ona nenapisala čim jej zviazuje ručky.

mayka730
1. nov 2021

Ale no,normálne to napísala určite. Každý pochopil len zrejme vy nie.

ladyvi
1. nov 2021

Skoncilo to az po 6. mesiaci. Ulitku sme mali do 8 mesiaca, ale posledne 2 mesiace uz mala ruky vonku. Doteraz je to take zivsie, energickejsie a roztrzitejsie dieta 😂 presne ako tie jej babatkovske rucicky😂

petamich
1. nov 2021

@luss121 my sme na to sli postupne, ulitku sme nahradili plienkou zlozenou do trojuholnika a tie cipy prekrizene cez rucky, potom cez den zacal zaspavat bez toho, v noci este stale bolo treba ale po tom ako zaspal som ho "odviazala" a teraz sme to skusili nahradit plienockou na styl mojkacika = dam mu plienku do ruk resp. cez ruky, on sa s nou chvilu hra oboma rukami, hodi si ju cez oko a po chvilke zaspi 🙂 ked tvrdo spi, tak mu ju vezmem a uz nepotrebuje zvazovat, maly ma 3.5 mesiaca

ladyvi
1. nov 2021

A druhe dieta uplny opak, som netusila, ze cerstve babo vie tak kludne lezat s ruckami vylozenymi hore. Moja provorodena stale akokeby padala do priepasti a zahanala sa rukami a budilo ju to. Prezili by sme aj bez ulitky, ale v noci by bola hore kazdych 20minut. Takze nesudit, co dieta to iny organizmus a mozog, nervove dozrievanie...😋

nelca0510
1. nov 2021

@luss121 ahoj. Mali sme silný motorov reflex,cca okolo toho 3-4 mesiaca sme ručičky nemuseli "zvazovat" a okolo 5 mesiaca sa "odperinkovala". Nie je to žiadna stredoveká metoda ani nie si krkavcia mať,my sme dokonca mali normálnu perinku.

selest
1. nov 2021

Ked sa vie dietatko otocit uz by som nezvazovala. Aby sa nahodou nejak neotocilo na brusko a nebude si vediet pomoct.. Ale zas moje deticky nikdy rucky nechceli mat zviazane, verim ze ak je dietatko zvyknute tak sa zlosti ak mu rucky skacu. Moje uz v tom veku mali rucky pokojne.

mackove
1. nov 2021

Ahoj. Aj moja dcérka spala od narodenia z ručkami pri tele v perinke 🙂 Keď som ju nechala navolno tak proste tak nevedela spať stale sa budila a bola nervozna. Keď som utiahla perinku z ručkami pri tele dieťa spalo aj tri hodiny v kuse a viac. Zobudila sa šťastná a spokojná 🙂 presne jeden deň pred pol rokom jej života večer si povedala že tak nechce. Začala byť nervozna , plakať. Tak som perinku povolila ruky si vytiahla a spokojne spinkala. Od vtedy sme to už nerobili a perinku odložili. Teraz ma dva roky a je uplne v pohode zdrava a štastna , je s nej velka šibalka. Ani naznak nevidim toho , že niečim trpí skrz toho že ručky sa jej balili. Ak je tak spokojna , nech tak spinka. Myslim , že ona si tiež sama povie kedy dosť. Netráp sa kvoli tomu 😘

sono2
1. nov 2021

@luss121 nikdy som to nerobila
V 3 mesiacoch to bolo lepšie.
Dcéra spala úplne bez ničoho
Mladšia nemala vôbec silný reflex
Staršia spala na bruchu bolo to preto lepšie

julie19
1. nov 2021

@luss121 myslím že si to úplne normálne napísala a kto chce to pochopí a kto nie bude vyskakovať 🤷‍♀️🙄... moja skúsenosť ... dcérka sa budila na ruky takze na noc spávala v zavinovačke asi až do 7 mesiacov 🙈 dosť dlho aj sims a bála že bude mat rok a aj tak to bude po starom... ale potom to začalo tak že začala pri zaspávaní mrnčať a byt nepokojná tak sme skúsili zabinovacku zviazať tak na voľnejšie, potom zas o niečo voľnejšie až sme došli k tomu že zaspavala už len na rozviazanej zavinovačke ktorú sme potom zrušili úplne ;) teraz má rok a spi už normálne pod perinou ;) ... ono ti to bábätko dá na vedomie keď mu to bude nepohodlne alebo keď už sa mu to nebude páčiť

luss121
autor
1. nov 2021

@julie19 ďakujem 🙂 Dufam že čoskoro dá aj tá moja najavo lebo vyzerá byt spokojná zatiaľ je jej ulitka dobrá tak uvidim 🙂

miskamicha
1. nov 2021

@luss121 moorov reflex moze pretrvavat aj do polroka. Potom uz by som riesila

baja05
2. nov 2021

@luss121 moja malá spala v zavinovačke s rúčkami vedľa seba do 10-11 mesiaca 🙈 nohy jej trčali ale bohužiaľ inak spať nevedela, vždy sa budila. Z dňa na deň to prešlo a spala už voľné 🙂