Výška výživného na 2 - ročné dieťa. Čo všetko by malo zahŕňať?

jojolander
3. nov 2009

Ahojte, prosím súrne o radu - akú sumu mám žiadať od manžela na seba a syna /2roky/ do rozvodu, som na materskej a manžel zarobí oficiálne 666 eur/mesiac A vie mi niekto posunúť nejakú osnovu čo by mala všetko suma výživného zahrnať?/potraviny,drogéria,plienky,../

ďakujem

maca793
4. nov 2009

ahoj zohľadňuje sa jeho výška príjmu, či nemá ďaľšiu vyživovaciu povinnosť.
keď si podáš žiadosť o určenie výšky výživného, tak do papierov pridaj aj bločky od nákupov oblečenia, plienky, dorgéria. sprav si mesačné výdavky na dieťa. nezohľadňuje sa strava. ak býva často chorý, tak aj bločky od lekárne/nákup liekov/, môžeš si žaidať koľko chceš, ale s tou sumou nemusíš uspieť. žiadaj viac ako ja, aj keď som neuspela, aj tak mi zvýšili výživné. dostávala som 1500,-sk na jedno dieťa x 2 /dvojčatá/, potom som žiadala 2000,-sk na jednu, ale súd už vtedy prihliadol na skutočnosť, že sa mu narodilo dieťa a zvýšili mi výživné na 1800,-sk. žiadaj si napr. 150,-eur. a nezabudni, že pred súdom chráň hlavne potreby malého, čo všetko potrebuje, a že si sama na neho a s materskej si to dovoliť nemôžeš. držím ti palce

mamina2828
4. nov 2009

Moj byvaly zaraba 550e a urcili mu vyzivne sto eur,aj to povedali na sude,ze kolkokrat to nestaci.

chulieta
4. nov 2009

jojolander odkladaj si radsej vsetky blocky a spis si to aj pod seba aby si bola pripravena, ja som to napriklad takto nepotrebovala ale moja znama ano, tej sa dokonca aj na stravu pytali ci maly nepotrebuje neaku upravenu, pretoze ak dieta trpi neakou chorobou tak sa zohladnuje aj strava. ak davas maleho ockovat tak si nechaj blocky za vsetko, skratka radsej odloz vsetko co pre maleho kupis.
vyzivne sa urcuje ak nie je rodicovska dohoda vo vyske 30% z platu, deleno vyzivovacimi povinnostami. najlepie je ak by ste sli na sud z rodicovskou dohodou potom je to kludnejsie, ak nie, tak bude sudkyna pytat aj od manzela aj od teba potvrdenie o prijme. aj ked si na materskej momentalne. a este mas moznost ziadat vyzivne od momentu kedy sa odstahujes od manzela takze aj spatne, mne doplacal byvaly spatne tiez.

malena
30. dec 2009

Otec môjho dieťaťa platí na moju takmer 3-ročnú dcérku cca 77 € /2000Čk je totiž Čech/, máme zatiaľ len ústnu dohodu. Ked dcérka nastúpila do škôlky, napísala som mu o zvýšenie alimentov,odpísal, či by som mu nemohla počkať pol roka a potom sa dohodneme, vraj mal veľa výdavkov /kúpil byt a pravdepodobne aj auto/, iné deti zatiaľ nemá.
Má vynikajúcu prácu, robí na vysokom manažerskom poste v banke v Prahe, nástupný plat - 60 tis čk. Ako som sa dozvedela, že na podobných postoch majú aj vysoké štvrťročné odmeny cca 70 tis.
O dcérku nejaví žiadny záujem, ani jej nič nepošle na vianoce a pod.
Rozmýšlam nad tým, že nebudem už čakať na žiadne jeho "dohadovanie", kedy by mi navrhol tak zvýšenie na 2300 čk max 2500 čk /poznám ho je hrozný lakomec/ a pôjdem na súd, len neviem, akú sumu si mám žiadať. Viem, že takých 5000 až 7000 tis by nemal byť pre neho problém, len mám z toho všetkého blbý pocit, že sa bude snažiť špekulovať, len aby nemusel toľko platiť.
Čo by ste robili VY dievčatá?

alexandra
30. dec 2009

malena myslim si, ze taka suma je primerana, spis si vydavky spojene s dcerkou a podaj to na sud..

