Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vzťah matky a 15 mesačnej dcérky

pastelka99
27. mar 2012

Môj problém, teda ak sa to dá tak povedať spočíva v tom, že moja dcérka ma bola mňa neberie ako svoju najbližšiu osobu v jej živote.
Vôbec sa nebojí ľudí, je veľmi spoločenská, pôjde s hockým kto sa jej milo privraví alebo sa na ňu usmeje a dá sa povedať, že ja som jej vtedy ukradnutá a dokonca môžem aj odísť preč a ani by si to nevšimla, neviem prečo je to tak, no trápi ma to neuveriteľne a po večeroch keď si na to spomeniem plačem 😔
Ja nechcem tak veľa, len to, čo mi patrí, lásku mojej dcérky a vedieť to, že som pre ňu tá najdôležitejšia osoba. Ja to však neviem, nedá mi to najavo nijak , ja viem, že je malá, ale veď iné deti v mojom oklí sú k svojim mamičkám iné, plačú za nimi , hľadajú ich keď odídu z ich dohľadu.
čím to je?? bojím sa, že sa nezmení a ja budem pre ňu len to, čo aj iní.
ČO ROBÍM zle??

daniella_vivien
27. mar 2012

moja je tiez taka, nikoho sa neboji, ked ma nevidi vonku tak nezajem. myslim, ze je to len take docastne obdobie. spoznava svet a mama uz nieje taka zaujimava 🙂 mne to inak ani nevadi, ze nieje taky maznacik. je si dost sebestacna. pride vek ked bude len mama mama a potom si spomenies...urcite sa zbytocne trapis. najdolezitejsie je , aby tvoja dcera citila ze je milovana, to je najdolezitejsie, ostatne pride samo
@pastelka99

baklik
27. mar 2012

@pastelka99 nepovedala by som, ze nieco robis zle... mozno ma len taku spolocensku povahu. moja kamaratka ma rovnaku malu, ta tiez u kazdeho by najradsej ostala a vy rodicia, mozte ist 😀
ale kamaratka ju hocikedy objime a povie jej, ze ju lubi a ona sa naucila robit to iste 🙂
mozno nakoniec jedneho dna budes aj rada, ze to tak je. ta kamaratka napriklad vobec nemala problem dat malu do skolky v dvoch rokoch - mala sa tesila uz niekolko dni vopred, ze ona je uz velka a pojde do skolky a cez vikendy sa pytala, ze kedy uz pojde do skolky 😀
teraz ma sest, velmi sa tesi do skoly, sama si trenuje logicke ulohy v pracovnom zosite a je to taka zlata drzka 😉

irriss
27. mar 2012

@pastelka99

Nesmutni, zmeni se to..
I u nas to tak bylo,
jedno z mych dvojcatek mne doslova ODMITALO...trvalo to dlouho, relativne dlouho, prototoze i 1 den pro mamu je cela vecnost..trapeni..
U nas to bylo tak zhruba do 2 let.
Ale ja vedela pricinu 😉 slo o dvojcatko, ktere ztratilo jeste v brisku sve jednovajecne dvojce...
aspon takto mi to bylo vysvetleno 😉

hoogy
27. mar 2012

@pastelka99 chcela by si aby za tebou plakala a ty by si sa nevedela od nej odputat ani na minutu? moj syn bol tiez vzdy taky ako tvoja dcera. tiez ma to trapilo,ale po case som prisla na to ze vie ked som prec a nie je mu to uplne jedno. teraz je to uz ine ma 3 roky a pride za mnou maminka lubim ta a da mi pusu. ta laska tam bola vzdy len on je velmi spolocenske dieta a ma rad aj babicky a dedov. a strasne lubi svojho tatina. neboj aj tvoja pride do toho veku 😉 ja to beriem tak ze je si nasou laskou taky isty a je tak sebavedomi ze sa neboji ze ho opustime

rolak
27. mar 2012

@pastelka99 úplne súhlasím s @hoogy ,tvoja malá ťa ľúbi,je si istá,že aj ty ľúbiš ju a preto môže sebavedomo nadväzovať vzťahy s okolím. mojej dcére to dlho trvalo, a ajj teraz je bojko a uteká ku mne s každou prkotinou,a myslím,že je to síce rozkošné,ale v podstate aj na nervy 🙂 nikam nemôžem ísť,s iným človekom zostane až teraz na 21 mesiacov... a je urevaná... to tiež nie je výhra.

