Vidí môj syn mŕtvych?

kykka
7. okt 2013

Moj syncek je normalne 2 rocne dietatko, ma rad deti, paci sa mu v kolektive, je energicky a ma rad aktivity primerane jeho veku. Len niekedy sa chova tak, ze mi beha mraz po chrbte. Urobili sme mu izbicku, kde ma svoje hracky, po celej podlahe ma rozlozene to penove puzzle, aby mu bolo pohodlne pri hrani a v izbe sme mu nechali nas maly kozeny hnedy gauc, lebo maly aj tak este ma postielku u nas v spalni... Tak predvcerom prisiel maly za mnou do kuchyne ako obvykle, ze sa ideme hrat. Zobral ma za ruku a zaviedol ma do jeho izbicky. Sadla som si na podlahu na penove puzzle a chrbat som mala oprety o gauc. Hrame sa s kockami, ked maly zrazu hovori "chod pec" (chod prec), pozeram na neho zarazena, ze preco ma vyhana, ved sme v strede hry a pekne sa hrame, nemal nijaky dovod ma len tak "vyhnat". Na to sa postavi, zdihne ukazovacik, ukazuje za mna a nahnevane krici chod peeec. No az ma zamrazilo, instinktivne sa otocim a tam samozrejme nikto, len vsade ticho...Pozriem na maleho a on sa pozera na gauc takym stylom akokeby tam sedeli viaceri ludia. No mala som dost. Potom ked si maly sadol, pytam sa ho, koho si videl a on ze deda. Tak som to nechala tak a po 15 minutach len tak medzi hrou sa ho znova pytam, (tajne som dufala, ze zabudol), ze "kde je dedo"? A on zdvihne ruku a ukazuje za mna na gauc. No tak dakujem pekne. Na to som sa premiestnila aj ja a maly zdvihol pohlad a sledoval nieco tak, akokeby vychadzalo von z izby a hned aj zacal ukazovat smerom k dveram... To je len taky kratsi opis situacie, stalo sa nam toho viac, ked bol este babatko a v noci sa zobudil, ukazoval prstekom ku stropu a viedol dialog v jeho detskej reci. Ano dialog, len my sme tu druhu stranu nepoculi, ale bolo aj mne aj manzelovi jasne ze nieco s nami v izbe je. Manzel co silne neveri na duchov, stale sa takym veciam smeje, zacal sam od seba pozerat po izbe, co tam je, co tam maly vidi a nebolo mu vsetko jedno... Je toho viac, ja si myslim, ze dvojrocne dietatko kona instintivne, chova sa iba podla toho co vidi...

zuzlicek44
7. okt 2013

@kykka je to možné...ževraj do určitého veku deti vidia duchov..v tvojom pripade ducha deda..časom to bude prechádzať..raz čo som opatrovala dievčatko sme sa tiež hrali a zrazu sa len obzrele vedla seba usmiala sa (tam samozrejme prazdno, takže sa nemala načo usmievať) a potom pokračovala v hre. nemala vtedz ani 1,5roka. Hned ked som prisla domov som vravela priatelovi že určite videla anjelika, že sa niekedy tak chová,že niečo vidi..(deti ževraj vidia aj anjelov velmi intenzivne). tak ti neostáva nič ine, len si nato zvyknut🙂

dejka77
7. okt 2013

A skusala si mu ukazat fotku deda, ci ho spozna?
Toto je u deti normalne, je tu o tom aj tema - Vidia deti duchov? Bud rada, ze sa neboji a berie to normalne.

rebellefleur
7. okt 2013

@kykka - aj podla mna je to mozne...ja ked som bola tehotna, tak som ovela viacej myslela na svojho dedka, kt. tu už 8rokov nie je a vždy mi došlo lúto, že sa malého nedožil, kedze deti uplne zbožnoval a my jeho vnúčatá sme boli na nho silno naviazané 🙂 a moj malý, odkedy vedel sediet /teraz má 1,5 roka/, tak velakrát, ked sme sa hrali spolu v obyvačke, začal rukou ukazovat do chodby - samozrejme, tam absolutne nič nebolo. Furt natriasa tou ručkou a ukazuje tam, pričom tam vždy uprene hladí, ked sa mu prihováram, tak ani akoby ma neregistroval - len tým upretým pohladom tam hladí /robí to doteraz/ a po chvili sa začne opat hrat akoby sa nič neudialo.. Ja verím, že vidí viac ako napr. ja a aj ked mojho dedka nikdy nezazil, niekde vnutri dúfam, že ho tam vidí 🙂

kykka
autor
7. okt 2013

@rebellefleur No, presne. Toto aj ja zazivam, ze maly sa pozera do chodby. Urcite tam vidi tvojho dedka a tvoj dedko ho ochranuje... Dedkovia mojho maleho este ziju obaja, (prajem im vela rokov zdravia a zitia), preto neviem akeho dedka tam videl...