malinkaaninka
5. aug 2010

@malena ja mám tiež otca svojho dieťaťa z čr,posiela tiež 2000 czk..keby zarábal tolko čo tvoj,pýtala by som si 10 000.ak by nechcel,tak súdne.z takého platu by mu vyrátali bez najmenších problémov.a zvlášť preto by som podala zvýšenie,že je lakomec.

andzi
5. aug 2010

@malena ak máš overené, že zarába 60 000 Kč + odmeny, tak by som neváhala a okamžite podala o zvýšenie, z takého platu by bolo primerané výživné na 3 - ročné dieťa minimálne 600 €. Výživné má totiž prednosť pred inými výdavkami rodičov a dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov, jeho nové auto a byt ťa nemusí zaujímať. Ak o zvýšenie nepodáš, škodíš nielen sebe ale hlavne svojmu dieťaťu. Veľa šťastia.

wyat
1. okt 2012

A čo by ste povedali keby muž je podnikatel ale iba registorvany, lebo je nuteny aby sam vyzil ist na brigady rozneho charakteru. O svoje dieta ma zaujem a vzdy mu nieco prinesie. Neraz nieco vzacne alebo drahe (značkove) pravidelne prispieva 1000 SK ale matka stretka vzdy nejak neguje a dieta hucka proti otcovi. Ako sa jej to hodi dieta ukaze otcovi , ked potrebuje tak aj zavola a otec dobehne, na druhej strane, zas ked s dietatom ma otec byt, tak matku sucho oznami, ze proste ide na vylet , ale ked chce otec prist dietatu gratulovat k narodeneninam tak sa matka jednoducho odvola na rozsudok sudu, ktory je dany ako pre naruseneho recidivistu . Par hodin v parny vikend za pritomnosti matky. Stretnutia su skor za púritomnosti otca a vzdy sa musi otec prisposobit miestu kde momentalne su, ak chce aspon chvlku vidiet svoje dieta. Okrem ineho aj vulgrane alebo vyderacske telefonaty ci sms-ky su samozrejmostou so strany matky. Otec si "pozical" dieta z kurately. Kedze ma deficit zo svojho vlastneho ,aspon na chvilku sa postarat o ine z dovodu PN jeho matky,ktora nesuhlasila s ustavnym umiestnenim (mu cudzie dieta dali na bez vacsich problemov na 24 hodin denne bez dozoru a uz su spolu 5 mesiacov). Z tohto dovodu zvysenia prijmov, ktore zacal pan na "pozicane" dieta dostavat, si ta jeho byvala, podala o dvojnasobne zvysenie vyzivneho a to sa este pani zamestnala na okresnom sude s udajnym platom 250€ a dieta dala do skolky. Na dieta udajne minie 250€/mesiac a dieta ide na operaciu nosnych mandlí, na co berie aj spiecialne rozne vitaminy. A to tato dana supermatka denne vyfajci minimalne krabicku znackovych cigariet a to aj v pritomnosti 3-rocneho dietata. Este aj do nedalekeho obchodu sa vozi autom, byva u mytky a navyse napisala do odovodnenia, ze ona nebude nakupovat v sietach Tesco, Kauflamnd a pod lacne potraviny. Radi by sme vedeli kde sa da este nakupovat a kam chodia tí boháči. No co vy na to mile damy?

lagunda
3. dec 2012

@malena jednoznacne to riesit sudnou cestou to neexistuje aby ti platil almuznu dieta ma pravo s apodielat na jeho zivotnej urovni ak naozaj zaraba tolko ziadaj 30% z jeho platu a chod cez pravnika kt ti zisti presne jeho prijmi a majetko ve pomery a bude ta zastupovat proste vytlct co najviac a tym ze sa s malou ani nestretava je povinny viac platit....porad sa s pravnikom bola by si hlupa keby si verila na nejake jeho ustne sluby...uz len tym ze s malou nebyva je ti povinny platit raz tolko

