Vozili ste 10 mesačné dieťa v sedačke na bicykel?

ivetkab.
5. feb 2012

Ahojte maminky, máte nejaké skúsenosti s vozením malých detí v sedačke na bicykel? Staršieho syna sme vozili až keď mal približne rok a pol, keďže sa nám narodil v zime. Malá bude mať v lete rok a uvažujeme o kúpe druhej sedačky na bicykel, len neviem či by jej to nemohlo nejako poškodiť chrbtičku. Nepíšte mi prosím čo si myslíte, ale skôr by ma zaujímala vaša skúsenosť, a teda ako ste to robili vy. Nechceme takto chodiť desiatky kilometrov, ale len nejakých 5 denne ale aj to nie každý deň. Ďakujem za každú skúsenosť s vašími ratolesťami ... 😎

ikke
5. feb 2012

u nas v bicyklovej krajine sa vravi (celkom logicky), ze dieta moze ist do sedacky, ked vie samo pevne sediet. no odporuca sa nie skor nez v 9. mesiacoch. takze ak sam pevne sedi, v 10. mesiacoch by to malo byt ok.

rolak
5. feb 2012

my sme vozili ako ročnú...a často tam zaspala 🙂 skôr bol problém,že nechcela prilbu na hlavu 🙂 ale napokon sa s ňou zmierila 🙂 vozil ju manžel, nie veľmi často, ale počas leta priebežne,ke´d mal čas na bicykel.

luciferkax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dosa
5. feb 2012

ved ak sedi v kociku, moze sediet aj v sedacke, ci nie? teda ak je to sedacka zadna, s velkym operadlom a bezpecnostnymi pasmi cez telo... pokial by to mala byt mala predna sedacka, tak tam az vtedy, ked naozaj samo sedi bez potreby sa opriet...

lenka0283
30. mar 2012

BABY mala bude mat rok aj pol v lete chcem ju zobrat na bicykel...je bezpecnejsie ju dat dopredu ci dozadu?? ja neviem mam z toho strach vzadu nanu nevidim a vpredu sa mi to tiez nezda..kde ste vozili deticky vy? dakujem

evuliatko_tn
30. mar 2012

ja som mojho starsieho davala do prednej sedacky od 1.roku, a takisto zacinam teraz aj s druhym, ma 1.rok o par dni. Tak ci tak som sa informovala ked som sedacku kupovala, tieto nove sedacky su prisposobene detskemu chrbatiku, (nie ako sedacky z pred 20-tich rokov...), a tak pokial dietatko vie pekne sedkat, nie je ziadny problem...🙂

juliap
30. mar 2012

my sme od 1 roka chodili na bicykly, zadna sedacka, samozrejme prilba na hlave ... nebol ziadny problem

dadulik
30. mar 2012

ja som malu zacala vozit v 10.mesiacoch v zadu v sedacke 😀