Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyrážky u 7 mesačného dieťaťa

7. mesiac dieťaťaAlergiaDetské chorobyDojča
anonymnamamina
25. jún 2020

Ahojte baby, vedeli by ste mi poradiť, ktoré máte s niečím takýmto skúsenosti, z čoho by tieto vyrážky asi mohli byť? Lekárka, nám vždy tvrdí, že je to normálne, že to nie je alergia, ale trvá to už takmer 3 mesiace, nepomáha sudocrem, ani potieranie harmančekovým čajom, ani vazelína (z včelieho medu). Trápi ma to a nepríde mi to normálne :/

majulino
25. jún 2020

moje deti to mali z mlieka, ked sme vysadili iba ciste mlieko upravilo sa to, ja to mam z bieleho chleba, ale iba chleba nijake ine pecivo mi nevadi

anonymnamamina
autor
25. jún 2020

@majulino ako myslíš iba čisté mlieko ? vysadili ste jej umelé či všeobecne mliečko? trošku som nepochopila prepáč

anonymnamamina
autor
25. jún 2020

@majulino my sme tiež rozmýšľali či aj mliečkom, ale môže to byť keď od narodenia s tou značkou nemala žiadny problém a zrazu v 7 mesiaci sa jej to urobilo ?

nicol09
25. jún 2020

@anonymnamamina ahoj, podľa mňa je to atopický ekzém. Aj moja dcérka ho má. My sme s ňou boli aj u kožnej, predpisujú nám aj na kúpanie špeciálny prípravok+krém nakoľko je koža suchá a podráždená. Nedaj sa odbyť, choď ku kožnej, isto to malinké obťažuje.. Môže to byť aj iný problém, každopádne normálne to nie je.

anonymnamamina
autor
25. jún 2020

@nicol09 hmm ďakujem, poradňu máme až 15.7. :/ idem ešte skúsiť fenistil kvapky ale to je posledná možnosť, rozmýšľala som aj nad pracími prostriedkami, ale už 2 týždne periem malej veci absolútne bez všetkého len v čistej vode a zlepšenie nevidím :/

nicol09
25. jún 2020

@anonymnamamina držím palce, aby sa malej čoskoro uľavilo. Ak vidíš že to malú naozaj obťažuje, nečakaj na poradňu.. Môže byť kvôli tomu aj uplakaná a nervózna. Nie je to nič prijemné..

anonymnamamina
autor
25. jún 2020

@nicol09 vieš čo práveže ona si to ani nejak extra neškriabe ani nie je umrnčaná a to mi nejde do hlavy, ale veľmi pekne ďakujem, nejako to zvládneme, ja len či náhodou neviem, že čo to, ja rozmýšľam aj že potničky by to mohli byť, no ale 2 mesiace sa ich nevieme zbaviť ?

zuzka251
25. jún 2020

nedavat ten harmancek, moze alergizovat este viac. je to suche- treba pouzit olej do kupela-oilatum, balneum, netriet velmi uterakom po kupani, premastit napr s calciovou mastou, lipobase crm, bioderma abcderm..

majulino
26. jún 2020

@anonymnamamina im sa to objavilo az ked mal syn 7 rokov a dcera 5. Mne okolo 25 . Vysadili sme kravske mlieko, ale najpr som in dala robit testy na intoleranciu u pediatricky. Rovno som davala aj lepok

anonymnamamina
autor
30. jún 2020

@zuzka251 skusam trz aj fenistil kvapky a len sudocrem posledne 2 dni vidim vyrazne zlepsenie tak uvidim ako sa to bude dalej vyvijat, ale vyzera ze sme trafili do cierneho

Tu začni písať odpoveď...

Odošli