gabig555
3. dec 2012

@jojolander Ja som mala nedavno sud s exmanzelom....zarobok mal asi o 100ku menej ako ten tvoj,to si samozrejme vyziadaju zo sudu,lenze este ma dve vyzivovacie povinnosti mimo mojho maleho,normalne mi platí 70 eur,sudca pristal na to ze mi zvysi max o 10 eur kedze do skoly mal len nastupit a nemala som nic podlozene o kruzkoch a vydavkoch....urcite si odkladaj blocky napr.z lekarni,oblecenie co mu kupis,aby si vedela zdokladovat kolko ta to stoji mesacne,ja som mala este aj potvrdenie od lekarky ze maly je alergik a lieky nie su prave najlacnesi spas....takze ja si myslim ze ty si 150 eur môžeš ziadat urcite,kedze moj mal nizsi plat a este aj dalsie dve vyziavovacie povinnosti a boli ochtní mi ho zvysit.....a vyzivne na seba???ja som to nevyuzila mne to prislo dost ubohe....jednoducho sa rozpadol vztah,nech da dietatu ale nevydim dovod preco ma odskodnovat mna.....to je len moj nazor

michaela11111
19. jan 2013

@lagunda a keď napríklad ... sme sa rozišli, povedala som mu 100eur, - čo je vlastne mlieko a plienky, no nedomyslela som to... nič nie je ešte na papieri.. ale toto proste nestačí, ja mám aj stavebko kt. mi končí až o rok a živ. poistku keby niečo.. a zostane mi asi 70eur na mesiac.. on zarobí teraz možno 1900 ale to vydrzí mesiac či dva potom to bude 1100, naozaj môžem žiadať 30% z jeho platu? nie že ma vysmeje a vyženie do práce..

lagunda
20. jan 2013

michaela11111 ja mma tiez dcerku a nezijeme s biologickym otcom, vsetko som riesila sudnou cestou vsetko mam na papieri, ked videl ze nieosm sprosta a viem sa uradne obracat pristupil po dlhom natahovani aj na ustnu dohodu plati mi 100 mesacne kedze ma este 1 vyzivovaciu povinnost na syna, zaraba cez 1000 e a to mi mimo pravidleneho vyzivneho posle sem tam aj nieco navyse, byttebou informujme sa cez pravnika co vsetko s ada robit ak sa teda s nim inak neda dohodnut, ale teraz mi uz mala pojde do skolky tak s nim idem riesit zvysenie, keby nesuhlasil dam to na sud kedze zaraba tak ako zaraba sud mu to zvysi aspon na 150e, informuj sa a ked budes mat podlozene informacie potom na neho vytiahni argumenty tak ako osm to urobila ja, vyskusaj vsetko co sa da, a to sa s nim naozaj neda dohodnut po dobrom? ako si teraz na tom co sa vztahu s nim tyka???

lagunda
20. jan 2013

@michaela11111 ahoj ja som vsetko riesila sudnou cestou, vsetko som si overila u pravnika ake mam moznosti

michaela11111
20. jan 2013

takže si si našla pravnika a pytala sa jeho konkretne na vašu situaciu.. a kolko ta to stalo?

michaela11111
20. jan 2013

@lagunda vieš čo možno sa da dohodnut, ved on sa opytal že kolko chcem, a ja som treskla šak čo vystačim si ked mi da stovku na mlieko a plienky, ale teda je to blbosť ked môžem dostať viac, len momentalne rieši pracu, nie sme v kontakte kazdy den, tak neviem ci uz je v tej praci alebo nie... Vieš, neviem kolko si môžem pytať... a tiez som sprosta, hovorim o mesiac ze mi je to malo ze pôjdem do roboty a on ze da viac, tak by to mohlo ist aj po dobrom, len to ze teraz nema prijem tak sa mi to hned neda riešiť a chceme to dat na papier, ale musim teda počkať kym dostane vyplatu, abo tak

lagunda
21. jan 2013

@michaela11111 ja mam znameho tak som neplatila nic, ale radcsej mat vestko na paieri nikdy nevies aj ustna dohoda je dobra ale treba s apoistit malu mas sudne v opatere a foxne vyzivne nemas urcene sudom?
ak nemas tak si ot daj do poriadku cim skor a budes aj kludnejsia ty si mozes suden tresnut sumu aku chces najlepsie co navyssiu a sud to samozrejme upravi podla situacie a na ostatnom sa uz pootm mozete aj dohovarat ustne, na chlapa treb a kludne nekricat laskavo a trochu aj hrat formu 🙂

michaela11111
21. jan 2013

ja nie som vybusny typ, takze určite kludne s ním, my sme sa len pred mesiacom rozišli, a teraz bude v praci mozno i dva mes v zahranici na kamione, potom to chcem doriešiť jednoznačne ... budem pýtať viac, šak aj malá má právo si lepšie žiť ak on vela zarobí, či nie? malá bude u mna a ak on bude doma, si ju zoberie na vikend abo tak...

