Vyležaná hlavička u bábätka. Poradíte?

andrea4422
8. júl 2014

Ahojte potrebovala by som poradit, moj syncek ma 9 mesiacov a zlezanu hlavicku na lavej strane, myslela som ze sa to casom upravi ked lozi a sedka ale nie, stale mu to vidno aj ked nie moc ako na zaciatku ale predsa, velmi ma to trapi ja uz neviem co robit ma to asi od 4 mesiacov a hned ako som si to zacala vsimat tak som ho polohovala ale nepomohlo pretoze aj tak sa vzdy pretocil na tu svojju stranu. ak bude treba uz sme rozmyslali aj nad helmickou lenze teraz ide leto tak neviem ako by to zvladal v tych teplach, preto sa vas pytam mamicky myslite ze sa to este upravi samo alebo mate dake typy ako by som mu mohla pomoct? dakujem vam vopred 😒

evickam1
8. júl 2014

Aj my sme to mali :( nedokazala som tu malu polohovat, vzdy sa tolko mordovala az si to dala na svoju stranu, ma 3roky a nevsimla som si, ze by to mala, my sme skor narodeny , tak sme vtom case museli cvicit vojtovu metodu, drina 😝 ci jej ta pomohla, alebo samo, to neviem,skuste sa spytat detskej lekarky, ci by Vas niekde neodporucila, napadlo ma skuste mu do posttielky zavesit nejaku vyraznu, farebne pestru hracku, ale na tu stranu, na ktoru chcete vy ..dobehnut ho 🙂

lauricka
8. júl 2014

nieco sa upravi samo, nieco nie. Informujte sa v Protei, zmeraju Vam mieru deformacie a mozno si ponosite nejaky cas ortezku. Ide to cez poistovnu: http://www.protea.sk/indiv_ortezy_hlavy.php . Nerieste, ci je leto. Rieste skor, ze uz je najvyssi cas. Hlava si zvykne a prestane sa pokozka potit. Samozrejme, polohovanie je nadalej dolezite.

tretiastvrta
8. júl 2014

Aj my sme cvičili vojtovu metódu, aby sa stále nepolohoval na tu istú stranu, urcite pomohlo, zlezaninu nemáme a nie je nic vidno, bolo by dobre sa poradiť s detskou doktorkou, co najskôr, cvičiť sme začali asi v piatom mesiaci

serpentino
9. júl 2014

Maly mal tiez zlezanu hlavicku na jednej strane,tiez som ho polohovala a stale sa pretacal...mal to dost viditelne asi do 2,5 roku..teraz ma 3,8 roka,ale sa to stratilo samo,respektivne sa mu lebka vyformovala do takej podoby,ze teraz je ostrihany skoro dohola a nic nie je vidiet

terezka1947
9. júl 2014

mali sme zalezanu...a stratilo sa to...a to lekarka vravela,ze mu uz taka ostane 😀

ivet1371
9. júl 2014

nedavaj na tvrde lahnut.davaj vankuš.kamoške som to poradila a pomohlo.moje deti spavali na vankuši a maju krasne hlavy

maminuska
9. júl 2014

Ja súhlasím s @ivet1371, aj moje všetky 4 deti spali na vankuši a maju pekné hlavy, tretia mala troška šišatu , potiahnutu do hora ale určite nie zležanú .

janickacrazy
9. júl 2014

moj ma zlezanu trocha, snazila som ho polohovat, ale tiez sa vzdy dal na tu svoju stranu, existuju aj specialne vankuse na polohovanie, my sme ich objavili uz neskoro, riesime to vhodnm ucesom a nikto to este nezbadal 🙂

moncsi1208
10. júl 2014

Ahoj,moj syn ma tiez tak trosku zdeformovanu hlavu,ale to ma kvoli tomu,ze mal tzv.torticollis,ked sa mu krcne svaly pri porode ostali zmeravene,neviem,ci som to vobec dobre vysvetlila 😅 chodili sme na rehabilitaciu 9mes.ortoped mi hovoril,ze sa to neupravi,ale nastastie to uz nikto nevidi.ked som ho chcela polozit na druhu stranu,aj tak sa obracal na tu prvu,az po rehab.sa mu upravilo.vzhlad hlavicky sa rychlo upravi,nakolko aj dieta raste.radim ti navstevu neurologa,aj ja som skusila vselijake triky,ale nezabralo nic

lulu268
10. júl 2014

Moja dcerka mala zalezanu hlavicku, polohovali sme a podkladala som jej hlavicku aby sa nemohla otocit. Bolo vela placu, ale pomohlo.

evelin1986
10. júl 2014

jednoznacne by mal ortoped predpisat tzv kranialnu ortezu..skoda,ze si to neriesila uz skor...moj maly ju nosil asi 2 mesiace - od 3mes- 5mesiacov (tiez to vyslo na leto) a vysledok je perfektny...urcite by som do toho isla znovu,ak by bolo treba.

andrejka1978
13. júl 2014

no uz je dost velky.neviem ako velmi to ma zlezane ale ak chces to este podchytit tak hned bez za lekarmi a skus kranialnu ortezu.vekom sa to trochu spravi ale ak to ma velmi zlezane tak mu to bude vidiet.na konikovi je viac diskusii o tej orteze.vyhladaj si.my sme tiez nosili.polohovanie teraz uz velmi nepomoze,to v skorsom veku ma efekt.