Viete ako pomôcť bábätku, keď mu ''zabehne''?

simonka99
25. mar 2008

Zijem v zahranici a moje kamaratky(Poliacky) mi poradili,ze ked babatku zabehne(neviem,ci pouzivam spravny vyraz 😉 ) tak staci mu zdvihnut obe rucky nad hlavicku(vzpazit) a uz som to niekolkokrat vyskusala a funguje to 🙂

junovka
25. mar 2008

ono, zalezi ako je to myslene, ze mu "zabehne" 😉 😕

blumka
25. mar 2008

simonka aj my to tak robime, rucky hore a je to 😉

tigri
25. mar 2008

ja bud pobucham po chrbatiku alebo ak je to vaznejsie, otocim dole hlavou na predlakti a tak pobucham...drasticke ale ucinne....skusim aj to vzpazenie 😉

jaduska
25. mar 2008

Pri miernom zabehnutí aj my len dvíhame ručičky, ale už sa nám stalo, že jej zabehol kúsok jabĺčka, tak treba pobúchať po chrbátiku, alebo dať ľahnúť na svoje kolena bruškom a udrieť medzi lopatky. Staršej dcérke raz dávnejšie zabehla piškóta a pomohlo, až keď som ju chytila za členky a trošku ňou potriasla. Tiež drastické, ale pomohlo.

rinuska
25. mar 2008

vidíte ,ja som myslela , že ho treba búšiť do chrbta 😀 tie ručičky som ešte neskúšala , dobrá rada
inak to sú strašné stavy , ked dieťaťu zabehne , to sa 5 sekund zdá ako minuta a už všelijaké scenáre vám prebehnú mysľou ☹

uhlikova09
25. mar 2008

tigri buchat po chrbte by sa nemalo 😒

rinuska
25. mar 2008

WHO oficiálne ešte stále propaguje údery medzi lopatky

tigri
26. mar 2008

uhlikova09, a preco sa nema buchat po chrbatiku?
ja nemyslim silne udery, len take pocapkavanie...

a prva pomoc pri zabehnuti u babatiek je popisovana, ako som vyssie uviedla....tj. dole hlavou na predlaktie, prstami zachytit hlavicku a buchat po chrbate....

dominica
26. mar 2008

ja som počula, že ak zabehne nejaký kúsok, treba dať na kolená bruškom dole, ako píše jaduška, alebo zmačknúť/s citom/ dieťa pod rebrami/asi bránicou/.

prunti
26. mar 2008

ja potlapkavam po chrbte, alebo tak ako pise tigri...ved ked aj nam zabehne tak dostaneme pecku na chrbat 😀 ale teraz vazne, len tak jemno po chrbatiku...

uhlikova09
26. mar 2008

tigri ja som myslela silno 😀

alami
26. mar 2008

uhlíková - ja myslím, že keď sa inak nedá aj silno by som ho vybúchala. Lepšie, ako sa má zadusiť, nie? 😉

roasha
26. mar 2008

dievcata,moja mala cca pred dvomi rokmi vdychla cukrik,a v tom okamihu som vobec nepremyslala,ci ju mozem,alebo nemozem buchnut medzi lopatkami.prechodila som ju cez koleno,udrela par krat....hlavne ze zabralo... 😖 😅

uhlikova09
26. mar 2008

alami co ti ja viem,inak mne sa stalo pred dvoma dnami ze mi maly prestal dychat,nie ze by mu zabehlo ale tak zacal revat ze sa nemohol nadychnut az ho skrutilo do krca a bol cely červeny,strazil ho manzel ked sa to stalo,ja som akurat malemu davala jest,neviem preco ho nechal tak plakat a neutisil ho a este k tomu ani duchapritomnost z muzovej strany nehrozila a zacal s nim behat ako najaty po byte a krical 😕 ale hned ma napadlo ze mu mam fuknut do tvare aby sa nadychol a zabralo to ,mala som hrozny strach.... 😢

gio
26. mar 2008

tiez mam s tym skusenost, dcera sa mi takmer zadusila ☹ /mala reflux/
Ani neviem, ako ju manzel "buchal" po chrbte, volala som sanitku. Mala na mále, no zrazu sa nadychla...."o 5 min 12 "
Chudatko,, bola cela fialova, tuhá....Mala vtedy 2 mesiace.
Teraz ma skoro 3 roky, nezbednica.