skmataluv
18. feb 2013

Dobry den,chcela by som sa spytat na vyzivne.Moj manzel ma za slobodna 3-rocnu dcerku a plati 90 eur mesacne.To mu ale urcil sud na zaklade toho,ze bol este slobodny v tom case a zarabal 900 eur mesacne.Teraz zaraba 550 eur a spolu mame 3-mesacne babo.Jeho byvala chce poziadat o zvysenie.Myslite,ze ma sancu uspiet?

christina123456
9. nov 2013

@skmataluv šancu uspieť máte vy.. nová vyživovacia povinnosť voči dieťaťu, ďalej voči tebe ako manželke, keďže predpokladám si len na materskej a ako manželka musíš žiť na jeho životnej úrovni a podstatné je v neposlednom rade aj to, že mu klesol rapídne príjem. Záleží od sudkyne, ale aj keby ste neuspeli so znížením, tak by som sa odvolala určite.....

nikoleta15
9. nov 2013

@christina123456
Tak v tom by som si nebola až taká istá ☹. Manžel má z bývalého manželstva 10 ročného syna. Spolu máme 5,5 ročnú dcérku a takmer 3 ročného syna. Manžel má príjem tak do 500 €. Naposledy sa jeho výživné riešilo pri narodení dcérky, priklepli mu 100 €. Pred rokom si jeho bývalá žiadala o zvýšenie a teraz mu aj po odvolaní zvýšili výživné na 160 € a to napriek tomu, že ja som na md, pribudla mu ďalšia vyživovacia povinnosť , dcérka chodí do MŠ a jeho príjem sa nezmenil. Takže od nového roka nastupujem do práce, aby sme mali z čoho živiť aj naše deti a splácať hypotéku...

christina123456
10. nov 2013

@nikoleta15 závisí od sudkyne, resp. sudcu. my sme platili 160 a po narodení nasho babatka nam znizili na 90, ale plus na nu platime ako na rozvedenu 10eur... teraz manzelovi klesol prijem o cca 200eur, ona si nasla partnera, byvaju spolu a RD sa jej konci, uz nenosi jej dieta ani plienky, ani ho nekrmi UM a nechodi ani do skolky, tak ideme znizovat... treba znizit, lebo ked pojde do skolky, ci skoly, bude ziadat o zvysenie, tak nech to zvysuju zo sumy uz znizenej a nie z tej, ktora obsahuje vydavky aj na plienky, susene mlieko a potreby pre kojenca...dam vediet ako to dopadne.. kazdopadne sa netreba vzdavat.. vy ste mali skusit dat aj zdravotne problemy, ak nedajboze nejake maju tvoje deticky. mozno nabuduce to chytne iny sudca a znizi.. netreba sa vzdavat.. deti maju zit na urovni rodicov a nie aby dieta z rozvedeneho manzelstva malo vyssiu ziv.uroven ako vase deti.my akurat zbierame dokazy o tom, ze ma noveho partnera a o tom , ze spolu ziju, aby sa bral aj on ako spoluposudzovana osoba v domacnosti a bral sa tak do uvahy aj jeho prijem, tak ako sa berie aj moj prijem do uvahy pti vypocte vyzivneho a ja som taktiez neni ich dietatu nic ako mu neni nic ani jej novy partner... tiez mame hypo..je mi smutno z toho, co tu pises a viem, ze nie si jedina....