kykka
autor
7. okt 2013

@zuzlicek44 Aha, takze asi vela deticiek preziva v tomto veku to iste. Ich dusicky su este ciste, tak vidia veci, ktore my uz nemame narok vidiet, mozno je to tak...

zuzlicek44
7. okt 2013

@kykka ai ano. čitala osm aj o tom knižku tam to je aj popísané, bolo to písané ako skutočný príbeh..je to zvlášnte však že ako to funguje? malý sa nebojí deda však?

kykka
autor
7. okt 2013

@zuzlicek44 Nie, neboji, len neviem, akeho deda tam vidi, kedze este jeho dedkovia ziju. Mozno mojho mojho dedka, jeho pradedka?

jaruska8
7. okt 2013

Verím tomu, že malé deti vidia a vedia ,,viac". Naša zase po tragických udalostiach v rodine (prišli sme o bábo, na ktoré sme ju pripravovali a ona sa tešila...) vie, že ešte bude mať bračeka a hovorí to s takou samzrejmisťou, až to mrazí... Hovorí, že ešte rozložíme pestieľku a nech neplačem, že sa mi syn narodí atď.

kitty88
7. okt 2013

@kykka moja dcerka minule pri uspavani zacala kyvat do stropu a tiez sa akoby s niekym rozpravala... ja mam z takychto veci strach a zimomriavky, aj po precitani tvojho prispevku som mala, ale paradoxne som sa vtedy nebala, ani zimomriavky som nemala, lebo som mala pocit, ze vidi moju mamu (vnucky sa nedozila, je 13 rokov mrtva).

moni244
7. okt 2013

ja mám ešte len 9 mesačné dieťa, ale tiež sa mi stáva, že sa zrazu otočí, pozrie niekam za mňa alebo na opačnú stranu izby a usmeje sa a hrá sa ďalej, keď som to vravela priateľovi, sa mi smial, že mi šibe, ale ona to robí stále, pozrie na plafón a niečo sleduje pohľadom, alebo sa len tak rozbehne do chodby, sadne si tam pozerá úplne mimo a bľaboce tou jej rečou, keď som sama doma a toto robí, vždy ma zamrazí

tinkax
7. okt 2013

ked uz to suvisi s dedkom tak ma napadlo ze moj dedo umrel 5.9. a o par rokov na to sa mi dcera narodila 5.9. , a to som ju prenasala este, podla mna to nejak suvisi 😵
a inac az ma zamrazilo jak si to opisovala

nelllinka68
7. okt 2013

Moj maly tiez zazil nieco podobne,no nastastie aspon co si pametam to bolo raz.my byvame v podnajme,takze clovek nevie kto bol pred Vami a co tu zanechal,ale raz sa mi tak zapozeral na jedno miesto a zacal hrozne z nicoho nic plakat,ako keby videl nieco zle,preto tomu verim.Hovori sa,ze deti a psy vidia veci ktore mi nevidime.Aj ked sme mali psika tak zacala nam na jedno miesto hrozne stekat a nic som tam nevidela.Tak nieco na tom musi byt