terina25
27. mar 2012

@pastelka99 podľa mňa sa zbytočne zaťažuješ a plačeš.tvoja dcérka ťa má určite rada.veď určite ti dá pusu,pritúli sa k tebe, pohladí ťa.to ti nestačí?a to ,že za tebou neplače.buď len rada.ja mám zase takého syna,ktorý za mnou ide ešte aj do záchodu.a keď idem do obchodu a ostane s manželom,tak som možno preč ani nie minútu a už mi muž volá,že kde som,lebo syn plače.večer zaspáva tak,že ho musím držať za ruku a aj v noci,keď sa zobudí,hneď hľadá moju ruku a to bude mať 2 roky.radšej mať dieťa,ktoré nie je také ,,závislé,, na matke príp.otcovi.je to oveľa lepšie.

určite nerobíš nič zle,ale tvoja dcérka je ešte malá,aby ti inak vyjadrila svoje city ako pusou,pohladením,či pritúlením sa k tebe. a rovnako je doležité ako tie city prejavuješ aj ty ku nej 😉 určite treba veľa ,,pusinkovať,,hladkať,túliť sa a ja hovorím každý deň deťom že ich veľmi veľmi ľúbim.ale oni sú už väčšie,takže to už chápu.

andrealisy
27. mar 2012

urcite jej nie si ukradnuta!!!!!!!!!!!! Si pre nu vsetko, potrebuje Ta, cely jej svet sa toci okolo Teba! Vie ze si tu pre nu 24 hodin denne, a neustale si v jej blizkosti, ona to citi ze ju strazis ako oko v hlave a preto je sebavedoma a neboji sa nicoho, preco by sa bala ved ma mamiku stale pri sebe. Bud rada a bud stastna ze mas take sikovne a vnimave dievcatko a bud na seba hrda ako ju vychovavas!

cora73
27. mar 2012

Nic nerobis zle..Moj krpec je sice starsi,ale nikdy nebol taky typ,co by na nas visel,ani sa nepotrebuje maznat a mojkat a pusinkovat,no v poslednom case uz sa lepi len po tatkovi,le asi preto,ze mu je vzacnejsi,ked je cele dni v robote,i ked ma to obcas zaboli,ze len tatka vidi,ale sme spolu doma cely den,tak ma asi "ma uz dost".. 😀 😀

tea333
27. mar 2012

@pastelka99 tebe to tak pripada. Tak male dieta nemusi prejavovat lasku vylucne tym, ze ma strach z odlucenia. Berie ta ako samozrejmost, ale to vobec neznamena, ze nie si najdolezitejsia. Mama uz nie je taka zaujimava, mala spoznava svet a ty by si ju v tom mala pokracovat. A ona sa bude s laskou vracat do tvojej naruce 😉
ma spolocensku nebojacnu povahu 🙂

vandavanda
27. mar 2012

ahoj. tak je to spolocenske a sebavedome dieta 🙂 kazdopadne mi to mame cerstvo absolvovane. malicka sa tiez nebala a zrazu zo dna na den mi vysela na nohaviciach a zacala sa maminkovat. teraz ma 16 mesiacov a este tak mesiac dozadu koli mojmu odchodu nevyronila slzicku 🙂

monhla
27. mar 2012

Mojej som v tom čase nechýbala celý deň, až večer na kojenie - pripadala som si ako mliekareň, na nič iné ma nepotrebovala. Ale išli očné zúbky a keď boleli - bez mamičky 3 dni ani na krok 🙂 Odvtedy viem, že je jednoducho samostatná, ale pri probléme ako prvé ide za mamičkou. 🙂

klincek
27. mar 2012

bud rada, ze je taka. moje dvojky maju zrovna "mamafazu", ledva odbehnem na zachod a uz vrestia-ani napit sa, ani flase umyt, nic bez hukotu nejde..ide mi to riadne na nervy, menila by som s tebou hned. dcerka je urcite v pohode, a tieto veci sa menia, aby si raz este s nostalgiou na toto obdobie nespominala..

exupery
27. mar 2012

@pastelka99 moja je natom tak isto,ked som s nou sama-som pre nu stred vesmiru,ked sa zjavi moja mama,oblubena suseda,dobra teta-mama ide bokom.Dokonca,ked sme u nasich ,vtedy ma vobec nepotrebuje,ani ma nepolubi,staci,ze ma babku 😉 tiez som si myslela,ze ma neberie ako najblizsiu osobu,ale nie je to tak...viem,ze ma miluje,len su proste aj ini ludia,ktorych lubi...nemusis sa preto trapit,..vekom urcite bude viac mamickovska,...moja uz teraz,ked vie rozpravat,povie,ze ma ide polubit,objat,ze ju mam pomojkat,...a to sa tak krasne pocuva...

