Vracanie dieťaťa po páde z gauča

18. nov 2019

Ahojte, polrocny syn mi poobede spadol z gauca, neviem, co a ako si udrel. Mrncal len chvilu, hned sa ukludnil a zase bol okej. Usmieval sa, otacal, jasil. Po asi dvoch hodinach som ho kojila a povracal sa, co nikdy nespravil. Potom zase klud, pohyby a spravanie ma normalne. To vracanie ma vsak trochu znepokojuje. Isli by ste na pohotovost?

veronikaszabova
18. nov 2019

Radsej 100x zbytocne, ako neskoro

narayan
18. nov 2019

@veronikaszabova suhlasim

mareka49
18. nov 2019

Smer pohotovosť, mohla to byť náhoda ale treba to preveriť radšej. Šla by som

lula313
18. nov 2019

Keď vracal, tak chod.

nikpa
18. nov 2019

Tiež by som išla na pohotovosť

sandra1910
18. nov 2019

moja dcerka si udrela hlavicku ked mala 17 mesiacov..vsetko bolo ok spravala sa normalne ..to sa udialo o piatej vecer nad ranom o 4 nam zacala vracat..ovracana cela postielka ..teraz sme nevedeli ci to ma suvis s tym uderom alebo s tym ze papala tazke jedlo..lebo sa nam nezdalo ze sa udrela az tak moc..ale prei istotou sme utekali na pohotovst..kde si nas nechali 3 dni na pozorovani..robili jej vsetky mozne vysestrenia..dieta vystresovane..brali jej krv, infuzia, rtg hlavy a pod..vsetko bolo v poriadku zazili sme si tam svoje..mala len plakala nechcela papat, protivne sestricky aj doktorky..ale aj tak som nelutovala ze sme isli..istota je istota..

calendula321
18. nov 2019

Jednoznačne pohotovosť

ludmilka2407
18. nov 2019

Ked sa povracal tak to v pohode asi uplne nebude.

autor
18. nov 2019

Boli sme, urobili mu rontgen a isiel k neurologicke. Nastastie, nic mu nenasli. Musim davat vacsi pozor, hoci tieto deti su nevyspytatelne.. 🙂 Dakujem vam.

macik34
20. nov 2019

Nechcem strasit. Zazili sme podobne. Rentgen nic neukazal. Isli sme na ct a prasknuta lebka..

bluka2
12. jan 2021

@macik34 a čo nasledovalo potom? Autorka už je asi ok, tak sa prosím podel o skúsenost

macik34
13. jan 2021

@bluka2 okamzity prevoz na Kramare. Pozorovanie neurochirurgom. Našťastie to dobre dopadlo.

bluka2
13. jan 2021

@macik34 uf, ešteže tak

modro_zelena
17. júl 2023

@macik34 prosím ta ak sa môžem ešte spýtať. Prečo sa rozhodli robiť ct keď rtg bol ok? Bolo babatku zle? Alebo prečo to ct vlastne? Nám sa stalo niečo podobne a rtg mal ok a nikomu nenapadlo robiť ct. Tak teraz som zneistela. Moja mala sem tam grcne dve tri kvapky, nič extra lenže ona negrcka takmer nikdy. Áe je pohyblivejšia a veľakrát hneď po napapani už sa prehýba v brusku a tak neviem či len blbá zhoda okolnosti že ten grc sem tam je, alebo je to následok toho úrazu :(
A ako to že rtg zlomenú lebku neukázalo? Babo malo vtedy koľko mesiacov?

macik34
17. júl 2023

@modro_zelena už chodil do škôlky, nebol bábo. Lebo bol iný. Stále spal nonstop a bol stále unavený. Zo .spánku vracal. Nič nepil, nejedol len infuzka. Povedala som primarovi, že tam isto nie je niečo ok. Že to je iné dieťa. /Boli sme hospitalizovaní/ RTG neukázal nič. On vracal aj hneď po páde a veľmi plakal. To vidíš, že dieťa je ine

leskovael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vler
17. júl 2023

@modro_zelena rtg moze ukazat len to, ci je zlomena kost/ lebka, ale nevie odhalit poskodenie makkeho tkaniva akym je mozog.
Ale moze sa tiez stat ze velmi nepatrnu zlomeninu ani na rtg snimku nebude vidno.
Avsak poskodenie mozgu odhali len CT. To je ten rozdiel.
CT je ovela vykonnejsie: viac ziarenia a cast tela oskenovana po tenkych rezoch umozni vidiet aj nepatrne zranenia, za cenu velkej davky ziarenia

modro_zelena
17. júl 2023

@macik34
@vler
Ďakujem vam za odpovede

@macik34 Tak našťastie ste mali vtedy únavu len asi dočasnú reakciu keď píšeš že nakoniec bolo všetko ok…. To je super, tak nech sa už šuhajkovi nič podobne nestane🙂
@vler a ct sa robí aj babatkam? To zrejme len pod nejakou anestéziou … úplne si to neviem predstavit.