Vitamíny na imunitu pre bábätko

adelka2020
3. máj 2021

co na imunitu pre 13 mesacne babetko?

andreatytler
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
4. máj 2021

@adelka2020 Tiez skus ju drzat doma na boso... bez papuc a ponoziek. Ale zase zalezi od toho ake mate byvanie. My mame dom a mix (drevene dlazky, koberce a dlazbu). Nemame podlahove kurenie ale pod nami je dalsi byt (nie chladna pivnica). Teplotu mame nastavenu na 23 stupnov ale v spalni je menej lebo je na sever.
Ja bez ponoziek a papuc nemozem byt ale syn je od svojich 6 mesiacov na boso a nikdy nebol chory (ma 17 mesiacov).

elizabet173
4. máj 2021

@andreatytler neviem, či zrovna toto pomôže, keď bolo dieťa doteraz držané akoby pod skleneným zvonom. S tou teplotou v miestnosti súhlasím, ale nohy by také malé dieťa asi nemalo mať bosé, ona ťažko odhadne teplotu podlahy. Môj syn bol od malička na "studenom odchove", do 15 rokov bol chorý dva krát, ale nohy bosé nemal, tak neviem, či to bude tým. Len my sme boli vonku nonstop, má to aj iné výhody, keď je dieťa vonku, nerozhadzuje dnu 😎

marianarem
4. máj 2021

@andreatytler Aj my sme naboso a dlazka ako vy. Len u nas teplota 22 a pod nami ta chladna pivnica. Ja aj skusam, ale maly ma iny nazor, takze velmi casto si ich stiahne. Tak ho nechavam tak, beriem tiez ako otuzovanie, casto ich uz ani nedam, trva to uz dlho a nic sa mu zatial nestalo. Vynimocne sa stane, ze si tie ponozky vypyta, vtedy mu ich dam.

adelka2020
autor
4. máj 2021

@marianarem dakujem velmi pekne vsetkým za rady

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
4. máj 2021

@adelka2020 za mňa Bronchovaxom topka . Ja by som dávala aspoň D a C. Denne chodiť von a postupne otuzovat

andreatytler
4. máj 2021

@elizabet173 Je mozne... Neviem, kedy sa uz telo nauci na teply odchov... ako som vravela nas mal 6 mesiacov a ponozky mal stale, lebo mal studene nohy ako zaba ked bol na boso. A aj sa mu dost potili. Mne to fyzioterapeutka poradila. Aj som pochybovala a vravela ze bude chori, ale nebol a nohy sa mu pekne naucili za par dni a mal ich teplucke a odvtdy sa mu nepotia. Fyzioterapeutka povedala ze keby som ja zacala chodit na boso, tak asi ochoriem, lebo som naucena rokmi... mozno 13 mesacne ma este stale cas. Ono tak male deti su aj nesmierne aktivne...

andreatytler
4. máj 2021

@marianarem Vela deticiek nechce ponozky... ono je to lepsie aj pre chodzu alebo stvornozkovanie byt na boso a celkove tymi nozickami dokazu citit rozne povrchy... je to aj zabava pre nich. Ja som nasmu dala praznu vypln z bonboniery (tu plastovu vlozku s jamkami v ktorych su bonbony)... on sa s tym hral tak, ze po tom stupal a smial sa ako ho to stekli/tlaci na chodidlach.🙂