lieska
7. okt 2013

@kykka - fuuu, ma mrazilo po cely cas co som si citala tvoj prispevok, aj ked j atakym veciam tiez verim a nemam z nich nejaky extra strach! Som sa ta najprv chcela spytat, ze ako a kedy ten vas dedo zomrel...a potom citam, ze oni obaja este ziju (chvala Bohu). Nezamyslala si sa, kto by ten dedo mohol byt a preco ho maly posiela prec?? Niekto z rodiny, blizkeho okolia? Existuju ludia, ktori to vedia identifikovat, ale je to tazko niekoho takeho kto by ti to mozno vysvetlil zamerne hladat!
Kamoska sa teraz stretla uplnou nahodou s takou panou...kamoskin otec si par mesiacov pred jej planovanou svadbou zobral zivot, ona onedlho po svadbe otehotnela a to dievcatko je neuveritelne sikovne na svoj vek, ale chorlavejsie uz hadam ani nemoze byt (asi vsetko co v tomto veku existuje, od alergii, astmy, dioptrii, polypov v nosteku, ...). Ta pani sa jej hned ako s malou bola u nej (akoze na nejakej terapii...) pytala ci nie je v jej okoli niekto kto nejakym "divnym" spoosobom zomrel...a vraj to jej otec (teda malej dedko) akoby stal pri nej a "strazil ju" a nechcel od nej odist! No to su take veci medzi nebom a zemou... fuuu, ale zaujimalo by ma co ten tvoj malinky vidi a preziva! Ale super je, ze mu to neposobi nejaku traumu, ze neplace a pod.

zara13
8. okt 2013

Ahojte, tiez si myslim ze deti maju schoponst vidiet duchov a anjelov. ja som si vsimla nieco podobne u nasej malej, pozera sa niekam na strop alebo za mna a usmieva sa, ale stalo sa aj to ze plakala bez nejakej priciny. kedze je este velmi malicka tak nevie povedat co sa deje, ale osobne si myslim ze vidi nieco co my nie.
a ako to deti prezivaju? podla mna je to pre ne prirodzene, nevedia ze my nevidime to co oni. pokial su to anielici a dobry duchovia, tak je to fajn, horsie ked su to nejake negativne bytosti. ale asi to netreba nejako extra riesit, ked im to nenahana strach, ale ani im tvrdit ze tam nic nie je.

xevulax
8. okt 2013

NASA ked bola mladsia, cca do 4 mesiacov stale pozerala na jedno miesto do stropu a uzmievala sa a stebotala. Mna vtedy napadlo,ze co tam tak moze vidiet. A sranda, ze tó napadlo aj mojho ocina, tak sme jej vzdy vraveli, ci sa pozera na anjelikov. Vzdy som si v duchu myslela, ze tam vidi moju krstnu, ktora sa nanestastie nedockala jej narodenia a zomrela po tazkej chorobe. Tak som si vzdy vravela, ze chodi na nu davat pozor. Mozno hlupost, ale mne o aspon trosku zohrialo srdiecko. Uvidime, ked sa nam anrodia dvojicky, ci sa nieco take zopakuje.

seraa
8. okt 2013

@kykka

ahoj, ja neviem odpoved ale poviem moju skusensot
bola som u kamaratky , vydata 4 deticky
a najmladsie malo asi vtedy ja neviem 2 roky ? dva a pol.. tak enjako este moc nehovoril ale chodil a tak uz sa hral no asi dva a pol
a sedela som na gauci a on a sa hral bol sam a zachvilu kazdy raz tak po chvile zastal a urobil rukou akoze odhana cosi
cosi aj mrmlal ale nerozumela som
tak prvej len tak ma nic nenapadlo a kukam dalej
a zase cosi povedal zastal a zase akoze pocuval a este aj akoze povedal cosi ci "odpovedal"
a tak sa to opakovalo viac krat az bol taky ze nahnevany trosku ako keby chcel nech mu da ktosi pokoj
viete ked decko otravujete
no som ostala sokovana , pravda je ze ma ja napadlo ci nebue nejaky "iny " viete
ale dnes ma vyse troch a je uplne ok, zdravy chlapec nastastie
tak neviem ale bola som sokovana , jeho mamine som to nepovedala
povedala som to aj muzovy ale on nic no nevedel co an to povedat , tak ma prekvapil tvoj clanok ze sa to aj inym stalo

foofee
8. okt 2013

male deti a zvierata su jasnozrive, vidia taketo veci a je to uplne normalne. U deti to vekom potom prejde, teda vacsinou. Vobec sa tym netrapte🙂 To je vysvetlenie aj pre castych "imaginarnych kamaratov". Pre nas dospelych je to strasidelne, lebo je to nieco ine, nezname.

