Vysedávanie na nočníku

bejka42
14. júl 2018

Zdravím. Píšem vám, lebo s manželom sme už zúfalí a neviem čo ďalej. Naša dcérka začína chodiť na nočník. Zo začiatku sa aj vypišala a aj vykakala nečakane do nočníka, ale čím dlhšie má používať nočník tým je to horšie. S kakaním celkovo skončila, začala zadržiavať stolicu a čo sa týka cikania vkuse vysedáva na nočníku a tvrdí, že jej treba cikať a cikať. Čo máme robiť?

nela6
14. júl 2018

@bejka42 ahoj, kolko ma rokov

zuzanka.zuzu
14. júl 2018

@bejka42 o zadržiavaní stolice sú tu už témy, skús pohľadať v nich, celkom dobré názory/rady tam baby píšu 🙂 a neboj to prejde, dávaj veľa vlákniny, aby stolica zmäkla... naša sa až triasla od zadržiavania, raz bol dokonca aj čípok za strašného revu, ale ako znenazdajky to prišlo, tak to aj odišlo. ps. vysvetľovanie že proste musí lebo všetci musia alebo že jej potom bude dobre aj tak nepomáhajú, takže proste to len vydržte

bejka42
autor
14. júl 2018

@nela6 O dva týždne bude mať 3 a pol roka

nela6
14. júl 2018

@bejka42 UF, no to uz dost, som myslela, ci nema pod dva, ze si este nemusi tak velmi uvedomovat a osvojovať tieto návyky... Fakt skus tie fóra

deti95060810
14. júl 2018

asi sa jej tam páči, čo je lepší prípad...moje nechcelo ani sadnúť...😉
niekedy sa začnú - najmä tie väčšie, pýtať z ničoho nič aj do týždňa....trpezlivosť a čakať...

koniarova
15. júl 2018

Určite skúste záchod. Na nočník je už veľká.