nada14
5. aug 2015

dievčata poradte prosim.maly ma 3tyž.dnes večer som ho kojila a zabehlo mu mliečko.začal sa mi dusit,bol až brontovy oči vyvratene,nevedel sa nadycnut.dala som ho tvarou dolu jemne buchala medzi lopatky ale nepomahalo až priatel ho vzal hlava hore na rukach a buchal ho po ritke a tak hore dolu s nim hybal a potom zacal plackat.mate skusenosti podobne?nejake dobre rady?dakujeeem

janinah
5. aug 2015

@nada14 postup čo robiť pri dusení dieťaťa sa dá nájsť na nete....ideálne je,ak si to môžeš vyskúšať na bábike,robia sa aj také kurzy aj pre laikov,toto by mal absolvovať každý človek,lebo nikdy nevieš kedy sa čo stane

fanta3
5. aug 2015

pri synovom placi (ked sa az zadusal) pomahalo fuknutie abo, jemne potriast, ale fakt len jemne, aby sa prerusil ten plac. Dcera ma razstep podnebia, takze nam casto jedlo zabehavalo.....ked zabehlo, tak som ju hned na ruky brala (ako pri odgrcnuti) a pobuchala jemne medzi lopatky, ak nepomohlo, tak na na moje kolena (resp predlaktie) som si ju bruskom dala a pobuchala, ked ani to nepomohlo, tak som moje kolena podvihla (dala sa na spicky) a hlavu spustila o uroven nizsie a tak sa snazila z nej kusok vydolovat (to ked zabehol kusok jedla). Ked pila len mliecko, tak som mala vzdy po ruke odsavacku hlienov (tu co dospely saje ustami) a hned sme odsavali mlieko z nosa.

nada14
6. aug 2015

dakujem dievčatá ...
🙂

luciferkax
6. aug 2015

@tigri nooooooo môžeš buchať po chrbátiku, ale musíš vedieť ako.. nemôžeš len tak, vyrazíš dieťatku dych... dieťatko by malo byť trošku dole hlavou a buchnuť maš smerom k hlave, akoby dohora :D :D že vlastne vyrazíš časť jedla ktorá sa zasekla

luciferkax
6. aug 2015

@roasha ak si jlu prehodila, tak v pohode, ale moja babka ma sprostý vzyk, že dieťa kašle po sediačky a bucha pochrbte.. ved to je volovia, tak by ten cukrík ešte viac padol nižšie :D ale ked dáš dieťa do predklonu, tak as buchať môže

janamexico
31. jan 2018

Ahojte mamicky moja malinka bude mat 2 mesiace a stale sa dusi mlieckon pije um.nekojim co mam rov
Bit som.z nervami v koncoch lebo kazde bojenie je strach ako tomu zabranit 😣

fanta3
1. feb 2018

@janamexico skus krmit vo zvysenej polohe (aby malo hlavicku trosku vyssie ako spodnu cast tela) a pripadne su aj UM proti refluxu.....netvrdim ze tvoje dietatko ma reflux, ale tieto mliecka su trosku hustejsie a tym padom aj tolko nezebehavaju. Moja mala mala razstep podnebia- pili sme nutrilon HA a to jej moc spliechalo bolo tekute velmi, nerada pila, lebe jej to slo az do nosa a zabehavalo. Potom sme presli na humanu HA a to mliecko nebolo take tekute, trosku hustejsia konzistencia a malej to tym padom tolko nezabiehavalo, lepsie sa jej to papalo.

janamexico
1. feb 2018

@fanta3 ahoj dakujem za odpoved ja si myslim ze ma reflux lebo po kazdom papani sa pogrcka a ma stikutku uz som vymenila za sklenenu flasku tak uvidime ale grckane a stukutka su stale 😮

fanta3
2. feb 2018

@janamexico skus sa poradit s pediatrickou- ja by som skusila zmenit mliecko a tu zvysenu polohu. Mozno ti este nieco dalsie poradi. Pripadne potom neskor mozes mliecko zahustovat aj ryzovou kasou (jemne ), aby nespliechalo mliecko tolko. Ale to az ked bude vacsie babo 4-5mesiacov

janamexico
3. feb 2018

@fanta3 mliecko sme vymenili za bebu pro 1 zatial dva dni nechcem sa tesit predcasne ale negrcka nema koliku pene kaka a nema stikutku 😊