simca06022011
10. nov 2013

@christina123456 ale aj dieta ktore nezije s otcom ma pravo na jeho uroven, nie len to nove dieta a nova manzelka ;) podla mna 90EUR mesacne na 3 rocne dievcatko vobec nie je vela... pri nikoleta15 by som uz uvazovala o odvolavkach, lebo 160EUR z 500EURoveho platu je dost zaujimavy rozsudok, na zaklade coho to ale urcili netusim. Ty to vidis ako nova manzelka a silou mocou budes chciet samozrejme znizit peniaze ktore vam idu prec z rozpoctu, ale treba to aj trochu spravodlivo brat.. tiez je to niekoho dieta a ten niekto = otec sa ma na vvyzive podielat ROVNAKO ako na vyzive novych deti v novom manzelstve (tj s tebou...).
Mne sa napriklad vobec nepaci ze pri posudzovani vyzivovacej povinnosti sa berie ohlad na majetkove pomery novych parterov... to je uplne divne. Preco ma nova manzelka (napr) zo svojho platit vyzivne na cudzie dieta, pretoze u nas v rodine som to videla na vlastne oci ako posudzovali ziadosti o zvysovanie vyzivneho lebo otec si nasiel partnerku, ktora mala vysoky prijem. Ale co uz... cele je to tu postavene na hlavu 🙂 Malo by sa prihliadnut na komplet naklady na dieta aj s byvanim, stravou, vyletmi, dovolenkou... nie len nove vecicky a hracky a skolka. Sup deleno dvoma a prihliadnut na plat osoby co sa o dieta ma starat.

nikoleta15
10. nov 2013

@christina123456 Tak držím päste. My sme mali sudkyňu a tá bola vyslovene zaujatá, dokonca skonštatovala hneď na začiatku prvého pojednávania, že aj keď vôbec nie je oboznámená so spisom, patrilo by sa výživné zvýšiť na 180 €. Toľko vlastne aj platíme, lebo nám priklepla splácať od podania návrhu a ťahalo sa to celé aj s odvolaním vyše roka... Ja som bola úplne hotová. Toľko nemám ani na obe deti dokopy. A jeho bývalá býva v jednom byte s mamičkou, každý víkend na chatu... Škoda vravieť. Ja som už dosť skeptická, čo sa súdov týka. Tiež plánujeme dať o zníženie od bud. septembra, to už malý bude v škôlke a malá v škole. Lenže to už, pravda, ja budem robiť, takže príjem nám dosť stúpne. Ale štve ma, že v podstate iba ja budem živiť naše deti. Sudkyňa bola veľmi aktívna a naše deti ju vôbec nezaujímali... Rozmýšľala som, že by som si dala podanie na určenie výživného za trvania manželstva. To by som síce musela klamať, že sa manžel o deti nestará, ale aspoň by som mala na papieri, koľko má z príjmu určené na výživné a viac by mu jednoducho už nikdy nepriklepli... Super systém... Každopádne, naozaj, veľa šťastia 🙂

christina123456
11. nov 2013

@simca06022011 presne ako si napisala, nemal by sa vobec brat prijem druhych partneroch, ved ich to dieta nie je... presne, ale zial bohu je to tak... tak preco, ked ja ako ta nova manzelka sa mam delit o svoj prijem a jej novy partner nie ? ze na rovnakej urovni, nam ale pre nase babo ostava tak necelych 40eur a niekedy ani to nie.. a to odpocitavam len byvanie, energie,vyzivne a manzelove lieky, tak nam ostava sotva pre malu a z coho mame zit my ? :D vtipne... fakt ona ma taky prijem co ja, je na RD, jej druh zarobi omnoho viac ako moj manzel a plus vyzivne co dostane , maju mesacne cez tisic eur.nas prijem je necelych 600eur aj s mojim rd a pridavkami.. tak si odpocitaj este cestovne do prace a zrazene stravne v manzelovej praci robi to takmer 80eur ako ktory mesiac odrobi... nech platia aj 1000eur, ked maju na to prijem.. a ako s napisala ROVNAKO to je 90krat 2 mas to 180eur mesacne plus co jej platime na rozvedenu , nech mi nikto nehovori, ze za to neuzivis dieta, ktore nenosi plienky, nekupuje mu umele mlieko, neplati skolku a nechodi na ziadne kruzky... ked mi niekto bude tvrdit, ze neuzivi dieta za 180eur mesacne, tak ja mu ukazem, ze sa to MUSI dat za necelych 40 aj s nakupom na plienky, ked viac neostava .. to je rovnaka zivotna uroven ? zial bohu nie... a to beriem objektivne.. mam kamosky, co su rozvedene a sami si to chvalia, ze maju novych partneroch prijem odtial, aj odtial ... pokial ex platia... je vela pripadov, kedy nedaju ani cent a exky sa musia obracat na urady a behat a vybavovat nahradne vyzivne atd... ja by som bola rada, keby vobec cosi platil... tebe sa zda 90eur malo? a co otec, ktory ma tiez 2deti , stane sa nestastne invalidnym, alebo pride o pracu a najde si slabsie platenu, len aby nejaku mal, zarobi 300eur, z coho ma platit viac ?? kazdy nech plati z toho co ma.. a potreby dietata sa musia prisposobit prijmu... keby zili rodicia spolu a neboli rozvedeny, tak nedaju dieta na nejaky kruzok, ktory si pisu ako aj ty, ze na vydavky, keby na to nemali...