pastelka99
autor
27. mar 2012

ďakujem Vám všetkým milé mamičky za vaše odpovede, posilnili ste ma, a potešili 🙂 dokonca mi vypadli aj nejaké slzičky zo slov ktoré som tu čítala 🙂 ešte raz ďakujem !!
Moju dcérku ľúbim najviac na svete, je pre mňa všetko !!!

bibap
27. mar 2012

bud rada, ze mas malu taku super... si predstav ze by si ju hocikedy potrebovala niekde len na minutu nechat a bol by rev ze by sa ludia obzerali.. to predsa nechces, ci hej?
ja tiez cisto z "materinskeho sebectva" 🙂 chcem aby mojej bolo za mnou smutno... a nie je 🙂 veselo sa hra, kasle na mna.. a ja sa nakoniec tesim, aka je skvela, ze vsetko sama dokaze, ze je uplne v pohode aj s babkou, aj s kamaratmi, aj s hocikym.. 🙂

erix
30. mar 2012

kočky to sú fakt extrémy. Ja mám doma zase taký cicik, že mi už z toho hrabe. Ja mám malého 2 cm od môjho zadku a ani minútku sa nezahrá sám. Stále počúvam maminkáááá, maminkááá musíme spolu variť, upratovať, cikať, umývať sa, úplne všetko. Ono je najlepšie taký nejaký stred. Ono sa to všetko utrasie veď maminka je maminka a pastelka pre svoju dcérku tá najlepšia. Neboj všetko príde.

usiko
2. apr 2012

@pastelka99 hovoris presne akoby omojej dcere...dokknca kedideme bez nej na tyzden na dovolenku lyzovat, tak si ani nevsimla ked sme odisli a ani ked smeprisli......no....ale je to lepsie akoby tyzden plakala.....aleje fakt taka ista ako tvoja...🙂 aleja viemze malubi, pretoze je spokojna,pokojna a usmiata...keby manelubila,a bolasomnou kazdy den asi by bolanespokojna...toiste aj s tvojou,nemyslis?

aliza
2. apr 2012

@pastelka99 za prve, tvoje dieta je absolutne v poriadku, este pride obdobie, ked sa od teba nepohne 😉. Moj syn bol taky isty a uz sa to zmenilo. Za druhe, laska by nemala byt majetnicka, ale bezpodmienecna, deti lubime lebo ich lubime, nie preto, aby nam lasku vracali. Zarazila ma veta, ze chces len to, co ti patri...jej lasku. Laska nikomu nepatri, bud je alebo nie je a u 15 mesacneho dietata by ma ani nenapadlo posudzovat, ci ma ako matku lubi alebo nie. Lasku davame prirodzene a necakame nic spat. Inak to nie je laska. A co robia ine deti, by ma vobec nezaujimalo. 😎

pastelka99
autor
3. apr 2012

@aliza nechápem prečo ťa to zarazilo, patrí mi jej láska tak ako patrí jej moja láska
ja som tá osoba, ktorá jej dala život, dávam jej všetko čo môžem a myslím, že som v jej živote najdôležitejšia tak ako je ona v mojom
Láska, to je život, ktorý sám na seba zabúda, prekračuje sa k druhému. Je to štedrosť života, ktorý zo seba rozdáva. O láske môžme hovoriť vtedy, keď ju nechceme pre seba, keď to, čo milujeme, je pre nás dôležitejšie a to sú naše deti.

A potom ešte niečo: láska je tiež úcta k tomu druhému. Ten druhý je pre mňa tak dôležitý, že sa mu nevnucujem, že nežiadam, len dávam - a vdačne prijímam. Tak to asi je: láska je štedrosť - a zároveň úcta k blížnemu.
ja viem, čo je láska