seraa
8. okt 2013

@xevulax

mesacne deti vsetky takto reaguju a pozeraju inde a smeju sa ci placu, na tom nic zlvastne nevidim
oni sami nevedia a este nevnimaju uplne vsetko alebo spomalene
to by som nepripisovala hned duchom
ine je ked dieta je uz starsie a vie a hovori a vie rozlisit pohyby,zvuky vnima uz normane
a proste vidis ze ked reaguje takto ako ked reaguje ked tam naozaj len niekto je to je ine
@zara13
neprehanjame sak deti male placu bez priciny aj sa smeju alebo tu pricinu len nevies kedze nehovori
to uz je prehnane
sak mesacne deti sa vsetky takto spravaju

xevulax
8. okt 2013

@seraa ja netvrdim, ze pozerala na duchov, ale ani nevylucujem. Myslim, ze take 3-4 mesacne dietatko pekne vnima svet. NASA sa pozeravala vzdy iba na jedno miesto do stropu iba v jednej miestnosti. Iba to bolo divne, ze nech bola kdekolvek, vzdy Len na tom jednom mieste Toto robila. Ja na veci medzi nebom a zemou verim, neviem, kde je Pravda a nejak tó nefriesim, napisala som svoju skusenost to je vsetko.ja som tiez niekde citala, ze deti a zvierata vidia duchov a le u deti sa vekom ta schopnost straca. Asi takych starsich deti je pomenej, co maju takyto Dar.

andreina27
8. okt 2013

ak vam možem poradit dajte za dedka odslužit sv. omšu ak ste veriaca aj mne sa to stava vo sne vzdy to pomoze uz sa to neopakuje znova s tym človekom ...potom zas s inym sa mi prisnije...pred malym to nerozoberajte mozno to pominie..

matuskova003
8. okt 2013

ty kokso... mam zimomriavky ! 🙂
no ja ti poviem tak že ja verim , pretože mojej kamaratke synček mal dva roky ked im zomrela starka. on ju volal starka jaja.
jedneho dna , možno tak dva tyždne po pohrebe maly ukazoval do rohu a skakal ze starka jaja starka jaja a usmieval sa ..
a mojej sestry maly tiež videl starkeho ktory zomrel pred 10 rokmi a podla opisu ked povedal ako ujo vypada nam to sedelo celkom presne. a maly ma 4 roky a doteraz je taky.. divny v tomto . mne oznamil že som tehotna než som to vobec začala tušit a bola som , prisiel ku mne že mam babatko v brušku , a mala som ...

seraa
8. okt 2013

@matuskova003

fiiiha to je sila
to som inak poula ze deti to takto povedali
oni su vnimavejsie to hej

0604katka
8. okt 2013

Moj syn nikdy nepoznal ani nevidel na ziadnych fotkach babku.manzelovu mamu.pred 2 rokmi sa raz rano zobudil a sa ma opytal ci sa jeho babke tocili vlasy a velmi silno.az ma zamrazilo ze odkial to vie.casto sa vnoci uz predtym budil a bud plakal alebo sa smial.teraz uz je starsi.ak sa mu sniva snou tak ma prosi aby sme isli na cintorin zapalit sviecku.manzel mu ukazal fotky mami a bol problem zastavit jeho plac.hocikedy sa hra a zrazu pride uplakany,ze velmi mu chyba babka.

sherynkamalinka
8. okt 2013

ja som toto zazivala do piatich rokov mojho syna...

mimikas
8. okt 2013

Moj manzel tvrdi, ze kazde dieta vidi jednak duchov ale aj svojich anjelov. Deti maju duse este nepokvrnene. Moj muz dokonca tvrdi ze aj dospely ludia dokazu vidiet anjelov, len vela znas sa rozhodne ze ich vidiet nechce lebo sa ich bojime a teda sa nam ani neukazuju. Ale moj drahy mi tvrdi ze on svojho sem tam vidi a ze aj mojho ale ja ho nevidim, lebo sa ho strasne bojim (co je pravda, ja som hotova z takychto veci), moj muz je celkovo velmi spiritualny a aj moja svokra, u nich v dome sa deju tak divne veci, ze ja trpim ked tam mam byt sama co len 1 minutu cez den. Moj drobec to zjavne tiez zdedil, rozprava sa len tak s niekym kto tam nie je, niekomu kyva ked odchadzame z domu atd. Co je ale najdivnejsie je ze asi jeho anjelik je dieta a rad sa hra s hrackami, v noci sa nam normalne zapinaju hracky, pri masej posteli casto nachadzame hracky ktore tam vecer neboli a casto su to hracky z vane a su aj napustene vodou. Je tychto veci vela a ja som vzdy z toho v strese a moj muz sa bavi. Pokial nam tyto navstevnici nechcu ublizit a su tam len na nasu ochranu tak to riesit netreba, riesit to treba ked nam chcu ublizit. Moja neter mala v urcitom obdobi imaginarnu kamaratku, po case sa zistilo ze nebo az taka imaginarna, kedze popis jej vyzoru a aj meno sa zhodovali s dievcatom ktore v dome zilo pred nimi a zomrelo.

