Vitamíny na imunitu pre bábätko

adelka2020
3. máj 2021

co na imunitu pre 13 mesacne babetko?

patka06
3. máj 2021

pestrá strava, ovocie, zelenina, otužovanie, pobyt vonku za každého počasia, dostatok spánku
Hlavne nie nejaké "hlúposti" z lekárne

kkovacovak
3. máj 2021

@adelka2020 dopĺňať vitamín D

adelka2020
autor
3. máj 2021

@patka06 no ja som spravila chybu..kedze mala sa narodila v zime tak sme vonku skoro vobec nechodila..teraz ideme len na hodku a mala uz je nachladena

hradnapani
3. máj 2021

pokial nema zavazne problemy a neodporucal to pediater, tak radsej nic. Imunita by sa mala nastartovat sama a nerobit ju lenivejsou umelymi pripravkami (ked tak, radsej si ich nechaj na skolkarske obdobie), citala som o tom zaujimavy clanok od detskeho imunologa, ale nemam to ulozene. max D vitamin a pestra strava. Nachladenie nie je problem, telo si s tym poradi, a po par razoch ani nachladena nebude.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka2020
autor
3. máj 2021

@viestta baby dakujem velmi pekne za rady..je to moje prve babo a uz si neviem rady

adelka2020
autor
3. máj 2021

@viestta viete kolko veci berieme na imunitu a nic sa nezlepsuje..brochsovaxon,b6,floraliv,kyselinu listovu,vytaminD a este aj probiotika

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka2020
autor
3. máj 2021

@arabellka1 no stym som sa este nestretla

adelka2020
autor
3. máj 2021

@arabellka1 a za kazdu radu dakujem

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka2020
autor
3. máj 2021

@arabellka1 ok dik

patka06
3. máj 2021

@adelka2020 budovanie imunity je dlhodobý proces
Hlavne by som u tak malinkého dieťaťa vynechala to všetko píšete, je to veľká záťaž pre organizmus ...držte sa rád ako prirodzene budovať imunitu, ešte sa to dá zachrániť
Len nechápem ako sa dalo skoro vôbec nechodiť von?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka2020
autor
3. máj 2021

@patka06 no maja chyba..ked je iba trochu zle pocasie alebo trochu fuka uz sa von neide...bala som sa ze ochorie..ja som nemohla otehotniet 14 rokov a asi preto sa bojím kazdej somariny..preto som snou nechodila v skaredom pocasí vonku...no a teraz mam výsledok

adelka2020
autor
3. máj 2021

@viestta nie neskusala

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka2020
autor
3. máj 2021

@viestta narodila sa v marci..v lete to bolo dlhsie ze sme boli vonku..no a inak sme chodievame tak ako som vravela..viem ze to je chyba..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelka2020
autor
3. máj 2021

@viestta teraz je zase chora..takze byt doma asi musime..ale potom uz zacnem

mattkapd
3. máj 2021

@adelka2020 koľko už beriete broncho vaxom?.. Ja nechcem byť múdra nam to kedysi pred písali ale ani sme to nedouzivali maly mi bol z toho chorý a potom som si čítala vedľajšie účinky a vždy to bolo v čase keď to bral keď bola prestávka tak bol v poriadku

lindusss2016
3. máj 2021

@adelka2020 ako chora? Co jej je? Ma horucky? Moje deti normalne chodia von sj nachladene, ak maju len sople, tak to bez debaty a ak maju trochu zvysenu teplotu, ideme aspon na lahku prechadzku. Doma ostavame, len ked maju vyslovene horucky, alebo ked je vonku pocasie, ze cclovek by ani osa nevyhnal, ale to len kvoli mne, nie kvoli nim 😁 im je jedno, nevadi im dazd, vietor, sneh, nic, proste von kazdy den. Na imunitu jej uz nedavaj nic chemicke, absolutne ti to nepomoze, len xy neziaducich ucinkov. Ja posilnujem detom imunitu rozne, ale vzdy cisto prirosne domace produkty, napr.med s propolisom a pelom, od bylinkarky sme mali taky elixir na dychacie cesty. Samozrejme ovocie a zelenina. Mozes vyskusat chlorelu a jacmen, ale neni iste, ze to da

slavkajurko
3. máj 2021

@adelka2020 isto je nachladena? Neni to zubkami? Moja mala bola pri každom zubku chora

adelka2020
autor
3. máj 2021

@mattkapd prestala som jej ho davat..ani ja som s tym.nebola spokojna

adelka2020
autor
3. máj 2021

@slavkajurko no to mame presne aj my...od kedy jej idu zuby...tak je každy druhy týždeň chorá..sopeĺ,kašel a mierne horučky..už snou ani nechcem íst k lekarke lebo stale iba antibiot.

slavkajurko
3. máj 2021

@adelka2020 no vidíš, nam vyšli zúbky a už odvtedy chora nebola.

andreatytler
4. máj 2021

@adelka2020 Otuzovanie urcite pomoze. A tiez nedbat prilis uzkostlivo na cistotu. Treba dovolit aby dieta prislo do kontaktu s bacilmi.

gbgb
4. máj 2021

@adelka2020 mozno ma len alergiu. Vonku kvitne vsetko.

amelie2017
4. máj 2021

Imunita sa buduje v crevach, takze pestru vyvazenu stravu. A zacat chodit von za kazdeho pocasia. Dieta ani ty nie ste z cukru. My nejdeme len ked ozaj fuci, ze by nas odvialo, alebo leje, ale za mierneho dazda gumaky a prsiplast a ideme skakat po kaluziach. Vitaminy max decko. Ja zijem v Spain a tu ti bez receptu pre dieta do 3 rokov v lekarni nedaju ani len Cecko.

elizabet173
4. máj 2021

@adelka2020 je jar, otepľuje sa, máš teraz ideálnu šancu začať ju otužovať, takže dnes budete vonku hodinu doobeda, hodinu poobede. Pod tento čas už nepôjdeš, aj keď sa schladí, to je asi najdôležitejšie byť vonku vždy, len treba dieťa dobre obliecť. Aj keď je nachladnutá, ísť von, ak nemá teploty, pobyt na čerstvom vzduchu je pre ňu lepší, ako byť zatvorená dnu. A doma nemať prekúrené, na spanie maximálne dvadsať stupňov, v miestnosti, kde sa hrá 22-23. A pestrá strava k tomu. Nič z lekárne netreba.