christina123456
11. nov 2013

@nikoleta15 ze patrilo by sa :D ale z coho ? a vase dieta neni jeho, ked ho musis zivit len ty ? si neviem predstavit, ze by tebe odklepli na dieta 180 na druhe 180 plus manzelske vyzivne aspon 20eur :D bo si len na RD a tiez sa mas podielat na jehi urovni :D a na jeho dieta z prveho manzelstva tych 180 ... to je 560eur ? :D ved tolko ani nezarobi... kokso... a z coho by zil on ? no dobre, ked vasim detom dava stechu nad hlavou, tak by bolo to vyzivne nizsie, ale zasa by za tie peniaze musel zaplatit to byvanie .. za peniaze, ktore ani nema :D to je system ... dnes sa oplati rozvadzat...spravodlive by bolo, keby si ta rozvedena mamicka nasla partnera, ktory tiez plati vyzivne,ale 2vyzivne, aby to co im pride ako vyzivne zaplatili dalej ako vyzivne a zili by tak skutocne z toho co zarobia plus o jedno dieta by platili naviac a by videli co to je..

christina123456
11. nov 2013

@simca06022011 a este som chcela.. ono vydavky sa daju napisat aj niekolko tisicove , ked chces mesacne na dieta... len z coho to maju rodicia platit ? keby boli spolu, tak dietatu nekupia drahe hracky, pomocky, ci sport, keby na to nemali .. ale ked je rozvedena mamicka, zrazu to jej dieta musi mat a nech sa otec aj roztrhne :D

simca06022011
11. nov 2013

@christina123456 jasne vydavky sa daju napisat nekonecne, ale samozrejme treb aprihliadat na OPRAVNENE vydavky na dieta (napr. ked rodina nema na to aby platila tenisovy kruzok co mesacne stoji 400EUR alebo maminka chce nakupovat next mesacne za 200EUR tak to vobec nie je normalny vydavok)... Len casto ssa ako opravneny vydavok berie oba "kupila som malej zimne cizmy, jednu kombinezu, strava stoji tolko a tolko, lekar tolko a tolko... " v pripade, ze naozaj ide o to ze druhy rodic nema tiez na ruziach ustlane je to ok, ale ak ma druhy rodic vyssi prijem a moze si to dovolit maju sa brat do uvahy aj veci, ktore by dieta MOHLO robit, keby otec zil s matkou a mali by spolocne vyssi prijem (u nas je to presne tento priklad, ja sa mam uskromnit, zatial co moj drahy ma prijem z nasej firmy 10x vyssi ako ja 🙂 )

christina123456
11. nov 2013

@simca06022011 presne tak ako si napisala, som rada, ze sa rozumieme... no ja si myslim, ze pokial uz ma rodic firmu, tak urcite nejak vynasa, inak by ju zatvoril... takze v tom pripade, jasne, ze ano... preto pisem, ze je to individualne, ale v pripade nikoleta15, ked jej manzel zaraba 500 a platia hypo, maju dalsie 2deti tak to sa urcite neda a je tam evidentny rozdiel v zivotnej urovni ich deti...preto pisem, az sa nikto nevzdava, lebo co rozsudia piati sudcovia, tak dalsi desiati to mozu rozsudit inak...

nikoleta15
11. nov 2013

Presne tak. Ja ani nenadávam na jeho bývalú, aj keď si náklady na dieťa vyčíslila na 500 € mesačne... Jasné, že každá chce vysúdiť čo najviac, ideálne je, keď náklady na dieťa znáša iba otec ( v našom prípade je to tak na 99%). Možno aj ja by som bola taká, chcela by som pre svoje deti vyťažiť maximum. Ale nadávam na sudkyňu, že takto nespravodlivo rozhodla, že každý komu to poviem len neveriacky krúti hlavou. A sila je, že to ešte aj na odvolacom potvrdili, to ma dorazilo úplne...

stanley25790
Odpoveď bola odstránená
Zobraz