seraa
8. okt 2013

@xevulax

hej ved ani ja netrvdim len si myslim ale zase ktovie mozno aj tie uplne male to fakt robia lebo cosi vnimaju
len tam je to tazke akoze potvrdit..

xevulax
8. okt 2013

@seraa jasne, tu sa pravdu nedozvieme od takych babatiek🙂 ja som si tó zdovodnila tak, ze ma tó hrialo pri srdci, ale samozrejme, ze vsetko s rezervou. Mam pred takymito vecami respekt. Vela prihod mame aj z rodiny, ale verim tomu odkedy bol bratranec nezvestny a NASA spolocna teta casto pocula tiect. vodu, hoci . nekla. Nakoniec ho nasli utopeneho. Od vtedy tó uz nepocula. Takze urcite nieco je, ale co, to sa asi dozvieme, ked aj my umrieme.

petuskaa
8. okt 2013

Mam synovca u ktoreho sme taketo veci spozorovali az neskor, je to velmi vnimavy chlapec 🙂
ked mal asi 2-3 roky stale hovoril o svojich 4 kamaratoch, mali aj mena, vzdy sme si mysleli ze si to len vymysla,aby sa mal s kym hrat, kedze je jedinacik.Bol sam v izbe, hral sa tak ze sermoval mecom a pod.stale s "tymi kamosmi" aj na dvor s nimi chodil ked bol starsi 🙂
Ked sme sa ho na nich pytali neskor tak nam to vysvetlil tak ze oni su tu pri nom ked sa nudi, a potom ked on uz ide napr. buvat tak tak pomaly vyletia hore do neba a pridu zase potom ked bude chciet.
Ze oni predtym byvali v tom meste kde on, ale uz teraz nie, boli to anjelikovia.
Ked bol zase o nieco starsi tak nam vysvetloval ze kazdy mame pri sebe bud 2 anjelov alebo jedneho ducha a jedneho anjela.On ich videl stale aj okolo ludi na ktorych sa pozrel.aj ked prisiel k niekomu do bytu alebo domu tak videl, ci tam nejaky su 🙂
Nakoniec smeaj zistili ze vidi aj auru, on ani nevedel co to je, hovoril iba taka farba okolo ludi 🙂
Bolo to uzasne a zaujimave sa s nim o tom rozpravat, teraz je uz velky, ma 10 rokov a ine zaujmy takze tieto schopnosti samu uz pravdepodobne stratili.Vravi sa ze deticky maju v sebe otvoreny nejaky kanal a ze ako rastie sa to uzatvara, pokial sa to nepodporuje.A ze vsetky deti vidia anjelov.Takze podla mna aj vase dietatko, nebojte sa toho, nieje to nic zle 🙂 je to krasne 🙂

zara13
8. okt 2013

@seraa neprehaname, myslim ze viem posudit ako sa sprava moje dieta, kedy sa niecoho boji a pod. Okrem toho ze dieta neplace bez priciny, vzdy ma na to nejaky dovod, len ho treba vediet identifikovat.
a tak isto je to aj s usmevom, podobne ako pise @xevalax, pozera sa na jedno miesto a tam ju nieco zaujima. Viaceri z rodiny sme si to vsimli, a bolo to vzdy velmi podobne, takze som presvedcena ze nieco vidi,. my sme sa na tom v rodine zhodli ;)
na druhej strane stoho nic nerobime, jednoducho to akceptujeme ako fakt a nic dalej. 🙂

kykka
autor
9. okt 2013

@0604katka To je tiez zvlastne, no je to dokaz, ze sa mu stale nejakym sposobom pripominala, kedze vedel, ako vyzera a pritom ziadnu jej fotku predtym nevidel.