Vplyv cumlíka na rast zubov

lius
13. júl 2020

Ahojte, prosim o vase realne skusenosti, mali vase deti krive zuby z cumlika? Vdaka za kazdy nazor

zuzkaa1991
13. júl 2020

@lius ja si myslím ze nasa ma Dolné zubky krive kvoli dudliku kedze len dudu mala ine hryzatka nechcela

majamat
13. júl 2020

moja nie a mala ho skoro do 3r

mima1
13. júl 2020

Mojmu starsiemu podla mna dudel vytlacil von zuby vrchne. Ked smeho zobrali po case sa muvratili nazad

deniska2706
13. júl 2020

Aj môj mal dudel a zubky ma krásne rovné.

lius
autor
13. júl 2020

Dievčatá ďakujem, a zhruba dokedy nosili chmel? Kupovali ste vzdy väčší cumlík ako vám rástli deti?

deniska2706
13. júl 2020

@lius mal ho asi do 2 rokov aj to potom už len na spanie , cez deň fungoval bez neho . Kúpila som mu väčší ale odmietal ho , nechal si ten menší, viac mu vyhovoval .

mirola
13. júl 2020

Moj ma iba cumliky curaprox prave kvoli tomu ze su navrhnute tak aby zubky nevytlacali. Skus pozriet. No teraz ked uz ich stale kuse a nici to ide celkom do penazi 🤷🏼‍♀️

lius
autor
13. júl 2020

@mirola ano, akurat ich pozeram, oplati sa do nich investovat?

mirola
13. júl 2020

@lius zo zaciatku mu vydrzali naozaj dlho, moj maly ma aj take plne celkom velke pery a na klasickom dudliku si ich uplne tlacil na tu umelu hmotu, tento cumel ma taku jemnu silikonovu membranu tak mu na tu pusinku netlaci. Pre moj pocit som rada, ze ked uz teda ma dudel tak tento. Teraz uz do nich kuse a par ich dal na salat, potom ho uz samozrejme nechce. Davam mu ho preto len a len na spanie a uz mu hovorim, ze ked rozkuse iny nebude. Nebudem davat 18 euro kazdy tyzden za cumle.