lucka33
3. apr 2012

@pastelka99 moja malá je presne ako tvoja, nebojí sa ľudí, ona príde k cudzej tete, chytí ju za ruku a ťahá ju preč. Toto mi trošku vadí z čisto bezpečnostného hľadiska, lebo sa bojím, aby mi ju niekto nezobral... 😲 Keďže mám ešte jedno dieťa a môžem sa chvíľu venovať jemu a zrazu by mi malá zmizla... Radšej ani nepomyslieť.
Keď bola maličká, tak do polroka, tak plakala, len čo zbadala cudzieho človeka, hneď mala pusu na krivo a taký krik, čo spustila, no koniec... 😀 A potom mala obdobie, že zazerala na cudzích a teraz s nimi bez problémov odíde... Ale mne to nevadí, hlavne teda kvôli tomu, že mám dve maličké detičky a celý deň skáčem od jedného k druhému. Doma síce stále za mnou behá, ale keď k nám niekto príde alebo sme na návšteve, tak ani neregistruje, že som tam. A možno jedným očkom aj áno, a preto je taká spokojná 😉 A tiež ju veľakrát za deň pusinkujem, objímam, polubkame sa, hovorím jej, že ju veľmi ľúbim a hoci ona niekedy odmietne dať mi pusu alebo sa objať, lebo má "dôležitejšiu" robotu 😀 tak viem, že ma ľúbi a keď sa večer lúčime a dávame si dobrú noc, tak sa vybozkávame, urobí mi moja a vypýta sa mi na ruky a vyobjíma ma, že ako ma ľúbi 😵 tak vtedy nemám ani len pochýb 😵 Takže sa vôbec nestrachuj, že by ťa malinká neľúbila, to deti ani nevedia, jednoducho objavuje svet a začína sa odpútavať od maminky, ale je si tvojou láskou a prítomnosťou istá, tak sa nebojí. A ešte jedno ti napíšem - napriek tomu, čo som písala, že moja malá vydrží s babkami, s krstnou, so sesternicou a ani neregistruje, že som pri nej - tak keď som bola s malým týždeň v pôrodnici, tak len chodila smutná po dome, hľadala ma a dokonca z toho ochorela ☹ Naše opätovné stretnutie bolo tak zvláštne, že to neviem ani slovom popísať, akurát mám pri tej spomienke slzy v očiach 😢 malá celkom asi nechápala, čo sa deje, prečo som bola preč, čo sa stalo, že som sa vrátila a čo má teraz očakávať... Takže aj keď to naoko vyzerá, že nás nepotrebujú, v skutočnosti bez nás nedokážu žiť 😉

koralinka
4. apr 2012

mna dnes chytili takéto isté pocity, že moja malá má síce ešte len 9 mesiacov, ale vôbec neplače ked idem preč, zas ked sa vrátim - tak sa raduje ale asi minutu a potom zas si ide po svojom :-O mam pocit ako keby som jej vôbec nechýbala a tiež mam také zmiešané pocity lebo my nebývame sami ale s rodičmi, čiže nás je vždy plný dom a ona nemala od malička šancu sa na mna nejak extra naviazať lebo je stále s niekym samé dve sme len vždy do 4 ked príde mama - potom až do večera ju ma ona alebo muž aj ked som s nimi ale nie sme samé dva ,,cicíky" 🙂

aliza
9. apr 2012

@pastelka99 ano, lasku davam a neziadam, ale ty ziadas spat 😉. Ak ju davas nezistne, bezpodmienecne a cisto, tak sa ti urcite bude vraciat. Ale ak ju davas preto, ze ju cakas spat, tak mozes byt sklamana. Dost si inak protirecis 😉, pises, ze lasku nechces pre seba, ze sa nevnucujes... ale od dcery ju chces pre seba a svojim momentalne ukrivdenym postojom sa jej vlastne aj vnucujes 😎. je tak strasne malinka a vobec nema sancu chapat lasku tak, ako si ju ty predstavujes. Od tak malinkeho dietatka sa neda predsa cakat opatovanie lasky...odporucila by som precitat nieco z vyvinovej psychologie, aby si vedela, co je pre vek tvojho dietata prirodzene a naopak, co od neho nemozes ocakavat lebo tvoje naroky su mimo ramca jej vnimania a o citovom vyzreti nemoze byt ani rec.

kajlik18
9. apr 2012

ja na tvojom mieste bi som bola rada 😀 ja doma jednoho velkeho cecika. 😝 napr.ideme babke vemi dobre ju pozna hraje sa v pohode ale ako vidy ze si davam kabat pusti veliky plac a len zamnu sa pita a naruky nepusti ma nikam ani na zachod bez neho a poviem ti je to dost otravne.aj ked ideme niekde kde to nepozna na postu alebo k niekomu do auta velmy place nechapem preco je taky .ja bi som si to velmi uzivala.a neboj sa si prenu najdolezitejsia osoba len sa neboji druhych ludi 😀

nanip
9. apr 2012

Ahoj. verím, že ťa to trápi, ale buď rada, že je taká. Každé dieťatko ľúbi svoju mamku a lásku, ktorú jej dávaš, berie ako niečo prirodzené, o čo sa nebojí, že by mohla stratiť. A to je dobre. Ja mám zase opačný problém. Malá je na mňa hrozne naviazaná, ráno sú pravidelne slzičky v očiach, keď odchádzam do práce a to už bude mať 6. A takéto dačo, aby som večer náhodou nebola doma, nehrozí. Potrebuje ma mať nablízku, keď nie som, zvláda to, ale nie je vo svojej koži. Oveľa radšej by som bola, keby bola ako tvoja dcérka a ver, že viem, o čom hovorím 😉

mandragora22
9. apr 2012

@pastelka99 nic, v tomto veku bola aj nasa presne takato. ani len pritulit sa ku mne nevedela. boli sme ako take dve spolubyvajuce. akurat som sa postarala o jej zivotne potreby a musela som sa jej plne venovat vsade. aj pri hrani. ale lasku mi neprejavila. teraz ma cez 2 roky, bezo mna ani krok, pri kazdom uspavani ma ide objatiami udusit, no a k cudzim ani zdaleka tak nebezi, ako predtym, takze si myslim, ze to este pride, neboj 😉

ejuska79
9. apr 2012

@pastelka99 ahoj, moja dcerka je tiez spolocenska a bezproblemov sa bavi z hocikym, az kym som odisla do porodnice, vtedy bola u mojej mamy, cez den vsetko v poriadku ani si na mna nespomenula, aj ma boli pozriet ani si ma nevsimala, az mi islo srdce roztrhnut, behala tam a robila opicky..ale prisiel vecer a ona bola prvy krat niekde bezomna a bola to hroza, spomenula si na mna a tak strasne plakala, ze plakala aj moja mama aj babka...zobrala si cizmicky a stala pri dverach a kricala mama, mama...nakoniec museli zavolat manzela (samozrejme oslavoval prichod syna), ani jemu sa ju nedarilo uspat (nikdy ju neuspaval)...bolo to tak zle, ze som sa na 3 den musela vypytat domov, co nevedeli co s nou, teda len vecer, cez den pohoda...a odvtedy je taka, staci ked sa vzdialim, uz za mnou uteka a krici mama....ked sme na ihrisku, je to o.k., zahra sa s detmi, ale staci ze idem s malym domov a s nou tam zostatne napr. moja mama,manzel, o 5 minut po mne su doma, co tak place... nic moc to nie je, nemozem ju nikde nechat ani na chvilu, lebo s nikym nechce byt, aj do poradne s malym ked idem, musi ist so mnou,do obchodu, proste vsade...ale na druhej strane, ked sme doma, tiez mi neda pusu a bozkava vsetky hracky, ani ma nepohladka a ked sa jej spytam koho lubi, povie tata a baba...

lanczi
9. apr 2012

@pastelka99 ,nič nerobiš zle,bud rada ze je taka aka je,vies akym dobrym pocitom budes odchodzat v jej prvy den v skolke🙂? Aj psikovia sa tak vyberaju ze to stena ktory prvy vstane od matky a ide "obzerat" noveho potencionalneho pana,ze vraj z toho bude dobry a odvazny strazca domu🙂
tvoje dieta ta miluje tym si bud ista, a naozajstna laska sa prejavuje tak ze dame tomu druhemu volnost,ved ono sa ku nam vprati vzdy ked bude moct🙂)

pastelka99
autor
13. apr 2012

@lucka33 krásne si to napísala, ďakujeeem 🙂

pastelka99
autor
13. apr 2012

@lanczi ďakujem 🙂

laura1111
17. apr 2012

Som stara mama 18 mesacneho chlapceka,ktory ma podobne prejavy.Staram sa o neho v Dubline a myslim si, ze to urcitej miery je vyhra mat v dnesnej dravej dobe dieta,ktore ma nadelene uz v utlom detstve taketo prejavy.Ked mu budes davat vela nadalej lasky a dobry priklad urcite Ta bude milovat a budes stastna mamicka,ktora ma odolne dieta do dnesnej doby,ale zaroven sa Ti bude vracat laska a energia,ktoru si do dietatka investovala. Neboj sa toho, chce to len viac trpezlivosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli